Unutamadığınız Maçlarımız

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
koch' Alıntı:
sarpemre' Alıntı:
selim53' Alıntı:
ultrAslan9999' Alıntı:
uAtahan' Alıntı:
bide fener maçıydı salon boşaltılmıştı sonra ewe bostancıya gittiğimizde daha maç bitmemişti sonuydu kely son saniyede atmıştı kazanmıştık

O maçı bende hayatım boyunca unutamam Koch lu Aslan Yürekli,muratcanlı süper kadroydu gerçekten Kelly son saniyede attı her ne kadar bizi dışrı çıkarsalarda gerçkten maçın tek yarısı bile çok zevkli geçmişti.

O kadar beklemiştik febelileri ama gelmemişlerdi.

Bide ilk yarı bizim taraftarların deplasman yasağı olmasına rağmen Haldun Alagaş'ı bastıkları maç var o görüntülerde gözümün önünde hala :atki :atki :atki
aynen son saniyede o zamanki oyun kurucumuz atmıştı turnikeyle...
4 saniye vardı bütün saha yı geçip turnikeyi bırakmıştı o maçta çok ta iyi oynamamıştı ama....
hatırladığım kadarıyla lyday o basketi atmıştı.
Lyday sezon içinde o dönem Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Siena'ya gitmişti.O basketi atan Lyday ayrılınca takıma katılan Thomas Kelly idi.

Basketi atan Thomas Kelly idi ama Terrell Lyday, Thomas Kelly gönderildikten sonra takıma katılmıştı ve sezonu bizde tamamlayıp sonraki sezon Erman Kunter ile birlikte Cholet'ye gitti. Sezon içinde Siena'ya giden Aaron Mitchell idi.

kkayacan' Alıntı:
koch' Alıntı:
sarpemre' Alıntı:
selim53' Alıntı:
ultrAslan9999' Alıntı:
[quote="uAtahan":0bb26]

bide fener maçıydı salon boşaltılmıştı sonra ewe bostancıya gittiğimizde daha maç bitmemişti sonuydu kely son saniyede atmıştı kazanmıştık

O maçı bende hayatım boyunca unutamam Koch lu Aslan Yürekli,muratcanlı süper kadroydu gerçekten Kelly son saniyede attı her ne kadar bizi dışrı çıkarsalarda gerçkten maçın tek yarısı bile çok zevkli geçmişti.

Bide ilk yarı bizim taraftarların deplasman yasağı olmasına rağmen Haldun Alagaş'ı bastıkları maç var o görüntülerde gözümün önünde hala :atki :atki :atki
4 saniye vardı bütün saha yı geçip turnikeyi bırakmıştı o maçta çok ta iyi oynamamıştı ama....
Lyday sezon içinde o dönem Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Siena'ya gitmişti.O basketi atan Lyday ayrılınca takıma katılan Thomas Kelly idi.

Basketi atan Thomas Kelly idi ama Terrell Lyday, Thomas Kelly gönderildikten sonra takıma katılmıştı ve sezonu bizde tamamlayıp sonraki sezon Erman Kunter ile birlikte Cholet'ye gitti. Sezon içinde Siena'ya giden Aaron Mitchell idi.[/quote:0bb26]
Doğru.Ben de yanlış hatırlamışım. ;)

koch' Alıntı:
kkayacan' Alıntı:
koch' Alıntı:
sarpemre' Alıntı:
selim53' Alıntı:
[quote="ultrAslan9999":59f66][quote="uAtahan":59f66]

Basketi atan Thomas Kelly idi ama Terrell Lyday, Thomas Kelly gönderildikten sonra takıma katılmıştı ve sezonu bizde tamamlayıp sonraki sezon Erman Kunter ile birlikte Cholet'ye gitti. Sezon içinde Siena'ya giden Aaron Mitchell idi.[/quote:59f66]
Doğru.Ben de yanlış hatırlamışım. ;)[/quote:59f66]doğru bulundu en sonunda...
er ya da geç gsbasket.org da bulunur ;)

1-jr koch un oynadığı sene haldun alagaştaki fb maçı süperdi zorla salona girmiştik.
kochta ne üçlük atmıştı o maç sanki gerçekten bizden biriydi
2-ayrıca şu seriyi 3-2 aldıımız maç da güzeldi koch 35 sayı atmıştı galiba
3-birde brian tolbert vardı ülker serisinde tam 40 sayı atmıştı bir maçta hatta o kadar iyi faul atıyorduki ülker tolbert'a faul yapınca spiker yine tolbert yine 2 garanti sayı diyordu
4-bir bjk maçı var dı son dakikada bjk 3 sayı öndeydi kemal tunçeri ta anasının gözünden 3lük atıp maçı uzatmaya götürmüştü ama faul problemi bizi yenmişti uzatmada

