Yeni sezonda ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
E.Nisan YILDIZ' Alıntı:
Tolga!
Anlamana sevindim. Başarılar sana.
Sühan Cem!
Hocam, hepimizin bir yaşam görüşü var, bende mesela 'Galatasaray Halk Gücü' adıyla mücadele etmemizi çok isterdim, ama malesef mümkün değil.
Galatasaray bu anlaşmayı daha kapsamlı bir hale getirirse daha iyi olur demek istedim sadece.

Eyüp dostum, beni yanlış anlamışsın sanırım. Ülker'in veya sahibinin ne yaptığı kimlerle ilişki kurduğu yada ne düşündüğü beni bağlamıyor. Burada elimden geldiğince spor içinde kalmaya çalışıyorum.

O noktadan bakınca da ülke sporuna katkı olacaksa eğer bu sponsorluk veren firmaların, ayrı takımlarla özdeşleşmesi lazım. Eti mesela Eskişehirle özdeşleşmiş futbolda. Buna benzer şekilde GS'ında kendine ait özdeşleştiği bir sponsor olmalı. Sponsorumuza şart koşup bizim dışımızda kimseye sponsor olmama şartı koymalıyız. Bİzde onların dışında başka sponsor almayız. Bütün dediğim bu. Bu şartlarda Ülker Başka bir takıma sponsor olduğuna göre ona karşıyım. Tofaş'ın Bursaspora sponsor olması güzel olur. Bİzimde Türkcell vodafon avea tt net Türk telekom gibi bir firmayı amatör branşlar ana sponsoru yapabiliriz. Kulağıma bir çok spekülasyon geliyor bunları haya ürünü olarak düşünüyorum. Klübümüzün doğru kararı vereceğine inanıyorum. Şu an Ülker ile devam edeceğiz demelei bile gelecek tepkileri koklamak üzerine bir çalışmadır diye düşünüyorum. Temmuz gibi sponsorumuz netleşir. Ama o zamana kadar yerli oyuncularla bitirmemiz lazım sözleşmeleri.

ülker ile bu yıl anlaşma süremiz doluyorsa bu çok iyi bir haber demektir. Zaten yine Galatasaray-TT birleşmesi fısıltıları çıkmaya başladı. Belkide daha önceki birleşme olayının olumsuz sonuçlanması mevcut anlaşmadan doğacak tazminden dolayı olmuş olabilir. Eğer bu yıl bitti ise bu anlaşma, TT un da Beşiktaş'a elenmesi ve Yıllardır onca yatırıma rağmen doğan başarısızlık sonucu Galatasaray-TT birleşmesine etken olabilir. Zira bu şirket futbolda Galatasaray'ın stadının isim haklarını alarak Glatasaray ile mali ve yönetimsel anlamda sıkı ilişkiler içerisinde olduğunuda düşünürsek ve ayrıca 2 yıl önce TT'un voleybolda vakıfbank ile birleştiğini mevcut şirketin spotif birleşmeden yana sıcak baktığınıda görüyorsak bu yıl o yıl olabilir.
belkide 2010-2011 dönemi, Galatasaray'ın bu birleşme ile şampiyonluğun en büyük adayı olabileceği yıl olabilir.
neden olmasın bizde 14-15 milyon dolarlık bir bütçe ile fırtınalar estirebiliriz.

Aslında bu sorunları kökünden temizleyecek bir çözüm var ama olması hayal sanırım.Efesle birleşip ligi hersene süpürmek, eurolig'de de hersene final four oynamak... 8)

Galatasaray Yeni sezonda ne Yapmali?

1. Murat Kaya, Can Akin, Polat Kocaoglu, Eren Beyaz, Fatih Solaki... Yollamali
2. Altyapidan Göksenin Köksalla a takim icin sözlesme imzalamali.ve Evren, Tufan, ve Caner ile sözlesme yenilemeli..(Caner yollanabilirde eger daha iyi bi türk rotayson oyuncusu bulurlarsa..
3. Mike ve Simasla sözlesme yenilemeli..
4. Yabanci bi oyun kurucu, ve türk bi oyun kurucu almali..
5. Yabanci bir pivot ve türk pivot.. ve bir de 4 numara almali..

ve unutmadan taraftar her zaman takimi desteklemeli

iste bunlar gerceklesirse yüzde 90 % sampiyon oluruz

Emre Abiye sonuna kadar katılıyorum.

