TBL 30. Hafta | Galatasaray CC 92 - 76 Efes Pilsen

Re: GALATASARAYIMIZ - Efes Pilsen 27.04. Pazar 14:00

Murat Cantas' Alıntı:
[quote="Burak Barut":nfy7v5cx]Bu maç kazanalımayacak.Nedeni ise çok basit hiç kimse Türk Telekomla oynamak istemiyor.Buna bizde dahil olmak üzere.6. olup Fenerle oynamak herkesin ortak isteğidir.Fener maçına olacak ilgiyle tura daha yakın olduğumuzu düşünenler çok olabilir.Bence mantıksız da değil bu düşünceler.Yarın Cüneyt ve Dee'in de oynamayacağı düşünülünce galibiyet çok zor.Guardsız Efes'i yenemek daha da zor.

Burakçığım Trabzonda havalar nasıl?

Hafta içinde Murat hoca ve oyuncularımızla uzun uzun mutlu akü maçından sonra konuştuk, Onlar senin gibi düşünmüyor bundan emin olabilirsin!

Ayrıca birde güzel haber veriyim, yarın hem Dee ,kaptan ve hıte forma giyecekler!!!

Not:biletler bitmek üzere son 1 blok kaldı.. birazdan biter..[/quote:nfy7v5cx]

Bence Dee hiç oynamasın daha iyi, göremeyen bir guardın bize nasıl bir yararı olur merak ediyorum.Şuan gözlerimde malesef ondaki enfeksiyonun aynısı var ( kimse ona yaklaşmasın elini dahi sıkmasın derim) doktor bana çok ciddi ve bulaşıcı bir enfeksyon olduğunu ve 10 günden öncegeçmesinin zor olduğunu söyledi.Benim yarın maçı izleyecek dahi durumum yokken, o nasıl oynar merak ediyorum.Ben hocanın yerinde olsam onu benchte bile oturtman, zaten bir sürü sakat var diğerlerini de kaybetmemek için.Playoff öncesi risk almanın anlamı yok.

Murat Şimşek' Alıntı:
Arda abi bahsettiğin yeni yapılan resmi siteden yayınlanan marş ise çalıntı marş.River ve boca taraftarlarını söyledği marşı alıp üstüne söz yazmışlar bi rezalet koca Galatasaray orjinal bi beste yapamıyor...
Genel sorunda bu hep rahatı bi yerlerden alıntı yapmayı seviyoruz,emek çaba yok???

allah aşkına bu nasıl bir yorum? o zaman türkiyede ve dünyada sölenen trübün besteleri yada sarkılarının tamamı çalıntıdır. yüzde yüzü..(liverpolun asla yannız yürümeyeceksinizde sarkısıda dahil)türkiyede ve dünyada bütün trübünler var olan sarkılardan kendi versiyonu üretir ve takımını desteklemek yada sevgi gösterisinde bulunmak için haykırır.bu durumun tek istisnası kulublerin kendilerine yaptırdıkları marşlardır.(gerci yasa fenerbahce marsıda viva l'espanya dan alıntıdır) marşlarda zaten kulubü temsil eder yani tezahürat kültürünü temsil etmez müsabakaya gelen seyircinin takımını desteklemesi için yapılmamış kulubun durusu yansıtan müziklerdir.

gelelim yarınkı fenerbahce macı için hazırlanan riverplatenin sos cagon versiyonu ÇILDIRINa.bu sarkı yönetimin katkısıyla-yiğit şardan-tamamen trübünler için hazırlanmış tezahürattır.ne resmi sitede nede başka bir yerde marş olarak lanse edilmemiştir.dolasıyla calıntı olarak karsılanması sacmalıktan ibarettir.

sarkıda emeği olan herkeze özelliklede benim en cok güvendiğim geleceğin baskanı yiğit sardan binlerce tesekürler. sadece son yıllarda değil tüm zamanlarda futbol veyahut başka sporlar dalında takımını bundan daha cok ateşliyici bir sarkı yok,görmedim duymadım.güzel felam değil olağanüstü güzel.25 kişinin bunu sölemesini düşünemiyorum bile heyecan basıyor:)insallah yarından itirabaren cok ateşli bir sekilde icra edilir.

