Tuğba Palazoğlu

Aldığı ücrette indirim yapacaksa, yani sevdiği Galatasaray'da kalmak için fedakarlığı göz önüne alıyorsa kalmalı. Sonuçta rolü geçen senelere göre değişecek ve süreleri bayağı bir azalacak.

Bu rolü kabul ediyorsa, başımızın üstünde yeri var.

Bruce Bowen yetenek timsali miydi? Hayır. Ama sahada savunma adına herşeyi yapardı. Kimse sevmezdi ama saygı duyarlardı. Bir Yugoslav kadar iyi Yugoslav faulü yapardı. İşine saygısı vardı. Tuğba'nın da işine saygısı var.

Bir maçta görüşüm değişmez. Tuğba zaman zaman iyi patlamalar yapar ama genellikle ne yapacağı belli olmayan, en kritik yerlerde faul alabilecek bir oyuncu. Bence onun yerine genç oyuncular bulunmalı.

Esra Sencebe Tugbadan daha iyi oyuncudur.Tugba atis stili cok kotu olan ve yuzdeleri bazi arkadaslarin yazdigi gibi yuksek olmayan bir oyuncudur.Boy dezavantaji var,penetre yapma imkani yok ,driplingleri cok kotu,sorumsuzca oynayan bir oyuncudur.Fenerbahce serisini hatirlarsak cok kotu yuzdeyle atttigi macta sonda attigi bir uclukle maci dondurme sansina sahip olmustuk hemen sorumsuzca faul yapti 2 saniye icinde potamizda sayi gorduk.Tugba kucuk takim oyuncusudur.Besiktas ideal olur onun icin.Hirsli oyuncu havalarida bir ruzgar.Nilayda guzel yapar mesela onlari.Bize ruzgar yapacak oyuncular degil verimini az cok kestirebilecegimiz oyuncular gerekli.Yerli oyuncularda umut yok diye artik basketbolunu gelistirme sansi olmayan Tugbayi niye takimda tutalim.Genc oyunculara verelim o sureleri.Bizim takimimizda Saziye,Bahar,Isil,Melisa,Gulsah yerli kontenjani icin fazlasiyla yeterli.2 Fenerbahce maci ve Fenerbahce final serisi icin genis bir yerli rotasyonuna gerek yok.Fenerbahcede yillarca 5 yerli oyuncuyla oynuyor.Birsel,Esmeral,Nevriye,Nevlin ve besinci bir isim Saziyeydi simdi Kubra oldu.Biz takimin kalitesini arttirmaliyiz birbirine yakin yerli oyuncular olsa rotasyon dusunelim ama bu kalite farkinda az ama kaliteli oyuncularimiz olmali.Bu anlamda devsirme cok onemli.Birde Birsel,Esmeral,Nevriye uclusunden birini koparmak.Bunun disinda Tugbayla br yerlere varamaz bu takim.

bence şu türk rotasyonunun dar olduğu bir ortamda kadroda olmalı ama fazla kahramanlığa soyunmadan ve kendisine verilen görevleri eksiksiz yerine getirmek şartıyla

Milli takimi baz aliyorsaniz nerde olmayi Birsel,Nevriye,Saziye ve Nevlini cikarin bu milli takimdan 30 sayi atamazlar.Esra Sencebeye uygun setler yapilirsa ne kadar iyi oynadigini biliyorum.Cem Akdag bunu cok iyi yapiyordu.

Bende beğenmiyorum Tuğbayı.İyi şut atabildiği halde sürekli penetre etmeye çalışıyor ve penetrelerde ya steps ya da hatalı pas yapıyor.

Milli takimi baz aliyorsaniz nerde olmayi Birsel,Nevriye,Saziye ve Nevlini cikarin bu milli takimdan 30 sayi atamazlar.Esra Sencebeye uygun setler yapilirsa ne kadar iyi oynadigini biliyorum.Cem Akdag bunu cok iyi yapiyordu.

Tuğba Bahar Işıl Şaziyeyi çıkar her maçta 100 yer bu milli takım o nasıl olacak? Mantıklımı şu yukarıda yazdıkların? Esrayı en son ne zaman seyretin? BJK'lıalr bile daha seyretmedi nerdeyse Esra'yı. Ben en son BJK maçında seyrettim Esra'yı tribünde oturuyordu uzun uzun seyrettim özlemimi giderdim.

Savunmadada Birsel,Nevriye,Nevlin ve Saziye ustleniyor bu takimin yukunu.Bu dortlu olmasa 100 sayi yer.100 sayi konusunda hemfikirim.Ben Esranin kotuler icindeki kiyasini yaptim.Tugbada kotu oyuncu Esrada.Bizde seyrettigim Esradan farki yok Tugbanin.Kotuler arasinda tercihim Esra olur manasinda.Zaten yerli oyuncu alinsin demiyorum.Bir soruya karsilik cevapti o.Esrada bizdekindende kotu oynamaya baslamissa kotu oyunculuk klasmaninda Tugbadanda kotu sinifina girmistir.

Savunmadada Birsel,Nevriye,Nevlin ve Saziye ustleniyor bu takimin yukunu.Bu dortlu olmasa 100 sayi yer.100 sayi konusunda hemfikirim.Ben Esranin kotuler icindeki kiyasini yaptim.Tugbada kotu oyuncu Esrada.Bizde seyrettigim Esradan farki yok Tugbanin.Kotuler arasinda tercihim Esra olur manasinda.Zaten yerli oyuncu alinsin demiyorum.Bir soruya karsilik cevapti o.Esrada bizdekindende kotu oynamaya baslamissa kotu oyunculuk klasmaninda Tugbadanda kotu sinifina girmistir.

İlk cümle zaten muhabbeti bitirmiş durumda. Gerisi laf kalabalığı olacak farkındayım..

@ali saygın
bazı oyuncular vardır parkede öyle mücadele ederlerki görünmeyen kahramanlardır.. Bunlar istatistiklere yansımaz. Tuğba böyle bir oyuncu.

GS de mutlaka devam etmeli 10 dakika civarı süre alacaktır yeni sezonda ama bu dakilarda ona çok ihtiyacımız olacak. 1 ve 2 numalarda zayıfız yerli hamlesi de gelmediğine göre.

Evet kısa, evet şut atmıyor, evet top hakimiyeti yeterli değil! Ama seyrettiniz mi Avrupa şampiyonasını? Her topa atlayan, kanını terini akıtan bir oyuncu! Ne zamandır sevmiyoruz böylelerini?

Yanındaki oyuncular iyi olduğundan Tuğba da iyi gözüküyor. Hepsi bu.

Mücadelesine lafım yok ama sadece mücadele Tuğba. Haddini bilerek oynasa yarar sağlar ama ben Galatasaray'a yarardan çok zararı olduğunu düşünüyorum.

Ama gel gör ki Türkiyede 2 numara kıtlığı var :)

Vasat bir şutör..berbat bir penetreci iyi bir savumacı top dolaştırmada yönlü ama nokta paslarda kötü...Hırslı azimli mücadeleci olması evet gzel.ama basketbolda hırs azimde bir yere kadar..