Yeni Hocamız Kim Olacak?

Yeni Hocamız Kim Olmalı?

• Kullanılan toplam oy
    105
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Barut' Alıntı:
Sitede herşey gerçekçi biz hayalciyiz.Özür dileriz Burak.

Abi ben özür dilerim eğer farkında olmadan haddimi aşacak bir şey söylediysem.

Tek söylemek istediğim; Repesa gelmez, yönetim de düşünmüyoruz görüntüsü veriyor zaten.

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Mehmet Yıldırım":1r9kqnub]Çoğu insan Repesa'yı ister ama bize gelmez.Bencede en kolayı ya Koray Hoca'nın kalması yada Orhun Ene'nin getirilmesidir.
Kolayları yapa yapa bu hale geldik zaten...[/quote:1r9kqnub]
Ama naparsın Repesa bize niçin gelsin.Eğer gelirse üstünde bir sürü sorumluluk taşıyacak hemde sezon ortasındayız nerdeyse.Bence hiçbir yabancı koç bu yükün altına girecek kadar yürekli değildir.Yürekli olan vardır ama genel olarak yoktur bence.

Estağfurullah Burak kardeşim elbette birşeyi aşmadın.
Sadece öyle bir takım ki burası burada herşey bir anda olabilir.
Fener maçına 4 gün kala hoca gönderilecek dense kaç kişi inanırdı ki?
Gerçekleşme payı yok diye silip atardık ancak oldu.
Ha inanıyor muyum inanmıyorum neden Ahmet Dedehayır taraftarla dalga geçiyor.Çıkar yarın gönüllerin hocasını getirecez der iki gün sonra Halil Üner'i tekrar getirirse şaşırmam.
Bu iş malesef bu kadar aciz ve kötü bir şube sorumlusunun elinde.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Ama naparsın Repesa bize niçin gelsin.Eğer gelirse üstünde bir sürü sorumluluk taşıyacak hemde sezon ortasındayız nerdeyse.Bence hiçbir yabancı koç bu yükün altına girecek kadar yürekli değildir.Yürekli olan vardır ama genel olarak yoktur bence.
Mehmet o mantıkla hareket etseydik, basında haberi transfer haberi çıksa bonservisi elinde olan H. Kewell bize niye gelsin derdik.

Kabul ediyorum basketbolda futboldaki gibi marka değiliz Avrupa´da ama Repesa´nın üç yıllık bir Türkiye tecrübesi var. Bu nedenle ismimizin O´na yabancı olduğunu düşünmüyorum.

Yönetimin vizyonu basketbolda ne kadar geniş, onu göreceğiz...

Dün akşam koç konusunda bazı ön çalışmalar yapma fırsatı buldum ; yeni yılı kutlarken. Görünen o ki beğenilmeyen uleb 4. lüğü galatasarayı önemli yerlere taşımış. Bazı önemli koçların Galatasaraydan teklif almaları halinde severek kabul edecekleri bildirildi....

Ünsal Y.' Alıntı:
Dün akşam koç konusunda bazı ön çalışmalar yapma fırsatı buldum ; yeni yılı kutlarken. Görünen o ki beğenilmeyen uleb 4. lüğü galatasarayı önemli yerlere taşımış. Bazı önemli koçların Galatasaraydan teklif almaları halinde severek kabul edecekleri bildirildi....

Bu önemli koçlardan yabancı olan varmı?

Ünsal Y.' Alıntı:
Ünsal Bey bu isimler arasında yeniden yapılanmayı başlatabilecek deneyime sahip hocalar var mı?

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":ue267mtg]Dün akşam koç konusunda bazı ön çalışmalar yapma fırsatı buldum ; yeni yılı kutlarken. Görünen o ki beğenilmeyen uleb 4. lüğü galatasarayı önemli yerlere taşımış. Bazı önemli koçların Galatasaraydan teklif almaları halinde severek kabul edecekleri bildirildi....
Ünsal Bey bu isimler arasında yeniden yapılanmayı başlatabilecek deneyime sahip hocalar var mı?[/quote:ue267mtg]

Onur bey ; yeniden yapılanma yönetimlerin işidir ; koçların değil, koç seçimleri bu yapılanmaların ürünüdür...O yüzeden sorunuza doğru bir cevap verebilmem çok zor.

Orhun Ene dışındaki diğer Türk koçlarının gelmesini istemem. Şuan Orhun Ene ile çalışmamamız için doğru şartların oluştuğunu düşünmüyorum. Bu yüzden Orhun Hoca gelirse şuan için çok iyi olacağı kanaatinde değilim. Ancak ileride kesinlikle bu takımı çalıştırmalıdır ve bu arma altında bize kupalar kazandıracağını düşünüyorum. Ama şuan erken...
Şuan için yabancı, otoritesini hissettiren, ideali, oyun sistemi ve prensipleri olan bir hoca ile yeni bir yapılanma oluşturulabilir. Tabi gelecek koça dayatmalar yapılmadan, rahat çalışmasına izin verilirse. Repesa bunun için en uygun isimlerden biri. Umarım ufkumuzu geniş tutar ve Repesa tipinde hocalarla ilgileniriz. Repesa'nın gelmesi şubede kuşkusuz farklı bir hava yaratacaktır...

