Yarı Final 2. Maç | Galatasaray CC 78 - 90 Efes Pilsen

Re: Galatasaray: 78 - Efes Pilsen: 90 (TBL Playoff 2. Maç)

C.Crown dan gelen sponsorluğu bile kullanamadı bu yönetim meydanı boş bıraktı.. Fenerbahçe yürüyüp gidiyor.. Daha nereye kadar hayırlısı bakalım..

Birileri sırf diploması nedeniyle şube üzerinde kendini hak sahibi görmeye devam ettiği sürece değişen birşey yok, x gider y gelir. Biz de üzüntünle sevincinde seninle birlikteyi mırıldanırız yıllardır olduğu gibi.

Açıkcası ilk periyotta yol yüzünden geç kaldım nasıl 10 sayı yenik başladık bilmiyorum.Ama sonrasında o atkins'e koray hoca nasıl dayandı onu hiç mi hiç anlamış değilim .Bu Atkins'i ben olsam maç boyunca oynatmazdım o kadarda kötüydü.Koray hoca ayriyetten yerinde oturmak dışında bişeyler yapsa maçta ayakta kalırdık.Sonrası ise tam bir rezaletti çıkmadan önce birkaç galatasaray taraftarına küfür eden galatasaray yöneticisi mi bilmiyorum ama ağzı.. sı..yım diyen zihniyet s.....git senin gibi taraftar olmaz olsun diyen o kişiye LANET OLSUN!!!Galatasaray Taraftarına sadece durumdan şikayetçi olduğunu belirttiği için bu yapılıyorsa yönetici yada kim ise öyle insanda olmaz olsun...

Bu arada maçı kaybettik ama maçın kırılma anı, Ender'in spor yaşantısı boyunca hatta ek olarak oğlunun spor yaşantısı boyunca atmayacağı bir üçlük. Boğum boğum boğduğumuz Efes'i, tekrar 5 sayı öne geçirdi ve akabininde Hosley'nin yapması için aldığımız 5'e 1 hücüm sonucu top kaybıyla tekrar 7-8 sayı civarlarına çıktı. Bu arada Hosley'de göz sorunu olduğu kesin. Sarı kırmızı forma giyenleri bir türlü gözleri seçemiyor, görüyor 2-3 tane mavi breyaz forma hürraaa onların üzerine saldırıyor. Neyse yeniden yapılanalım hadi...

Koray Hoca;maç sonu kendisine tepki gösteren taraftara,sen bana bu işi mi öğreteceksin,bu salona yakışmıyorsunuz,gidin bir daha gelmeyin! dedi.Ondan sonra yanımdaki bir abiye senle dışarıda görüşelim dedi ve gitti...

Volkan Kızıltaş' Alıntı:
Koray Hoca;maç sonu kendisine tepki gösteren taraftara,sen bana bu işi mi öğreteceksin,bu salona yakışmıyorsunuz,gidin bir daha gelmeyin! dedi.Ondan sonra yanımdaki bir abiye senle dışarıda görüşelim dedi ve gitti...
Tabi kendisi bu işleri ne kadar iyi bildiğini bize gösterdi ! Aslında sadece ona niye kızıyoruz ki ? Bütün suç yönetimdedir.Bizim yönetimimiz sadece gündelik çalışıyor ve sadece günü kurtarmaya bakıyor.Sonra karşına Efes Pilsen gibi bir takım geldi mi tökezlersin işte.

çok tartışıcaz bugün yaşananları bugün bizlere yapılanları 4.periyot başladığında guardsız başladı koray bey sonra ben dedimki guardsız takım olurmu ardından arkadan bir abimiz bunu sesli dile getirdi bir top kaybı yaptık 30 saniye sonra cüneyti oyuna aldı...Efes shumpertle 4 dışarda oynuyor koray bey polatla shumperti savunmaya kalkıyor biz 4 kısaya dönemiyoruz yada hosley 4 e kayamıyor shumpert ard arda 8 sayı atıyor...Atkins berbat ötesi oynuyor ama cüneyt oturuyor devre arasında aziz bekire dedimki cüneyt sakatmı hayır dedi...Cüneyte sordum maçta benchte otururken hayır değilim bende anlamadım gibisinden hareket yaptı...

Yeni sezonda ne Koray Hoca var nede Murat Özyer, cümle alem rahatlar yeni bir isim gelinceye kadar.

