TKBL Final 1. Maç | Fenerbahçe 75 - Galatasaray 69

Objektif herhangi bir yorum, maçla ilgili herhangi bir başlık altına yapılabilir, kimse de dokunmaz diye düşünüyorum; zira önceki sayfalarda örnekleri var. Ama "Maçı izlemektan başka bir şey yapmıyorsun. İstifa et hoca!" ya da "Işıl sayı yapamıyor, oynayamıyor o zaman gitsin" ve varyasyonları olacaksa yorumlar, şurada kaç aylık üyeyim, açıkçası ben bile sıkıldım okumaktan. O mesajların boyutu byte dahi olsa yaptıkları sade veritabanında yer israf etmek, başka bir şey değil. Sezon sonuna kadar değişiklik yapılmayacağı aşikar. O vakit, kendini yinelemek neden? Her şeyin bir zamanı var. Ha, bazı arkadaşlar böyle deşarj oluyor olabilir, mümkündür. O zaman ulaşsınlar bana, kendilerine, kullanıcıdan müdahale gelene kadar ekrana "Hoca istifa! Işıl bench'e!" satırını basan bir programcık yazayım, herkes mutlu olsun.

Sera hanıma kesinlikle katılıyorum,ayrıca istatistiklere bakarsak bu ekip 3 kupadan ikisini almış 3.içinde final oynuyo,gerek ışıl,gerek ceyhun hoca için burada olumsuz yorum yapanlarıda anlıyamıyorum,hangi mantıkla takıma zarar vermeye çalışıyorlar,ben bu kişilerin galatasaraylı olduğuna inanmıyorum,hangi çıkara,hangi menfaate uygun hareket ettiklerinide bilmek istemiyorum,galatasaraylı olan bira takımına her şartta destek olur,araştırmadan keyfi yorum yapılmazsa sevinirim ayrıca çok beğenilen mahmudi hocanında daha kupası yok bu sezon bu takım 2 kupa aldı keyfinize göre değilde galatasaray takımlarının başarısını düşünerek yorum yaparsanız sevinirim,hiçbir şey galatasarayınn çıkarlarından önde değildir,İNŞALLAH bu takım şampiyon olucek bakim o zaman bu arkadaşlar nereden malzeme bulucekler,tribünde herkes coach olmuş be kardeşim,taktikler,kadro kurmalar bırakın bunlarıda takıma destek olun ,bizlere düşen bu EN BÜYÜK GALATASARAY

Sera hanıma kesinlikle katılıyorum,ayrıca istatistiklere bakarsak bu ekip 3 kupadan ikisini almış 3.içinde final oynuyo,gerek ışıl,gerek ceyhun hoca için burada olumsuz yorum yapanlarıda anlıyamıyorum,hangi mantıkla takıma zarar vermeye çalışıyorlar,ben bu kişilerin galatasaraylı olduğuna inanmıyorum,hangi çıkara,hangi menfaate uygun hareket ettiklerinide bilmek istemiyorum,galatasaraylı olan bira takımına her şartta destek olur,araştırmadan keyfi yorum yapılmazsa sevinirim ayrıca çok beğenilen mahmudi hocanında daha kupası yok bu sezon bu takım 2 kupa aldı keyfinize göre değilde galatasaray takımlarının başarısını düşünerek yorum yaparsanız sevinirim,hiçbir şey galatasarayınn çıkarlarından önde değildir,İNŞALLAH bu takım şampiyon olucek bakim o zaman bu arkadaşlar nereden malzeme bulucekler,tribünde herkes coach olmuş be kardeşim,taktikler,kadro kurmalar bırakın bunlarıda takıma destek olun ,bizlere düşen bu EN BÜYÜK GALATASARAY

Öncelikle Mahmuti'nin Cumhurbaşkanlığı kupası var. Ki şubeleri kıyaslarken daha farklı şeylere de bakmak gerekiyor :) Burada eleştiren daha GS'lı veya öven daha GS'lı gibi bir durum da yok. Kadın takımı GS taraftarına en yakın branş takımımız. Yerlilerini geçtim yabancı oyuncularını bile farklı maçlarda tribünde görüyoruz. Üstelik o yakınlığı sağlıyorlar konuşabiliyoruz ama takımı bütün halinde taraftardan soğuttular. Oktay hocada eleştirilecektir. Ki eleştirildiği oldu. Eleştiri genel mana da kötü bir durum değildir. Buradakilerin de ortak paydası GS ise daha iyisi için tabii ki yapacağız bunu.

