TBL 28. Hafta | Fenerbahçe Ülker 89 - 62 Galatasaray CC

Re: TBL 28. Hafta | FbÜlker - Galatasaray

Okan DAMGACI' Alıntı:
[quote="Can Yapici":2pa4rvjf]Bu macin gerilimi yuksek olacak.Tek sorunumuz Abdi Ipekcide daha once mac yapmamamiz.Dolayisiyla potalarina alisik degiliz.Bu bir etki olabilir.Tam Guroviclik mac aslinda.
Guro olsa savunmasıyla Grıceki durdururdı Grıceki savuncak adam yok suanda ben ondan korkuyorum[/quote:2pa4rvjf]

Gurovic ve savunma,bir de Türkiye'de??? Hahahaha! :)

Gurovic=Oktay Mahmudi,Aydin Ors.. Gurovic eşit degildir Koray Mincinolu,Murat Ozyer,diger tum beko basketbol ligi coachlari..

Maç neden Cuma günü?! Böyle bir maçı neden haftasonuna almazlar? Birçok insan bu sebepten sıkıntı çekecek.

F.bahçe Ülker aç kurt gibi bizi bekliyor. İlk maçta yedikleri 16 sayı farkın acısını çıkartmak için maça çok sert başlamak isteyeceklerdir. Oyundan kopmamak için o kadar fazla mücadele etmeliyiz ki, rakip saldırmaktan yılsın, tıpki geçen sene yirmi küsür sayı geriden gelip öne geçtiğimiz maçtaki gibi!.. Bu maçta ihtiyacımız olan şey en az onlar kadar arzulu olmak, mücadele, şans ve tarafsız bir hakem.

İlk maçın tamamını bu adreste izleyebilrsiniz: http://www.dailymotion.com/playlist/xw6 ... olum_sport

Umarim fbulker karsisinda durmadan disaridan atariz.35 te 20 gibi bir ucluk yuzdesi yakalarda,savunmayi sıkı tutarsak,istedigimizi aliriz.

gerçekten de solomona nba çok şey katmış selçuk maçında gördüğüm kadarıyla fizik olarak daha da gelişmiş ve hiç bireysel oynamadı.hep takımı oynatmayı düşündü.sadece boş kaldığı zaman top kullandı.kısaca solomon aynı yine.solomon böyleyken de galibiyet zor gibi.

Düzgün atak yapmalıyız..
Onlarda Ömer'i tutsak yeterli..

Hosley şut yerine pas vermeli ve içeri yüklenerek defans zorlamalı..
F.Ülker'de Hosley'i kalıp ile tutacak oyuncuları yok..Bunu yaparsa iş biter..

Tabi bir de Beşiktaş maçı gibi yüzde lazım..

Beşiktaş maçındaki gibi dıştan değil içerden oynamalıyız.Graves ve Hosley içeriye sürekli drive etmeliler.Hüseyin'e Milojevic'e top indirmeliyiz.Oyunda olduğu sürece Tolliverda içerden oynamalı.

Milojevicten cok şey bekliyorum umarım Koray Hoca ona iyi süre verir...

benim lafım herkesedir herkes bir tutturmuş solomon solomon sorarım size biz geçen sene evimizde yendiğimizde solomon yokmuydu sonra abdi ipekçide baya fark yedikten sonra ve farkı azalttık ve uzatmalarda yenilmedik mi şimdide yeneceğimize inanıyorum ve inancım tam evet bazı kolay maçlarımızı kaybettik evet eğer bizde takımdan desteğimizi çekerde o takımdan galibiyet beklemek nasıl bir çelişkidir bu anlamış değil bu dediklerim Galatasarayın her branşı içindir saygılarımla

Bu macta da kavga cikmasin??Solomon-Omer-Mirsad Cemal-Hosley-Tolliver 3 lusu...Futboldaki gibi..Bu maci alma formulumuz karsi takimi sinirlendirmekten gecer.Hakem nasil olsa onlari tutar buyuk ihtimal,sinirlendirelim ki oyunlarini bozalim derim.

"Biz bir ceviz ağacıyız Abdi İpekçide ne siz bunun farkındasınız nede polis farkında " maçı geldi

Önder Sarıkaya' Alıntı:
Dünyanın bütün antifenerli tribün emekçileri birleşin!

Fazla mı antifenerli oldu? :ehue
Benimi çağırdın Önder abi:)

Galatasaray olarak Abdi Ipekcide bizi kalabalik bir seyirci toplulugu beklemekte.Acaba diyorum da 2000-3000 kisi Galatasaraylilar toplansak maca mi gitsek ne dersiniz?En azindan sivil kiyafetlerimizle gider,fener taraftarlarinin sayisini dusurur ve gurultuyu azaltiriz..sahsen boyle bir olusum olursa ben varim derim.Olmasa bile ben takimimizi izlemeye giderim bir turlu.

