Yeni sezonda ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Can Akan!
Çok subjektif yorumlar yapıyorsun, ama ben hiç bir zaman sana 'sen' diye hitap etmedim.
Partizan, benzetmem gayet yerinde bir benzetme, hatta işimiz onlar kadarda zor değil.
Dahada önemlisi, bu yazdıkların şu anlama geliyor, bizden bu sezon hiçbir şey olmaz, dağılalım. Sende tutarlı ol ve madem başarısız olacağız, kendini hırpalama.
Geçen sene Okan hoca ile konuşma fırsatım oldu, bu takıma güveniyordu, insanların bilgilerini ve deneyimlerini bu kadar küçümseme.

Ben şunu çok iyi biliyorum, kalite çok önemlidir, ama son sözü yürek ve mücadele söyler, bu takım bu sezon 2. sıradan play off yapsaydı, finalde Efes veya Fener ile şansı kesinlikle eşit olurdu.

Can, bu diyaloğu devam ettirmeyi düşünmüyorum, lütfen benim cevap vermemi gerektirecek şekilde yazma.

Can Akogul' Alıntı:
[quote="E.Nisan YILDIZ":18ho2ovk]Ayrıca bu sezon kombine alan arkadaşlar, memnunlarmı vede bir daha almayı düşünüyorlarmı merak ediyorum!

Benim gördüğüm, ilk defa kombine almak bir ayrıcalık oldu, yerlerimize oturduğumuz gibi, son derece rahat bir ortamda maç izledik, devre arasındaki ortam ise tek kelimeyle muhteşemdi.
.

Kombinem vardı geçen sene. 3 senedir alıyorum. Bu sene Abdi İpekçide medeni bir ortam vardı Ayhan Şahenke nazaran. Ancak 300 Lira vermiştim sanırım, yani ekonomik olarak avantajlı bir şey değil kombine. Seneye normal tribünler 100-150 lira, protokol tribünü ve saha içi 200-250 lira olmalı. Böyle bir fiyat politikası ile ancak istenen satışa ulaşılır. Geçen sene 10dan fazla kombine satıldığını sanmıyorum.[/quote:18ho2ovk]
Can selam, bütün yazdıklarına katılıyorum, bu sene fiyatlar dışında kombine alanlar çok mutlu oldu, fiyatı aşağı çekip, güzel bir şekilde pazarlanırsa, bence herkes almalı, alanda asla pişman olmaz.

Bence bütçemizi uygun Transferler yapmamız gerekiyor.Ben her yazımda şu konuyu dikkat çekmeye çalışıyorum.Kısa süreli planlar yerine 3-4 yıllık planlar yapmamız gerektiğini inanmaktarım.ilk önce salon ve altyapı daha sonra sampiyonluk.Hem 4-5 milyon $'la sampiyon da olabiliriz.Büyük Bütçe ile sampiyon herkes olabilir.Önemli olan dar Bütçe ile iyi oyuncular bulabilmektedir.Bence.Birde Ülker'e Haksızlık yapıldığını düşünmekterim.FB Ülkerden aldığı parayı basketbol için harcıyor.Biz ve beşiktaş futbol takımına aktarıyoruz.Sorun bizim yönetimizdede var bence.Bir de ne yazık kı FB Salonunun açılması ile bize çok büyük fark atmış olacak.İnş yönetim aklı başına gelir salon ve altyapı konusunda en kısa zaman içersinde icraata geçer.Efeste ligten giderse lig yalnızca FB Kalıcak ve bu gidişle de domine edecek.İnş yönetim en kısa sürede salon yapımına başlar.

Arkadaşlar! Lütfen dikkatli okuyun!

