Uleb Cup| Galatasaray: 83 - Joventut Badalona: 90

Re: Uleb Cup|Galatasaray - Joventut Badalona

Canınız sağolsun Aslanlar,
Seneye bu kadroyu çok bozmadan bir kaç iyi takviyeyle çok daha büyük başarılara imza atarız .

Bu takımı kimi zaman en çok eleştirenlerden biri olarak şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki herkes bu takımla gurur duymalı,eleştiri yapmak isteyen varsa yapabilir tabii ama bence şuan eleştiriden çok bu takımın mücadelesini,rakibi avrupanın sayılı takımlarından biri de olsa maçın her anında kafa kafaya oynayabilmesini hatta zaman zaman onlara oranla göze hoş gelen basketbol oynaması ve spektüler sayılar atabilmesini ayakta alkışlamak lazım.Hepsine helal olsun.Maçın son saniyesine kadar savaşıp kazanmak için herşeyi yaptılar,biraz şansızlık(devre biterken yenen 3 lük ve son periyoda girerken yenen basket),hakemlerin bize çaldığı çok kolay fauller bizi belki de 10 sene sonra katıldığımız bir avrupa kupasında,hem de çok güçlü bir takıma karşı olası bir finalden etti.Herşeye rağmen ben takımımızla gurur duyuyorum ve mutluyum.Bize bu güzel günleri yaşattıkları için hepsine sonsuz teşekkürler.Kendi liginde barcelona,real madrid,tau gibi takımları rahat yenebilen,müzesinde bir çok avrupa kupası olan bir takıma karşı oynanan karakterli oyun geleceğe umutlu bakmamı sağlıyor.Tekrar teşekkürler büyük GALATASARAY

HITE ve JOHNSEN, özellikle de Hite...

Gerçek Galatasaraylılığı gösterdiniz. Teşekkürler size ve arkadaşarınıza...

Oyuncularımız aslanlar gibi sahada Badalona nın anasından emdiği sütü burnundan getirdi fakat oradaki bir kaç tane şerefsiz diye sınıflandırılan ve kendilerini hakem zanneden şahıslar maçı katledip maçı Juventut a verdiler. Ben sonuna kadar bu takıma inananıyorum ve güveniyorum. Teşekkürler ASLANLAR. Hİte bugün günlümü tekrardan çaldı avatarımı değiştiriyorum :)

ULEB Kupası | Galatasaray Cafe Crown 83 - DKV Joventut 90

Galatasaray Cafe Crown, ULEB Kupası yarı finalinde İspanya?nın DKV Joventut takımı ile karşılaştı. Takımımız ilk yarısını 47-37 geride bitirdiği karşılaşmadan, 90-83 mağlup ayrıldı. Takımımız yarın 16:30 (TSİ)?da Dinamo Moskova ? Akasvayu Girona karşılaşmasının mağlubu ile 3.?lük maçına çıkacak. Galatasaray Cafe Crown bu maçı kazandığı takdirde, 2007-2008 sezonunda ligdeki sırasına bakılmaksızın ULEB Kupası?na direkt katılacak.

Hakemler ( Maçın Badalona adına yıldızları ): Fabio Facchini (Ita), Sasa Pukl (Slo), Fernando Rocha (Por)

Periyotlar
1P: 17-27
2P: 20-20 (37-47)
3P: 23-21 (60-68)
4P: 23-22 (83-90)

Karşılaşmaya Galatasaray Cafe Crown, Chris Owens ve Britton Johnsen?in elinden bulduğu basketlerle 6-0?lık seriyle başladı. DKV Joventut ise ilk basketini Rudy Fernandez ile buldu ve skoru 2-6 yaptı. Bu basketten sonra toparlanan DKV Joventut, üst üste bulduğu basketlerle ilk periyodun ilk 3 dakikasını 7-6 önde geçti. Maçın ilk 5 dakikasını 16-9 önde geçen DKV Joventut, ilk periyodun son 2 dakikasına da 22-15 önde giren taraf oldu. Galatasaray Cafe Crown?un yaptığı top kayıplarını çok iyi değerlendiren İspanyol ekibi, temsilcimize sayı şansı vermezken farkı 10 sayıya kadar çıkararak ilk periyodu 27-17 önde tamamladı.

