Yarı Final 2. Maç | Galatasaray CC 78 - 90 Efes Pilsen

Re: Galatasaray: 78 - Efes Pilsen: 90 (TBL Playoff 2. Maç)

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey, ilk cümleniz için söyleyebileceğim tek şey; bir kişinin fikri ne ise zikri de odur.

Yönetim bir karar vermek zorunda bırakılıyorsa; ya o şartları kabul etmeyecek ve tazminatları ödemeyi göze alıp alternatif sponsorlar bulacak, ediyorsa da hocanın arkasında duracak. Şubede görev almayıp şubeyi yönetmeye hevesli kişiler için de geçerli söylediklerim. Yaşanan gelişmelerin ardından salon tozu yutmuş taraftarlar biliyordu sezonun baştan kaybedildiğini.

Hosley geçen sezonun sonuna doğru teklif edildi bize. Özyer bu transferi istemeyince vizyonsuzlukla suçladınız. Bu sezon Hosley transferinde beklentiler gerçekleşmeyince "Hosley gibi kaliteli bir adam alıyorsanız takımı ona göre kuracaksınız,aksi takdirde bu yaşadıklarınızı yaşarsınız." diyorsunuz. Özyer´e geçen sezonun başında önerilmedi bu isim, o zaman nedeni neydi bunca ağır eleştirilerinizin?

Evet Özyerli kadro da yenildi Beşiktaş´a ama 42 sayı farkla değil. Zaten Özyer o gün bedelini ödedi, ödemesi de gerekiyordu çünkü camianın ve taraftarın Özyer´e olan güveni kaybolmuştu. Benim burada eleştirdiğim; madem Özyer´i ipe götürmek için sezon başından beri elinizin biriyle ipi tutuyorsunuz, bari diğer elinizde "sizlerin de" güvenebileceği bir isim bulundurun. Sezon ortasında yabancı hoca transfer edilemez diye bir kural mı vardı da yabancı hoca getirilmeyip sizin dahi benimseyemediğiniz bir isim getirildi.

Madem guard sorunu öncelikliydi 2 tane yabancı getirileceğine bir guard alınsaydı. Ciddi paralar gerektirir diyorsunuz, peki Hosley küçümsenecek bir miktara mı transfer edildi. Toliver hayrına mı oynadı? İki oyuncu için federasyona yatırılan tutarla tek oyuncu için yatırılması gereken tutar aynı mı? Oradan da bir tasarruf sağlanmış olmaz mıydı?

Benim eleştirdiğim, isyan ettiğim; sizin de içinde bulunduğunuzu söylediğiniz basketboldaki liseci zihniyet. Liselilerin hata yaptığını kabul ettiğiniz günü görmek dileyiğle...

Neyse ben daha fazla prim yapmayım. Düşüncelerimi yeterince ifade ettim.

Öncelikle Hosley bekleneni verdi bunu istatislikler doğruluyor.Transferde en önemli olay zamanlamadır.Eğer zamanlamayı doğru yapmazsanız,başınız ağırır,tutturmuşsunuz liseci zihniyet ya siz gerçekleri görmezlikten geliyorsunuz yada kusura bakmayın körsünüz!!! takımın başkanı liseli değil,yöneticisi liseli değil,bir koç liseli diye suçlu lisemi? oluyor.

Ben alenen yazdım hoca adaylarını sezon başı Erman KUNTER'i İstanbula getiriyorsunuz sonra Hakan AYDINOL'un başını çektiği sömürge gurubu tehtidiyle vazgeçiyorsanız suçlu lise mi? Biz liseli tutkunu olsaydık Murat ÖZYER'de liseli olduğunu hatırlatırım size daha öncede yazdım Tab BALDWİN ismini bundan iki ay önce açın okuyun,bu arada öz güveni kayboldu demişsiniz eski hoca için siz onun kendisine ne zaman güvendiğini gördünüz,takımla üç sene sezona başladı hangi sezon iddalı bir açıklamasına rastladınız?

Neyse sayemde yine raiting yaptınız tebrik ederim..

not: Sezonun ilk yarısındaki Beşiktaşın yabancısız ve 7 kişil bir takım olduğunu hatırlatırım,keşke aynı tepkiyi fenerden 37 sayı yediğimiz günde yapsaydınız,benim gibi

37 değil 34 :)

Mithat abi o değil de kulübü kurtartık Ülker'den, artık şahlanacağız dediniz nasıl şahlandık ama :)

Geçen sene süpürüldük diyorduk da her maçı son saniyelerde kaybettik. Maçın başında değil.

