Yeni Teknik ve İdari Kadromuz

Özellikle lukunku transferinden sonra rakip takım taraftarı arkadaşlarımızın gırgır konusu olmuştuk "bu adam samiyenin önünde köfte satıyordu ben gördüm" gibi şakalarla.. hatırladığım Terim döneminde 29 transfer yaptığımızdı (rakamda yanılma payım var). Beşiktaş'ın şu anki transfer komedisini biz yaşadık o sıralar. Yönetim taraftarla arayı düzeltmek için transfere hız verdi ama olmadı. Özellikle Gerets'in linderoth'u ısrarla istemesine rağmen, ona ala ala innamotoyu almamız ve ismini şu anda hatırlayamadığım (hiç oynamadı nerdeyse) devre arası roma dan aldığımız bir oyuncu vardı (siyahi) alelacele yapılan strateji içermeyen yanlış transferlerdi. Çin'den bir oyuncu alsak en azından oralarda tanınırlığımız artardı...

Mithat Duran' Alıntı:
Doğan kardeşim ben o zamanlarda da kulüpteydim fatih hoca kendi yazdı getirdi listeyi.o listeden bir morientes,nuno gomez,vede milandan öğrencisi bir oyuncu vardı.Ben başkasının lafıyla değil kendi gözümle gördüğümü yazıyorum.

Muhammed adama sarr
adlı oyuncuyu Fatih hoca alınması için ortalığı bir birine kattı.İnamoto,caruusca yı kim aldı.

Bilen varsa yazsın ben biliyorum.Bu gün real madridde oynayan ,arjantinli bir oyuncuyu 2,5 mil dolara siz bizi enayimi sanıyorsunuz,diyerek almayan sn.A. SEZGİN şimdi bu oyuncuyu almak için kaç parayı gözden çıkarıyor.Bu işler kulaktan duymakla olmaz,sevgili kardeşim.

Ozaman kulüpteydim diyorsunuz size kıyasla görevi açısından 10 kat daha içinden birbüyüğümden bunları tek tek dinledim ben.Şimdi sorarım kendime büyüğümün lafımı(kulaktan dolma olan) sizin lafınızmı.Terazi ilk halinden nebze kımıldamadı.
Fatih Hoca'nın verdiği listenin her mevkii için alternatif içerdiğini ikimizde biliyoruz.Bu listede saydığınız kişilerin yanındada isimler vardır ancak en yakın alınan isim 10 numara için verdiği listenin 3. sırasındaki Felipe'dir.Gelecek vaad edenler diye verdiği listenin sonra sırasındaki Pinto'dur.Almegeur,Lukunku falan Fath Hoca önüne bu isimler dayatılana kadar varlığından haberdar olmadığı oyunculardır.Heleki Almeguer'in trasnferinin nasıl son dakikada ve neden yapıldığını sizde iyi bilirsiniz belkide.
Ben burada Adnan Sezgin'i savunmuyorum zaten kendisi mart ayından sonra Polat'ın ekibinde yer almayacak büyük ihtimalle.Ancak onun almadığı Arjantinliye takana kadar.Özhan Bey'in almayı beceremediği 3 milyon dolara 'siz bizi enayimi sandınız' dediği Pepe'nin pazarlığını bir tülü bitiremeyip son dakikadar Almeguer'in alındığını iyi bilirim.Sorarım size Pepe'ye bugün Real Madrid ne kadar bonservis uygun görür???

Mithat Bey bu arada bakıyorumda,Lukunku, Cristian,Almeguer,Frank De Boer gibi üstüne öpücük değilde ciddi tazminatlar verip yolları ayırdığımız yabancılardan zararımıza değinmiyorsunuz.Ribery konusunu artık çok fazla sıktığı için açmıyorum.