Eleştiri için bir kaç koşul var. Kendini yinelememek, Zamana ve koşullara bakmak ve iyi niyet ön planda olmalı. Değerlendirmeyi geniş açıya yaymalı. Takımın şampiyon olacağına inanıyorum. Ama asıl o zaman daha yüksek perdeden eleştireceğiz. Şimdilik susmayı tercih ediyoruz 10 gün daha da susacağız. İnsanları sinirlendiren durum çok basit şekilde halledilecek olayların çözüme kavuşturulmaması, optimal yarar sağlanamaması. Üstelik şu an yaşanan bir çok olay daha 6 ay önce belirtilmişti. Öyle dahi falan olmaya gerek yok. Benim gibi yarım akıllı bunu düşünüyorsa birileri de bunu görmüş olmalı. O gitsin bu gitsin muhabbetlerini eleştiri bazında değerlendiremiyorum bu yüzden saymadım.

Ben kendi adıma ne düşündüğümü anlayamıyorum. Bİr kısım bana romantik diyor. Optimist diyen var bu arada muhalefet diyen çıkıntı diyen de çok. Kulüp içinden de ayrık tohum gözü ile bakan var :)) Felsefeye girmeyeceğim. Ama doğru tek olduğu gib doğru bazen tek değildir. Final serisinin ilk maçını kaybetmemiz zaten muhtemeldi ama buna rağmen ortalık yangın yerine dönüyor. Zaten GS'da senelerdir böyle bu durum. Misal Voleybolda takım iyi gider kimse sallamaz ama yenilgi gelince anında başlanır eleştirilere. Ona buna gider yapmayı seven bir topluluk olduk. Genel olarak sokağın yansıması bu. Bir şeyleri kayıtsız koşulsuz sevmek artık lügatta yok. Sana rağmen seni sevmek der ya şair. Onu yaşamıyoruz artık. Herkesin derdi, takım yenildiğinde sınıftaki, işyerindeki, mahalledeki arkadaşına ne diyeceği üzerine.

Şu an takımı eleştirmeyi düşünürken taraftar olarak ne yaptık bizi de eleştirmek ortaya koymak gerekiyor. Misal bu forumdakilerden kaçı bu sene Kadın basket maçına gitmiş? GS Kadın basket takımı Anadolu'nun her yerinde FB'yi rahatça yenerken Neden İstanbulda bu kızlar baskı hissediyor ona kafa yormalıyız. Tarafatr birincil görevi olan salona/stada gitmeyi sürdürecek. Eleştirecekse oradan eleştirecek oradan övecek. Böyle yatakta yarı kaykılmış şekilde uyumak üzereyken dur GS'daki bazılarına haddini bildireyim de uyuyayım modunda olmayacak. Takımlar netten değil tribünden desteklenir. Tribün yerine interneti kullanan FB taraftarının halini görüyoruz. Adamlar World TT oluyorlar org.'a gidiyorsun 700 kişi:)

Ben yarın GS'ın yeneceğini düşünüyorum. Yener yenmez o ayrı konu ama taraftarsam salı günü salonda olacağım. Gerisine sonra bakarız ne de olsa. ama bu kızların yanındayım o kupa Perşembe kalkacak

Final serilerinde kötü başlanğıçlar olabilir ama unutulmamalı ki bu sadece bir maçlık bir final değil telafisi mümkün.Ayrıca spor karşılaşmaları hatalar la kazanılır bazen sen yaparsın rakibin kazanır bazen o yapar sen kazanırsın.Taraftar uyanık olmalı oyuncusunu yem gibi ortalığa atmamalı eleştirmeli ancak zamanı gelince ve yapıcı şekilde eleştirmeli.Arkadaşların dediği gibi biz bu yıl iki kupa sevinci yaşadık karşı taraf hala galibiyetler dışında bir şey kazanamadı .Belki ve yüksek ihtimalle umuyorum bu kupayıda kaldıracağız.Başarıyı kabullenip ondan pay almak ne kadar güzelse , başarısız sonuçlarda takımınla birlik olup üzüntüyü en aza indirmekte bir erdemdir.

Ceyhun Yıldızoğlu daha ne kadar yardım edicen abicim fb'ne? Bırak baride denk bir mücadele olsun,bırak oyuncularımızıda kızlar basketbolu hatırlasın güzel abicim. Samimi bir şekilde rica ediyorum illa sevdirmenmi lazım kendini?

Ceyhun Yıldızoğlu daha ne kadar yardım edicen abicim fb'ne? Bırak baride denk bir mücadele olsun,bırak oyuncularımızıda kızlar basketbolu hatırlasın güzel abicim. Samimi bir şekilde rica ediyorum illa sevdirmenmi lazım kendini?

Doğan kardeşim benim için tüm galatasaray hocaları kutsaldır,ayrıca Ceyhun hoca ve ekibide baya başarılı 3 kupanın 2 sini aldı,3.dede final oynuyo,sen sevmiyebilirsin o senin şahsi fikrin ben bir galatasaray taraftarı olarak çok seviyorum hocamızı ve ekibini inşallah en az 5 sene daha görevde kalırlarda istikrar kazanır yoksa başarı nasıl gelir,3-5 adamın şahsi çıkarları için bağırıp iktidarı,yöneticileri değiştirme devri kapandı artık,yaşasın GALATASARAY....

