TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

Olacak gibi durmuyor. Şu maçı aldık ama ilerisi hala karanlık. Bütünleşme, organizasyon olması lazım. Ama bunun da olacağı pek gözükmüyor. Neyse alışığız biz organizasyonsuzluğa, takım içi sorunlara. Dert değil.

yalnız taraftarada değinmeden olmaz 2. periyottan itibaren takımı desteklediler zaten taraftar zor durumda devreye girmeli bugünde orada bulunanlar onu yaptılar yani seyirci değil taraftar olduklarını gösterdiler. takım iyiyken destekleyenler bence iyi şeyleri izlemek isteyen seyirci gibidir takım kötü olunca nerede iyi olan varsa oraya giderler ama taraftar her durumda takımının yanında olur adı üzerinde taraf olur ;)

Mersin'in kaçırdığı turnike ve akabinde Atkins'in sayısı kıvılcımı ateşledi ve maç geldi.
Müdafaada ilk 3 periyot berbattık.
Graves müthişti.

Maçı kazanmak 3.periyotta başlayan son periyotta iyice belirginleşen geri dönüşü görmek iyi ama ya öncesi... Bu maça kazandık bitti diye bakamayız. Üst üste 4. mağlubiyetimizi almamız çok da olası duruyordu. Hala daha sıkıntılarımızın olduğu, takım içi kimyanın daha da önemlisi birlikteliğin tam olarak oluşmadığı ve o hırsın ortaya çıkmadığı belli. Maçın son periyodunda iyi bir geri dönüş yaşadık. Ama ondan önce yaşananlar için artık bir önlem alınmalı ve bu sancılı devre biran önce atlatılmalı. Yoksa şampiyonluktan falan söz etmek...

bence mersinin oynadıgı oyuna yazık oldu galibiyeti bence fazlasıyla hakkettiler bugün...biz ise basketbol adına son 5 dk hariç hiçbirşey ortaya koyamadık...koray bey hala sokak basketbolu ile bu işin olmayacagını anlamalı eger anlamıyorsa bu takımda daha fazla kalıpta bizleri kahretmesin...mersin bize takım oyunun güzel yönlerini gösterdigi için önce oyuncularına sonra coachuna teşekkürler...ayrıca bi parantez de skytürk yorumcusu ve hakemlere nur germen sürekli gs hakkında konuşarak mersinin güzel oyunundan bahsetmeyerek objektif olmayarak rezil bi 40 dk maç yorumu yaptı hakemlerde bence bugün sürekli olarak bizim oyunda kalmamız için çaba sarfetti kötü bi yönetim gösterdiler...

son periyottaki mucadeleyi butun maclarda butun periyotlarda ortaya koymalıyız ancak oyle sampiyon olabiliriz potansiyelimiz var suanda efesle beraber Turkiyedeki en iyi kadro bizde

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
arkadaşlar bu maça bakarak gelecek maçlarla ilgili düşünceniz nedir nasıl birşeyler yapabilirmiyiz?

Bunları söyleyen sen değil misin? Cevabı biliyormuşsun zaten, neden soruyorsun?

ne yapcan linki berbat cimbomu seyretmeye değmez fark 17 sayı allah cezalarını versin

yine aynı şeyi söylüyorum

"2 yabancı geldi takım gitti"

Maç 40 dakika işte :)
Çok kötü oynadığımız maçı üstelik 22 sayı gerideyken ve maçı almak için hiçbirşey yapmıyorken kazanmak güzel...
Bu sayfalarda defalarca Atkins için olmlu şeyler yazdım.Beni utandırmadığı için teşekkürler...Kendisi sevmeyen taraftara çok bilmiş "İstatistik ve Skor" yorumcularına rağmen...
Graves elbet maçın yıldızıydı, ama maçı getiren önemli noktalarda getiren tüm hareketlerde Atkins var...
1-Atkins'in çaldığı top ve ardından kritik üçlüğü
2-Atkins'in Hosley'e verdiği asist
3-Atkins'in en kritik andaki müthiş bloğu
GS savunma yapmak istiyorsa Graves ve Atkins beraber oynayacak.İkisi oyundayken neler yaptılar herkes gördü...
Tabi oyuna girdikten sonra pota altını karartan ve hem Ümit'i hem Ffriend'i denize döken Cemal'in de katkısı büyük...
Tolliver iyi bir oyuncu ama bizim takımın oyuncusu değil, bu maçta iki blok yaptı ama pota altında onunla savunma olmuyor...
Bu maç umarım bir dönüp noktası olacak.
Eminimki son periyoda girmeden tv'i kapatan taraftarlar vardır en çok maçın skorunu öğrendiklerinde onların yüz ifadesini merak ediyorum :)

Takımın yapabileceklerini ve sorunun 2 oyuncuyla alakalı olmadığını gördük 2. yarıda.. Şunuda söylemek gerekiyor 2. yarı ne taktik ne oyun planı hiçbirşey yoktu oyuncular tamamen kendi çabalarıyla oynadılar ve kendi çabalarıyla maçı kazandırdılar.. Koray hocayı çok seviyorum ama bu böyle olmayacak Play-Off'larda darma duman oluruz bu anlayışla..

