TKBL Final 2.Maç | Galatasaray: 84 - Fenerbahçe: 69

Yarın saat 6'da vizem varmış, arkasından da ufak bir işim var. Muhtemelen 2. periyod gibi salonda alacağım..

Maça gelince; bir sürü olumsuzluk yaşadığımız bir maç son topta gitti. Bunu düşünürsek ben bu sefer ders çıkardığımızı ve galip geleceğimizi düşünüyorum. İki korkum var. Birincisi, büyük bir tribün desteğine rağmen saha avantajını kaybetmiş olmaktan dolayı şampiyonluk artık zor düşüncesine girer mi oyuncular. İkincisi de, seyirci sayısında ciddi düşüş olacak hem haftaiçi olması hem de ilk maçın kaybedilmesinden dolayı. Bu iki durum oyuncuları ne kadar etkiler, ne kadar ölçüde demoralize eder... Bu çekindiğim iki şey olmaz umarım..

Oyunculara güvenim tam. Başarılar Yenilmez Armada...

Öyle ya da böyle bu sezonun şampiyonu sahamızda iki maçıda kaybetsek Galatasaray Medical park olacak içimde zerre şüphe yok Allah kupayı hakeden takıma versin .

Allah hakedene değil bize versin o kupayı Onur, boşver sen Fener haketmiş haketmemişi falan.. Hak hukuk olmaz final serisinde, eğer kötü oyun oynayarak haketmeyeceksek te alalım biz o kupayı, artık hak hukuk olayını öbür tarafta düşünürüz. ; )

Yarın saat 6'da vizem varmış, arkasından da ufak bir işim var. Muhtemelen 2. periyod gibi salonda alacağım..

Maça gelince; bir sürü olumsuzluk yaşadığımız bir maç son topta gitti. Bunu düşünürsek ben bu sefer ders çıkardığımızı ve galip geleceğimizi düşünüyorum. İki korkum var. Birincisi, büyük bir tribün desteğine rağmen saha avantajını kaybetmiş olmaktan dolayı şampiyonluk artık zor düşüncesine girer mi oyuncular. İkincisi de, seyirci sayısında ciddi düşüş olacak hem haftaiçi olması hem de ilk maçın kaybedilmesinden dolayı. Bu iki durum oyuncuları ne kadar etkiler, ne kadar ölçüde demoralize eder... Bu çekindiğim iki şey olmaz umarım..

Oyunculara güvenim tam. Başarılar Yenilmez Armada...

Can şunu diyebilirim. Takım maçtan sonra daha da kenetlenmiş. Sylvia dahil hepsi bugün çok kötü oynadıklarını düşünüyorlar. En kötü halimizle bile maçı alıyorduk. Bir daha böyle kötü oynama ihtimalimiz yok hakemlere rağmen şampiyon olacağız diyorlar. Bunlar birebir aynı olmasa da net cümleler. Korkularına yanıt olsun diye dedim. Aslında yazmayı düşünmüyordum.

Can şunu diyebilirim. Takım maçtan sonra daha da kenetlenmiş. Sylvia dahil hepsi bugün çok kötü oynadıklarını düşünüyorlar. En kötü halimizle bile maçı alıyorduk. Bir daha böyle kötü oynama ihtimalimiz yok hakemlere rağmen şampiyon olacağız diyorlar. Bunlar birebir aynı olmasa da net cümleler. Korkularına yanıt olsun diye dedim. Aslında yazmayı düşünmüyordum.

Sühan abi Melisa ve Bahar hakkında bilgin var mı?

Tugay bilmiyorum açıkcası. Ama Bahar'ın ciddi bir sakatlığı olsaydı sakatlandığı pozisyondan sonra da zöellikle 2 yarı da oyunda olmazdı. İlla ki bir rahatsızlığı var. Maç içinde bunu gözlemledik ama yarın akşama hazır olacaktır. Melisa ise maç öncesi ısınmalarda biraz şut idmanı yaptı. Oynayacak durumda gibi gözüktü bize ama gene de belli olmaz. Ben yarın maçın rahat gececeğini düşünüyorum. Eğer öyle olursa Melisa fazla riske edilmeyecektir. Caferağa'da pota altımızda sert savunma yapmamız gerekecek ve orada bize daha çok lazım kendisi. Gene de tahminimi sorarsan yarın ikisi de oynayacak durumda olur.

Teşekkürler abi, her türlü yeneceğiz zaten sadece Tamika'yı biraz dinlendirmek açısından farkeder. :)

yenilginin nedenleri:
1-nevriye faktörü(her zamanki gibi)
2-melissanın sakatlığı
3-hakemlerin son dakikalarda ışıl a yapılan 2 bariz faulu bilerek çalmaması
ilk 2 sorun halledilebilir ama hakemleri de yenmek oldukça zor
başarılar

Çok az bir farkla, kılpayı kazanabildiler ilk maçta. O yüzden bu maç daha tedirgin oynayacaklardır. Yarın 1-1 yapacağımızı düşünüyorum. Takımın yanında olup destek vericem, umarım kazanırız.

Kenetlenmeleri cidden sevindirici, paylaştığın için teşekkürler Sühan abi. Umarım özellikle Işıl'ı kafa olarak bu maça hazır hale de getirmeye çalışmışlardır oyuncular kendi içlerinde. Kanımca oyuncular içinde en çok etkilenen Işıl olmuştur çünkü..

Işıldan yarın da umutsuzum. Benzer bir oyun sergileyecektir ama Caferağada istediğimiz Işıl'ı göreceksiniz ;) Bunu da yazın bir kenara :D

Bu maçta, ilk maçtaki gibi bariz hatalar yapacağımızı düşünmüyorum. Özellikle daha sert bi savunma ile rakibin direncini başlarda kırabiliriz. Bu da ilerleyen dakikalarda bize büyük avantaj sağlar. Takımıma güveniyorum, sahada gereken mücadeleyi göstereceklerdir.Önce bu maçı kazanalım, caferağadaki maçları ve o maçtaki hakemleri sonra konuşuruz. Tek korkum, taraftarın az sayıda olacak olması. Bu durum oyuncularda ya da taraftarın kendisinde bir karamsarlığa yol açabilir.

Yazmamak için çok direndim kendi içimde ama dayanamayacağım. Oyuncularımızın bir hatası sonrası, - bu maçın herhangi bir anında gelmiş olabilir hiç fark etmez - küfür etmek için tetikle olan kişiler bugün gelmesin, ki biz biliyoruz zaten bir tek f.bahçe maçında geldiklerini de, oyuncular zannetmesin bizi her daim destekleyen insanların böyle olduğunu.

Arca'ya sonuna kadar katılıyorum. Taraftar isterim diye kaç kere yazdım bilmiyorum. Gelmesin arkadaş ya. Salona geleceklerin sayısı mayısı umrumda değil. Taraftar lazım bize taraftar!

İster şampiyon olsun ister olmasın. Bu sporcu topluluğu armaya yakışan mücadeleyi veriyor.

Gişeden almayı düşünüyorum da bileti, gişede satıyorlar di mi maç günü? Bu maçlara özel satmıyorlarsa kitlenmeyelim şimdi :( 1. maçtan önce hiç dikkat etmedim çünkü biletim olduğundan :)

Sarayın Sultanları , her zamankinden daha çok desteği hakediyor.Onlar bizim gururumuz.İnanıyorum ki o kupa bizim olacak.

Bizleri inandık sizde inanın...

Onlar hücumdayken kulakları sağır edecek düzeyde ıslık çalalım veya ses çıkaralım. 20 sayı geriye de düşsek yapalım bunu arkadaşlar..