Galatasaray taraftarın dan malesef hep zor olan bekleniyor, ezeli rakibimiz gibi bütçe itibari ile şampiyonluk adayı bir takıma sahip olamıyoruz, daha zor şartlarda takımımıza destek çıkıyoruz.
Ama şunu çok net görüyorum, çok ciddi bir şekilde basketbola damga vuracağız, son 10 yıla baktığımızda, şube de çok büyük bir ilerleme olduğunu görebiliriz.
Şunu çok rahat söylerim, Kadın ve Erkek basketbolun da en güzel atmosfere sahip takımız.
Bundan yıllar önce 10 kişiye oynarken, bugünleri hayal etmek imkansızdı, ama bizler(bütün arma sevdalıları) iğne ile kuyu kazarak bugünlere getirdik şubeyi.
Şimdi, A.İpekçi'de 2000 kişi geldimi, hayıflanıyoruz, eskiden 2000 kişi için 80 takla atabilirdik!!!
Geçmişe baktığımda, S.Erdem spor salonunda oynayalım dediğimde forumda benimle alay edildiğini çok net hatırlıyorum, ama bugün bizler ciddi ciddi A.İpekçi'mi? S.Erdem'mi? diye tartışıyoruz! A.ipekçi'de 10 kişiye oynarız diyenleri hatırlıyorum, her sezon başında bu takımdan utanan ve maçlara gitmenin anlamsız olduğunu söyleyen insanlar oluyor, ben hep buna karşı çıktım.
Bu sezon TBL nin, en fazla taraftar çeken takımı biz olduk, neden???
Eğer ki yönetim üzerinde bir baskı oluşturup, bütçenin yükselmesini sağlayamayacaksak yapmamız gereken şey belli!

ÖNCE SALONA GİTMELİYİZ, BU TAKIMIN SAHİPSİZ OLMADIĞINI GÖSTERMELİYİZ!
BU TAVIR BİR ÇOK ŞEYİ ÇÖZECEKTİR!
YENİ SEZON DA EN AZ 4-5 MİLYON DOLAR BÜTÇE İLE MÜCADELE EDECEĞİZ, EĞER BİZ SALONDA OLURSAK EMİN OLUN GELECEK BİZİM OLACAK!

TEK ÇABAM BUDUR, PES ETMEYECEĞİZ, DESTEK OLACAĞIZ, HER GEÇEN YIL DAHA İLERİ GİDECEĞİZ!

HERKESE SAYGILAR.

Değerli Arkadaşlarım,
Bunları konuşmaktan o kadar rahatsızım ki ama maalesef inandığım şeyleri de söylemek zorunda olduğumu düşünüyorum.Kendime duyduğum özüme duyduğum saygının bunu gerektirdiğine inanıyorum.

Bu takım bu yönetim anlayışıyla yönetilmeye devam ederse-onur mücadelesi yapan oyuncuları ve taraftarını bütçeyi büyüterek 10mio usdler seviyesine getirerek ödüllendirmek yerine bu başarı bize yeter biraz daha küçülelim tavrını devam ettirirse-bu takımdan sadece bu sene değil gelecek senelerde de hiç bir şey olmaz.

Bu vizyonsuzlukla başarılı olunması mucizelere bağlıdır.Sayın Eyüp Yıldız yazımı iyi okumamışsınız.Ben bu seneki takımın play offlara girdiği takdirde final oynayabileceğini söyledim.Bunun da sebebinin oyuncuların takım olma bilinci takımını sahiplenmesi ve onur mücadelesi gibi sebeplere bağladığımı söyledim.

ve bunları söylerken de ekledim.Bu takım bütün yabancılarını tutup bir yerli guard bir yabancı pivotla önümüzdeki sene şampiyonluğun adayı olamayacağını söyledim.Bunu da bu takımın yerli kadrosunun çok zayıf olmasına bağladığımı söyledim.Bu takıma seviye atlatacak yerli oyuncularla başarılı olunabileceğini savunuyorum ve kendimcede başarının formülünü bir önceki yazımda belirttim.

Okan Çevik konusuna gelince Beni tanıyan herkes ağabeylerim kardeşlerim akrabalarım kız arkadaşım herkes benim insanların birikimlerini yok sayıp emeklerini küçümseyerek,onları ezerek siyaset yapmayacağımı çok iyi bilirler.Ben kimseye bel altı vurmaya çalışarak konuşmam.Siyaset yapmak diyorum bu sözümü bağışlayın lütfen siyasi alışkanlıklarımdan dolayı böyle terimler kullanmamı mazur görmenizi istiyorum.

