TBL 5. Hafta | Galatasaray CC 74 - 72 Fenerbahçe (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: GALATASARAY : 74 - Fenerbahçe : 72

mükemmel bi maçtı. taraftar takım herşey mükemmeldi. tebrikler aslanlarımız

o resimde burnu kanayana vuran herkesin dedii gibi kinsley deil semih. arkadaş arkamda oturuodu fbülkerli yönetici zekiye çakmış bi tane bunun üstüne semih kanatmış burnunu.

Kinsey'in vurduğu taraftarımızın burnu kırılmış.Kameramanın biri Telegolde söyledi.

Arkadaşlar hareketi çeken kadın Fenerbahçe'den A-B blok kombine sahibiymiş ve adı da Demet. Kimin nesidir bilemeyeceğim ama bu bilgi ile gerekli hukuksal girişimleri başlatmalıyız. Aynı şekilde Kinsey için de, Antu için de bunlar yapılmalı. Yaptıkları yanlarına kar kalmamalı.

Samet Semiz' Alıntı:
Tribünler artik bosalmistir.

Buyursunlar ciksinlar simdi.

Ama dikkat etsinler, yerler kaygandir. Malum tribünler boşaldı :)

Gecenin sözü kabul ediyorum bu lafı ! :)

D-Wash'tan iyi streetball'cı olur. Yaptığı tek iş çok hızlı crossover başka hiçbir özelliği yok, ha Cafer Alston ha D-Wash. Bu kadar önemli bir maçta,maçın ortada olduğu son dakikalarda adamı geçip boş bir turnike bırakıp takımına sayı kazandırmak yerine smaç denemeyi tercih etmek ancak amatörce bir davranış olarak adlandırılır.Sen rakibini geç 2'ye bir kal rakibin üstünden topu potaya bırakmaya çalış yanında Evren varsa; Evren'e verse bomboş bir sayı ama D-Wash çok egoist. Haa unutmadan; yiğidi öldür hakkını yeme; maçın en önemli anlarında 2 kez çok önemli top çaldı aklımda kalmış... Sene sonuna kadar D-Wash'la gitmek büyük hata olur. Can Akın'a daha fazla süre vermek daha mantıklı. Can Akın oyunu kurabilen,takım oyuncusu. D-Wash; kendi egosunu tatmin eden, şov yapmak için yaratılmış bir oyuncu.

Maçı izlememizi sağlayan Kerem Seçer'e ve Bayram Kurtulmuş'a çok teşekkür ederim.

Oyuncularımıza,takımımızı destekleyen taraftarımıza,yönetime,galibiyette emeği geçenlere ve ayrıca Kinsey'e ve maç sonunda fb oyuncularına gereken muameleyi gösteren o değerli özel taraftarımıza sonsuz teşekkürler.

Dikkatimi çekti maç sonunda şişeler fırlatıldı semih erdene 2 tane şişe attılar, 2'side isabetli biri kafadan,diğeri omuzdan. Takımımıza pg arıyorlarsa seyirciler arasında iyi şutörler var seçme düzenleyebilir yönetim.

Bu maçta olamadım ama umarım diğer maçta aynı atmosfer olur ve ben o atmosferi yaşarım.

PH !

Bugun mactaydim, Bizim basketbol kiz takiminin solunda maci izledim, oyuncularimiza, kenar yonetime, gelen butun taraftarimiza helal olsun
Herkese sevgisizlik eken Fener bugun nefret bicti

Washington ne akdar yetersiz oldugunu kanitladi. gecen hafta banvitte son topu berbat etmisti bu sefer de Allah acidi da sakatlandi. Hatta sakatlanmadan once yanimdakine insallah 5 faul alir diyordum, her topu abuk sabuk kullandi. ona gore cok daha kisitli yetenekli can akin bence daha yararli oldu. bu mac da gosterdi ki fulker en kotu oynadiginda bile bizi her an yenebilir cunku bize gore cok daha gucluler. zaten muratin o inanilmaz 3 uclugunden biri girmese bu kadar emegimiz bosa gidecekti. herhalde efes macindan sonra ruyadan uyaniriz cuma aksami 9a dogru..

Bu takimin adam gibi bir oyun kurucu ve pivota ihtiyaci var. cemal bence kapasitesinin cok ustunde oynadi ama 3 uzuna karsi hakli olarak yetersiz kaldi.

keske su son olaylar olmasaydi, bize yakismadi. cok cirkin bir tahrik var ama 39 dakika oturmusuz o son dakikayi da oynayip gs dusmanlarinin agzina malzeme vermesek cok iyi olurdu derim

Cemal Nalga milli takım kadrosunda 3 uzuna karşı mücadele etti.Sanırım sadece bi 2 dakika filan kenarda oturdu.Ve savunmada muhteşem olmasına rağmen 3 Fener uzununun girdiği sıkıntıya maç sonunda girdi.İnanılmaz derecede saygımı kazanmaya devam ediyor.