Dixon 5' Alıntı:
koch' Alıntı:
Dixon 5":f79a6]2 ya da 3 yıl önce abdi ipekçide fenerle bi maç vardı atmosfer süperdi son saniyede tufanın basketiyle kazanmıştık o maçı hiç unutmam ve seyirciyi tabi ki...[/quote] Doğrudur o maçta da atmosfer süperdi de senenin ilk maçı olması sebebiyle kalite çok düşüktü.Maçı da Umut Tınay sayesinde almıştık. :)[/quote] doğru bnm gittiğim ilk basket maçıydı ve maçın yarısını seyretmemiştik fenerlilerle atışmaktan...[/quote:f79a6]Dediğiniz maç bu görüntü mü acaba? [url="http://rapidshare.de/files/23221790/son_sanie.mpeg.html' Alıntı:
http://rapidshare.de/files/23221790/son_sanie.mpeg.html[/url]

1-feneri 02-03 sonunda 96-68 yendiğimiz maç
2-ülker tolbertın 40 sayısıyla 90-95 yendiğimiz maç
3-99-00 de mükemmel kadrosu olan efesi havanın karlı olması nedeniyle seyircinin de olmadığı efesi yendiğimiz maç
4-kuşadası maçı maç uzatmaya gitmişti hatta tribündeydim tabii o zaman 7 yaşındaydım

Re: Unutamadığınız Maçlarımız...

Salonun boşaltığı fb maçında son saniyede basketi atan TK'di ancak bana göre o maçın yıldızı takriben 25-30 arası atmış olan Ardaydı. Bu arada salon boşaltıldıktan sonra içeride kalabilen nadir kişilerden biriydim. Sanırım yanımda Onursal,x,Arda ve Önder vardı. Ne maçtı.
Ama benim unutamadığım maç içeri giremediğimiz ve serinin 5. ve son maçı olan Galatasaray-Ülker maçıydı. Brian Tolbert ile estiğimiz seneydi ancak Ülkere o maçta yenilmiştik ve elenmiştik. Fakat sezon içinde küme düşer denilen takım B.T nin takıma katılmasıyla şampiyonluğa oynamıştı.
Yine sanırım 95 sezonunda Ülkere 5. ve son maçta elendiğimiz Ülkerin maç içinde 36 bizim ise 2 faul atışı yapıp son saniyede Topsakalın sıfırdan 3lük kaçırmasıyla elendiğimiz hakem rezaleti içerisindeki maç vardır. Nickeson,Büyükaycan,Crudup,Topsakal ve Arıboğanlı 5 imiz ile o sene mavi jeans ortaköyü yenip Türkiye Kupasını almıştık.

Re: Unutamadığınız Maçlarımız...

Kerem Ersuna' Alıntı:
Yine sanırım 95 sezonunda Ülkere 5. ve son maçta elendiğimiz Ülkerin maç içinde 36 bizim ise 2 faul atışı yapıp son saniyede Topsakalın sıfırdan 3lük kaçırmasıyla elendiğimiz hakem rezaleti içerisindeki maç vardır. Nickeson,Büyükaycan,Crudup,Topsakal ve Arıboğanlı 5 imiz ile o sene mavi jeans ortaköyü yenip Türkiye Kupasını almıştık.

o maçın hakemi yanlış hatırlamıyosam memduh ögetti.baya bi yabancı madde atılmıştı sahaya.cine 5 vermişti maçı oradan izlemiştim.bir tane daha yabancı vardı,adını hatırlayamadım garip bir adı vardı ama hep tribünden izlerdi maçı aydan hocanın onu pek oynattığına tanık olmadım

5 yada 6 sene önceydi sanırım.Bir fenerbahçe maçıydı.Maçın son saniyeleriydi.Fenerbahçe 1 sayı farkla öndeydi.Son hücümu galatasarayda Kemal Tunçeri kullandı.yaptığı atışa blok geldi.Herkes maçı fenerin aldığını sanıyordu.Fakat hakemlerin kendi aralarındaki görüşmesinde topun inişte olduğuna karar verdiler ve maçı bir sayı farkla kazanmıştık.Herhalde bu maçı daha uzun bir süre unutamam

4sene önceydi bir fenerbahçe maçıydı
Maç berabereydi
Son hücum fenerin atarlarsa kazanıyolar
Umut tınay yarı sahayı geçerken topu kaptırdı
Ve bir turnikeyle maçı aldık
Bu maçı unutamam

Re:

Turgut Sahin' Alıntı:
5 yada 6 sene önceydi sanırım.Bir fenerbahçe maçıydı.Maçın son saniyeleriydi.Fenerbahçe 1 sayı farkla öndeydi.Son hücümu galatasarayda Kemal Tunçeri kullandı.yaptığı atışa blok geldi.Herkes maçı fenerin aldığını sanıyordu.Fakat hakemlerin kendi aralarındaki görüşmesinde topun inişte olduğuna karar verdiler ve maçı bir sayı farkla kazanmıştık.Herhalde bu maçı daha uzun bir süre unutamam
Kemal değil de Ersin atmıştı o hooku.Whisby bloklamıştı ama inişte kararı çıkmıştı.

