TBL 28. Hafta | Galatasaray CC 81 - 73 Beşiktaş Cola Turka

Kazanmak güzeldi.Daha rahat alabileceğimiz bir maçı;hücumdaki yanlış tercihlerimiz ve ribaund sorunumuz yüzünden zora soktuk doğrusu.
Coaching açısından Ergin Ataman biraz daha başarılıydı bugün ama geçen senelerde de söylediğim gibi ben her zaman Oktay Mahmudiyi seçerim.Çünkü benim gözümde Oktay Mahmudi sistem koçudur,Ergin Ataman maç koçudur.Ergin Ataman maç kazanmayı iyi bilir,sonuca yönelik hamleler yapar.Oktay Mahmudi ise kimlik kazandırır,uzun vadeli başarılar inşa eder.

O yüzden kendi açımdan bugüne kadar ki Oktay Mahmudi tercihimde sonuna kadar haklı olduğumu gördüm.

Çünkü sahada maçlar kazanılır,kaybedilir önemli olan kimlik kazanmaktır..

Maçın yıldızı Canerdi..

ve son söz..Bu karakterli koçu ve bu karakterli takımı seviyorum,sonuç ne olursa olsun..

Kazanmak güzeldi.Daha rahat alabileceğimiz bir maçı;hücumdaki yanlış tercihlerimiz ve ribaund sorunumuz yüzünden zora soktuk doğrusu.
Coaching açısından Ergin Ataman biraz daha başarılıydı bugün ama geçen senelerde de söylediğim gibi ben her zaman Oktay Mahmudiyi seçerim.Çünkü benim gözümde Oktay Mahmudi sistem koçudur,Ergin Ataman maç koçudur.Ergin Ataman maç kazanmayı iyi bilir,sonuca yönelik hamleler yapar.Oktay Mahmudi ise kimlik kazandırır,uzun vadeli başarılar inşa eder.

O yüzden kendi açımdan bugüne kadar ki Oktay Mahmudi tercihimde sonuna kadar haklı olduğumu gördüm.

Çünkü sahada maçlar kazanılır,kaybedilir önemli olan kimlik kazanmaktır..

Maçın yıldızı Canerdi..

ve son söz..Bu karakterli koçu ve bu karakterli takımı seviyorum,sonuç ne olursa olsun..

Ergin Ataman yine hakemlere sarıyor yazık!! Bu ülkede özellikle basketbolda hakemlerden en çok çeken takım Galatasaraydır!!

Şu takımın özellikle 'bu sene' ve devamındaki şampiyonluklarını futbolda gelebilecek 3-4 senelik şampiyonluğa tercih ederim. Ah birde zor zamanlarda kesinlikle güvenebileceğimiz bir oyuncu olsa şampiyonluk hiç uzak değil ama.Bakalım gidiyoruz nereye kadar..

Bu takım ligde buralarda ise bunu kesinlikle Oktay Hoca'ya borçlu. Neden mi?
1- Takımda zıplayıp,ribaund alacak oyuncu sayısı çok az. Yok gibi. Adamların guard'ı bizim potada hücum ribaundu alıyor. Olmaz böyle şey.
2- Jerry Jonhson'ı bırak guard olarak 6. adam olarak bile oynatmam. O kadar kalitesiz bir oyuncu. Üçlük atışında topu resmen potaya fırlatıyor.
3- Bir takımın üçlük atacak adamı olmaz mı? Kaç tane boş 3'lük kaçtı.
4- Rancik sırf taraftara oynuyor. Yürüyerek savunma yapılmaz. Benim için rancik=neill. İkisi de rakibini izliyor.

Not:Seneye bu cafe crown sponsoru ile yollar ayrılmalı. Bu bütçelerle başarı çok çok zor.
Serkan gibi bir oyuncumuz ve kaliteli bir uzunumuz olsa şampiyonluğa oynardık ama bu kadro kalitesi ile zor.
Mücadele,hırs,istek şahane ama şutlar çok kötü. Bu şutlarla kupa çok zor.

1- Takımda zıplayıp,ribaund alacak oyuncu sayısı çok az. Yok gibi. Adamların guard'ı bizim potada hücum ribaundu alıyor. Olmaz böyle şey.
2- Jerry Jonhson'ı bırak guard olarak 6. adam olarak bile oynatmam. O kadar kalitesiz bir oyuncu. Üçlük atışında topu resmen potaya fırlatıyor.
4- Rancik sırf taraftara oynuyor. Yürüyerek savunma yapılmaz. Benim için rancik=neill. İkisi de rakibini izliyor.

Not:Seneye bu cafe crown sponsoru ile yollar ayrılmalı. Bu bütçelerle başarı çok çok zor.
Serkan gibi bir oyuncumuz ve kaliteli bir uzunumuz olsa şampiyonluğa oynardık ama bu kadro kalitesi ile zor.

4. madde hariç hepsine katılıyorum.

Bugün işten çıkamadığım için maça gelemedim kötüsü izleyemedim de. Bu gün orada takımı yanlız bırakmayan taraftarların yüreğine sağlık. Maçı izlemediğim için yorum yapamıyorum.

1- Biz ligde 33.3 rebound ortalamsıyla oynarken, Fener 36, Efes 35,Banvit de 34 rebound ortalamasıyla oynuyor.
2- Jerry bugün 7 sayı 5 asistle oynadı ayrıca ligde yüzde 38.8 le üçlük kullanıyor.
3- Bugün biz yüzde 38'le üçlük atarken Beşiktaş yüzde 32'yle atmış nası 3'lük atacak bir tane adam yok anlamadım.
4 numaraya yorum yapmaya gerek yok bence. Siz şu takımı izleyip bunları görüyorsanız, size diyecek laf bulamıyorum.