TKBL FİNAL 4.Maç | Fenerbahçe - GALATASARAY

Maçı izleyemedim ama anlaşılşan o ki ilk 3 maçta olduğu gibi yine rezalet kararlar varmış.Onları bilmem ama şu son Horokova'nın pozisyonuna steps değil de faul veren ''adam''da ne şeref ararım ne de utanma.

Kızlarımızın hepsine tek tek teşekkür ediyorum.Olmadı hakemleri yenemedik ama olsun seneye daha güçlü takımla herkesi yeneriz inşallah.

Bir de gazetelere baktım şimdi.Hiç hakemlere değinilmemiş,tam tersi Taurasi ve Taylor'ı kaybeden fenerbahçe zoru başardı demişler.Karşı taraf 2. yarıdan itibaren uydurulmuş fauller dışında skor yapamadı,basın maçı izlemeyen çoğunluk için fenerbahçe efsanesi yaratma peşinde.Tanrı bize seneye intikam görme fırsatı versin...

Fenerbahçe hakikatten zoru başardı..Eskiden kollanan takımlar tek maçlık yada anlık pozisyonlarda hakem tarafından kollanırdı..Çaktırmadan rakip takımı biçerlerdi..

Yahu bu işleri artık öyle ayyuka çıkardılarkı ta 3 ay önceden fener şampiyon olucak dediler..Finallerde zaten prosüdür gereği sahadaydı galatasaray..Ve okadar ki maçtan önce 3 kere bile hakem değişebildi..Galatasarayı bukadar aciz duruma sokup bu ülkede illegal baskılarla ve işleyişlerle her türlü çirkefliği yapıp başarı kazanmak hakikatten zor bir işdi..Ama bunu başardılar

Ben bi bu NtvSpor kadar şeresiz ve yanlı yayın yapan bir kanal daha görmedim. Adnan Polat'ın açıklamalarını bir kere ekrana getirmediler Fener'den karşılık gelince son dakika son dakika diye bi taraflarını yırtıyolar. Stadda salonda her yerde bu şerefsizler protesto edilmeli.

Takım Kaptan'ı konuşuyor, eski yöneticimiz konuşuyor, başkanım diye geçinen adam susuyor (o komik açıklamalarını yok sayıyorum) bu işte bi terslik var.

önümüzde ki bjk maçında takım salona gelsin alkışlayalım, hakettiler.amerikalılar gitmez o zamana kadar umarım.çok bariz bir şekilde gerçekleşti hakem olayları. kazandığımız maçta bile ilk maça oranla daha fazla etki etti hakemler.yanımda ki herkes deplasmanda maçları kazanabileceğimizi fakat hakemlerin orada işi çığrından çıkaracağını söylüyordu ve nitekim gerçekleşti.taurasi olayının diyetinin ödendiğini basketbol ile ilgilenen herkes biliyor.federasyonda,bizim oyuncularda,onların oyuncuları ve yönetimide.oyuncularımız çıkıp açıklama yapıyor haksızlığa karşı geliyor.benim aklıma takılan soru şu, haksızlığa karşı ben ne yapabilirim ?biz ne yapabiliriz?

Bir de gazetelere baktım şimdi.Hiç hakemlere değinilmemiş,tam tersi Taurasi ve Taylor'ı kaybeden fenerbahçe zoru başardı demişler.Karşı taraf 2. yarıdan itibaren uydurulmuş fauller dışında skor yapamadı,basın maçı izlemeyen çoğunluk için fenerbahçe efsanesi yaratma peşinde.Tanrı bize seneye intikam görme fırsatı versin...