Bütçe düşerse nasıl iyi yerli oyuncular alacağız.

Ah yönetim ah bir türlü anlamadın Galatasaray'ın SPOR klübü olduğunu !

Ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama, madem Ülker adı altında alt gruplarının sponsorlarına karşıyız.. En basitinden önümüzdeki Salı günü Abdi İpekçi'de maç başlamadan hemen önce Café Crown'u istemediğimizi belirtmek için sahaya Nescafé atabiliriz.. Hem temizlenmesi kolay olur, hem yönetime ciddi bir mesaj olur.. Gece gece saçmalıyor da olabilirim, eğer öyleyse özür dilerim herkesten : )

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
Ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama, madem Ülker adı altında alt gruplarının sponsorlarına karşıyız.. En basitinden önümüzdeki Salı günü Abdi İpekçi'de maç başlamadan hemen önce Café Crown'u istemediğimizi belirtmek için sahaya Nescafé atabiliriz.. Hem temizlenmesi kolay olur, hem yönetime ciddi bir mesaj olur.. Gece gece saçmalıyor da olabilirim, eğer öyleyse özür dilerim herkesten : )
Orjinal olalım lütfen.
viewtopic.php?f=1&t=7558

:p

Galatasaray gibi bir klübün günümüz şartlarında amatör şubeler için sponsor bulamaması gibi bir durum tamamen yönetim beceriksizliğidir.Üstelik Fenerbahçe bu konuda oldukça yol almışken böyle bir eksiklik kabul edilemez.Stat harıl harıl ilerlerken sponsor olmak için can atan onlarca firma olmalı.

İstikrar olsun, teknik ekip kalsın.
Yabancılardan 1-2 tanesi mutlaka tutulsun.
Merhandise olayına biraz daha değer verilsin.Basketbol ile ilgili biraz daha ürün yelpazesi genişlesin.
Sağlıklı bir kombine sistemi oluşturulsun.

Kafkaf'da ARKAS sesleri
Thursday, 06 May 2010 14:09 BEKO TBL - Pınar Karşıyaka .9360 12345(0 votes, average: 0 out of 5) ( 0 - user rating )

ARKAS'ın kendi kurduğu, Avrupa Şampiyonu olduğu voleybol'da son 2 yıl beklenen başarının gelmemesi ve en son olarak da Fenerbahçe ACIBADEM'in başarısının yanı sıra, ÜLKER'in başlattığı isim sponsorluğundan büyük reklam elde etmesi, TÜRK TELEKOM'un Galatasaray ile flört halinde olmasının ARKAS üst düzenini de harekete geçirdiği öğrenildi.
Karşıyaka Örnekköy'e spor salonu kuran, merkezini Karşıyaka'ya taşıyan ve Karşıyaka'da okul ile otomotiv sektöründe yatırımlar yapan ARKAS'ın, KARŞIYAKA ARKAS birleşmesinde futbol, voleybol takımlarını kapsayacağı, ARKAS'ın basketbolu da istediği ancak Onursal Başkan Selçuk Yaşar'ı kırmamak için PINAR'ın sponsorluk bedelinin önemli rol oynayacağı da gelen duyumlar arasında...

Üst düzeyde yapılan görüşmeler hakkında her iki taraftan da resmi bir açıklama yapılmazken, duyumların İstanbul'a kadar uzandığı da gelen haberler arasında... (Kaynak: www.spor35.com)

bizimle ilgili bölümü ilginç......

herhalde karşıyaka bile akıllı bir birleşem ile şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracak biz yani koskoca Glatasaray'ın beceriksiz yönecticileri sayesinde yıllardır yerlerde sürünüyoruz rakibimzi kupları toplamaya devam ediyor

Öncelikle Cafe Crown sponsorluğu ivedi şekilde fesh edilmelidir. Yüce Galatasaray taraftarını yaklaşık olarak 3-4 senedir orta sınıf yabancılar alarak en iyi yarı final oynatan zihniyet bu işten elini eteğini çekmelidir. Galatasaray ismiyle devam edilmeli düşük bütçeli, bütçeye uygun başarıya aç orta sınıf genç yabancılar alınmalı ve onurlu bir şekilde GALATASARAY ismiyle mücadele edilmelidir. Her sene bu şartlarda yarı finali başarı görmeyiz göremeyiz ! Galatasaray Mücadeledir ! Bizim Ülker'in sus payı verdiği sponsorluk anlaşmasını ihtiyacımız yoktur ve olmamalıdır. Sayın Adnan Polat'ın bu sene verilen mücadele sonrası Erkek Basketbol Şubesine gerekli yatırımları yapması gereklidir artık.

