Türkiye Kupası Çeyrek Finali | Galatasaray CC 92 - 83 Antalya BŞB

Türkiye Kupası çeyrek finalinde rakibimiz Antalya BŞB.

20080926teknobasket446sr2.jpg

Salon: İzmir Halkapınar Spor Salonu
Saat: 16:00
Yayın: NTV Spor

Bu sezon ligde iki kez karşılaştığımız Antalya BŞB.'yi Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda 92-68, Antalya Atatürk Spor Salonu'nda ise 77-85 mağlup etmeyi başardık. Antalya BŞB. bu sezon ligde 10 galibiyet, 9 mağlubiyetle yedinci sırada yer alıyor.

Antalya BŞB'nin mevcut kadrosu şöyle:

G- Can Akın
G- Michael Green
G- Cemal Bayraktar
G- Ralph Mims
G- Yunus Akçay
G/F- Ersin Görkem
F- Mustafa Kemal Bitim
F- Hadi Doğan
F- Ricardo Marsh
P- Marcus Douthit
P- Ümit Türkoğlu
Koç: Altar Tunçkol

563360vt2.jpg

Baş Antrenörümüz Koray Mincinozlu

472e32qz4.jpg

"Benim açımdan rakibin önemi yok. Eleme sisteminde herkes elinden geleni yapmak isteyecektir. Bu nedenle çok heyecanlı. İzmirli basketbolseverlerin mutlaka bu organizasyonda yer almalarını diliyorum"

Takım Menajerimiz Mert Uyguç

353546bt5.jpg

?Çok kaliteli olan ligimizde çok önemli üç gün yaşanacak. Son olarak 1995 yılında kupayı kazanmıştık. Bunu tekrarlamak istiyoruz. Form grafiğimiz de çok yüksek. Kupayı kaldıran taraf olacağımıza inanıyorum?

Oyuncumuz Antonio Graves

532d48xm8.jpg

"Turnuvada çok güçlü takımlar bulunuyor. Kazanmak istiyoruz. Eleme sisteminde her şey olabilir. İlk gün kazanmak için şansımız çok fazla. Bu fırsatı değerlendirmek ve kupayı almak istiyoruz"

Re: TK | Galatasaray - Antalya BŞB (20 Şubat, Saat 16:00)

Rahat kazanacagimiz bir mac.Antalyanin sıkıntıları ortada.Hedef kucultme girisimleri,maddi yonden sıkıntıları var.O yuzden 15-20 sayı farkla rahat bir sekilde yari finale cikacagiz.

Antalya ve biz ikinci olmuştuk. Eşleşmelerde sıralamaya bakılmıyor muydu?

Güzel bir eşleşme çünkü diğer eşleşmelerde çok zorlu maçlar var telekom,beşiktaş,efes,fenerbahçe ülker,dörtlüsünden ikisi kupa da olmayacak buna baklırsa yolumuz açık olabilir

Bu arada maçlar Ntv spor da diye duydum...

Emre Evren İçöz' Alıntı:
[quote="Ilgın Karagoz":1n7nc5pr]tek maçmı oynayacağız yoksa tek maçmı
bu nası bir soru :)[/quote:1n7nc5pr]Felsefi bir soru :)

''Olmak yada olmamak gibi'' :)

Cekebilecegimiz en iyi kurayi cektigimizi düsünüyorum .

Antonio Graves'inde orda bulunmasi gayet guzel...

çok saçma bu turnuva 3 günde üç maç......oyuncuların dili dışarda oynarlar herhalde..........kadro derinliği olanların kazanması yüksek ihtimal...

yani telekom veya efes..

tur atlayanlar arasında yine kura mı çekilecek yoksa 1.maçın galibi 2. ile 3. maçın galibi 4. le mi oynayacak?

Galatasaray daha avantajlı görünse de tek maç olması ve bunun önemli bir turnuva olması şansları biraz eşitliyor. Gününde olan kazanır, sonuçta tek maç olması nedeniyle; hakem kararları, sakatlıklar, faul problemleri gibi detaylar sonuca birebir yansıyabilir. Kağıt üzerinde favori Galatasaray ama yinede kesin konuşmak yanlış olur şu şartlarda.. Şimdiden başarılar..