Bugün bize maçı kazandıran 2 oyuncu vardı biri Graves diğeri Altay'dı.. Altay olmasaydı bu maçı kesinlikle kazanamazdık girdikten sonra basketbolun sadece topu eline al git oyna olmadığını, savunmanın ne kadar önemi olduğunu gösterdi.. Onu kazanmamız çok önemli Alican'a verilen süreler Altay'da verilmeli bugün bir anlamda neler yapabileceğini gördük..

atkınsın oyununa bakarak nasıl oluyorda onun hakkında hala ii şeyler düşünülüyor anlamış degilim...yaa bu adam 20 küsürlü sayılarda gerideyiz ve hala topu karşı alana geçirip oyun kurması için en az 15 sn geçmesini bekleyen bi adam yapmayın allah aşkına böle bi adamdan bize ne guard olur nede bişi...

Bu Alican'da ısrar nedir anlamıyorum genç takımda bile sırıtır fizik gücü olarak.
Altay bugün savunmada iyiydi.
Augustus ve Sophia'nın sevinçleri görünmeye değerdi :)

bu mersinde cetin ceviz feneri farklı yendiler efesi az daha deplasmanda yeniyorlardı gerci efeste top 16ya kalamamanın moral bozuklugu vardı o macta ama yinede ligin en surpriz iki takımı mersin ve erdemir bu iki takım lige cok renk kattı bu sene

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
atkınsın oyununa bakarak nasıl oluyorda onun hakkında hala ii şeyler düşünülüyor anlamış degilim...yaa bu adam 20 küsürlü sayılarda gerideyiz ve hala topu karşı alana geçirip oyun kurması için en az 15 sn geçmesini bekleyen bi adam yapmayın allah aşkına böle bi adamdan bize ne guard olur nede bişi...
herzaman soyluyorum ligin en kotu oyun kurucusu malesef bizde

Samet Semiz' Alıntı:
Bu Alican'da ısrar nedir anlamıyorum genç takımda bile sırıtır fizik gücü olarak.

savunmasıyla övünülen erdem türetkenden bin kat daha istekli ve iyi savunma yaptığıı söyleyebilirim.

Atkins ilk yarı berbattı ama son periyotta maçı getiren oyunculardan biriydi gerek 3 lükleri gerek Hosley'e yaptığı asistler ve gerekse müthiş bloğu...

Ama bunlar Atkins'in bizim gibi şampiyonluğa oynayan bir takımın guardı olmasını gerektirmez.
Seneye Graves ve Hosley hariç tüm yabancılar gitmeli.

Okan DAMGACI' Alıntı:
bu mersinde cetin ceviz feneri farklı yendiler efesi az daha deplasmanda yeniyorlardı gerci efeste top 16ya kalamamanın moral bozuklugu vardı o macta ama yinede ligin en surpriz iki takımı mersin ve erdemir bu iki takım lige cok renk kattı bu sene

yanlış hatırlamıyorsam telekoma da 1 sayı farkla yenilmişlerdi evlerinde.

Furkan Şimşek' Alıntı:
[quote="Samet Semiz":2wv3yk65]Bu Alican'da ısrar nedir anlamıyorum genç takımda bile sırıtır fizik gücü olarak.

savunmasıyla övünülen erdem türetkenden bin kat daha istekli ve iyi savunma yaptığıı söyleyebilirim.[/quote:2wv3yk65]

Kötünün iyisi diyorsun.Ben kıyaslama yapmıyorumki.

yunustaylan' Alıntı:
Bu maçta kaç tane 3 sayılık atış yaptık?
27-7 ...üç sayı
45-24 iki sayı...
Rashid Atkins 10 (2s:2/3, 3s:1/3, SA:3/4, 3 rb, 4 ast, 3 tç 1bl )
Rashid Atkins çok zorluyormuş, bu istatistik Nur Germen'e armağan olsun.Bir PG daha ne yapsın ??
(Çok kişiyi üzmüşsün be Atkins ne güzel herkes saldırı oklarını sana hazırlamıştı,maçı yine senin üzerine yıkacaktı niye topları alıp,o bloğu yaptınki,senide Gurovic gibi yaptılar...Ağzınla kuş tutsan yaranamazsın artık...Yukarıdaki yorumları okuyunca parantez içindekileri sonradan ekliyorum)
Bu arada sürekli GS'ı konuşup ilk üç periyod Mersin'in güzel oyunu hakkında hiçbirşey söylemeyen SKYTURK'e ne denilebilirki ??