Maç hakkında uzun uzun konuşmak gerek ama güç kalmadıçBaşka zamana.

Cemal sözde Ligin en iyi uzunlarını resmen tek başına bitirdi..Aynı şekilde geçen sene Hüseyinin yaptığ gibi..ve yine aynı şekilde Kaya pekerin her maç tek başına Fener Uzunlarını rezil ettiği gibi..ve buda Cemalin Milli takıma alınmaması için yeterli bir neden olsa gerek..Fenerin uzunlarına perişan edene ceza var..Şu Bogdan Tanjeviç ve federasyonun uydurduğu 2010 yalanında da bu uzunlar artı Fatih Solakla Döktürürüz(!) herzamanki gibi..

Evet demekki mücadele sahada kazanılıyormuş bunu bir kere daha gördük. Maçtan önce 30-40 farktan söz etmemek gerektiğini artık herkes anlamıştır çünkü arada uçurumlar yok. Neyse, ben zaten Galatasaray'ın maçı kazanacağını düşünüyordum fakat biraz zor oldu ama olsun nihayetinde tüm olumsuzluklara rağmen kazanılmış bir maç var ortada Galatasaray adına..

Not: Bu arada beni bile rahatsız eden bir olay şu Antu.com isimli taraftar sitesinin yaptığı şey. Tabiki bu olayların hiç olmamasını isteriz ama ilk defa olan bir şey değil bu yaşananlar. Çok değil daha birkaç hafta önce Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda veya geçtiğimiz sezonun final serisinde yaşananların bu kadar çabuk unutulması mümkün değil diye sanıyorum..

Maç ile ilgili konuşmayacağım ama söyleyeceğim bi iki şey var öncelikle salonda bi kısım boş yerler vardı bunu merak eden arkadaşlar olabilir Mert abinin söylediğine göre Polis tarafından, salonun %20 lik kısmına seyirci alınmaması için Klübe yazı gitmiş o yüzden satılan bilet o kadardı ve tüm biletler satıldı azda olsa boşlukların sebebi buydu hatta bilet bulamadığı için maça giremeyen birsürü insan vardı.

Birde Katie Douglas'ı görmenizi isterdim kız hayatında böyle taraftar görmemiş ne yapacağını şaşırdı fotoğraf çekiyor olmadı video çekiyor yanındakilelre konuşuyor çok hoş bi görüntü idi benim için :) .

Sevgili Samil kardesim
bugun salokn full e yakin doluydu ama bilet bulmak zor degildi, ben biletimi 15.40 civari aldim ve 15.50 vapuru ile karsiya geldim
keske her maci bu sekilde doldurabilsek, ozellikle 24 kasimda basliyacak olan avrupa kupasi maclarimizi

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Maç ile ilgili konuşmayacağım ama söyleyeceğim bi iki şey var öncelikle salonda bi kısım boş yerler vardı bunu merak eden arkadaşlar olabilir Mert abinin söylediğine göre Polis tarafından, salonun %20 lik kısmına seyirci alınmaması için Klübe yazı gitmiş o yüzden satılan bilet o kadardı ve tüm biletler satıldı azda olsa boşlukların sebebi buydu hatta bilet bulamadığı için maça giremeyen birsürü insan vardı.

Birde Katie Douglas'ı görmenizi isterdim kız hayatında böyle taraftar görmemiş ne yapacağını şaşırdı fotoğraf çekiyor olmadı video çekiyor yanındakilelre konuşuyor çok hoş bi görüntü idi benim için :) .

Dün bizim menajer (Mert Uyguç) 1500 bilet i biletixden almış.Boşluklar o sebepten olabilir...

Aslanları onurlu mücadelelerinden dolayı kutlarım...Kağıt üzerinde bir fark olsada Parçalı terletildiği için o fark sadece kağıt üzerinde kaldı...
Siz onu terletin yeter,o herzaman gerekeni yapacaktır...
Şerefli PARÇALI>çubuklu

Pardon bu arada bi ekleme yapayım Yiğit Şardan nihayet yüzünü gösterdi...Yaptığı açıklamalar hoşuma gitti...Umarım o yüzü herzaman görürüz...

Valla Demet Karabulut'un başı çok ağrıyacak zira cep telefonuna kadar deşifre edilmiş durumda :)

tüm aslanları kutluyorum sahadaki tribündeki..

darıus'un kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. onun sorunu, bu atmosferin etkisinde kalıp gerektiğinden fazla işler yapmak istemesiydi. nitekim takım savunması anlamında, inanılmaz işler yaptı top kaptı mücadele etti. Her yere el kol vücut (1. uzatma sonu sanırım) kafa soktu. ama hücumda da extra işler yapma gayreti, onu bazı durumlarda, gereksiz penetreler, smaçlar gayretinde görmemize neden oldu.