ÇILDIRIN ÇILDIRIN CİMBOM İÇİN ÇILDIRIN...

nuri ye katılıyorum..ispanyolcamı söylüyoruz hayır yani bi uyarlama ,üstelik fenerin veya bjk nın şarkısımı hayır taa 15000 km öteden riverın şarkısı bence sorum yok çokda güzel olmuş.
var mı bunu çevirecek delikanlı aramızda :)
http://www.youtube.com/watch?v=vjiRXOIlszA

sanırım korkaksın boca gibi bi anlamı var sos Cagonun :) .yannız ne anlama gelirse gelsin bizimki kadar etkin olabilceğini sanmıyorum. nakarat sözleri cok vurucu. valla trübünler bunu sölerken ifutbolcular zorla gol atar, basketbolcularda cıldırmış gibi savunma :) aşırı tesvik edici, muhteşem..sadece işte sölerken (beşiktas türbünlerinin kartal gol gol golde yaptıkları gibi )farklı tonlarda,kesmeden(bir taraf bitirirken diğer tarafın hemen başlaması gibi) sölenebilmeli. he bide sözü gecmişken bence kartal gol gol den cok daha tahrik edici cok daha ateşli.

ya bırakın calıntıyı malıntıyı bu marsı dunyada söleyen ( dale caveseyı) söleyen takım sayısı boca ,italya seri b takımlarından biri , bjk vede mainz bizimkılerde (LA CANTİTOS Mİ VİDA YI) gayet guzel yapmıs eger o calıntı bu calıntı dersek sarkı beste cıkmaz .Kaldıkı bizim yıllardır söledigimiz milyonlarca bestemizi fb bizim diyerek sahiplenmis durumda zaten söledikleri cogu beste carsının bestelerını calıyolar degistırıyolar !!!

Bence cok guzel yapmıs besteyi yapanlar ellerine saglık bu arada beste resmi sitede var dınlemek isteyen dinleye bilir

CILDIRIN CILIDIRIN CİMBOM İÇİN CILDIRIN CILDIRIN CILIDIRIN CİMBOM İÇİN CILDIRIN

Nuri Karakaş' Alıntı:
sanırım korkaksın boca gibi bi anlamı var sos Cagonun :) .yannız ne anlama gelirse gelsin bizimki kadar etkin olabilceğini sanmıyorum. nakarat sözleri cok vurucu. valla trübünler bunu sölerken ifutbolcular zorla gol atar, basketbolcularda cıldırmış gibi savunma :) aşırı tesvik edici, muhteşem..sadece işte sölerken (beşiktas türbünlerinin kartal gol gol golde yaptıkları gibi )farklı tonlarda,kesmeden(bir taraf bitirirken diğer tarafın hemen başlaması gibi) sölenebilmeli. he bide sözü gecmişken bence kartal gol gol den cok daha tahrik edici cok daha ateşli.

Bu kadar zor bişi mi orjinal bişeyler yapmak ohh rahat ne güzel milet yapmış uğraşmış sen al onu üstüne söz yaz ohh ne ala bi kere suç arkadaşım bu haberin varmı senn izin alınmışmı??, herşeyden önce emeğe saygı...Ayrıca biliyoruz şuan söylenen pek çok marş çalıntı ama ayıptıır biz yaptık biz bulduk diye ortaya çıkmak.Bide yiğit şardan bunu yaptırmak için para verdi diyolar pess vala...

murat anlamadığın nokta bu kulubu temsil eden bir marş değil tezahürattır.zaten sarkının sözlerinden bu gayet acık.deminde yazdım tekrar yazıyorum dünyada ve türkiyede trübünlerde sölenen bütün sarkılar müzik dünyasında zaten var olan sarkılarının versiyonlarıdır.

sen bana dünyadan yada türkiyeden calıntı olmayan tek bir tezahürat, şarkı söle haklısın g.saray bunu calmıştır deycem sana hak vercem. sadece bir tane söle.

Murat Şimşek' Alıntı:
[quote="Nuri Karakaş":2ig2f492]sanırım korkaksın boca gibi bi anlamı var sos Cagonun :) .yannız ne anlama gelirse gelsin bizimki kadar etkin olabilceğini sanmıyorum. nakarat sözleri cok vurucu. valla trübünler bunu sölerken ifutbolcular zorla gol atar, basketbolcularda cıldırmış gibi savunma :) aşırı tesvik edici, muhteşem..sadece işte sölerken (beşiktas türbünlerinin kartal gol gol golde yaptıkları gibi )farklı tonlarda,kesmeden(bir taraf bitirirken diğer tarafın hemen başlaması gibi) sölenebilmeli. he bide sözü gecmişken bence kartal gol gol den cok daha tahrik edici cok daha ateşli.