Bugün takımlarımızı sezonun son maçlarında desteklemek için iki maça da gittim.Yeni geldim yurduma ve yorgunluktan ölüyorum.Maçlara gelince;

Basket maçının ilk 4 dakikasına yetişemedim.Salona girdiğimde şok oldum,bir takım kendi evindeki maça,taraftarın desteğine rağmen bu kadar mı kötü başlar?Yanlış hatırlamıyorsam skor 18-8 di salona girdiğimde.İlk yarı boyunca Cüneyt nedense oyuna hiç girmedi ben geldikten sonra.Farkı tam kapattık diyoruz Atkins'ten bi üçlük denemesi yada top kaybı Efes'in basketi fark tekrar açılıyor.Koray Hoca-mız(!) 2.yarı fark 23'lere çıkmış mola almıyor maçı bırakıyor.Maç boyunca mola aldık mı çok merak ediyorum.Şimdi hatırlayamıyorum.Oyuncularımızın gayretiyle fark 9 sayıya iniyor son 1 dakikada,tam saha baskı yapılmıyor,top çalmak için yapılan en ufak bir müdahele yok.Efesli oyuncular 24 saniyeyi sonuna kadar kullanmaya çalışırken kenardan faul yapma talimatı gelmiyor.Bu nasıl bir kenar yönetimidir.Sayın Koray Mincinözlü acaba nasıl olsa gönderileceğini bildiği için takıma ihanet mi ediyor diye düşünüyorum,aklım almıyor bunu.Bir Galatasaraylı bir liseli bunu nasıl yapar?BÖYLE KOÇ OLMAZ OLSUN.Bu sene Avrupa'nın en önemli oyuncularını,Türk milli takımını kadromuzda toplasak bile şampiyon olamazdık bu yönetimle buna eminim.Maçtan sonra yaşananlara hiç girmiycem.Oyunculara ne küfürler edilir,ne tepkiler gösterilir de oyuncunun bişey demeye hakkı olamaz.Kimden buluyorlar bu cesareti anlamıyorum.GALATASARAY SPOR KULÜBÜ TARAFTARINDIR LİSELİLERİN DEĞİL !!!

maç esnasında bench ile bench arkasındaki taraftar grubu ile bir tartışma yaşandı. sebebini bilen var mı?
eğer yazıldıysa affola aradım bulamadım.

arkadaşlar merhaba..
dün akşamdan beri yyazılanları takip ediyorum ve tepkiye ve sebahattin kurt tarafından küfüre maruz kalan kişi benim..

önce olayı anlatayım sonra yorumlarıma geçerim..

maçın bitmesine 6-7 dakika kala koray hoca oturduğu yerden kalkarak oyuna müdahale etmek istedi..fark tahminen 20 sayıydı..oyuna müdahale etmek isteyen aynı koray hoca maçın henüz 2.periyodunda efesin farkı açmasıyla yerine oturan ve mağlubiyeti kabullenen insandı..bende bunu içime sindiremediğim için murat arkadaşımla beraber benchin arkasından koray hocaya' hocam sen otur yorulma" diyerek tepkimi dile getirdim..
benchin arkadısnda oturan şubenin ağabeylerinden olduğu söylenen Sebahattin Kurt denen şahsiyet bana dönerek 'S.ktir git len sen kimsin" dedi ve güvenlik görevlilerine dönerek atın bu adamı dışarıya dedi..bende kendisine taraftar olduğumu beni galatasarayın tribünlerinden atamayacağını buna gücünün yetmeyeceğini söyledim..ve terbiye sınırlarını aşmasının Galatasaray taraftarına yönelik bir saygısızlık olduğunu söyledim..tabi bu konuşmalar bağırma üslubunda oldu salonda bulunan gürültü gereği..fakat şahit olan arkadaşlar söyleyecektir asla ağzımdan ve etrafımızdaki arkadaşlarımızın ağzından küfür çıkmamıştır..küfür böyle durumlarda aciz insanların başvuracağı yoldur..ben ve arkadaşlarımız medeni ve olması gereken tepkiyi ortaya koymuştur ve saygısızlıkla karşılaşmıştır..

şimdi arkadaşlar..
ben koray hocanın gerekli mücadeleyi göstermediğini, Galatasaray'ın içinde bulunduğu yarışta formasının yeterince terlemediğini düşündüğüm, nasıl olsa eleniriz duygusuyla Galatasaray'da hocalık yapamayacağını ve işgal ettiği koltuğu haketmediğini düşündüğüm için bu hareketi yaptım..koray hoca mutlaka bana kızmış yada üzülmüştür..fakat kendiside GS armasının bulunduğu bir müsabakada şartlar her ne olursa olsun gerekli azmi ve duruşu sergileyememiştir..benim tepkim bunadır..GALATASARAY yenilebilir, elenebilir fakat formasını terletmeden, çarpışmadan, mücadele etmeden, son düdük çalmadan bileğinin büküldüğünü kabullenemez..ve Galatasaray'a da bu yürekte hocalar getirilmelidir..

