Yeni sezonda ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
ben bayan takımının bu şartlarda en az 10 sene daha şampiyon olamıyacağını düşünüyorum.bence erkek takımımıza gerekli katkılar verilirse şampiyon olur.bu takım bunu hakediyor.telekomla birleşme varsa hemen birleşelim.

Tugay EREN' Alıntı:
ben bayan takımının bu şartlarda en az 10 sene daha şampiyon olamıyacağını düşünüyorum.bence erkek takımımıza gerekli katkılar verilirse şampiyon olur.bu takım bunu hakediyor.telekomla birleşme varsa hemen birleşelim.
Mesele sadece telekomla birleşmek değil.Su uzun yıllardır basketbolda onların istediği yönde akıyor.Kadın basketbolunda bu bütçelerle bu forumdan birini koç yaparsan yine ligde final oynar.
Erkek basketbolunda ise çok bariz üstünlükleri var ve dahada acısı yönetimin bunu kabullenmesi.Bizim yönetimin küçüleceğiz safsatalarından kurtulup,Galatasaraya yakışanı yapıp suyun akışını değiştirmesi lazım.Bişeyler yapmaları lazım.Böyle oturup izlemekle olmaz.Ya büyük bir sponsorluk anlaşması yapacaksın ya da Türk Telekomla birleşip o şekilde devam edeceksin ama bir şekilde bir hamle yapıp
MEYDAN OKUYACAKSIN.

Adnan Polat ve yönetiminin benim açımdan son şansı önümüzdeki sezon olacaktır. Her zaman söylüyoruz Galatasaray bir futbol kulübü değildir. Birçok branşı vardır ve bu branşlarda şampiyonluk dışında bir hedefle yola çıkmak abesle iştigaldir. Bu şartlar altında önümüzdeki sene gerekli yatırımlar, doğru hamlelerle en başta erkek basketbol takımı olmak üzere şampiyonluk yolunda çalışmalar yapılmalıdır...

mehmet topalın bonservisi buraya aktarılsa ve 8-9 milyonlukbütçemiz olsa kötümü olur ?

evet kötü olur,bize skandal lazım

belirsizlikler şubesindeyiz.

Futbol'dan elde ettikleri bir geliri Basketbol'a harcasalar bana inme iner,Basketbol takımının sponsorundan gelen paranın bile bir dönem futbol takımı için harcanıldığını düşünürsek.

Yönetimin kafasında önümüzdeki sezon erkek basketbol takımının şampiyon olacağına dair ufacık bir inanç yok,şampiyon olmamızı sağlayacak bir hamlede yok zaten,baksanıza hala bütçe küçültmekten bahsediliyor,Yönetim erkek basketbol'unda 4.lüğü başarı sayar,kafalardaki şu ;Erkek Basketbol takımımız taraftarı isyan ettirecek kadar kötü sonuçlar almasın,ligde üst sıralara yakın bir yerlerde olsun bu bize yeter.

Ya off ben biktim valla taraftar olarak biz ne yapabiliriz bir sekilde sesimizi duyuramaz miyiz gelecek sene de yeni bir 18-1i daha kaldiramam ben:(

Salih Coskun' Alıntı:
Ya off ben biktim valla taraftar olarak biz ne yapabiliriz bir sekilde sesimizi duyuramaz miyiz gelecek sene de yeni bir 18-1i daha kaldiramam ben:(
Seneye en iyi ihtimal 18-1 olmazda,15-4 olur,bunun için yönetim'in mantalitesi değişmeli,Galatasaray'ı sadece Futbol'da değil mücadele verdiği tüm branşlarda bir numara yapmak için çalışmalılar,Fenerbahçe yönetim'i bunu yapıyor gerçekten imrenilecek işler başarıyorlar,Bayan Voleybolunda yaptıkları örnek alınacak cinsten,Aynısını bizim yönetimimiz'de yapsa onları bağrımıza basarız,Ama bizlerin tek isteği Galatasaray'ın tüm branşlarda şampiyonluklara oynaması işte o zaman gerçekten büyük bir spor kulübü olacağız.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Seneye en iyi ihtimal 18-1 olmazda,15-4 olur,bunun için yönetim'in mantalitesi değişmeli,Galatasaray'ı sadece Futbol'da değil mücadele verdiği tüm branşlarda bir numara yapmak için çalışmalılar,Fenerbahçe yönetim'i bunu yapıyor gerçekten imrenilecek işler başarıyorlar,Bayan Voleybolunda yaptıkları örnek alınacak cinsten,Aynısını bizim yönetimimiz'de yapsa onları bağrımıza basarız,Ama bizlerin tek isteği Galatasaray'ın tüm branşlarda şampiyonluklara oynaması işte o zaman gerçekten büyük bir spor kulübü olacağız.