Bu kadar zor bişi mi orjinal bişeyler yapmak ohh rahat ne güzel milet yapmış uğraşmış sen al onu üstüne söz yaz ohh ne ala bi kere suç arkadaşım bu haberin varmı senn izin alınmışmı??, herşeyden önce emeğe saygı...Ayrıca biliyoruz şuan söylenen pek çok marş çalıntı ama ayıptıır biz yaptık biz bulduk diye ortaya çıkmak.Bide yiğit şardan bunu yaptırmak için para verdi diyolar pess vala...[/quote:2ig2f492]

Kardesım emek verilmis turkceye cevrılmıs sacma sacma konusmayın 10 numara olmus begenmıyosan dinleme yarın samiyen bu parca ile cıldırırken sen öle bos bos durursun ozman :) sen bu besteyi nerde kac kere dınledınde bu kadar uzatıyosun bu konuyu anlamadım turkıyede dale caveseyide besıktas yaptı gayet guzel fb yapmaya calıstı özenti dendı bizde elin kıta ötesinden bulduk yaptık begenmeyen dinlemesin biz dınleriz cıldırırız :)

Bravo çok güzel yapmışlar üstüne söz yazdırmışlar üstüne de para vermişler süperr olmuş,tamam benim için emeğe saygı önemlidir snn uğraştığın yaptığın bişeyi alıp üstüne bişler ekleyip çıkarsalar ortalığa kabullenirmisin??Koca Galatasaryın resmi sitesinde biz bulduk demleri zoruma gitti yaz alıntıdır diye...Yoksa sorun yok benm için alsınlar üstüne bol bol söz yazsınlar ama bence orjinali çok daha güzelll,iyi volkan çıldırrr.

YENİ ŞARKI: ASLANLAR SAHADA TRİBÜNLER AYAKTA

27 Nisan 2008 Pazar günü mabedimiz Ali Sami Yen'de oynayacağımız Fenerbahçe maçı öncesi hazırlanan ve gün boyunca stadyumumuzda çalınacak yeni şarkımızı taraftarlarımıza sunuyoruz:

CİMBOMBOM CİMBOMBOM CİMBOMBOM
ASLANLAR SAHADA TRİBÜNLER AYAKTA
90 DAKİKA TARAFTAR ARKANDA
SARI KIRMIZIYLA HİÇ BİTMEZ BU SEVDA
ŞAMPİYON OLUNCA COŞALIM ÇILGINCA

ÇILDIRIN ÇILDIRIN ÇILDIRIN
ÇILDIRIN ÇILDIRIN CİMBOM İÇİN ÇILDIRIN!

(DAHA HIZLI)
ASLANLAR SAHADA TRİBÜNLER AYAKTA
90 DAKİKA TARAFTAR ARKANDA
SARI KIRMIZIYLA HİÇ BİTMEZ BU SEVDA
ŞAMPİYON OLUNCA COŞALIM ÇILGINCA

ÇILDIRIN ÇILDIRIN ÇILDIRIN
ÇILDIRIN ÇILDIRIN CİMBOM İÇİN ÇILDIRIN!

Sarkının türkcesı sahıplenılıyo güzel kardesım bak resmı sitede bu yazıyo ispanyolcasını sahıplenmemısler gereksiz uzatıyosun bugun dunyada sanatcılar baska kıtlarda olupda baskasını parcasını söyluyolar yada bızım yunanlılardan yunanlıların bizden aldıgı parcalarını haddi hesabı yok uzatmayalım

Tmm süper yapmışlar bravo süperr olmuş yeni marşmız.Yarın takıma güvenim sonusuz efesi yenip en iyi yerde gircez playoff herkes gerçek gücümüzü playoffda görecekk.

alla alla kimse biz bulduk felam demiyor kii.alıntısı yapması gerektiğide nerden cıktı.neden alıntı yapılsın ki? hangi tribün kültüründe böyle bişiy var.
ayrıca bunun emeğe saygıyla ne alakası var cok merak ettim?he madem alakası var o zaman bundan sonra bir müsabakaya gittiğinde hiçbir sarkı söleme cünkü emeğe saygı var! cünkü emeğe saygılı ol!