Liselilerin basketbol şubesini bıraktığı gün Galatasaray'ın kurtulduğu gündür. Bunu herkes görüyor merak etmeyin.

Kerem SEÇER' Alıntı:
37 değil 34 :)

Mithat abi o değil de kulübü kurtartık Ülker'den, artık şahlanacağız dediniz nasıl şahlandık ama :)

Geçen sene süpürüldük diyorduk da her maçı son saniyelerde kaybettik. Maçın başında değil.

Liselilerin basketbol şubesini bıraktığı gün Galatasaray'ın kurtulduğu gündür. Bunu herkes görüyor merak etmeyin.

Kerem takımın başkanı sn.Adnan POLAT liseli değil!!!

Takımın idarecisi sn Yiğit ŞARDAN liseli değil!!! şimdi liseyi niye suçluyorsunuz.

Süpürmenin başı sonu yoktur,bu sene harcanan paraya karşı alınan sonuç ne yazıkki utanç vericidir.

Evet ülkerden kulüp kurtulma yoluna girdi ama daha kurtulamadı!!!

Ama birilerini suçlarken bu takımı kuran ve nalesef guard almayı unutan senin kahvaltı dostunuda unutmamak lazım.

Geçmiş senelerde ve günümüzde düştüğümüz durumu Kerem Abi'nin iletisinden bir parça ile özetleyebiliriz.

Geçen sene son saniyelerde elendik, bu sene maçın başında.
O halde geçen sene daha başarılı sayılırız.

Ne günlere kaldık...

Dipnot : Geçen sene çeyrek finalde veda etmişken, bu yıl yarı finalde elendik. Bu da başarı kıyaslaması yapanlar açısından önemli bir etken olabilir.

Quinton Hosley 15.9 sayı 5.2 ribaund ortalamalarıyla oynasa da bence bekleneni verememiştir tam aksine oynadığı zamanlarda kendi istatistiklerini yükseltmek adına takımı baltalamıştır.Ayrıca Hosley Çetin Yılmazın deyimiyle birçok maçta takımını satan atışlar yaptı.
Evet doğrudur Basketbolda istatistik çok şeydir ama herşey değildir

Tugay Aktepe' Alıntı:
Geçmiş senelerde ve günümüzde düştüğümüz durumu Kerem Abi'nin iletisinden bir parça ile özetleyebiliriz.

Ne günlere kaldık...

Dipnot : Geçen sene çeyrek finalde veda etmişken, bu yıl yarı finalde elendik. Bu da başarı kıyaslaması yapanlar açısından önemli bir etken olabilir.

Tugay kullandığın resimden istiyorum, zahmet olmazsa

Benim kahvaltı dostumun takımı mücadele ediyordu. Bizim için öncelik mücadeledir. Liseliler gibi başarıyı düşünmeyiz ilk etapta. Galatasaray taraftarının farkı budur. Onun için başı sonu vardır bizim için. Önemlidir.

Benim kahvaltı dostumun takımı üstüne 2 yabancı alındı. Çok da güzel guard alınabilirdi. Yoktu diyeceksin ama Avrupa'da o sıralar krizden dolayı takım değiştiren guardlara bir bak derim :)

Ülker'den kurtulamadık ondan maçın başında maçı bıraktık yani. Keşke o istemediğiniz Ülker'in adamları olsaydı da Galatasaray Galatasaray gibi oynasaydı. Lise takımı gibi değil.

Adnan Polat, Yiğit Şardan liseli değil ama takıma çomak sokanlar, taraftarı salondan kovmaya çalışanlar, üstlendikleri herşeyi yüzüne gözüne bulaştıranlar liseli ;)

Sezon başında Murat Özyer'in takımı mücadele ediyorsa,biz boşuna eleştirmişiz o zaman.5-6 ay önceki takım çok çabuk unutulmuş.
Birileri Atkins ve Cüneyt'i transfer etmişken bunların üzerine daha da guard transferini istemek kolay olmasa gerek.
MS,Cüneyt ve Atkins;üç yanlış guard seçimi üzerine,sonradan takıma dahil olan antrenör nasıl suçlanabiliyor,ilginç.

