Tuğba Palazoğlu

hayatta gördüğüm en fazla şut zafiyeti olan oyuncu, sadece ve sadece mücadele ediyor (gibi görünüyor). şut atarken heyecanlanmıyorum bile, çünkü nasıl olsa kaçıracak, atarsa sürpriz olacak... içeriye penetre yok, penetre etse de sonuç yok... şut yok, atsa da sokma ihtimali yok... ribaunt yok, zaten bu fizikle ve boyla alabilme ihtimali de yok... ama ne var, mücadele var, tüm bu yetersizliklerini sağa sola deli gibi koşarak örtmeye çalışan bir kızcağız ! geçiniz lütfen... Galatasaray'da oynadığı oyunun aynısını milli takımda da oynuyor ve ne tuhaftır ki ilk 5 çıktığı milli takım Avrupa 2.si oluyor. gerçekten ne garip bir dünyadır bu yahu...

Tuğbanın iyi yaptığ herşeyi kötü yaptıklarından dolayı bir anlamı kalmıyor.

Daha önce Tuğba hakkında yaptığım yorumlardan dolayı özür diliyorum. Şamil abi haklıymıssın.
Ben büyük maçlarda hiç oynayamıyor diyordum ama sadece oyununun değil yüreğinin de ne kadar büyük olduğunu kanıtladı bence.
Helal olsun Tuğba.

Tugbanin pozisyonundaki ondan 15 santim uzun Rus oyuncu ondan daha iyi savunma yapiyor,ondan daha yuzdeli sut atiyor,ondan daha iyi penetre yapiyor,ondan daha iyi ribaund aliyor.40 sayida tuttular bizi.Biz Euroleague oynayacagiz. Spartak ve Ecaterinburgda Amerikalilari ve secme Avrupalilari disinda bu Rus kizlar olacak.Onlara Tugba ilemi karsi koymayi dusunuyorsunuz.Tugba kesin gonderilmeli.Avrupa icinde 4 numara gecikmeden alinmali.

Tuğba dün takımda maçı bırakmayan tek isimdi. Sürekli övülen Birsel ne zaman topun elde patlama ihtimali olsa hemen Tuğba'ya attı topu. Ne yapsın Tuğba son saniye atmasa şutu neden atmadın diye laf yiyecek. Başkalarının top kayıplarını telafi ediyor. Dün tüm takım kötüydü.

Gönderelim diyenler lütfen alternatifini de yazsınlar. Sonuçta bu sene aldıklarımız belli , kalanlar belli. Elimizde bi 9-10 oyuncu zaten var. Işıl - Gülşah - Şaziye - Bahar - Melisa - Tina - Fowles - Alba - Diana - Prince . Etti zaten 10 ve 5 yabancı da doldu. Şimdi Tuğbe gitsin diyenlerden 2 adet Türk oyuncu ismi bekliyorum öyleyse. Ben alınacak iyi Türk göremiyorum. Gören varsa söylesin gidelim alalım :)

Anlatamiyorum oyuncu almayalim diyorum.Bizim kadromuzda Tugbaya hicbir sekilde ihtiyac yok.Ligde bizim kadromuz bir tek Fenerbahce maci oynayacak cekismeli.O mactada Prince,Diana,Alba,Tina yada Fowles,Melisa,Bahar,Isil,Saziye,Gulsah bu 9 kisilik rotasyon fazlasiyla yeterli.
Euroleaguede
Prince,Diana,Alba,Tina yada Fowles,4 numara Avrupali,Melisa,Bahar,Isil,Saziye,Gulsah bu 10 kisilik rotasyon yeterli.Eger birini kazanmak istiyorsak Seda Erdogani alalim.Ama Tugba kesinlikle gitmeli.

Ben aylardır onun kalmasından yanaydım. Ama artık takımı kafamda oturttuğum da ona gerek olmayabilir diye düşünüyorum. Kadın takımımız için de bir -taktik oyun anlayışı- ile ilgili başlık açıldığında orada detayına ineriz diye düşünüyorum. Ama "ya onun yerine kimi alacağız" mantığı doğru mantık olmaz her zaman. kalırsa üzülmem. Tuğba bu formaya yakışan bir oyuncu. Giderse de kimse şaşırmasın. Yalnız kalırsa bile bu sene çok forma giyebileceğini sanmıyorum. Süreleri çok azalacaktır. Bu da belki onu daha verimli kılar

Gönderelim diyenler lütfen alternatifini de yazsınlar. Sonuçta bu sene aldıklarımız belli , kalanlar belli. Elimizde bi 9-10 oyuncu zaten var. Işıl - Gülşah - Şaziye - Bahar - Melisa - Tina - Fowles - Alba - Diana - Prince . Etti zaten 10 ve 5 yabancı da doldu. Şimdi Tuğbe gitsin diyenlerden 2 adet Türk oyuncu ismi bekliyorum öyleyse. Ben alınacak iyi Türk göremiyorum. Gören varsa söylesin gidelim alalım :)

Yalnız unutmayın, kadroda en az bir tane alt yapıdan gelen oyuncu bulundurma zorunluluğu var.