Ben hayatımda bu kadar umutsuz tarafarı bir arada görmedim.Sanki F.Ülker ile değilde L.A. Lakers ile maç yapıcaz...
Maçtan sonraki yorumları görür gibiyim..
Eğer kaybedersek:
"Ben demiştim, bu takımdan hiçbir şey olmaz"
Kazanırsak:
"Bu takım derbilere ayrı motive oluyor ondan kazanıyoruz, kimse bu galibiyete aldanmasın"
Yeterki kazanalım, ben 2. muhabbeti çekmeye razıyım :)...

Emrah Bakın' Alıntı:
Ben hayatımda bu kadar umutsuz tarafarı bir arada görmedim.Sanki F.Ülker ile değilde L.A. Lakers ile maç yapıcaz...

Aynen öyle abi aynen öyle...

Biz Galatasarayız onlar Fenerbahçe. Bunun sadece 2 isimden,kelimeden ibaret olmadığını bilenler zaten inananlardandır...

Kazanacağız..

Eminim güzel oyun sergileyip bu maçı alacagız.Takıma ilk defa bu kadar güveniyorum bu maçı alacagız.

solomon karşısında atkins in ne yapacağı da önemli
geçen sene de müthiş yıpratmıştı solomonu savunmada
aynı dayanıklılığı atkinsin gösterebilmesi de önemli,
biz öyle erik düşürmeye çalışan çocuklar gibi 3 lük sallarsak işimiz zor
adamlarda da var iyi 3 lük atan
ama bizimkiler gibi içeri girmeye çalışmadan pek sallama alışkanlıkları yok
savunma olmadan biraz zorlanacağız

Bu maçı kazanabiliriz...
Öncelikle tıpkı bizim taraftarın (çoğunun diyeyim) şimdiden havlu atması gibi, suyun öteki yakasındakilerde şimdiden galibiyeti kutluyorlar...
Eğer taraftarın korkusu bir yana takım onlar karşısında korkmaz, dik durursa, savunmadaki konsantrasyon ve hücumda topu içeri geçirmeyle bizi çantada keklik gördüklerine çok rahat pişman edebiliriz...
Bir avantajımız da Solomon (sanki Kobe Byrant geldi) geldiği maçta Selçuk u farklı malup ettiler.Basın onlara yine öyle bir gaz verdiki Banvit vb. maçlar untutuldu, sanki adlarını şimdiden finale yazdırdı (şampiyon hatta)...Bu kadar havalanmış bir takımın havası almak çok da zor değil...
Çoğu kişi tutturmuş BJK maçında hırs dışında birşey yoktu diye.Takımı ben uzun zamandır ilk kez bu kadar uyum içinde gördüm. Hüseyin'in Hosley'e verdiği pas bence başlı başına bir mesajtı.
İlk yarıda da aynı film vardı, sonunu hep beraber izledik, umarım aynı filmi tekrar izleriz...Kazansak da kaybetsek de hatta farklı kazanıp kaybetsekte sonuna kadar ben yanındayım, play-off'un son maçına kadar da umudumu koruycam...

Şahsi fikrim bu maçın sonucu ne olursa olsun bizim için iyi olacak,galibiyette takımın kendine güveni gelecek,mağlubiyet halinde,takım kendi içinde bir sorgulama yapıp,playofflara hazır girmenin çaresine bakacaklar,Fener cephesi bu maçı taraftarıyla barışma maçı olarak görüyor,şimdi sıralamada 2,3,4 takımlar aynı puandalar,hepsi içten içe playoff hesapları yapıyorlar,işin ilginç yanı üçününde bir,birleriyle maçları var,bizde bu hesapları yapıyoruz,2 olursak yarı finalde telekom veya fenerle eşleşeceğiz,4 olursak yarı finalde efesle şimdi kadro paısını bir kenara koyarsak efes yarı finalinde hekemlerden çok canımız yanar,fener maçı veya telekomda maçın başında ki!!! gidişat çok önemli,sanırım sıkıntılı günler bizim için önümüzde ki sezona iyi bir ders olacak.

NOT: Kazanma şansımız ,kaybetme şansımızdan daha yüksek ben maçtan çok umutluyum bu maçı biz K A Z A N A C A Ğ I Z !!!!!!!!

Dün akşam Sky Türk'te Cüneyt'i izleyince bu maçı kazanacağımıza olan inancım biraz daha arttı.Cüneyt:Herkez bu maçın öneminin farkında,yeni gelen arkadaşlara da hafta arası bu maçın önemini anlatıcaz dedi.Bjk maçından çok daha iyi savunma yapmalıyız,yapıcaz da dedi.

Bu da gösteriyor ki oyuncularımız sorunun savunmada olduğunun farkındalar.Biraz daha fazla gayret edersek neden olmasın.İyi bir Hosley-Graves ikilisi bu maçı bize getirir.Ben kazanacağımızı düşünüyorum.