Serkan Dursun' Alıntı:
Sezon başında Murat Özyer'in takımı mücadele ediyorsa,biz boşuna eleştirmişiz o zaman.5-6 ay önceki takım çok çabuk unutulmuş.
Birileri Atkins ve Cüneyt'i transfer etmişken bunların üzerine daha da guard transferini istemek kolay olmasa gerek.
MS,Cüneyt ve Atkins;üç yanlış guard seçimi üzerine,sonradan takıma dahil olan antrenör nasıl suçlanabiliyor,ilginç.
Cüneyt Erden yanlış bir guard seçimi değil. Yerli oyuncu olduğu için şükredelim onun gibi bir oyuncumuz var. Çünkü daha iyisini alacağımızı zannetmiyorum bu zihniyetle.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Benim kahvaltı dostumun takımı mücadele ediyordu. Bizim için öncelik mücadeledir. Liseliler gibi başarıyı düşünmeyiz ilk etapta. Galatasaray taraftarının farkı budur. Onun için başı sonu vardır bizim için. Önemlidir.

Benim kahvaltı dostumun takımı üstüne 2 yabancı alındı. Çok da güzel guard alınabilirdi. Yoktu diyeceksin ama Avrupa'da o sıralar krizden dolayı takım değiştiren guardlara bir bak derim :)

Ülker'den kurtulamadık ondan maçın başında maçı bıraktık yani. Keşke o istemediğiniz Ülker'in adamları olsaydı da Galatasaray Galatasaray gibi oynasaydı. Lise takımı gibi değil.

Adnan Polat, Yiğit Şardan liseli değil ama takıma çomak sokanlar, taraftarı salondan kovmaya çalışanlar, üstlendikleri herşeyi yüzüne gözüne bulaştıranlar liseli ;)

İsim ver kimmiş o kişiler.

Pardon ama avrupanın bilmem kaçıncı sırasındaki dandik bir takımdan fark yerken nerdeydin diye sorarım sana liseliler hiç bir konuya karışmadılar,işte hata bu karışmadık müdahele etmedik yine suçlu olduk.Ama seçimlerde durum çok farklı olacak bir daha takımı dışarıya bırakmayacağız!!!!

Yaz o zaman alınabilir guardları ama transfer oldukları zamanıda yaz bir kahvaltı arkadaşının atkinsi aldığı tarihide yaz!!!

Fenerbahçe Green ve Mrsiç üstüne, Telekom Barış, Tutku ve Blakney üstüne, Efes Ender, Engin ve Vujanic üstüne guard alıyorsa Galatasaray da alacak bu kadar basit. Efes ve Fener'in aldığı guardlarla nasıl çıkış yakaladığı ortada. Kadroyu mu şişirdiler yoksa tamamladılar mı bu da ortada. Demek ki alınabiliyormuş değil mi?

Dedehayır maç sonunda verdiği cevap;

Siz Efes Pilsen'in bütçesi ne kadar biliyor musunuz?
Evet biliyoruz. Senden de öğrenecek değiliz. Ama biz de Galatasarayız!! Sen bunu bilmiyordun işte!

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":5xzqof8s]Benim kahvaltı dostumun takımı mücadele ediyordu. Bizim için öncelik mücadeledir. Liseliler gibi başarıyı düşünmeyiz ilk etapta. Galatasaray taraftarının farkı budur. Onun için başı sonu vardır bizim için. Önemlidir.

İsim ver kimmiş o kişiler.

Pardon ama avrupanın bilmem kaçıncı sırasındaki dandik bir takımdan fark yerken nerdeydin diye sorarım sana liseliler hiç bir konuya karışmadılar,işte hata bu karışmadık müdahele etmedik yine suçlu olduk.Ama seçimlerde durum çok farklı olacak bir daha takımı dışarıya bırakmayacağız!!!!