Bu basın Aziz Efendinin 14-15 yıldır tehdit ve hakaretlerini, hatta "hesap sovarım" ve hatta bilinmeli ki "cezaevleri katillerle doludur" gibi açıklamalarını suçu ve suçluyu övme de dahil herşeyini görüdkleri halde hatta aynı gün akşam gantep maçı hakemine "şerefsiz adam" diye bağırdığını da gördüğü, Her maçta voleybol, basketbol, futbol hakemleri ortaya almalarına, itip kalkmalarına, top fırlatmalarına mesela Emre'nin bu maçtaki hakemlere siz "komedi dans üçlüsünüz" demesini dahi gördükleri halde yazmamasıyla haysiyet ölçütlerini gösterdi.... Ha bu federasyon, bu ülkedeki spor yetkilileri, bu hakemler bu lafları hak ediyorlar ki itiraz etmiyorlar, karşı çıkmıyorlar demek ki....
Ama bu neden kaynaklanıyor biliyor musunuz? Ortada/meydanda adam olmamasına yani meydanı boş bulmalarına.......

Kısa tarihimizden örnekler; Aziz yıldırımdan kronolojik tehdiltler (hiçbirinden cezaya ve soruşturmaya uğramadı )
Aziz Yıldırım, Tahkim Kurulu ile ilgili olarak hiçbir iş için ricacı olmadığını, bir telefon dahi etmediğini beyan etmektedir. Oysa ki, Deniz Barış’ın lisansı askıya alındıktan sonra Aziz Yıldırım, Kurul Başkan Vekili Erkan Vardar’ı telefonla arayıp, bu karardan hoşnut olmadığını söyleyip, Erkan Vardar ve Gürol Kaymak hakkında ağır sözler sarfetti.Aksu ve Bilgili’den ricada bulunduAziz Yıldırım, lisansın iptal edilmesinden bir gün sonra; 22 Ekim’de Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu’yu arayarak, karardan dönülmesi istemini iletmiş ve Gürol Kaymak’ın vazgeçirilmesini istemiştir. Gene aynı gün Beşiktaş’ın eski başkanlarından Serdar Bilgili’ye telefon ederek Gürol Kaymak’ın kararından dönmesini, aksi halde hayırlı şeyler olmayacağını beyan etmiştir. Her iki görüşme metni Gürol Kaymak’a iletişmiştir.Burcuoğlu, ‘Bu iş burada bitmez’ dedi
Deniz Barışın transfer tehdit 1 cezasız kalmıştır. Bunun üzerine toplantı günü olmamasına rağmen, Erkan Vardar ve Gürol Kaymak, tehditler ve yapılan baskılar nedeniyle görev yapmanın imkansızlığını, Futbol Federasyonu binasında Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek’e iletmiştir.
Bu esnada Deniz Barış’ın avukatı olan Prof.Dr. Haluk Burcuoğlu, izinsiz olarak toplantı salonuna girerek, bu işin burada bitmeyeceğini ve hesap sorulacağı tarzında bir tavır sergilemiştir.

bu da en sonuncusu:
HESAP SORARIM
Sonra hesap sorarım. Bak, çok ağır hesap sorarım! Ayıp yani. Bugün bu takımın hem Avrupa'da hem de ben iddia ediyorum, bakın bu şekilde giderse Türkiye Ligi'ni de kaybettirecekler bize. Çünkü oynanan ve görünen hadise bu. Herkesi aklını başına çağırıyorum. Federasyon bir karar versin. Desin ki, 'İki oyuncunuz gitti, onlar gelsinler', 'Oynatabilirsin' diye açıklama yapsınlar. Bekliyoruz, bunu veya 'Oynatamazsınız' bu böyle kapanacak diyecekler. Biz de ona göre Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yolumuzu çizeceğiz. Yönetim olarak kararımızı alacağız. Uygulama yapacağız.''

Biz NTV dediğimizde ya adamlar aidl yayın yapıyor diyenler, Rıdvan takımın altını oyuyor dediğimizde yahu demeyeceğim ama adam doğru söylüyor diyenler. GS'lı olarak Hıncal Uluç dışında bir tane yorumcuları yok dediğimizde (ki onunki de bellidr nasıl GS'lı olduğu) NTV'ye sarılanlar bugün NTV şöyle derse gene onun yanında yer alırım. Çünkü NTV tamamı ile FB endexli yaşayan bir kanal. Bizim "büyük" başkanımız Adnan Polatta GS bonus kartlarını gitti de Garanti'ye verdi. GS'lının parası ile GS'ı alaşağı etsinler diye. Ciddi ciddi bu cinnet geçirenleri iyi anlamaya başladım bu sene. Ki şuurum hala yerinde ona rağmen...