Ünsal Y.' Alıntı:
Onur bey ; yeniden yapılanma yönetimlerin işidir ; koçların değil, koç seçimleri bu yapılanmaların ürünüdür...O yüzeden sorunuza doğru bir cevap verebilmem çok zor.
Ünsal Bey söylemek istediğim, yönetim yeniden yapılanmaya gitme kararı verse, bu sorumluluğu kaldıracak deneyime sahip hocalar var mı bahsi geçen isimler arasında?

Mesela Orhun Ene bana göre çok değerli bir isim ama şu andaki deneyimi yeniden yapılanma görevini kaldıracak güçte değil.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Ünsal Y.":2ox76my5]Onur bey ; yeniden yapılanma yönetimlerin işidir ; koçların değil, koç seçimleri bu yapılanmaların ürünüdür...O yüzeden sorunuza doğru bir cevap verebilmem çok zor.
Ünsal Bey söylemek istediğim, yönetim yeniden yapılanmaya gitme kararı verse, bu sorumluluğu kaldıracak deneyime sahip hocalar var mı bahsi geçen isimler arasında?

Mesela Orhun Ene bana göre çok değerli bir isim ama şu andaki deneyimi yeniden yapılanma görevini kaldıracak güçte değil.[/quote:2ox76my5]

Benim özellikle konsantre olduğum 3 koçtan ikisinin Avrupa Kupası kaldırmışlığı olduğunu söylemem sanıyorum yeterli olur :)

Galatasaray'ın gelecegini ancak ust duzey bir coach garanti altına alabilir.Tanjevic ayarinda bir coach ile anlasilmali.Bunun icin en uygun isim zaten Repesa..Zizic'inde kaldigini dusunursek Repesa bu is icin bicilmis kaftan.Film,dizi yildizlari ile,Galatasarayi bundan sonra film gibi bir son bekler.Yonetimin artik bu erkek basketbolunda ciddi islere imza atmasi lazım.

ULEB'te ki yarı fanali beğenmeyenler F.bahçeli, Beşiktaşlı olsa olağan karşılayabilirim ama, salt Murat ÖZYER hiçbir şey yapmadı diyebilmek için ULEB'teki yarı finali değersiz göstermek Galatasaray'a, Galatasaray'ın imajına zarar vermektir. Galatasaray'ın futbolda kazandığı UEFA Kupası'nı küçümseyenler hangi zihniyetteyse, ULEB Kupası'nı küçümseyenler de aynı zihniyettedir.

Daha evvel ULEB Kupası'nda görmüş olduğumuz yarı final hasebiyle, ULEB'in bize olan bakış açısını değiştirdiğini belirtmiştik. Zira istediğiniz kadar domestik başarı yakalarsanız yakalayın, Avrupa'da saygınlık kazanmak istiyorsanız uluslararası alanda kendinizi göstermeniz gerekmektedir. Galatasaray Erkek Basketbol Takımı geçen sezon tarihindeki beynelmilel en iyi dereceyi yakalamış ve dikkat çekmişti. Bunda hiç şüphesiz Murat Özyer'in ortaya koyduğu vizyon önemli bir yer tutmuştu. Evet, Murat Özyer bu sezon beklenen performansı veremedi ama, takımı devraldığı play-out sürecinden, bugünlere getirdiği noktada hakkını teslim etmek lazım!

Jasmin Repesa, yahut o ayarda bir koç Galatasaray'a gelir mi?

Emin olun Galatasaray isterse gelir. Galatasaray isterse Dünya şampiyonluğu yaşamış Pepu Hernandez'i de getirebilir, Olimpiyat şampiyonluğu yaşamış Ruben Magnano'yu da...

Tabii şube, salt liseli diye, "kendi buyruklarını dinlesin diye" x ismi aday koç olarak açıklayanlar tarafından yönetiliyorsa yapacak birşey yok!..

Ahmed bey,

Geçene sene Ulebde 4.lüğü begenmeyip kriter olarak Türkiye ligini ortaya koyanların bu sene hocanın gitmesi gerektiğini söylerken ellerindeki en büyük koz Uleb kupasından elenmemiz olduğunu hatırlatıyım size :)

Ne büyük bir çelişki değil mi?

Eğer ezeli rakibin Euroleage'de mücadele ediyorsa ve ULEB şampiyonu ancak buraya katılmaya hak kazanıyorsa ULEB'e katılmak dahi eleştirilebilir?Bizim aldığımız seneki UEFA'yla bu ULEB kupasını karşılaştırmak tamamen yanlış zaten.UEFA şampiyonunu şampiyonlar ligine mi alıyorlar sanki ödül olarak?Avrupada basketbol Euroleage'de oynanır,asıl başarı orada kazanılmalıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...