örneğin 4 sene üstüstee sampiyon olduk avrupanın kralı olduk vs vs..
cimbombomum sen cok yaşa canım feda olsun sana..
we are the best galatasaray..
göklerde yıldız gönüllerde ay sampiyonsun galatasaray.. bu böyle uzar gider.

yukardaki tezahürat ve sarkıların tümü yerli ve yabancı parçalardan calınmıştır..!sadece g.saray değil dünyada bütün takım taraftarları trübünlerin sölediği tüm sarkı ve tezahüratları calmışlardır..! o yüzden sen bir müsabakaya gittiğinde hiçbir tezahürata eşlik etme emeğe saygılı ol...!sadece klubun yaptırdığı takımın marşı calınırsa ona eşlik et (gerci o marslarda demin sölediğim gibi trübünlerde tezahürat olsun die yapılmamışlardır)yada her maca gelirken kendi besteni yap, onu söle böylece yüzyıllık trübün kültürünü değiştirmiş olursun,emeğe saygılı ol... !

Yeni parça bence de 10 numara olmuş.Yarın önce Ayhan Şahenkde sonra da umuyorum ki Ali Sami Yende çoşkuyla söylenir ve takımlarımız çoşturulur.Çalıntı meselesine gelince bugün bütün dünyada tribünlerin birbirinden etkilenip söylediği şarkılar,tezahüratlar vardır.Ama çok ama az...Kaldı ki bu yeni parça orjinalinin birebir aynısı değil,üzerinde ince,küçük değişiklikler yapılmış.Günümüz müzik sektöründeki profesyonellerin bile halihazırda bulunan bir müzik üzerine söz yazıp albüm yaptığı ya da daha önceden varolan parçaları birebir hiç değiştirmeden veya ufak-tefek teknolojik değişikliklerle söylediklerine çoğu kez Türkiyede ve dünyada şahit olunuyor.

Murat Şimşek kardeşime katılmamak elde değil !!

Biz Galatasaray'ız arkadaşlar.Zaten kulümüze ait ve bizlere özgü birçok marş var.Bu marşın hiçbir anlamı yok bence.Şöyle birşey var.Fener maçı öncesinde taraftarları havaya sokmak içinse orası ayrı.Ancak ben pek iyi bulmadım bu hareketi.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Murat Şimşek kardeşime katılmamak elde değil !!

Biz Galatasaray'ız arkadaşlar.Zaten kulümüze ait ve bizlere özgü birçok marş var.Bu marşın hiçbir anlamı yok bence.Şöyle birşey var.Fener maçı öncesinde taraftarları havaya sokmak içinse orası ayrı.Ancak ben pek iyi bulmadım bu hareketi.

ya arkadaslar bilerek mi anlamamazlık yapıyorsunuz.bu bir marş değil hiçmi sözlerini okumuyorsunuz.ne resmi sitede nede baska bi yerde "sevgili g.saraylılar bakın size yepyeni bir mars yaptık" die ibare yok. bu yapılan sey sarkıdır, daha da acık, daha da net anlatımıyla tezahürat.. defalarca yazdım yinede aynı mesajlar tekrar tekrar geliyor.yönetim taraftara bir tezahürat seceneği sunmuş ve bunu da süslenmiştir.olay budur. üstelik bu yapılan sarkı basarılı bir şekilde icra edilirse tüm zamanlarda bir müsabakayı en fazla etkileyecek özelliklere sahiptir. sayet ben daha iyisini bu güne kadar görmedim,duymadım.tutturmussunuz neden kaynak acıklanmıyor calıntı bu gibi oldukca mantıksız yorumlar getiriyorsunuz.ne yapıcaktı g.saray yönetimi bouna sairese gidip river platenin bir sarkısı var "sos cagon" acaba onun orjinalini hangi sanatcı sölüyor, bestesini kim yapmış, bunları öğrenipde resmi sitede yazacaktı anlamadım ki..beşiktaş bundan cok daha az müsabakaya etkili olabilecek boca nın ve bir cok avrupa klubunun daha önce defalarca veryinonu yaptığı "dale cavese"yi liverpol macında sunmuş ve yerli yabancı herkezin beğenisini kazanmıştır.ben hiç duymadım ingilizlerin" aa hırsız besiktas taraftarına bak calmışlar" die eleştirildiğini aksine haklı olarak övgü aldılar.