ve taraftar olarak bana küfür etme cüretini gösteren, bunu kendinde hak gören ve atın bu adamı dışarı diyebilen sözde kulübün ağebeylerinden Sebahattin Kurt en kısa zamanda Galatasaray taraftarından özür dilemek zorundadır..Galatasaray kendilerinin değildir..istemedikleri insanları Galatasaray kulübünden, takımından, tribününden atmak gibi bir güçleri olamaz..Galatasaray tüm dünyada Galatasaraylı olduğunu hisseden insanların kulübüdür..ağabeylerin veya liselilerin değildir..bizler hiçkimsenin grubuna, zümresine ait veya bağlı değiliz..bizim bağlı olduğumuz müessese Galatasaray Kulübü taraftarlığıdır..bizler Galatasaray adının olduğu heryerde varız ve mücadele gücümüzü ortaya koyarız..kimse bizi atın bu adamı dışarı üslubunu kendinde hak göremez..
Sebahattin Kurt bey bir işletme açar..istediği müşteriyi içeri alır ve ağırlar..istemediği insanları işletmesine almayabilir..Fakat Galatasaray kulübü Sebahattin Kurt ve o zihniyetteki insanların işletmesi değildir..istemedikleri insanları adli suçlar olmadığı sürece atın bu adamı dışarı diyerek küfür edemez, etmemelidir..Galatasaray Galatasaraylılarındır..Bu sadece beyoğlundaki Galatasaraylıların hakkı değil tüm dünyada bu hissi yüreğinde hissedenlerin kulübüdür..
Bizler tarafız arkadaşlar..Galatasaray konusunda tarafız ve menfaatleri konusunda da taraftarız..ve kendini bilmezlerin küfürüne ve atın bu adamı dışarı gibi hareketlerine maruz kalamayız bunu kabullenemeyiz..
Bizim sevdamız bellidir..Bizler Galatasaray sevdalısıyız..
Bizler ARMA SEVDALILARIyız..

ve herkes gider biz kalırız..
Biz GALATASARAY'lıyız

erdem

Öncelikle kimse Galatasaray taraftarını salondan attırma cürretini gösteremez.SABAHATTİN KART yaşça bizden büyük birisi olmasına rağmen şubenin ağbeyi değildir.O hangi yönetim gelirse gelsin işine bakar.

Mithat Duran' Alıntı:
Öncelikle kimse Galatasaray taraftarını salondan attırma cürretini gösteremez.SABAHATTİN KART yaşça bizden büyük birisi olmasına rağmen şubenin ağbeyi değildir.O hangi yönetim gelirse gelsin işine bakar.

Mithat günaydın,

Sabahattin Kart 'ın şubedeki görevini ,maaşlı olup olmadığını, kısaca bize bilen biri olarak biraz bilgi verebilirmisin..
Sevgiler..

Murat Cantas' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":zq8i45ug]Öncelikle kimse Galatasaray taraftarını salondan attırma cürretini gösteremez.SABAHATTİN KART yaşça bizden büyük birisi olmasına rağmen şubenin ağbeyi değildir.O hangi yönetim gelirse gelsin işine bakar.

Mithat günaydın,

Sabahattin Kart 'ın şubedeki görevini ,maaşlı olup olmadığını, kısaca bize bilen biri olarak biraz bilgi verebilirmisin..
Sevgiler..[/quote:zq8i45ug]

Sabahattin Kart kulübün maaşlı çalışanı değildir,oğlu Ömer'in menejerlik şirketi olduğundan kulüple arasını sıcak tutar.

Hem oğlunun menajerlik şirketi olması sebebiyle kulüple arasını sıcak tutacak, bir de gelip taraftara posta koyacak, küfür edecek...

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey, geçen sezon play off serisi başlayıncaya kadar Özyer´in istifa etmesi/kovulması gerektiğini dile getirdiniz. Bu düşüncelerinizi dile getirirken de gençlere umut aşıladınız her daim. Eğer teknik kadro değişirse şu gerçekleşecek, eğer teknik kadro giderse şu başarılar elde edilecek, eğer teknik kadro...

1 Haziran olayı başlı başına bir olay ama o konu yeterince dile getirildi.

Sezon bitti, Özyer´in gitmesi için çaba harcayanlar emellerine ulaşamadı ama pes de etmedi. Sezonun ilk maçından itibaren teknik kadro yerden yere vuruldu. Güvensizliğin olduğu bir ortamda başarı hayaldir, bunu iyi bilirsiniz. Peki oyuncular bu ortamda hocasına güvenir mi sizce?

Murat Özyer guard tercihi konusunda hatalı davranmış olabilir. Özyer görevden alındıktan sonra bu takım 2 tane yabancı oyuncu daha aldı. Geçen sene transfer edilmediği için şampiyonluk gitti denilen Hosley bu sezon transfer edildi, şampiyonluk geldi mi? Ayrıca geçen sezonki kadroyla kıyaslanamayacak kaliteye sahip bir kadroya dahil oldu bu isim.