DKV Joventut maçın ikinci periyoduna eski Türk Telekomlu Jan Jagla?nın basketiyle başlarken Galatasaray Cafe Crown da Robert Hite?ın basketiyle skoru 29-19?a taşıdı. Bu dakikadan sonra her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken aradaki 10 sayılık fark eritemedik ve ikinci periyodun son 6 dakikasına DKV Joventut 36-26 önde girdi. Hüseyin Beşok?un basketiyle Galatasaray Cafe Crown skoru 36-28?e taşırken, DKV Joventut cevap vermekte gecikmedi, ilk yarının son 3 dakikasına 40-31 önde girdi. Chris Owens?ın 3?lük basketiyle farkı yeniden 7 sayıya indiren Galatasaray Cafe Crown, rakibinin 3 sayılık basketine engel olamayınca maçın ilk yarısı 47-37 DKV Joventut?un üstünlüğü ile bitti.

Maçın ikinci yarısına Robert Hite?ın 3 sayılık basketiyle başlayan Galatasaray Cafe Crown skoru 47-40?a getirdi. Adam adama yaptığı savunma ile takımımızın yardımlaşmasını engellemeye çalışan DKV Joventut, Britton Johnsen?un basketine engel olamadı ve skor 48-45 oldu. İkinci yarıya hızlı başlayan takımımız, Robert Hite?ın 3 sayılık basketiyle skoru 50-48?e taşırken DKV Joventut hemen yanıt verdi ve üçüncü çeyreğin son 6 dakikasına 52-48 önde girdi. İspanyol temsilcisi üst üste bulduğu basketlerle üçüncü çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı yeniden 10 sayıya çıkardı (62-52) Üçüncü periyodun bitimine 50 saniye kala Cenk Akyol?un serbest atışlardan, Charles Gaines?in pota altından bulduğu basketlerle Galatasaray Cafe Crown farkı 6 sayıya kadar indirirken (66-60) DKV Joventut son saniyede Jan Jagla?nın elinden bulduğu basket ile final çeyreğine 68-60 önde girdi.

Jan Jagla?nın 3 sayılık basketiyle başlayan final çeyreğinde Galatasaray Cafe Crown top kayıplarına devam etti. Rudy Fernandez?in üç sayılık basketiyle DKV Joventut farkı 14 sayıya kadar çıkarırken Charles Gaines pota altından bulduğu basket ile farkı yeniden 12 sayıya indirdi (74-62) Bitime 5 dakika kala Cüneyt Erden?in basketiyle skoru 76-68?e getiren Galatasaray Cafe Crown, Chris Owens?ın üç sayılık basketiyle farkı 5 sayıya kadar indirdi (76-71) Takımımızın farkı azaltmasının ardından mola alan DKV Joventut, mola sonrası bulduğu basketlerle farkı yeniden 9 sayıya çıkardı (80-71). Bu dakikadan sonra savunmasını sertleştiren İspanyol temsilcisi Galatasaray Cafe Crown?a fazla sayı şansı vermezken son iki dakikaya 87-74 önde girdi. Maçın kalan dakikalarında üstünlüğünü sürdüren DKV Joventut karşılaşmayı da 90-83 kazandı.