Bunu Adnan Polat da söylüyor her firsatta Spor Kulübü oldugumuzdan, hangi alan olursa olsun 2.ligin basarisizlik oldugundan bahsediyor ama bunlar hep lafta kaliyor sampiyonluga oynayacak takimlar kurmak icin hic bir icraat yok seneye de ayni tabloyla karsilasirsak, (ki, göründügü kadariyla bu seneden bir fark olmayacak) artik bir zamanlar tüm taraftarlarin gönlünde taht kurmus Adnan Polat da bizi bu kez karsisinda bulur bence önümüzdeki sene artik son sansi. En azindan kendi adima böyle.

Valla söz konusu Galatasaray olunca aslında başarısız 1 yıla bile tahammülümüz olmamalı,Ama önümüzde başarısızlıklarla dolu 2 yıl var gerçi bundan önceki yönetimlerinde çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz,Sportif başarı deyince akla direk Faruk Süren geliyor,Projeler deyince'de akla şuan ki yönetim gelecek heralde bana göre her ikisindede başarılı olabilecek bir yönetim kurulu olmalı Galatasaray'ın başında,yani Faruk Süren'li dönemin sportif başarısını örnek alabilecek ve Adnan Polat'lı dönemin proje anlamındaki çalışmalarını geliştirip,ilerletebilecek bir yönetim.

adnan polat her braşta 2,ciliği başarısızlık olarak görüyorsa görevindeki 24 ayda başarıları:

futbol takımı 2008(canaydın)
futbol takımı süper kupa
eurocup bayanlar
bayanlar t.kupası
engelsiz aslanlar(sağolsunlar 2 senede boş geçmediler)

nereden baksanız geri kalan futbol-basketbol-voleybol gibi şubelerde 24 ayda en az 36 tane sonunda kupa olan maç-lig-turnuva olmuştur...

adnan polatın 36-9 yaptığını düşünüyorum.yüzde 25 başarı var yani.
yani başarısızlık var ortada hemde ciddi şekilde..e sonuç

başkan bazı şubelerde devrim yapmalı artık ,çoğu taraftar zaten homurdanmaya başladı..futbol takımına alınacak 2-3 dünya yıldızı artık kimseyi KESMEZ.

İyi güzel listeler hazırlanıyor da basketbolda erkeklerde en son kupa ne zaman alındı ki? Bugüne kadar hep alınıyordu da Polat döneminde alınmamış değil. Bayanlarda son dönemdeki atak olmasa son döenmde kazanılan üç kupa da olmayacaktı tıpkı 2000'li yıllarda olmadığı gibi. Voleybol desen ondan beter, okuduğum bildiğim kadarıyla. Tam bilemediğim için girmiyorum derinine. Forumda giren abilerimiz, kardeşlerimiz var; okuyup öğreniyoruz. Adnan Polat'ın yönetimsel hatalar yaptığı tartışılmaz ama bütün suçu ona atmak da doğru değil. Çok uzun zamandır futbol odaklı yönetiliyoruz. Belki eldeki kısıtlı imkanlar, belki kongre baskısı, belki de şu anda düşünemediğimiz başka dış faktörlerden kaynaklı olarak. Sadece Polat'ın başarısızlığı diyerek işin içinden çıkmamak lazım, camianın başarısızlığı bu.

Mutlaka haklısın Çağlar objektif olmak lazım.

Tüm bunlar kesinlikle tek başına Adnan Polat'ın suçu değil,bundan önceki yönetim'lerde sanki tüm branşlarda her sene şampiyon oluyorduk,eskiden'de kötüydük,bugünde kötüyüz,eğer 2.likler,3.lükler başarıysa Galatasaray için artık düzeliyoruz diyebiliriz ama Adnan Polat yönetimininde diğer yönetimlerden bir farkı yok ,amatör branşlara bakış açısı olarak bir değişme yok, o yüzden Adnan Polat'a kızanlar haklı.Çünkü Adnan Polat'tan beklentiler çok büyüktü.

Eskiden Fener de bizim gibiydi böyle 18-1ler 14-0lar olmuyordu o yüzden kimse de elestirmiyordu basarisizligi ozamanlar mesela voleybolda 8. oldugumuz oluyordu ama Fener de daha iyi olmuyordu kimse de birsey demiyordu veya erkek baskette biz 10. olsak fener de en fazla 9. oluyordu...

Eren Bekdemir' Alıntı:
o zaman bizim kongre üyelerinde sorun var tam sportif bir aday çıkartamıyorlar veya isteklerini hep içlerinde tutuyorlar... ;)
Galiba öyle : )

Kongre üyeleri üyeliklerinin hakkını verse şuan Galatasaray'ın Voleybol'da,Basketbol'da Fenerbahçe'nin karşısında ezilme gibi bir ihtimali ASLA OLAMAZDI !!