Geçtiğimiz sezonlarda Beşiktaş´ı 3-0 elerken bizim rakibimiz değildi diyorsunuz. Bu sezonki Beşiktaş bizim rakibimiz olabilir miydi sizce? Ama o Beşiktaş´tan tarihi fark yedi bu takım. Gerçi onunda suçlusu Özyer´dir...

Geçen sezon Özyer gönderilsin dediğinizde, bazı arkadaşlar boşta olan daha iyi bir hoca yok ki demişti. Sizin cevabınız ise; Galatasaray hocasız kalmaz... Peki niye zorla getirdiniz Koray Hoca´yı? Faal hoca mı yoktu piyasada? Bu arada yanlış anlaşılmasın Koray Hoca´yı eleştirmiyorum, o elinden geleni yapmıştır ve bu görevi kaldıracak güçte olmadığını ifade etmiştir.

Burada bir sorumlu arıyorsak bu Koray Hoca değil, B planı olmadan hareket edenlerdir.

Öncelikle benim üzerimden pirim yapmayı bırakın,insanları yanlış bilgilendirmeyin,Murat hocayı yönetim sezon başında da istemedi,ama sebebi çok söylediğimiz için yazmıyorum kabul etmek zorunda kaldı. Basketbolu bilen bilir,sezon ortasında kalifiyeli bir guard almak çok zordur,alsanız bile bütçesi sizi aşabilir.

Piyasadaki faal hocalardan yerli bazda hiç biri Koray hocadan iyi değil,o yüzden daha öncede söylediğim müdahele yapılsın kelimesine karşı çıkanlar şimdi beni suçlamaları çok komik Koray abinin transferi daha gerçekleşmeden,yaptığım telefon görüşmesine şahit olan kardeşlerim var bu forumda onlara sorun bakın bakalım ne söylemişim Galatasaray'ın duayenlerine.

Bu senede Beşiktaşı eledik ve gerçektende o takım bizim rakibimiz değil,ama senenin ilk maçını hatırlatırım o zaman koçun kim olduğuna bir bakın sanırım son maçı idi.

Hosley gibi kaliteli bir adam alıyorsanız takımı ona göre kuracaksınız,aksi takdirde bu yaşadıklarınızı yaşarsınız.

Mithat Bey, ilk cümleniz için söyleyebileceğim tek şey; bir kişinin fikri ne ise zikri de odur.

Yönetim bir karar vermek zorunda bırakılıyorsa; ya o şartları kabul etmeyecek ve tazminatları ödemeyi göze alıp alternatif sponsorlar bulacak, ediyorsa da hocanın arkasında duracak. Şubede görev almayıp şubeyi yönetmeye hevesli kişiler için de geçerli söylediklerim. Yaşanan gelişmelerin ardından salon tozu yutmuş taraftarlar biliyordu sezonun baştan kaybedildiğini.

Hosley geçen sezonun sonuna doğru teklif edildi bize. Özyer bu transferi istemeyince vizyonsuzlukla suçladınız. Bu sezon Hosley transferinde beklentiler gerçekleşmeyince "Hosley gibi kaliteli bir adam alıyorsanız takımı ona göre kuracaksınız,aksi takdirde bu yaşadıklarınızı yaşarsınız." diyorsunuz. Özyer´e geçen sezonun başında önerilmedi bu isim, o zaman nedeni neydi bunca ağır eleştirilerinizin?

Evet Özyerli kadro da yenildi Beşiktaş´a ama 42 sayı farkla değil. Zaten Özyer o gün bedelini ödedi, ödemesi de gerekiyordu çünkü camianın ve taraftarın Özyer´e olan güveni kaybolmuştu. Benim burada eleştirdiğim; madem Özyer´i ipe götürmek için sezon başından beri elinizin biriyle ipi tutuyorsunuz, bari diğer elinizde "sizlerin de" güvenebileceği bir isim bulundurun. Sezon ortasında yabancı hoca transfer edilemez diye bir kural mı vardı da yabancı hoca getirilmeyip sizin dahi benimseyemediğiniz bir isim getirildi.

Madem guard sorunu öncelikliydi 2 tane yabancı getirileceğine bir guard alınsaydı. Ciddi paralar gerektirir diyorsunuz, peki Hosley küçümsenecek bir miktara mı transfer edildi. Toliver hayrına mı oynadı? İki oyuncu için federasyona yatırılan tutarla tek oyuncu için yatırılması gereken tutar aynı mı? Oradan da bir tasarruf sağlanmış olmaz mıydı?

Benim eleştirdiğim, isyan ettiğim; sizin de içinde bulunduğunuzu söylediğiniz basketboldaki liseci zihniyet. Liselilerin hata yaptığını kabul ettiğiniz günü görmek dileyiğle...

Neyse ben daha fazla prim yapmayım. Düşüncelerimi yeterince ifade ettim.