Yaz o zaman alınabilir guardları ama transfer oldukları zamanıda yaz bir kahvaltı arkadaşının atkinsi aldığı tarihide yaz!!![/quote:5xzqof8s]
Aynı zihniyet devam ettiği sürece bi şey yapamayız. Yok onun abisi yok bunun adamı olayları branşlarımızı bitirmiştir. Hele seneye yok para bulamadık yok sponsor bulamadık laflarını duyarsam anında istifa etmeleri için elimden geleni yapacağım. Kene gibi yapıştılar üzerimize bırakmak bilmiyorlar.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":slk2luhn]Geçmiş senelerde ve günümüzde düştüğümüz durumu Kerem Abi'nin iletisinden bir parça ile özetleyebiliriz.

Ne günlere kaldık...

Tugay kullandığın resimden istiyorum, zahmet olmazsa[/quote:slk2luhn]

2175.jpg

Bu mu abi ?

Cüneyt'i kabulleniyorsanız 4. olmak sizi üzmemeli,onunla bu kadar olur.
Efes,Fener ve Telekom eski oyun kurucularına döndüler.Onlarınki ekstrem bir durum.Solomon'u fenerin elinden alamazdık.Kerem bir euroleague takımını tercih etti,normal.Elimizde zaten 2 oyun kurucu varken,çok geç transfer olan ve gerekli yararı sağlamayan El Amin'i zaten nasıl alabilirdik ki?

Serkan Bey,

Alacaklar o benim sorunum değil. Almadıkları zaman guard sorunu var demeyecekler. Solomon'u alalım demedim ama Kerem Tunçeri'yi ikna edemeyen ve karşısında ezilen bir yönetim anlayışından bahsediyoruz. Kerem istenilse alınırdı ama alamadılar. Resmen kulübümüzle dalga geçti.

Onu geçtim El Amin'i Telekom alıyorsa şampiyon olmak istiyorsan sen de alacaksın.

S.Penn var ama beğenilmiyor tabi. Çok mu para alıyor :)

Hollis Price var adam İtalya'ya gitti biz alamaz mıydık? Basketbolu bilen yöneticilerimiz olsa alırdık.

Onu geçtin NBDL'de dünya kadar guard var. Bir tanesi bile alınamaz mıydı?

Dünya'nın çoğu yerinde kriz vardı ve birçok takımdan guard alınabilirdi. İsrail'den Fransa'dan bütün guardlar çok rahat bize gelirdi. (Maccabi'ninkiler hariç) Bize vurmadı mı diyeceksiniz kriz ama Hosley'yi alabiliyorsan guard da alacaksın. Atkins'i göndereceksin gerekirse. Zor mu göndermek hayır.

Biz demiyoruz ki bu takımın 1. guardı Cüneyt olsun. Cüneyt'in yaşı ilerledi zaten.Çok büyük bir yük var üzerinde. Solomon,El-amin,K.tunçeri vs. kalitesinde bir guarla oynasaydı, görün bakalım Cüneyt nasıl oynuyor.

Hüseyin'den sonra elle gösterebileceğimiz 2. yerli oyuncu.Başka da yok zaten...

Tek taraflı düşünüyorsun.Sezon başında ilk yapılması gerekeni sezon ortasında kolayca yapılabilir gibi gösteriyorsun.
Penn hiç bir işimize yaramazdı.Price'ı yeterince tanımıyorum.NBDL'den alınan oyunculara güvenilmeyeceğini biliyorsundur zaten,onlar istatistik peşinde koşarlar.El Amin'li Telekom'u gördük.Kerem Tunçeri'yi Efes'in elinden alabiliyorsak zaten burada şu an tartışmıyor olacaktır.Solomon'u da zaten alamayacağımızı belirtmişsin.Sezon boyunca 3 oyun kurucudan faydalanamayıp,yeni bir oyun kurucu istemek hiç kolay değil ayrıca.

Yunus Taylan' Alıntı:
Hüseyin'den sonra elle gösterebileceğimiz 2. yerli oyuncu.Başka da yok zaten...
Şu kısma katılıyorum.Şampiyonluk için elimizde 2. bir yerli oyuncumuz yok.Bende Kerem gibi yazayım o zaman;Bu benim sorunum değil, Galatasaraysan alacaksın.

Peki 4.lük oyun kurucumuz Cüneyt olduğu için mi?
Ve eklemek istiyorum,Cüneyt kendine oynayan bir oyuncu mu?

Tartışalacak isimler varsa bunlar ilk önce Murat,Erdem,Polat,Cemal vs. tarzı oyunculardır.