Galatasaray Cafe Crown

Robert Hite 28 (1R, 2A)
Charles Gaines 6 (4R)
Chris Owens 9 (12R, 4A)
Hüseyin Beşok 8 (5R, 1A)
Dee Brown 10 (2R, 4A)
Cenk Akyol 7 (1R)
Cüneyt Erden 4 (2R, 3A)
Britton Johnsen 11 (3R, 1A)
Murat Kaya
Fatih Solak

DKV Joventut

Demond Mallet 11 (2R, 3A)
Pau Ribas 6 (1R, 1A)
Rudy Fernandez 27 (2R, 5A)
Ricky Rubio 6 (3R, 5A)
Lubos Barton 6 (7R, 1A)
Jan Jagla 13 (4R, 1A)
Hernandez Sonseca 6 (4R)
Ferran Lavina 6 (1R, 2A)
Jerome Moiso 9 (9R)

İstatistikler

Galatasaray Cafe Crown

Serbest Atış 14/18 %77
2 Sayı 24/38 %63
3 Sayı 7/20 %35
Ribaunt 31
Asist 16
Top Çalma 12
Top Kaybı 22

DKV Joventut

Serbest Atış 13/19 %68
2 Sayı 22/36 %61
3 Sayı 11/37 %29
Ribaunt 33
Asist 14
Top Çalma 13
Top Kaybı 14

Solomon tarzında winner özelliğinde bir oyuncumuz olsa çok daha iyi işler çıkartabiliriz..
Dee'de maalesef winner özelliği yok..Hite'da keza öyle.. Son toplarda winner özelliği Cücünün eline bakıyor.

Öncelikle bütün takimi kutluyorum. Alnimizin akiyla elendik. Aslinda bugün dis sutlarda iyi günümüzde olsak mac gelebilirdi. ne yazik ki Dee ve Cücü yine etkili olamadilar. ama saglik olsun. gelecek sene icin bazi seyler netlesiyor demistik. Owens icin bastan beri söylüyorum. amerikalilar icinde gönderilmesi gereken ilk oyuncu. oyun bilgisi mi zayif bilerek mi zorluyor bilmiyorum ama kritik hücumlardaki laubali hareketleri beni deli ediyor. oraya yine dis sutu olan, atletik bir PF bulmaliyiz ama oyun zekasi ve fundemantali daha iyi olur. Haislip, Hosley, Massey (müthis olur) benim begendigim oyuncular. Britton Johnsen konusunda ciddi ciddi takimda tutsak mi düsüncesi geliyor aklima. mücadelesi, azmi, fundamentali..cok hosuma gidiyor. su an bence tam formunu yakalamis degil. kumasi cok kaliteli. iyi bir hazirlik süreci gecirirse müthis faydali olur gibi geliyor bana. Hite gittikce daha da iyi oynuyor. onu tutabilirmiyiz bilmiyorum. Dee'yi tutsak da tutmasak da pek farketmez gibi. giderse yeri mutlaka dolar. Gaines tutulmali bence. bugün ilk defa size dezavantaji yasadik reboundlarda. gelecek sene icin Hüseyin kalitesinde bir 5 numara cok iyi olur. adamlar her attiklari sutun reboundunu aldi. Murat Özyer konusunda artik kesin kararim: mutlaka kalmali. oynattigi basketbol dogru bir basketbol. sert savunma, hizli hücum. Badalona da ayni basketbolu oynuyor dikkat ettiyseniz. bizim zorluk cektigimiz sey, set oyunundaki yaraticilik. penetre edebilen oyuncu sayimiz az. buna da artik murat hoca careye bulacaktir.

arkadaslar bu 3. olup da Uleb Cup'a girme mevzusu nedir? yani 3. olamaszak gelecek seneye Uleb Cup'a katilamayakmiyiz?? bence bu büyük bir haksizlik olur. ve bizim bir adim geriye düsmemize neden olur. cünkü avrupa kupalarinda oynamak cok önemli yapacagimiz transferler adina.

Fatih Hısım' Alıntı:
bizim zorluk cektigimiz sey, set oyunundaki yaraticilik. penetre edebilen oyuncu sayimiz az. buna da artik murat hoca careye bulacaktir.