Ya bu kadar güzel bir sarkının heyecanına kapılcağımıza uğrastığımız şeylere bak. ya düşünsenize 25 bin kişinin o ezgilerler "ÇILDIRIN ÇILDIRIN CİMBOM İÇİN ÇILDIRIN " die dakikalarca bağırdığını. hayali bile cok güzel. sanırım alisamiyen fenere bayağı bir cehennem olacak..

Bu marş / şarkı / tezahürat artık herneyse.. Çünkü artık millet yönetimin yaptığı bu güzel şaheseri tebrik etmekten yana, eleştirmeye beğenmemeye başladı.. Ben son şampiyonluk albümünü hatırlıyorumda oda sanırım Gerçekleri Tarih Yazar albümünün aynısıydı.. Arada bir tane Şampiyonluk Nağmeleri Bonus Mix. vardı. Varmı ondan sonra çıkan böyle parça..

Ayrıca bu maçta çalınsa salonda müthiş bir atmosfer oluşur.. Çünkü sadece futbol için yapılmamış farkındaysanız.. Bütün branşlar için kullanılabilir, gayet hoş ve güzel..

Son kısmı atkılarla yaptığımızı düşünsenize.. Harika bir atmosfer oluşur, ayrıca müzikte oyuncuları gaza getirebilecek bir türden.. Oyuncuları havaya sokacak bir tarz..

Çalıntı diyorsunuz anlamış değilim.. " SOS CAGON " ile söylenmiş, onun melodisi ile yapılmış.. Beşiktaş "Dale Cavese" yi Boca'dan çalarak Liverpool'da yaptığında hepimiz " ulan adamlara bak helal olsun bravo be bizde böyle şeyler niye olmuyor " demedik mi? Onları hayranlıkla izlemedik mi? Adamlar besteye sahip çıktı her maç öncesi çalıyorlar stadlarında hemde orjinal haliyle - aralarda lalala Bocaaa sözleri geçmesine rağmen hemde.. -

Ben bizi hala anlayamadım.. Yönetim çok güzel ve çok anlamlı bir şeyler yapıyor ama biz hala bunları beğenmiyoruz.. Bundan önceki 6-7 senede bunların hangisini gördük ?
Onlar yaparken beğenmiyoruz, yapıyorlar beğenmiyoruz..
Pardon ne yapacaklar? Yazık hakikatten yazık..
Yorumsuz..

Barış Çamur' Alıntı:
Bu marş / şarkı / tezahürat artık herneyse.. Çünkü artık millet yönetimin yaptığı bu güzel şaheseri tebrik etmekten yana, eleştirmeye beğenmemeye başladı.. Ben son şampiyonluk albümünü hatırlıyorumda oda sanırım Gerçekleri Tarih Yazar albümünün aynısıydı.. Arada bir tane Şampiyonluk Nağmeleri Bonus Mix. vardı. Varmı ondan sonra çıkan böyle parça..

Ayrıca bu maçta çalınsa salonda müthiş bir atmosfer oluşur.. Çünkü sadece futbol için yapılmamış farkındaysanız.. Bütün branşlar için kullanılabilir, gayet hoş ve güzel..

Son kısmı atkılarla yaptığımızı düşünsenize.. Harika bir atmosfer oluşur, ayrıca müzikte oyuncuları gaza getirebilecek bir türden.. Oyuncuları havaya sokacak bir tarz..

Çalıntı diyorsunuz anlamış değilim.. " SOS CAGON " ile söylenmiş, onun melodisi ile yapılmış.. Beşiktaş "Dale Cavese" yi Boca'dan çalarak Liverpool'da yaptığında hepimiz " ulan adamlara bak helal olsun bravo be bizde böyle şeyler niye olmuyor " demedik mi? Onları hayranlıkla izlemedik mi? Adamlar besteye sahip çıktı her maç öncesi çalıyorlar stadlarında hemde orjinal haliyle - aralarda lalala Bocaaa sözleri geçmesine rağmen hemde.. -

Ben bizi hala anlayamadım.. Yönetim çok güzel ve çok anlamlı bir şeyler yapıyor ama biz hala bunları beğenmiyoruz.. Bundan önceki 6-7 senede bunların hangisini gördük ?
Onlar yaparken beğenmiyoruz, yapıyorlar beğenmiyoruz..
Pardon ne yapacaklar? Yazık hakikatten yazık..
Yorumsuz..
bu yazının altına imzamı atarım fakat sadece futbol için yapılmamış dediniz ama ''90 dakika'' sözü geçiyor şarkıda..