S:5.00
R:1.1
A:1.9
B:0
TÇ:0.9

Böyle bir bakış açısı yok..Yerine basketbolcumu var? Ergun Gürsoyun Hakan Şükür giderken söylediği bir söz vardı Mezarların yeri bile doldurulur ..Yukardaki istatistiği sağlayacak yada aşağısında fazla kalmayacak Türkiyede bir tane yerli oyuncu yoksa bir kişi bile bunu başaramaz deniliyorsa ozaman yapacak bişey yok bu ülkede Kadın basketbolu yokmuş ki...

Tuğba'yı "basketbol yetenekleri"(özellikle hücumda) açısından bende hiç beğenmiyorum. Top ona geldiğinde sanki hemen rakip takım topu kapacakmış gibi hissediyorum.Ve açıkçası bende takımda olmasını istemiyordum.

Ancak, Avrupa şampiyonası sonrası fikrim ciddi şekilde değişti. Evet onun sağladığı istatistiği sağlayacak çok oyuncu bulunur belki ama bence biz psikolojiyi, saha dışı faktörleri çok unutuyoruz takım oyunlarında. Ne kadar büyük isimler getirirseniz getirin, kimyayı tutturamazsınız, o sezon hem bize hem takıma zulüm olur. Açıkçası şampiyonada ropörtajları ile olsun, saha içi isyanı ile olsun, Tuğba Palazoğlu'nun takım bütünlüğünde-özellikle saha dışında-önemli bir birleştirici olduğu izlenimine kapıldım. Belki yanlış bir izlenimdeyim bilmiyorum, Tuğba'yı kişisel olarak tanımıyorum neticede ama ben öyle bir elektrik aldım kendisinden.

Takım sporlarında isimlerden ziyade takım kimyasının her zaman çok daha önemli olduğunu düşünen biri olarak, bu kimyayı sağlamamızdaki en önemli etkenlerden biri olacağını düşündüğüm Tuğba'nın takımda kalmasını isterim açıkçası. Oyuncularımız isim isim ne kadar iyi olsa da onlara sevecekleri bir ortam yaratamadıktan sonra, onların kulübü sevmesini sağlayamadıktan sonra başarının zor geleceğini düşünüyorum. Tuğba'nın da özellikle yeni transferlere bunu aşılamada önemli bir rolü olacaktır bana kalırsa.

S:5.00
R:1.1
A:1.9
B:0
TÇ:0.9

Böyle bir bakış açısı yok..Yerine basketbolcumu var? Ergun Gürsoyun Hakan Şükür giderken söylediği bir söz vardı Mezarların yeri bile doldurulur ..Yukardaki istatistiği sağlayacak yada aşağısında fazla kalmayacak Türkiyede bir tane yerli oyuncu yoksa bir kişi bile bunu başaramaz deniliyorsa ozaman yapacak bişey yok bu ülkede Kadın basketbolu yokmuş ki...

Maçları sadece istatistik olarak mı takip ettiniz?

Vasat bir şutör..berbat bir penetreci iyi bir savumacı top dolaştırmada yönlü ama nokta paslarda kötü...Hırslı azimli mücadeleci olması evet gzel.ama basketbolda hırs azimde bir yere kadar..

Zaten Tuğba Kötü bir savunmacı diyen yok..Önce kim ne söylüyor bi bakın sonra yazmaya başlayın..Ama Tuğbadan başka kadın yok derseniz kusura bakmayın istatistikler konuşur evet..Ha tuğbadan iyi savunmacı bulamayız dersenizde anlarım..Hatta daha öncede yazmıştım sadece savunma yapacaksa Hücumda etliye sütlüye karışmayacaksa tabiki kadroda olsun isterim..Ama hücumdaki net olmak gerekirse saçmalıklarıda kaç savunma ne kadar savunma örtbas eder ondan da emin değilim.

Madem yok mu başka alınacak oyuncu diyorsunuz ; o zaman söyleyin yerini dolduracak oyuncuları ya da oyuncuyu...

Hayır Tuğba'nın GS'da kalıp kalmaması bize bağlıymış gibi bir hava esmeye başladı. Kalsın dersek kalacak gitsin dersek gidecek. Öyle de bişi yok. Tuğba istediği takımda oynar bu sene. Daha bizim onu ikna etmemiz lazım. Millet, Tuğba'nın GS'ın kapısında yattığını bizim de içeri alıp almamayı düşündüğümüzü sanıyor galiba. Tabii ki Tuğba bu takım da oynamak ister ama onunda kendine ait istediği isteyeceği şartlar olacak.

Takımda kalırsa sevinirim giderse üzülürüm ama hangi takıma giderse gitsin İpekçi'ye geldiğinde alkışlarım Tuğba'yı. Ne GS ismini küçük düşürecek iş yaptı ne de sahada akıtabilecğeinden daha az ter akıttı. Sizlerde Tuğbayı eleştirirken kullandığınız keliemelre dikkat edin. GS'ın bir sporcusundan bahsediyoruz. Tuğba bu ligde iyi basketbolculardan biridir. Ondan daha iyi kim var ki bırakalım gibi bir cümleyi hakketmeyecek kadar da iyidir.