Yeni sezonda klüp yönetimi kombine ve taraftar konusuna önem verecek, şubenin potansiyeli bu sezon fazlasıyla açığa çıktı.

Ayrıca bu sezon kombine alan arkadaşlar, memnunlarmı vede bir daha almayı düşünüyorlarmı merak ediyorum!

Benim gördüğüm, ilk defa kombine almak bir ayrıcalık oldu, yerlerimize oturduğumuz gibi, son derece rahat bir ortamda maç izledik, devre arasındaki ortam ise tek kelimeyle muhteşemdi.
Ayrıca, ben A.İpekçi'de 2. senemiz de daha fazla taraftar geleceğini düşünüyorum, salonu benimsedik, 2. bir spor sergi salonu olabilir bizim için.

YÖNETİM BUNLARI İYİ ANLATIRSA, BİZLERİ HEYECANLANDIRACAK BİR KADRO İLE, GEÇEN SEZON YAPILAN SATIŞIN 3 KATINA ÇIKILIR.

Bu bahsedilen bütçelerle bizi heyecanlandıracak bir takım nasıl kurulacak merak ediyorum.
2 tane çok iyi yerli alamazsan Kaya Peker Tutku Açık kalibresinde taraftarı heyecanlandıracak bir kadro kurmanın imkanı olacağını düşünmüyorum.

Acaip abartılı yorumlar var, bütçemiz sanki 500 bin dolar, 2. ligden oyuncu aldırıyorsunuz, bu takımın 10 oyuncuya en az 400 er bin dolar kontrat verecek gücü var.
Kadın takımımızla beraber 8-9 milyon dolar bütçemiz var.
Erkek takımımız en az 5 milyon dolar para harcayacak.
Partizan bu sezon mucize yarattı, bizde bu ligde şampiyon olabiliriz, bunun için mucizeye de ihtiyacımız yok.
Arma'dan gelen güç+taraftar desteği+savaşan bir takım:BAŞARI

Rancik:400
DWash:400
Wilkinson:400
Reha Öz veya Ersin Görkem:400
E.Atsür:400
Yabancı guard:400
Yabancı pivot:400
Evren:400
Caner:200
Tufan:300
Eren Beyaz:200
Ümit Sonkol 300
Böyle bir kadro kurulabilir, bu kadro bizimle beraber başarılıda olabilir.

E.Nisan YILDIZ' Alıntı:
Ayrıca bu sezon kombine alan arkadaşlar, memnunlarmı vede bir daha almayı düşünüyorlarmı merak ediyorum!

Benim gördüğüm, ilk defa kombine almak bir ayrıcalık oldu, yerlerimize oturduğumuz gibi, son derece rahat bir ortamda maç izledik, devre arasındaki ortam ise tek kelimeyle muhteşemdi.
.

Kombinem vardı geçen sene. 3 senedir alıyorum. Bu sene Abdi İpekçide medeni bir ortam vardı Ayhan Şahenke nazaran. Ancak 300 Lira vermiştim sanırım, yani ekonomik olarak avantajlı bir şey değil kombine. Seneye normal tribünler 100-150 lira, protokol tribünü ve saha içi 200-250 lira olmalı. Böyle bir fiyat politikası ile ancak istenen satışa ulaşılır. Geçen sene 10dan fazla kombine satıldığını sanmıyorum.