Klavye başına geçtiğimde Takım aleyhine ağzıma geleni yazacaktım ki önceki eleştirileri okudum. "Son hücumda Şaziye'li beş olmalıydı sahada" diyor birisi. Yahu Şaziye 5 faulle kenardaydı o sırada! Vazgeçtim; kendinize gelin arkadaşlar, bu final serisi! Siz buraya yazdınız diye mi hoca hücum setlerini değiştirecek, Dee topu insaflı kullanacak, Pip savunma yapacak? Sezon bitsin yazın yazacağınızı; o zamana dek takımın arkasındayız o kadar!

Son topa kadar...

O birisi ben oluyorum abicim, hatam sıcağı sıcağına yorum yapmak tmm kabul. sonradan fark ettim şaziyeyi düzeltmedim mesajımı. hoca bize göre mi set çizecek demişsin eyvallah çizmesin. ama sen gerçekten set çizdiğine inanıyomusun? seti çizdi en kritik yerde topu bahar'a kullandırttı diyosan yorum yapmaya bille gerek yok. elbetteki takımın arkasında duracağız ama koç sağolsun ne oyuncularda nede taraftarda inanç bırakmadı...

Doğan kardeşim benim için tüm galatasaray hocaları kutsaldır,ayrıca Ceyhun hoca ve ekibide baya başarılı 3 kupanın 2 sini aldı,3.dede final oynuyo,sen sevmiyebilirsin o senin şahsi fikrin ben bir galatasaray taraftarı olarak çok seviyorum hocamızı ve ekibini inşallah en az 5 sene daha görevde kalırlarda istikrar kazanır yoksa başarı nasıl gelir,3-5 adamın şahsi çıkarları için bağırıp iktidarı,yöneticileri değiştirme devri kapandı artık,yaşasın GALATASARAY....

Tabii, herkesin fikrine saygım var ama mesajdaki "inşallah en az 5 sene daha görevde kalır" kısmını okuyunca kalbim sekti bir an; yalan değil.

Eğer 10 gün sonra da bu iki ismi eleştirme özgürlüğünden mahrumum diyebilirsen benzetmede haklısın derim Tugay, ama eleştirebilirsen...

Onur Abi, ben düşüncelerimi, görüşlerimi an itibariyle belirtemeyeceksem neyin özgürlüğünden bahsedilebilir ?

Ben korkuyordum bazı şeylerden son zamanlarda ama korkularım beni yanıltmıyor. Basılmamış kitaba ceza veren zihniyet ile seri devam ederken başlık kilitleyen zihniyet nazarımda aynıdır. Kusura bakmayın..

Eee sev abi tutan mı var. Ben GS'ın takımlarını kazandığı kupa sayısı ile değilde sahada gördüğüm karakterle değerlendirdiğim için sizin kadar memnun değilim demek ki. Algıda farklılık deniliyor sanırım buna. Benim GS armasının olduğu yerde beklentim daha farklı biliyorumki buradaki bir çok ama bir çok arkadaşım ve abimde benimle aynı düşüncede, en azından ben böyle gördüm öğrendim GS'lılığı.

'...3-5 adamın şahsi çıkarları için bağırıp iktidarı,yöneticileri değiştirme devri kapandı' lafıda benim tezdimde komik olmuş bence abi şu anda 3-5 kişiyle yapılan bir şey varsa oda 3-5 kişinin menfaati için bu hocanın ve ekibinin hala takımın başında tutuluyor olmasıdır gerisi laf-ı güzaftır.

5 yıl falan okuyunca istemsiz elim tahtaya vurup kulağımı çekti yani öylede bir karabasan senaryo oldu sizinki.

Burakcım3 kupanın ikisini aldığın dediğin başarılardan 1 tanesi tek maçla (gününde olanın kazanabileceği) diğeride 3 maçla (sadece 4 günlük performansla) kazanılan kupalar asıl hedefler ligde ve euroleague de şampiyonluk değilmiydi? işte kısa süreçte alınabilen kupalarda yıldızlarla gününde olursa kupayı alıyorsun ama tr ligini ve euroleague i öyle daha taktik kağıdına çizmediği çizemediği oyunlarla uzun soluklu maratonda alamıyorsun... Burda düşünülmesi gereken cumbaba ve tr kupasında ceyhun olmadanda o kupaları bir koç olmadanda kazanırmıydık bence kazanırdık (kısa dönemli performanslar gerektiği için) ama gel gelelim tr ve el ye işte orda yıldızların kadar onlara parkede oyun çizebilecek benchte bir sağlam taktisyen ve zekaya ihtiyaç duyuluyor ve ortada olan şeyde şu bu taktisyen ve zeka asla ceyhun değil maalesef değil...