Arada onlarca yüzlerce kişiyi camiayı kulünü yöneticisini yöneticileri kamu görevlilerini yayıncı kuruluşları takımları rakip oyuncuları kkendi oyuncularını hedef alan birçok tehdit de cezasız kalmış... Takibata dahi uğramamış.....
Başkan Adnan polat da seri bitmiş konuşma yapıyor.....
Hakemler neden 3-4 defa değişti diyemiyor maçtan önce uyarmıyor, açıklama yapmıyor..... iş bitince konuşuyor.....

Biz NTV dediğimizde ya adamlar aidl yayın yapıyor diyenler, Rıdvan takımın altını oyuyor dediğimizde yahu demeyeceğim ama adam doğru söylüyor diyenler. GS'lı olarak Hıncal Uluç dışında bir tane yorumcuları yok dediğimizde (ki onunki de bellidr nasıl GS'lı olduğu) NTV'ye sarılanlar bugün NTV şöyle derse gene onun yanında yer alırım. Çünkü NTV tamamı ile FB endexli yaşayan bir kanal. Bizim "büyük" başkanımız Adnan Polatta GS bonus kartlarını gitti de Garanti'ye verdi. GS'lının parası ile GS'ı alaşağı etsinler diye. Ciddi ciddi bu cinnet geçirenleri iyi anlamaya başladım bu sene. Ki şuurum hala yerinde ona rağmen...

Sabaha kadar çıldırdım...... Sormayın 40 yaşındayım... Futbolda şampiyonluğu kaybettiğimiz yıllardan daha zoruma gitti... Bu haysiyetsizce pervasızca katliama maruz kalmak.......

enerbahçe Galatasaray maçı sırasında tribünlerde iki yönetici arasındaki kavga, yaşanan tüm güzellikleri perdeledi. İddiaya göre işin içinde küfür bile vardı.

Şeref Tribünü’ndeki 2. olay ise basbayağı kavgaya dönüşüyordu.. Selçuk’un golüyle F.Bahçe 1-1 beraberliği sağlayınca, yan tribünde F.Bahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu ayağa kalkıp küfrederek sevindi.. G.Saraylılar’a “Nasıl geçirdik?” dedi...

Onun bu sevincine Şeref Tribünü’nün 3. sırasında oturan G.Saray Asbaşkanı Haldun Üstünel ayağa kalkıp müdahale etti, “Küfretme, otur yerine” diye bağırdı.. Uslu ile Üstünel, yaklaşık 1 dakika atıştılar, hatta Uslu cam panelin üstünden atlayıp Üstünel’in yanına gitmeye çalıştı..
Olayı gören Aziz Yıldırım, Üstünel’e önce “Sus” işareti yaptı.. Susmayınca yanına gidip “Otur oturduğun yerde.. Bir daha konuşursan seni dışarı atarım” tehdidini bile savurdu.. Üstünel’in yanındaki Adnan Sezgin’e de “Tutun, kontrol edin bunu” uyarısında bulundu.. Polat’ın olaya hiç müdahale etmediği gözlendi.

önümüzde ki bjk maçında takım salona gelsin alkışlayalım, hakettiler.amerikalılar gitmez o zamana kadar umarım.çok bariz bir şekilde gerçekleşti hakem olayları. kazandığımız maçta bile ilk maça oranla daha fazla etki etti hakemler.yanımda ki herkes deplasmanda maçları kazanabileceğimizi fakat hakemlerin orada işi çığrından çıkaracağını söylüyordu ve nitekim gerçekleşti.taurasi olayının diyetinin ödendiğini basketbol ile ilgilenen herkes biliyor.federasyonda,bizim oyuncularda,onların oyuncuları ve yönetimide.oyuncularımız çıkıp açıklama yapıyor haksızlığa karşı geliyor.benim aklıma takılan soru şu, haksızlığa karşı ben ne yapabilirim ?biz ne yapabiliriz?

augustusla tamika gitmiş bugün, fowles da gece gidecekmiş sanırım..