E.Nisan YILDIZ' Alıntı:
Acaip abartılı yorumlar var, bütçemiz sanki 500 bin dolar, 2. ligden oyuncu aldırıyorsunuz, bu takımın 10 oyuncuya en az 400 er bin dolar kontrat verecek gücü var.
Kadın takımımızla beraber 8-9 milyon dolar bütçemiz var.
Erkek takımımız en az 5 milyon dolar para harcayacak.
Partizan bu sezon mucize yarattı, bizde bu ligde şampiyon olabiliriz, bunun için mucizeye de ihtiyacımız yok.
Arma'dan gelen güç+taraftar desteği+savaşan bir takım:BAŞARI

Rancik:400
DWash:400
Wilkinson:400
Reha Öz veya Ersin Görkem:400
E.Atsür:400
Yabancı guard:400
Yabancı pivot:400
Evren:400
Caner:200
Tufan:300
Eren Beyaz:200
Ümit Sonkol 300
Böyle bir kadro kurulabilir, bu kadro bizimle beraber başarılıda olabilir.
Böyle bir kadroyla şampiyonluk gelmez.Rancik Dwash Wilkinsonu tutacağımızıda düşünmüyorum.Bu oyuncular %120 leriyle oynadılar bu sezon ve bir onur mücadelesi verdiler.Bu takım yılın takımıydı bence.Bu takım ödüllendirilmeliydi son maçta verilen demeçlerin arkasında durularak şampiyonluğa oynayacak bir takım kurulmalıydı.

Geçen sene 4-5 milyon dolarlık bir kadroyla başarılı olduk diye bu dönemde başarılı olacağız diye bişey yok böyle bir yanılgıya düşüldüğünü görüyorum.Sadece sen değil yönetimde böyle bir yanılgıya düşüyor.Bu takım başarılı oluyor ödül olarak biraz daha düşürelim bütçeyi diyorlar.Böyle bir yaklaşım kabul edilebilir mi? ben vereyim cevabı kesinlikle kabul edilemez.

Sen bu takımın Okan Çevik tarafından kurulurken bu kadar başarılı olacağının öngörüldüğünü filan mı sanıyorsun.Kesinlikle böyle bir şey olduğuna inanmıyorum.Bu oyuncuların karakter faktörünün takım olma faktörünün ve onur mücadelesinin bir sonucudur.

Partizanla Galatasarayı kıyaslamanda talihsizlik olmuş bence.Partizan basketbol kültürü olarak bir ekoldür ve her sezon 2 3 oyuncusunu parlatıp basketbol arenasına sunarlar ve bu oyuncular genelde kendi öz evlatlarıdır.

Basketbol romantizme açık bir spor değil bütçen oranında başarılı olursun.Bazen yukarda da bahsettiğim gibi çok karakterli oyuncular çıkar ve bir baş kaldırış yaparlar.Karakterlerinde gizlenmiş anarşiyi ayyuka çıkararak bir direniş örneği gösterirler ama bu her zaman olmaz.

Düşüncelerimi çok net söylüyorum ki geçen sezon ki imkansızlıklar içerisindeki başarı 10 yılda bir olabilecek bir şeydir.Tam anlamıyla mucizedir.

Bu yazı sadece sana değil 10 oyuncuya 400 er bin dolar veririz ne güzel üstüne bir de ruhumuz var bir de aslan gibi koçumuz var biz böyle de şampiyon oluruz diyenlere ithafen yazılmıştır.

Milli takımda oynayan yerli oyuncuların+Vizyonun+Karakterli yabancıların+iyi bir lobin olmadığı sürece bu ligde şampiyon olamazsın.

4 milyon dolarlık bütçeyle her sene başarılı olamazsınız her sene getirdiğiniz yabancılar bu kadar karakterli çıkmayabilir.Yabancı oyuncuların her sene takımı bu kadar sahiplenmeyebilir.

ayrıca 4 yabancı kalsaydı bile bir yerli guard bir yabancı pivotla bu takım gelecek sene şampiyon olamazdı.Bu sezon zamanında takviyeler olsaydı ya da hiç takviye olmasaydı bile bu sezon şampiyon olunabilirdi ama gelecek sezon bu kadroyu koruyarak şampiyon olamazdı ekstra şeyler lazım.
Bu takımın yerli kadrosu çok zayıf.Eren Beyaz Polat Kocaoğlu Can Akın bu takımın iskeletini oluşturamaz.Murat Kaya ile Fatih solakta ancak normal şartlarda 11. 12. oyuncu olabilirler.