Cemal nalga inanamadığım bir şekilde, mücadele etti. takımın tek 5 numarası olduğunun farkındaydı ve buna uygun mücadele etti. Ama el insaf çocuk 50 dakikalık mücadelede sahadaydı. Bu yüzden, uzatmanın son iki dakkası yürüyemiyordu bile ve kenara gelmek zorunda kaldı. İşte bu yüzden, Hüseyin gibi bir adamın , en azından 10 dakka oynayacak şekilde, sahada olması için, klüpte kalması sağlanmalıydı.

jasi bugün şaşkınlığını atlatmakta zorluk çekti. ve ondan sonra benim hayatımda görmediğim bir jasi'yi izlettirdi bana. Ben bu derece savunma yapan, gerektiğinde takımın pivotu gibi bile oynamaya başlayan bir oyuna geçti. Bu sistem savunmamızı güçlendirdi ama jasi'den istediğimiz sayı anlamında katkı için yorulduğundan atmasını zorlaştırdık genede helal olsun adam ayağı sakatken bile oyuna girmek için ısrar etti. 2. yarı ile birlikte, gene sahadaydı...

Olaylara girersem eğer. maç bitti,uzatmalar öncesi molayı değerlendiriyor takımlar. Fener benchinin arkasında oturan bir sarışın varlık, sahaya bakarken sağ elini havaya kaldırıyor orta parmağı havada. ve o tahriği alan insanlar oraya madde atmaya başlıyor. Yani olayı başlatan o kadın. tahrik eden ve ağır cezalandırılması gereken. Bundan sonra bizim taraftarın küfürleri ve kadının dönüp tekrar el hareketi yapmasından sonraki süreç zaten hepinizin bildiği bir süreç fenerin yamyamı (burda ten rengini kastetmiyorum) benim taraftarıma yumruk atıyor. taraftar o bölgede çığırdan çıktı. işte o an, hangi eli öpülesi kardeşim attı bilmiyorum ama biri çöp sepetini sahaya attı ve sepet direk tanevic'in kafasının tam ortasına çarptı ve sıçradı içinden kağıtlar yayıldı ortaya:) belki beni vandal olarak düşünebilrisiniz ama semih ile ömer onan'ın maç boyu hakem ile oynamaları provoke edici omuz ve el datrbelerine rağmen maçda bir kere bile teknik faul verilmedi hele ömer bunu çok defa hakketmişti. Ben herhangi bir olayın içinde değildim C tribünündeydim ebnde küfür ettim ama sahaya bişi atmadım, cevremde atanalrı da engelledim. hatta atanların aziz yıldırım maçı seyirci çıkarıldıktan sonra oynatmak için göndrdiği adamlar olarak değerlendirdim. Ama maç sonu olaylarda böyle bişi yok kadınsı varlığın yarattığı bir anarşizm vardır..

bir takım arkadaşlar taraftarı beğenmemiş. arzetselerdi de salona geleydiler o zaman. sınavım var yok tuzum kuru yok çocuk hasta muhabbetlerini geçsinler. ben 3 üniversite okudum. maçlarda sabahaldım (ki o zamanlar bileti ancak sabah alırdık) okullarımıda bitirdim maçlarıma da gittim. Maça gitme oturduğun yerden taraftara da laf et, oldu....

saat 16:00 da salondaydık. maç bittiğinde yani tezahuratımızı bitirdiğimizde, yanılmıyorsam saat 22:05 di. 6 saat bağırmak insanoğlunun yapabilecğei bir şey dğeildir. ancak galatasaraylıların isteyip de yapabilecğei bişidir. ve biz istedik başardık bağırdık. mükemmel bir atmosfer vardı (tabii ki taranto basket maçını ayırıyorum) ıslık tezahurat tekrar ıslık molalar da bağır. takım o kadar çok top kaybı yaptık ki (bu arada bir arkadaş bu top kayıbı rakamlarını verirse çok sevinirim) taraftarın morali çok düşüt. Normal şartlarda,20 den daha az bir farkı kabul etmeyeceğim bir maç, 2 uzatma yaşadı. Spor sergi günlerini bilen biri olarak basketbol hayatımın en unutulmaz maçlarına eklendi. Bir 5 numara bu takımı uçurur. okan hocaya güveniyorum takım yeni kuruldu gecen seneden ilk 5 oyuncusu yok kısmen cemal var. Fırsatları değerlendirrisek, playy offlarda süper takım olacağız .

son söz buradaki basketsever galatasaraylılara, takımınıza , her zaman güvenin biz onu iyi günlerinde sevmedik.ama ortak güç olduğumuzda yenemeyeceğimiz takım yok. onlarda bu yürek, arkalarında bu taraftar olduğu sürece değil fülker, eti saray gelse vız gelir.

Nilay valla ultrAslan forumda birileri bulmuş, nasıl buldukları hakkında en ufak fikrim yok inan :)

Sühan Cem kardeşim, yüreğine sağlık. Müthiş bir atmosfer vardı gerçekten. Senin gibi maça gidenlere ve o yürekten desteği veren herkese helal olsun.