Yeni Hocamız Kim Olacak?

Yeni Hocamız Kim Olmalı?

• Kullanılan toplam oy
    105
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Semih Ural' Alıntı:
Ahmed bey,

Geçene sene Ulebde 4.lüğü begenmeyip kriter olarak Türkiye ligini ortaya koyanların bu sene hocanın gitmesi gerektiğini söylerken ellerindeki en büyük koz Uleb kupasından elenmemiz olduğunu hatırlatıyım size :)

Ne büyük bir çelişki değil mi?

Semih Bey,

ULEB Kupası'nı beğenmeyip, ULEB Kupası'ndan elenmemizi şiddetle eleştirenler sadece bu konuda değil, birçok konuda çelişki içerisindeler ama, gayeleri başka olduğu için her türlü karalamayı mübah saymaları şaşırtıcı değil.

Farkındaysanız dönüp-dolaşıp aynı isimler ortaya atılıyor.
Bunun bir sebebi olmalı!..

Sebebi, elemi getiriyor...

Ben de bundan bahsediyorum zaten. Forumun yarısından çogu Murat özyerin bu sene başarısız olduğu ve gtmesi gerektiği konusunda hemfikir. Ama öyle bir kitle oluştu ki forumda hep ezber cümleler ve aynı kişiler üzerinden karalamyı gecip artık işi hakarete varıcak boyuta getiriyorlar.

Karşı olduğum ve tahammül edemediğim tek nokta burası.

Yeni gelecek hocadan beklentilerim kısıtlı.Kaliteli bir insan ve otoriter olması ve takıma mücadele ettirerek takım olgusunu oturtabilmesi benim gözümde onu değerli kılacaktır.

Kısa süre için Koray Mincinozlu en mantıklı isim gibi duruyor.Kulübü biliyor olması da başka bir artısı...

Daha sonra uygun şartlar oluştuğunda da yabancı ve tecrübeli bir koça bu görevin devredilmesi taraftarıyım.

Ünsal Y.' Alıntı:
Benim özellikle konsantre olduğum 3 koçtan ikisinin Avrupa Kupası kaldırmışlığı olduğunu söylemem sanıyorum yeterli olur :)
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Ünsal Bey. Umarım yönetim bu sesi duyar...

Ünsal Abi Avrupa'dan koçlar istersek gelebilir diyor.
Biz ise Orhun Ene diyoruz, Koray Hoca diyoruz, Erman Kunter diyoruz.
Ver parasını ser önüne vizyonlarını bak bakalım nasıl geliyor ve 3 sene sonra sen yeni salonunla Eurolegeu'de oluyorsun.

Yeni koç belli olana kadar Koray Hoca takımı çalıştıracak Koray Hoca bizde
çalıştığı dönemler içinde en iyi sezonunu 98-99 yılında yapmıştı şampiyon Tofaşı 2 lig maçında da eze eze yenmişti. Ülker'i 2 lig maçında yenmişti Efes'i iki eksik yabancıya rağmen ligte yenmiştik İbolu, A.Rauf ve Zan Tabaklı Fenerbahçe'ye 15 sayı farkatmıştı. İyi yabancılar seçmişti Tim Bro gibi şutörümüz vardı.Avrupalı uzunumuz vardı.İnşallah Koray Hoca bu sefer başarır.

valla bu yazdığınız isimlerin geçmişte ki başarıları hakkında ne olduğunu bilmiyorum ama eğer bir koç gelecekse bir kriter olmalıdır şuan Galatasarayı iyi bilmeli ve rakipleri hakkında iyi bilmelidir bu da Türk hocadan geçer diye zannediyorum

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Yeni koç belli olana kadar Koray Hoca takımı çalıştıracak Koray Hoca bizde
çalıştığı dönemler içinde en iyi sezonunu 98-99 yılında yapmıştı şampiyon Tofaşı 2 lig maçında da eze eze yenmişti. Ülker'i 2 lig maçında yenmişti Efes'i iki eksik yabancıya rağmen ligte yenmiştik İbolu, A.Rauf ve Zan Tabaklı Fenerbahçe'ye 15 sayı farkatmıştı. İyi yabancılar seçmişti Tim Bro gibi şutörümüz vardı.Avrupalı uzunumuz vardı.İnşallah Koray Hoca bu sefer başarır.
Avrupalı uzunumuz Çek basketbolunun en önemli isimlerinden Petruska'ydı.O sene Ülkere çeyrek finalde 3-2 ile elendik.Ama son maçı bir biz bir Ülker birde "hakemler" biliyor. Maç sonunda GS'ın yaptığı faul adeti 33 Ülkerin koca maç boyu sadece "2" idi...

Koray Mincinözlü basketbolu çok iyi bilen bir koçtur, tek dezavantajı verdiği ara. Durham'lı Petruska'lı, Davison'lu, Tim Breoux'lu, Orhun'lu kadro ile iyi sezon geçirmiş bir koçtur. Ayrıca Galatasaray Lisesi ile Dünya Şampiyonluğu vardır. Enteresan olan Orhun ENE o zamanda oyuncusu idi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Orhun Ene ve Erman Kunter´den olumlu yanıt alınamamış. Özellikle boşta olan Orhun Ene´nin görevi kabul etmemesi ilginç ama takdire şayan.

Gazetenin haberine göre sene sonuna kadar Koray Hoca ile devam edecekmişiz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Orhun Ene ve Erman Kunter´den olumlu yanıt alınamamış. Özellikle boşta olan Orhun Ene´nin görevi kabul etmemesi ilginç ama takdire şayan.

Onur bey Orhun kaptan ile kulüp arasında sorunlar vardı bi ara o yüzden kabul etmemiştir.Detaylarını buraya yazamayacağım.

Takıma adam gibi basketbol oynatsın, efendi olmasa da olur... ;)

Zaten artık bunları sorgular olduk.Hoca için kriterlerimiz.

1-Adam gibi adam mı ?
2-Efendi mi ?
3-Duruşu nasıl ?
4-Taraftar ile iletişimi nasıl ?

Bunlar tamam ise, gerisini salla...
Sonuçta sözkonusu öncelik insan ilişkileri,yaşam becerileri,toplum psikolojisi vb...
Basketbol mu ? O da ne !

Cevdet Akay' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":2cvjjs3i]Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Orhun Ene ve Erman Kunter´den olumlu yanıt alınamamış. Özellikle boşta olan Orhun Ene´nin görevi kabul etmemesi ilginç ama takdire şayan.

Onur bey Orhun kaptan ile kulüp arasında sorunlar vardı bi ara o yüzden kabul etmemiştir.Detaylarını buraya yazamayacağım.[/quote:2cvjjs3i]
Abi bu konuda benim bildiğim Orhun Ene'nin sene ortasında takım çalıştırmaya başlamaya sıcak bakmaması yani kendi kadrosunu kendisi kurmak istermiş o yüzden reddetmiş. Zaten Orhun Doğan abisi ile bağlarını kopartmadığı sürece zor benim fikrim.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Takıma adam gibi basketbol oynatsın, efendi olmasa da olur... ;)

Zaten artık bunları sorgular olduk.Hoca için kriterlerimiz.

1-Adam gibi adam mı ?
2-Efendi mi ?
3-Duruşu nasıl ?
4-Taraftar ile iletişimi nasıl ?

Bunlar tamam ise, gerisini salla...
Sonuçta sözkonusu öncelik insan ilişkileri,yaşam becerileri,toplum psikolojisi vb...
Basketbol mu ? O da ne !

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...