TBL 5. Hafta | Galatasaray CC 74 - 72 Fenerbahçe (Ceza nedeniyle 0-20)

Re: GALATASARAY-Fenerbahçe | Pazar 19:00

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
[quote="Murat Cantas":2gjvpfi0]Önder pazar günü kaç kişi olur?
8000 kişi civarında bi kalabalık olur bence.[/quote:2gjvpfi0]

Geçen cuma akşamı verdiğin sayıyı yükselttiğini görmek güzel:)))

ama yine de eksik söylüyosun, totem yaptıgını düşünüyorum:)

Biletimi az önce aldım saha içinde sadece pota arkalarında yer kalmıştı o da oldukça az miktarda.Umarım dışarda kalmalar yaşanmaz.Umarım bu maçın bahanesiyle bayan maçında da en azından bi 3000-4000 kişi olur da bayanlar da biraz moral bulur..

Saha içi biletler bitti, ayrıca bayaa bir tribün bileti satılmış!

2500(rakam kesin değil) civarı bilet satılmış toplamda.

Pazar günü tarihi bir güm yaşayacağız, artık yeni bir kapı açılıyor!

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
[quote="Emre Yıldırmaz":3j94ml8f]Maç günü sadece A.İpekçi'den satış olacak, oda bilet kalırsa!

Kredi kartı hariç bilet nasıl alabilirim?[/quote:3j94ml8f]

yakınındaki bir biletix bayiine gidersen ordan para verip maça bilet alabilirsin..

önderin 8000 rakamını bende totem kabul ediyorum. saha içi biletlerin satılmış olmasına takılmayın. her maçtan önce klüp zaten saha içi biletlerin en az yarısını bloke eder. ki FB maçı olduğu için bu blokaj daha fazla bir rakama ulaşmıştır. büyük ihtimalle futbol takımımızdan da bir çok oyuncu orada olacak. ayrıca ışıl alben gibi sakatlık sorunu yaşayan bayan basketbol simgelerimiz de orda olacak. açıkcası abdi ipekçiyi dolu görmek benim için rüya olacak. zamanında spor sergide maçlara gittiğimizde bizler sosyete denilen pota arkasına hapsolurduk FB maçlarında. şu gerçek ki bizim taraftarımızın basketbol kültürü yok. Sadece FB maçında o salonun dolması aslında bize hakaret. bir bjk maçında bu salonu dolduramazsak işte o zaman anlaşılıyor durumun ciddiyeti..

Bizim derken sanırım Türkiye'den bahsediyorsun...Genel bir sorundur bu Galatasaray'a ait bir sorun değil...Bu sadece basketbol'a ait bir sorunda değil tüm salon sporlarında durum maalesef böyle...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Bizim derken sanırım Türkiye'den bahsediyorsun...Genel bir sorundur bu Galatasaray'a ait bir sorun değil...Bu sadece basketbol'a ait bir sorunda değil tüm salon sporlarında durum maalesef böyle...

dostum ister yanlı de, ister taraf de.(ki taraftarım böyle düşünmen normal) beni hiç bağlamıyor diğerleri. bizim derken bizi kastediyorum. Her platformda avrupa şampiyonlukalrına koşan bir camianın taraftarının takımını her alanda sahiplenmesi gerektiğini, bunun içinde klübün iyi bir fizibilite yapıp çalışmalara ortak olmasını istiyorum. her sene bir salonda maç yapa yapa gezgine döndük. her sene birilerine yol tarifi veriyor yada yol tarifi alıyoruz. bir salonda 5 sene ardarda oynasak, kendi basket seyircimizi yaratacağız ama bir sene ahmet cömertte maçalrı takip edene ertesi sene ayhan şahenk uzak geliyor o sene ayhan şahenkde maç seyredene de ertesi sene abdi ipekçi uzak gelecektir. ben Kartalda oturuyorum, bana hepsi uzak ama alışkanlık kazandım. Ama ben yapıyorum diye 10 bin kişiden aynısını bekleyemezsiniz. (bunları sana değil aslında yönetime söylüyorum)

Pazar akşamı inşallah galibiyetle ayrılırız. Fakat geçen sezon ki gibi koca sezonu
bir tek Fenerbahçe galibiyetiyle kapatmayız.

Fenerbahce'nin bütün seneyi Saraçoğlu galibiyetiyle geçirip avunması gibi birşey oluyor,bizim İçerideki Fülker galibiyetlerimiz..

Karşılaşmanın hakemleri; Engin Kennerman, Ahmet Ersan Ergüler, Ziya Özorhon.

Umarım bu maçın ağırlığını kaldırabilirler ve tarafsız bir yönetim sergilerler..