Kemal tunçeri demişken size eski bir haber yolluyorum:
Basketbol Milli Takımımız '12 Dev Adam'dan Kaya Peker ve Kerem Tunçeri ile ağabeyi Kemal Tunçeri, Çeşme'de dövülerek hastanelik edildi. Meydan dayağı yiyen milli basketçilerin kafalarına ve ellerine dikiş atıldı

Türk Basketbol Milli Takımı'nın iki yıldız oyuncusu Kaya Peker ve Kerem Tunçeri ile ağabeyi Kemal Tunçeri, Çeşme'de meydan dayağı yedi. 50-60 kişinin saldırısına uğradıklarını söyleyen milli basketçilerin kafalarına ve ellerine dikiş atıldı. Rapor alan basketçilerin 15-20 gün tedavi görecekleri kaydedildi.

Tatillerini İzmir'in Çeşme İlçesi'nde geçiren 3 basketbolcu önceki gece eğlence çıkışı karınlarını doyurmak istedi. Bir lokantaya giren Kaya Peker, Kerem ve Kemal Tunçeri, yan masada oturan ve kendi aralarında tartışan gençlere müdahale ettiler. Aldıkları alkolün de etkisiyle gençlere küfür ettikleri iddia edilen basketçiler, gençlerle tartışmaya başladı. Milli basketbolcuların küfürlü konuşmalarını sürdürmelerini diğer müşterileri de rahatsız etti. Tartışma büyüyüp yumruk yumruğa kavgaya dönüşürken basketbolculara diğer müşteriler de saldırdı. Olay bir anda büyüyüp meydan dayağına dönüşürken, yaralanan basketçiler Özel Sağlık Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada kafalarına ve ellerine dikiş atıldı. Basketbolculardan birinin kafatasının çatladığı öne sürüldü. Ünlü basketbolcuların kavga ettikleri kişilerden davacı oldukları bildirildi.

Polis ateş açtı

Olayın ardından İzmir'e giden Kerem ve Kaya'nın menajeri Tolga Tuğsavul, olayı şöyle anlattı:

'Sabaha karşı Kerem, Kaya ve Kemal, kumrucuların olduğu meydana gitmişler. Aldığı alkolün etkisiyle rahatsızlanan Kemal, burada kusmaya başlamış. Çevrede bulunan bir grup 'Buraya kusulur mu?' demişler ve bunun üzerine tartışma olmuş. Oyuncular otoparka doğru yürürken, bu kez daha kalabalık bir grup sopalarla basketbolculara saldırmış. Çocukların arabalarını da parçalamışlar. Polis de oradaymış ama müdahale edememiş, havaya ateş etmiş.''

Bir fener maçı ama oldukça eski , sanırım 85 yılı olmalı, cumhurbaşkanlığı kupasıydı ve ilk defa düzenleniyordu, ilk yarı 30 sayı geriye düştükten sonra yaptığımız tam saha presle 30 sayıyı kapatıp kupayı almıştık. Dawkins ve Michael muteşemdi. Kısa bir süre önce Lig finalinde 2-1'le elediğimiz ezeli rakibimize rövanşıda vermemiş olmamız çok güzel olmuştu.

Re: Re:

Emre Özdoğan' Alıntı:
[quote="Mert Yigit Kazan":41590]Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi oyunkurucusu desem :)
Yalan söyleme len!!! derim. :)[/quote:41590]

Banada biri Kemal Tunçeri için böyle bir şey dese aynı tepkiyi göstericeğimden şüphen olmasın :D :D

Re: Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
[quote="Emre Özdoğan":74786][quote="Mert Yigit Kazan":74786]Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi oyunkurucusu desem :)
Yalan söyleme len!!! derim. :)[/quote:74786]

Banada biri Kemal Tunçeri için böyle bir şey dese aynı tepkiyi göstericeğimden şüphen olmasın :D :D[/quote:74786]
:D :D :D

senesini tam hatırlamıyorum ama hakan yörükoğlu ve ömer saybir'in beraber oynadığı sene idi.

Fenerbahçe o sene ligde namağlup gidiyordu,hüsnü'lü can'lı çok iyi kadroları vardı.Maç spor sergi sarayında oynanıyordu ve ben pota arkasında yerimi almıştım.Çoğunluk fener taraftarındaydı.Fenerin çok iyi gitmesi taraftarını ateşlemiş ve salonu doldurmuşlar,bize de sadece bir pota arkası düşmüştü.

Maçın ilk yarısı beklendiği gibi fenerin 10 sayı farkı ile bitmiş,fener tribünlari coşmuş ve galibiyet için kendilerinden çok emindiler.İkinci yarıda sahaya takımımız inanılmaz bir oyun oynayarak başlamıştı ve on sayı geride olduğumuz maçı 15 sayı fark ile kazanarak fenerin namağlup ünvanını bitirmiştik.

O maçta hakan yörükoğlu yanlış hatırlamıyorsam 40'a yakın sayı atmış ve bizi galibiyete sürüklemişti.O maçın en unutulmaz anlarından biri de ömer saybir'in tek eli ile attığı üç sayılık basketti.Sevinçten çıldırmış gibiydik.

Böyle bir maçı nasıl unutabilirim ki...