Diğer bir noktaya gelince hayatımda hiç bir zaman subjektif olmadım.Hep objektif olmaya çalıştım,gördüğümü söyledim.Hiç bir zaman arma sevgimi ortaya atarak konuşmadım.Armayı tabiki çok seviyorum ama buna rağmen her zaman gördüğüm yanlışları söyledim.Yanlışları söylemek,yanlışları bas bas bağırarak söylemek zordur değerli arkadaşlarım ama buna rağmen gördüğüm yanlışları her platformda zaman zaman tek kalmak pahasına da olsa söyledim bu yüzden içim çok rahat.

Son olarak Okan Çevik tabi ki kurduğu takıma güvenecek güvenmek zorunda ama Okan Çevik hiç bir zaman benim güvendiğim inandığım bir antrenör olmadı ve Cemal Nalga skandalındaki ihmaliyle beni ziyadesiyle haklı çıkardı.
Çok net söylüyorum değerli arkadaşlarım eğer Okan Çevik o skandaldan sonra takımda kalsaydı bence bu takım 2.lige düşerdi.Bunu üzülerek söylüyorum işte yazımdaki tek subjektif görüşüm de maalesef bu...

Yazımı bitirirken hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ülker'i haksız yere eleştiriyoruz diyorsun yazının sonunda salonları açılıyor,bize dahada fazla fark atacaklar diyorsun...Yazının başıyla sonunu ayrı ayrı değerlendirmek lazım sanırım...Çünkü ikisi aynı bireyin elinden çıkmış olamaz...

E.Nisan YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar! Lütfen dikkatli okuyun!

Galatasaray taraftarın dan malesef hep zor olan bekleniyor, ezeli rakibimiz gibi bütçe itibari ile şampiyonluk adayı bir takıma sahip olamıyoruz, daha zor şartlarda takımımıza destek çıkıyoruz.
Ama şunu çok net görüyorum, çok ciddi bir şekilde basketbola damga vuracağız, son 10 yıla baktığımızda, şube de çok büyük bir ilerleme olduğunu görebiliriz.
Şunu çok rahat söylerim, Kadın ve Erkek basketbolun da en güzel atmosfere sahip takımız.
Bundan yıllar önce 10 kişiye oynarken, bugünleri hayal etmek imkansızdı, ama bizler(bütün arma sevdalıları) iğne ile kuyu kazarak bugünlere getirdik şubeyi.
Şimdi, A.İpekçi'de 2000 kişi geldimi, hayıflanıyoruz, eskiden 2000 kişi için 80 takla atabilirdik!!!
Geçmişe baktığımda, S.Erdem spor salonunda oynayalım dediğimde forumda benimle alay edildiğini çok net hatırlıyorum, ama bugün bizler ciddi ciddi A.İpekçi'mi? S.Erdem'mi? diye tartışıyoruz! A.ipekçi'de 10 kişiye oynarız diyenleri hatırlıyorum, her sezon başında bu takımdan utanan ve maçlara gitmenin anlamsız olduğunu söyleyen insanlar oluyor, ben hep buna karşı çıktım.
Bu sezon TBL nin, en fazla taraftar çeken takımı biz olduk, neden???
Eğer ki yönetim üzerinde bir baskı oluşturup, bütçenin yükselmesini sağlayamayacaksak yapmamız gereken şey belli!

ÖNCE SALONA GİTMELİYİZ, BU TAKIMIN SAHİPSİZ OLMADIĞINI GÖSTERMELİYİZ!
BU TAVIR BİR ÇOK ŞEYİ ÇÖZECEKTİR!
YENİ SEZON DA EN AZ 4-5 MİLYON DOLAR BÜTÇE İLE MÜCADELE EDECEĞİZ, EĞER BİZ SALONDA OLURSAK EMİN OLUN GELECEK BİZİM OLACAK!