Ya benim aklıma takılan bir durum var. Sadece ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama, Fener geçen hafta Efes deplasmanı oynadı ve bu maçı ev sahibi olarak oynaması gerekmiyor mu?Aslında bunu basketbol şubemizin takip etmesi gerekiyordu. Normal fikstüre göre gidersek fenerin ev sahipliğinde seyircisiz oynanması gerekiyordu. Burda federasyonun fenerin lehine adaletsiz bir kararı var. Değil hakkını aramak, kimsenin konuşmamasına bile şaşırıyorum doğrusu.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Ya benim aklıma takılan bir durum var. Sadece ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama, Fener geçen hafta Efes deplasmanı oynadı ve bu maçı ev sahibi olarak oynaması gerekmiyor mu?Aslında bunu basketbol şubemizin takip etmesi gerekiyordu. Normal fikstüre göre gidersek fenerin ev sahipliğinde seyircisiz oynanması gerekiyordu. Burda federasyonun fenerin lehine adaletsiz bir kararı var. Değil hakkını aramak, kimsenin konuşmamasına bile şaşırıyorum doğrusu.

haklısın arkadaşım. Gene fülker'in elinde olan, bir başka fenerasyon, bunu halletti. bu konuda klübümüze, 10 dan fazla fax çektim (maillerim hariç) ama hiç bunun uğraşısını vermediler. Normal şartlarda, ligin bu maçını fülker'in ev sahipliğinde oyamamız alzımdı. ligde tüm maçlarda, fixtür öyle ayarlanmışki, herkes bir maç içeride bir maç dışarıda oynuyor. ama büyük bir tesadür fülker sadece 4. hafta deplasmanda ynadıktan sonra gene 5. hafta deplasmanda oynuyor sonra onalrda gene bir içeri bir dışarı yapıyor. basketbolla ilgilenenler bu konuda maalesef yetersiz. İnsanları spordan iğrendirme noktasına getirdiler. Pazar günkü maçta takımımızı destelemek dışında, ülkeride protesto etmek lazım. bu cafe crown markasıda bize dar geliyor başka bir sponsor aranmalı. ki ülkerin onlara verdiği fll+full destek ile bize verdi iaşeyi aynı kalıpta eritmemeli artık yönetimimiz..

basketbol şubesinin başına , gene Fauk Süren gibi bir yönetici gelmeli..

Taraftar desteğiyle bu maçı mutlaka kazanacağız.Ama senenin kalan kısmı pek aydınlık gözükmüyor.

Biletimizi aldık maç saatini bekliyoruz :)

A.İpekçi krokisine baktığımda tam 49 blok var!
Şuan satışta olan 21 blok var, tahminim biletlerin yarıya yakınının satıldığı yönünde!

ne zaman kazanacağız desem hep kaybettik :oops: ne zaman kaybedeceğiz desem hep kazandık;bu yüzden bu maçı farklı kaybederiz ;)

bende teyzeoğluyla maça geliyorum.okulu asmak pahasına.gs ve bu taraftar için değer elbette.12 bin kişi.... nasıl bir atmosfer oluşcak çok merak ediyorum ve çok sabırsızlanıyorum

24 Saniye Bu Akşam 19.00?da GS TV?de

Basketbolun nabzını tutan 24 saniye, bu hafta yine dopdolu. Can İşbakan ve Adnan Onaran?ın bu haftaki konukları Galatasaray Cafe Crown?ın başarılı oyuncuları Tufan Ersöz ve Cemal Nalga.

Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray Cafe Crown?dan son haberler, sıcak gelişmeler ve Bayan Basketbol Takımı?nın Euroleage?de aldığı Teo Vilnius galibiyetinin değerlendirmesi 24 Saniye?de

24 Saniye, bu akşam saat 19.00?da Galatasaray Televizyonu?nda.

Lütfen DİKKAT!
Nasıl yeneriz?
1-Top bizdeyken tezahürat yaparken, top rakipteyken ıslık yapmalıyız!
2-Rakibin yaptığı hatalara reaksiyon gösterip, morallerini bozmalıyız.
3-Kendi oyuncularımızı hata bile yapsalar cesaretlendirmeliyiz.
4-Hakemleri yanlış kararlarında yuhalayıp ıslıklamalıyız!

Takımımız neler yapmalı?
Hücumda:
1-İçeri penetre etmeliyiz, topu tempolu ve çok çevirmeliyiz.
2-Darius'u alınan ribaundlarda bulup, bol bol fast break attırmalıyız.
3-Simas, Tufan, Can'a boş şut hazırlamalıyız.
4-Ömer Onan'ın faullu savunmasına takılmamalıyız.
5-Provakasyona gelmemeliyiz.
Savunmada:
1-Fener kısalarına baskı kurup, zaten iyi yapamadıkları oyun kurma olayını iyice zora sokmalıyız.
2-Fener kısalarının, potaya yakın yerlerde uzunları topla buluşmasına izin vermemeliyiz.
3-Ömer Aşık'ı bol bol faul çizgisine göndermiliyiz.
4-Boy olarak onlardan kısa olduğumuz için kısa oyuncularımız daribaundlara yardımcı olmalı!

HAYDİ GALATASARAY YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜR!