TKBL Final 1. Maç | Fenerbahçe 75 - Galatasaray 69

Prince maci kafa kafaya getiriyor,Fowles ile direniyor,sen sirf adi buyuk diye Taurasi yi son dakikalarda oynatiyorsun,iyi oynayan oyuncunu kenarda tutuyorsun,yaziklar olsun sana,oynattigin topa,sisteme,sampiyon da yapsan yeter artik,kanser ettin,yeter!

Koçun ve oyuncuların bu maçtan dersler çıkarmasını umut ediyorum.Diğer maçta bugünkü düştüğümüz hatalara düşmeyelim.Ceyhun hocam eğer burayı okuyorsan lütfen Fowles'ı en az 35 dakika oynat.Yanında zaten Tina var,yer yer Bahar giriyor geçen yılki gibi yorulmaz.Onsuz mücadele gücümüz yarı yarıya düşüyor.Diğer maçta herşeyin daha farklı olması dileğiyle iyi akşamlar arkadaşlar.

Ceyhun hoca ritmimizi her yakaladığımızda öyle değişiklikler yapıyorki takım bir anda fark yiyor fenere takdik üretemiyor bazende ne bileyim bunları görünce ceyhun hocada bir fenerlilik varmı anlayamıyorum alacağız dediğimiz her maçı öyle hamleler yapıyorki bir anda fark yiyoruz sonra kapatmaya uğraşıyoruz.

Ama yöneticilerimiz şu hakem mevzusunada bir çare bulmalı yoksa şampiyonluk falan göremeyiz.

bir tane yerli uzunun olmayınca malesef sahada hep eksik kalıyorsun, tinayla sylviaya mahkumsun pota altına, prince le taursiden biri dışarda kalıyor, ayrıca tuğba palazoğlu savunma bakımından bu takımda çok fark yaratırdı....

kazanıp kaybetmemiz çok önemli değil bu saatten sonra. bu maçı kazansaydık, hatta seriyi bile kazanacak olursak sn koç gidene kadar her mesajımın altında.

İstifa'da bir hizmettir!!!

Benim umudum var,Fowles bu seriyi onlara vermeyecek!

Var mı hala umudu olan ?

Ne umudu arkadaşım daha maç başından belliydi maçı kazanamayacağımız. Çünkü bizim takım o hisi vermiyor hiç bir şekilde. Takım ruhsuz isteksiz iteleyerek oynuyor. Fb ise hiç iyi oynamadı. Zaten iyi bir takım olduklarını düşünmüyorum. Yine Birsel devreye girdi maçı çevirdi.
Hani bekleyelim görelim diyoruz ya hepimiz de biliyoruz ki seriyi kaybedeceğiz çünkü takım vermiyor o ışığı.
Gelelim Ceyhun Hocaya gerçekten bu gidişle artık alay konusu olacak yemin ediyorum. Son pozisyonda 3 sayı gerideyiz. içerden mi oynacaksın yok dışardan şut atmaya çalışıyor takım Prince gibi müthiş üçlük atan oyuncumuz kenarda Fowles-Tina içerde. Üçlük atamayan Işıl içerde! Üçlük denemesi ise Bahar'a kalıyor. Oysaki Prince el üstü üçlük atan bir isim Ceyhun hoca ne yaptığının farkında değil yemin ederim.

Elif Hanım ya da Elif Abla telefondan girdiğim için yaşınızı göremiyorum. Bana kızmanıza gerek yok. Zaten yazmıştım umudumun olmadığını. Şimdi buraya bir çok sebep yazılabilir bu sene ki şampiyonluğun gidişine dair ama konuştukça açılacağım gittikçe cümlelerim ağırlaşacak gibime geliyor. O yüzden hiç ceza almadığım şu forumda ceza almak istemiyorum. Bu takımın koçunun ve teknik heyetinin değişmesi gerekiyor demiştim. Ama fikrim değişti. Artık bu şubenin her yerinde genel bir değişime ihtiyacı var. Sadece koç ve teknik heyet ile olacak bir değişim yetmez.

Ne umudu arkadaşım daha maç başından belliydi maçı kazanamayacağımız. Çünkü bizim takım o hisi vermiyor hiç bir şekilde. Takım ruhsuz isteksiz iteleyerek oynuyor. Fb ise hiç iyi oynamadı. Zaten iyi bir takım olduklarını düşünmüyorum. Yine Birsel devreye girdi maçı çevirdi.
Hani bekleyelim görelim diyoruz ya hepimiz de biliyoruz ki seriyi kaybedeceğiz çünkü takım vermiyor o ışığı.
Gelelim Ceyhun Hocaya gerçekten bu gidişle artık alay konusu olacak yemin ediyorum. Son pozisyonda 3 sayı gerideyiz. içerden mi oynacaksın yok dışardan şut atmaya çalışıyor takım Prince gibi müthiş üçlük atan oyuncumuz kenarda Fowles-Tina içerde. Üçlük atamayan Işıl içerde! Üçlük denemesi ise Bahar'a kalıyor. Oysaki Prince el üstü üçlük atan bir isim Ceyhun hoca ne yaptığının farkında değil yemin ederim.

Bence ilk periyodu iyi oynadık .Ben maçı kazanabilecğimizi düşündüm.Diğer periyotlar dağıldık.

Ben bazı arkadaşları gerçekten anlamıyorum. Tamam yerli oyuncular skor atmıyor falan da bugün Birsel 3 tane üçlüğü alan savunmasında ve Prince üzerinden attı. Bir el bile kaldıramadık. Diana' nın neler yaptığını gördük maçın en kritik anlarında. Tina iyi sayı atmasına rağmen doğru düzgün savunma yapmadı. Bence takımda görevini yapan tek oyuncu Sylvia idi. Sadece tutup yerli oyunculara faturayı kesmek saçmalıktan öte birşey değildir. Hep diyorum Prince ile Tina savunma yapmıyor diye ama ne hikmetse bizim taraftarımız sadece atılan sayı olarak görüyor basketbolu.

Saygılar.

Noktası virgülüne katılıyorum.

Dünkü çocuğa ver yetkiyi sor; 3 lüğe ihtiyacı olan takımda son pozisyonda Tina, Sylvia, Bahar, Dee ,Işıl mı olmalı yoksa Tina, Bahar, Şaziye, Dee, Prince mi taktir forum halkının :S Başımızda sn yıldızoğlu varken son topu bahar'ın kullanmasına şaşırma bi dahaki maç sylvia sallar çizginin gerisinden :S

Dee'ye ayar veren adama şimdi ışıl'ı anlatacak değilim zaten. Zaten anlatmama da gerek yok. bu panik ne onu anlamadım ama. kardeşim 1 aç yenildik alt tarafı durun bakalım. Zaten maçtan önce de konuşuyorduk ilk maç en zor olanı. FB kazanmaya yakın ama bundan sonraki maçlarda GS direk avantajlı olacaktır diye. Bir nefes alın anlıyorum sinirlisiniz ama bir soluklanın da daha rahat düşünün konuşun. Öyle garip yorumlar var ki. Biri demiş "yahu ışıl 0/8 şut kullanıyor!!!" diğeri demiş "yahu bomboş ama potaya şut atmıyor" :))

Maçın sonunda Ceyhun Hocayı geçtim Phil Jackson da gelse Van Gundy de gelse sahaya Tina-Syl ve Dee ile çıkar. Sahaya 3 yabancı sürebiliyorsun e haliyle bu üçünü süreceksin. Hangisini çıkarıp Prince'i almayı düşünüyordunuz? Dee demeyin sakın. Bazı oyuncular özeldir. Kobe mesela 0/15 attığı gün bile maçın sonunda topu ona kullandırdılar ve soktu üçlüğü maçı aldı. Son anları oynamak özel oyuncuların işidir. Spartak Moskova maçında son topu kim kulladı? Dee kullandı skoru yaptı.

Sorun kenar yönetimin son hücumlar için doğru set çizememesi. Mola sonrası dip çizgiden zorlama atış çizilen setse Ceyhun hocanın hatasıdır. Eğer çizilen set değil de Dee öyle kullandıysa Dee'nin hatasıdır. Fark 3 sayı ve 3lük kullansa anlayacağım. 2lik kullanılıyor. Demek ki hızlı bir iki sayılık atış deneyip savunma yapacağız. E o zaman set ya Tinaya ya Sylvia'ya top indirmekten ibaret olmalıydı. Son anlarda Bahar'ın kullandığı 3´lükte top bahar'ın elinde patladı bu yüzden kullanmak zorunda kaldı.

Bugün 17 sayı atan Cappie bizde olsaydı demek kafayı yerdik. Öyle saçma atışlar denedi ki inanılmazdı. A sahi girdiği sürece sorun yok demi:) Maçın başında Dee iyi oynuyordu zaten ilk yarı 6 sayı atmasına rağmen 5 asist yapmıştı. Maçı da 5 asistle bitirdi. Çabuk 4´lediği için uzun süre kenarda kaldı.

Birsel konusunda şimdi kim diyebilir Birsel kötü oyuncu diye? Kimsenin öyle bişi dediği yok ama !! Hayır biri Birsel kötü dese anlayacağım. Kime diyorsunuz bari isim verin de biz de anlayalım. Bugün Birsel 4 üçlük attı 39 dk sahada kaldı. Peki attığı 3 üçlükte Işıl'ın sahada olmadığını biliyor musunuz? Prince tutuyordu Birsel'i. Haa tabii Prince sayı attı demi:)

Bugün takım bütününe baktığımızda Tina Syl dışında iyiydi diyeceğimiz oyuncu yok. Hatta bence Syl de iyi değildi. Sezon boyunca biraz ruhsuz oynayan Tina'nın Matovicle ağız dalaşına girmesi güzeldi. Onun da takım için bir şeyler yapmak istediğini gösterir bu. 2. maç bizim için daha farklı olacak. Tina'yı saymazsak öyle ahım şahım süre alan oyuncumuz yok. Maça dinç çıkacağız. 2. maç Birsel kötü oynayacaktır. Kötü oynarsa da Birsel'e laf demeyin. Kızı bugün 39 dakika sahada tuttu FB coach'u. Haliyle 2. maçta vücut inkar etmeye başlayacaktır bazı şeyleri.

Oyunla ilgili yazılacak çok şey var belki ama uzatmayacağım. Bu bir final serisi. Fİnal serilerinde ilk maçı alan kazanmaz. Bir çok kriter devreye girer. Ben daha önce de dediğim gibi bu maçın zor olacağını düşünüyordum. bundan sonrası böyle olmaz. Ki bizim de takıma pozitif enerji vermemiz lazım. Takımı mı eleştirecen sabret 10 gün. 10 gün sonra kime git diyorsan de kimi istiyorsan çağır. Ama bir 10 gün bekle takımının yanında ol. Sizler Ceyhunsporlu Işılsporlu değilsiniz. GS'lıysanız GS'ın arkasında durun.

Kızların 2. maçta kazanacağına ve bu sene şampiyon olacağına inanıyorum. Aynı anda bu kadar oyuncunun kötü oynaması ilginç tabii. Ama Dee iki maç üstüste kötü oynamaz. Syl daha sert olacaktır.

Sezon bitsin zaten hepimizin söyleyeceği şeyler var. Ama rica ediyorum bir 10 gün bekleyin takımın arkasında olun. (Takımın diyorum herhangi bir ismin değil)

Maçın sonunda Ceyhun Hocayı geçtim Phil Jackson da gelse Van Gundy de gelse sahaya Tina-Syl ve Dee ile çıkar. Sahaya 3 yabancı sürebiliyorsun e haliyle bu üçünü süreceksin. Hangisini çıkarıp Prince'i almayı düşünüyordunuz? Dee demeyin sakın. Bazı oyuncular özeldir. Kobe mesela 0/15 attığı gün bile maçın sonunda topu ona kullandırdılar ve soktu üçlüğü maçı aldı. Son anları oynamak özel oyuncuların işidir. Spartak Moskova maçında son topu kim kulladı? Dee kullandı skoru yaptı.

Sahaya 3 yabancı sürüyorsan o an 3'lük de lazımken Tina ile Fowles'in 2'sinin de olması lükstür. Dış oyuncumuz 3 tane ve sadece Diana'ya önlem alacakları bariz noldu Bahar'a kaldı o 3'lük. Tina ile Fowles sadece perde için ve hücum ribaundu için oynayacaklarından ribaundlarda zaten eksik olan Tina'nın mutlaka çıkması lazımdı ve yerine Prince girmeliydi, Bahar da kendi pozisyonuna geçerdi biz de rahat bir 3'lük pozisyonu bulurduk.

74-69'ken de aynı durum geçerli, orda mola aldık bize 3'lük lazım 3 uzunla sahada olmanın mantığı ne? Maçın son 4-5 dakikasını izlediğim için o pozisyonları konuşuyorum maçın tümünden haberim yok ama maç dönerken de Prince ile döndü her zaman hücumda Fb'ye karşı fark yarattığı için, o pozisyonda da sahada olmalıydı çok net.

QUOTE]

Eğer maç boyunca Dee saçmalamışsa ve iyi bir gününde değilse,Prince gayet iyiyse Prince oynar.Yoksa Quaresma'lı Beşiktaş'a dönersin böyle.

Objektif yorum yapayım derken her şeye ters yüzden bakmak da eleştirilebilir. Dee'nin zorlama atışlarını eleştirmeyeceksek maçı izlemeyelim, gördüğümüze inanmayalım, bizim için doğruları gören gözler var. Daha önceki maçta da yazdım Dee bu kadar zorluyorsa ya sorun oyuncunun egosundadır ya da takım arkadaşlarının oyununa, atışına güvenmemesidir ama bazı atışlar da biraz fazla abartı kabul etmek gerekir.
Hala Işıl diyene de biz birşey anlatmayalım, 2012-13 transfer başlığında hala Işıl kalsın diyenler bence tekrar düşünsün. Bize Kaski maçlarında fark atacak değil zorlu maçları kazandırtacak oyuncular lazım. Bahar bir kaç sezon önce daha iyiydi, bence iyi bir hoca ile onu yeniden harekete geçirmeye çalışmalıyız.
Kaski demişken,belki yeri değil ama F8'in en değerli oyuncusunu almışlar, Ayşe gibi bir ismi var oyuncunun.

Sahaya 3 yabancı sürüyorsan o an 3'lük de lazımken Tina ile Fowles'in 2'sinin de olması lükstür. Dış oyuncumuz 3 tane ve sadece Diana'ya önlem alacakları bariz noldu Bahar'a kaldı o 3'lük. Tina ile Fowles sadece perde için ve hücum ribaundu için oynayacaklarından ribaundlarda zaten eksik olan Tina'nın mutlaka çıkması lazımdı ve yerine Prince girmeliydi, Bahar da kendi pozisyonuna geçerdi biz de rahat bir 3'lük pozisyonu bulurduk.

74-69'ken de aynı durum geçerli, orda mola aldık bize 3'lük lazım 3 uzunla sahada olmanın mantığı ne? Maçın son 4-5 dakikasını izlediğim için o pozisyonları konuşuyorum maçın tümünden haberim yok ama maç dönerken de Prince ile döndü her zaman hücumda Fb'ye karşı fark yarattığı için, o pozisyonda da sahada olmalıydı çok net.

Mola alındığında 72-69 du sanırım maç Tanju. Ve dikkat ettiysen Dee ile dip çizgiden 2lik attık. Demekki amaç hızla 2 sayılık atış bulup savunma yapmaktı. Ondan sonrada oyun durmadığı için aynı takım sahada kaldı. Sonra yanlış hatırlamıyorsam Angel top kaptı gitti sayı attı Bahar'ın hani faul yapmadığı pozisyon. Ondan sonra da Zaten Bahar'ın üçlük denediği pozisyon oldu. Yani maçın bitmesine 50 saniye kala 3lük denemeye gidebilirdik ama gitmememiz Yanlış bir strateji sayılmaz bence.

Ha diyeceksin ki "yahu madem Tina-Syl oyunda ve 2 sayılık deneyeceksin neden topu Dee kullanıyor" :)) Orada haklısın. Madem iki uzunun sahada topu indir onlara basket hatta basket faul olmasına imkan tanı. Sonra oyunu çiz ya savun ya erkan faul yapıp hata yapmalarını bekle. Ama dediğim gibi Tina-Syl-Dee ile oynadığı için hocayı suçlamam.

Mola alındığında 72-69 du sanırım maç Tanju. Ve dikkat ettiysen Dee ile dip çizgiden 2lik attık. Demekki amaç hızla 2 sayılık atış bulup savunma yapmaktı. Ondan sonrada oyun durmadığı için aynı takım sahada kaldı. Sonra yanlış hatırlamıyorsam Angel top kaptı gitti sayı attı Bahar'ın hani faul yapmadığı pozisyon. Ondan sonra da Zaten Bahar'ın üçlük denediği pozisyon oldu. Yani maçın bitmesine 50 saniye kala 3lük denemeye gidebilirdik ama gitmememiz Yanlış bir strateji sayılmaz bence.

Ha diyeceksin ki "yahu madem Tina-Syl oyunda ve 2 sayılık deneyeceksin neden topu Dee kullanıyor" :)) Orada haklısın. Madem iki uzunun sahada topu indir onlara basket hatta basket faul olmasına imkan tanı. Sonra oyunu çiz ya savun ya erkan faul yapıp hata yapmalarını bekle. Ama dediğim gibi Tina-Syl-Dee ile oynadığı için hocayı suçlamam.

Hayır abi o pozisyonu demedim ben, Angel ile 24 saniye süresini doldurdular şimdi TBF'nin sitesine de baktım tam 39 saniye kala oyun durdu ve kendi sahamızdan başladık. Yoksa tabiki 2'lik denemek çok normaldi senin dediğin pozisyonda içeri indirebiliriz ya da Dee kullanır ama 2'lik kullanmak orada normaldi.