Eğer gerçek Galatasaray taraftarı kulübünün üyesi olsa ve kongrelerde oy kullanma hakkı olsa bu kulübün Fenerbahçe'ye 18-1 gibi maç kaybetme durumu asla olmazdı.

Ortada başarısızlık var ve bu başarısızlığın muhalefeti yeterince yapılmıyor,böyle olunca hayallerini kurduğumuz günlerin gelmesi çok zor olur,Gelecek güzel olacak demekle güzel olmaz,Stad yapılıyor,yok riva'dan para gelecek gibi söylemler kulübün geleceğinin iyi olacağını asla garanti etmez.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Futbol'dan elde ettikleri bir geliri Basketbol'a harcasalar bana inme iner,Basketbol takımının sponsorundan gelen paranın bile bir dönem futbol takımı için harcanıldığını düşünürsek.

Yönetimin kafasında önümüzdeki sezon erkek basketbol takımının şampiyon olacağına dair ufacık bir inanç yok,şampiyon olmamızı sağlayacak bir hamlede yok zaten,baksanıza hala bütçe küçültmekten bahsediliyor,Yönetim erkek basketbol'unda 4.lüğü başarı sayar,kafalardaki şu ;Erkek Basketbol takımımız taraftarı isyan ettirecek kadar kötü sonuçlar almasın,ligde üst sıralara yakın bir yerlerde olsun bu bize yeter.
Futboldan gelen para ancak futbola kullanılabilir.Başka hiçbir branş için kullanılamaz eğer kullanılırsa UEFA'nın 8 yıl önce çıkardığı madde gereği klubümüz çok ağır para cezalarına çarptırılabilir,Avrupa'dan ihraç edilebilir ya da başka bir ağır cezayla cezalandırılabilir...

Erdal Avcı' Alıntı:
Futboldan gelen para ancak futbola kullanılabilir.Başka hiçbir branş için kullanılamaz eğer kullanılırsa UEFA'nın 8 yıl önce çıkardığı madde gereği klubümüz çok ağır para cezalarına çarptırılabilir,Avrupa'dan ihraç edilebilir ya da başka bir ağır cezayla cezalandırılabilir...

"Alinti yap" kismina girip okumak zorunda kaldim oldukca kücük yazmissiniz :)

Salih sen üye olalı daha 1 hafta bile olmadı.Ben bu lafı neredeyse 1 yıldır arkadaşlarımıza söylüyorum ama bozuk plak gibi tekrar edilen bir laf var:"Yönetim futbolda ...'yı alacağına o parayı ... şubemize aktarsa ya!"

Ama bu laf doğruyu yansıtmıyor.O para başka şubelere aktarılamaz.Evet basketbol ve voleybol takımlarımızın rakiplerimize ve hedeflerimize görece daha düşük bütçelere sahip olduğu doğrudur ama bunun sorunu Cafe Crown gibi uyduruktan değil bizim takımlarımıza istediğimiz parayı verebilecek bir sponsordur...

1 Yıldır aynı şeyleri söylediğimden bu sefer farklı şekilde yazayım belki bu sefer anlaşabiliriz diye düşündüm...

;)

Erdal Avcı' Alıntı:
Salih sen üye olalı daha 1 hafta bile olmadı.Ben bu lafı neredeyse 1 yıldır arkadaşlarımıza söylüyorum ama bozuk plak gibi tekrar edilen bir laf var:"Yönetim futbolda ...'yı alacağına o parayı ... şubemize aktarsa ya!"

Ama bu laf doğruyu yansıtmıyor.O para başka şubelere aktarılamaz.Evet basketbol ve voleybol takımlarımızın rakiplerimize ve hedeflerimize görece daha düşük bütçelere sahip olduğu doğrudur ama bunun sorunu Cafe Crown gibi uyduruktan değil bizim takımlarımıza istediğimiz parayı verebilecek bir sponsordur...

1 Yıldır aynı şeyleri söylediğimden bu sefer farklı şekilde yazayım belki bu sefer anlaşabiliriz diye düşündüm...

;)

:) Ama anlamadim simdi bunu neden Futboldaki para diger branslara yatirilamiyor? Bunun, Galatasaray'in UEFA'da "Galatasaray Futbol A.S. diye gecmesiyle alakasi var mi? Yani Galatasaray SK olsaydi yatirilabilir miydi yoksa genel kural mi bu?

Yok Salih, bunun UEFA'nın 8 yıl önce çıkardığı bir yasada "Spor klüpleri futbol takımlarından gelen parayı sadece futbol takımlarına kullanabilirler." diye bir madde koymasıyla alakası var.

Dikkat ettiysen 2003'den beri futbol takımı da bulunan büyük basketbol klupleride artık isimlerine sponsor ismi almaya ve bu sponsorlar sayesinde basketbol şubelerini özerkleştirmeye başladı.