Bence set oyunundaki yaratıcılığın kısırlığının tek nedeni winner bir oyuncu olmayışıdır. Hite çok iyi bir şutör evet ve aynı zamanda çok da iyi bir atlet eyvallah ama Solomon tipinde bir oyuncumuz olsa Hite'la birlikte çok iş görür bu takımda. Solomon tipli bi oyuncudan geçtim. NBA'den örnek verecek olursak Deron Williams tipinde bir adam, takımı oynatan gerektiğinde şut atışlarını da iyi değerlendiren bir oyuncu. Deron'ın Avrupa versionu bir oyuncu.

Bir de benim merak ettiğim neden biz Türkler yabancı transferinde hiç Litvanyalı, Yunan, İspanyol, İtalyan oyunculara gitmiyoruz. Direkt D-League'e dalıp Amerika'nın ücra köşelerinden veya Nba'in benchlerinden oyuncu topluyoruz.. Bir Litvanyalı, oyun zekasıyla bu takıma çok şey katabilir. Yanılıyor muyum acaba ? Her neyse yeri burası değil =)

Seneye Hite ve Gaines kalmalı gerisi umrumda değil doğrusu. Çok daha iyi bir takım kuracağız eminim ki.

Fatih Hısım' Alıntı:
arkadaslar bu 3. olup da Uleb Cup'a girme mevzusu nedir? yani 3. olamaszak gelecek seneye Uleb Cup'a katilamayakmiyiz?? bence bu büyük bir haksizlik olur. ve bizim bir adim geriye düsmemize neden olur. cünkü avrupa kupalarinda oynamak cok önemli yapacagimiz transferler adina.
Merak etme gireriz.Her türlü garanti Uleb seneye.Ligde 5.olsak bile gidiyoruz.Aslanlarımızı tebrikler.Bu arada Dinamo Moskova 47-64 yeniliyor.Yarınki muhtemel rakibimiz o olacak.

bu ülkede son litvanya tercihini yapan ülkerdi stombergas,zukauskas filan.bir istatistiklerini filan bakın derim ben.
ben 5 yabancıdanda memnunum.hepsi ayrı ayrı maçlarda çıkıp kurtardılar takımı.biz iyi ekibiz bunu anlayın artık

solomon ah keşke olsa bir tane ama sadece yararlarına değil zararlarına bakın.takım mücadelelerini ikili mücadelere dökünce takımını ne hala soktuğuna bakın.örnekmi son deplasmandaki siena maçı..

Arda Öztürk' Alıntı:
bu ülkede son litvanya tercihini yapan ülkerdi stombergas,zukauskas filan.bir istatistiklerini filan bakın derim ben.
ben 5 yabancıdanda memnunum.hepsi ayrı ayrı maçlarda çıkıp kurtardılar takımı.biz iyi ekibiz bunu anlayın artık

solomon ah keşke olsa bir tane ama sadece yararlarına değil zararlarına bakın.takım mücadelelerini ikili mücadelere dökünce takımını ne hala soktuğuna bakın.örnekmi son deplasmandaki siena maçı..

Benim de 5 yabancıdan şikayetim yok ama daha iyi nasıl olur diye düşününce Dee'nin yerine oyun zekası kuvvetli bi Litvanyalı gelse tadından yenmez bu takım bana göre. Stombergas Zukauskas kötü oyuncular mıydı ? Sırp da olabilir ayrıca Sloven falan.. Sadece Litvanya değil. Scepanovic vardı hani.. Hatırlayalım.

Kimi istersiniz yarın rakip olarak dinamo mu? gironamı? ama unutmayalım ki girna o bizim sezon başı yendiğimiz takım değil...

YARI FİNAL oynadık başarımızı küçümsememeliyiz %100 gelişim gösterdi basketbol takımımız ve ahmet dedehayır teşekkürler

senebaşında bize yarıfinale kalacağımız,Badalona'ya da ince nüanslarla yenileceğimizi söyleseler hepimiz hadi ordan derdik...
bu başarıyı ve sevinçleri bizlere yaşattıklarını için tüm ekibe helal olsun diyorum..!
seneye daha ölçülü transferlerle ve işleyişle her kupada şampiyonluk inşallah..!