TEK ÇABAM BUDUR, PES ETMEYECEĞİZ, DESTEK OLACAĞIZ, HER GEÇEN YIL DAHA İLERİ GİDECEĞİZ!

HERKESE SAYGILAR.

Eyüp abi söylediklerine ben de katılıyorum ama şunu gerçekten merak ediyorum. Galatasaray ile birlikte anılan Cafe Crown'un bu şartlarda ismimizde geçmesi ne kadar doğrudur. Eğer şampiyonluğa oynayacak bir kadro yıllardır oluşturulamıyor ve bu sene takıma verilen desteğe rağmen hala şampiyonluktan söz edecek bir kadromuz olmayacaksa varsın Cafe Crown olmasın derim ben. Alalım altyapıdan oyuncuları çıksınlar aslanlar gibi oynasınlar. Biz yine desteğimizi verelim.

oyuncu kurucu mevkıne lakoviç olabılır,pek surede alamıyor artık..ve pota altını karartacak bır sıyahı oyuncu..

Bence, yeni bir sponsor bulunmalı, yada mevcut sponsorun desteği ezeli rakibimizin seviyesine çekilmeli.

Üzülerek belirtmek gerekirse, madem çok büyük bütçe olmayacak (futbola yine transferler yapılacağı için) en azından takımımızın yabancıları tutulsun.Simas'ın yerini doldurabilecek bir oyuncu (Brad Newley olabilir) ve en önemli sıkıntımız olan dev bir pivot, hatta ligin en iyi 5 numarası olacak dev bir pivot alalım.Olmazsa olmazımız süper bir 5 numara istemiş olalım yönetimimizden.Yanan içimizi serinletsin umutlandırsın.Ömer Aşık,Kaya,Furkan gibi pivotlardan daha az kalitede olmazsın hatta fazlası olsun.Yönetimden şahsen böyle bir ışık bekliyorum.Sadece tek bir ışık...

Ya akil var mantik var bence seneye biz hic bir sekilde yari finalden öteye gidemeyiz. Avrupada olmayan takimi kim ne yapsin? O yüzden seneye Avrupa kupalarina katilabilecek bir takim icin minimum ne yatirim gerekiyorsa onu yapalim fazlasini degil.

BEKO Basketball League is still keeping the heat up with Play-Off semi finals as the rumour season is also opened. The most interesting rumour is about Efes Pilsen Head Coach Ergin Ataman. After a season ended up with no success in Europe, but a championship versus city rivals Fenerbahce Ulker, Ataman has been expected to show his magic at Euro League. The team made it to Top 16 this season, but knocked out by finishin 2-4 at Group F where Maccabi Tel-Aviv took the 1st place and Real Madrid at 2nd. Anyway, the evaluation based on expense/performance correlation damaged Ataman's strong reputation as Efes Pilsen coach. Now there're strong claims that Ergin Ataman will leave Efes Pilsen by the end of the season even if the team clinches the title once again and experienced coach is the strongest candidate for Galatasaray. Some sources around Galatasaray says that the club will be supported by Turk Telekom, but no merger is on desk and Ergin Ataman has been offered to Istanbul giant's president Adnan Polat. Ergin Ataman's successor will probably be Oktay Mahmudi who did not work after his time at Benetton Treviso.
--------------------------
Bu yazıyı biri çevirebilirmi?

Yazının başında Efes'in sene başından beri geçirdiği süreç özetlenmiş. Sonra da, Euroleague'deki başarısızlıktan dolayı, Efes'in ligi kazanması halinde dahi Ataman'ın Efes'ten ayrılacağı ve Galatasaray için en güçlü aday olduğu şeklinde güçlü iddiaların olduğu yazılmış. Kulübe yakın çevrelerden Telekom'un seneye Galatasaray'ı destekleyeceği söyleniyormuş. Ataman da Polat'a önerilmiş. Mahmuti de Ataman'ın yerine gelebilirmiş.

Yeni bir şey yok kısacası.

Bence lig bitmeden bizim takımda birşeyler netleşmez.Lig bittikten sonra 1 ay içinde birşeyler netleşir diye düşünüyorum.Hayırlısı artık...