Özhan Canaydın ve Galatasaray isimlerinin yan yana geçmesi fenalık getiriyor bana. Liseciler mümkünse uzak dursun Galatasaray'dan. Amaçları da, geçmişte ne haltlar yedikleri de belli. Gölge etmesinler yeter.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":r2ne3q9m]

Doğan kardeşim ben o zamanlarda da kulüpteydim fatih hoca kendi yazdı getirdi listeyi.o listeden bir morientes,nuno gomez,vede milandan öğrencisi bir oyuncu vardı.Ben başkasının lafıyla değil kendi gözümle gördüğümü yazıyorum.

Muhammed adama sarr
adlı oyuncuyu Fatih hoca alınması için ortalığı bir birine kattı.İnamoto,caruusca yı kim aldı.

Bilen varsa yazsın ben biliyorum.Bu gün real madridde oynayan ,arjantinli bir oyuncuyu 2,5 mil dolara siz bizi enayimi sanıyorsunuz,diyerek almayan sn.A. SEZGİN şimdi bu oyuncuyu almak için kaç parayı gözden çıkarıyor.Bu işler kulaktan duymakla olmaz,sevgili kardeşim.

10 kat dfaha içinde öylemi istersen sen o abinin ismini bana özelden at bende sana onun sana bu işlere ne kadar yakın olduğunu söyleyeyim.
Ozaman kulüpteydim diyorsunuz size kıyasla görevi açısından 10 kat daha içinden birbüyüğümden bunları tek tek dinledim ben.Şimdi sorarım kendime büyüğümün lafımı(kulaktan dolma olan) sizin lafınızmı.Terazi ilk halinden nebze kımıldamadı.
Fatih Hoca'nın verdiği listenin her mevkii için alternatif içerdiğini ikimizde biliyoruz.Bu listede saydığınız kişilerin yanındada isimler vardır ancak en yakın alınan isim 10 numara için verdiği listenin 3. sırasındaki Felipe'dir.Gelecek vaad edenler diye verdiği listenin sonra sırasındaki Pinto'dur.Almegeur,Lukunku falan Fath Hoca önüne bu isimler dayatılana kadar varlığından haberdar olmadığı oyunculardır.Heleki Almeguer'in trasnferinin nasıl son dakikada ve neden yapıldığını sizde iyi bilirsiniz belkide.
Ben burada Adnan Sezgin'i savunmuyorum zaten kendisi mart ayından sonra Polat'ın ekibinde yer almayacak büyük ihtimalle.Ancak onun almadığı Arjantinliye takana kadar.Özhan Bey'in almayı beceremediği 3 milyon dolara 'siz bizi enayimi sandınız' dediği Pepe'nin pazarlığını bir tülü bitiremeyip son dakikadar Almeguer'in alındığını iyi bilirim.Sorarım size Pepe'ye bugün Real Madrid ne kadar bonservis uygun görür???

Mithat Bey bu arada bakıyorumda,Lukunku, Cristian,Almeguer,Frank De Boer gibi üstüne öpücük değilde ciddi tazminatlar verip yolları ayırdığımız yabancılardan zararımıza değinmiyorsunuz.Ribery konusunu artık çok fazla sıktığı için açmıyorum.[/quote:r2ne3q9m]

Sen o abinin ismini bana özelden mesaj at bende sana bu işlerin ne kadar içinde yazayım.Kim sana pepe için kapıda beklediğimizi söylemişse yalan söylemiş.

Bazı gerçekler vardır kişiye göre değişmez onlar evrenseldir...Özhan Canaydın'ın başarısız bir başkan olması gibi mesala...Haklısınız belki çok iyi bir insan,çok iyi bir abi, falan filan olabilir...Ama bunların hiçbiri Galatasaray Başkanı olmak için yeterli kriterler olamayacağı gibi,Özhan Canaydın'ın kulüp tarihinin en başarısız başkanlarından birisi olduğu gerçeğinide değiştirmez...Belki o zamanki şartlar filan diyeceksiniz ama sonuçta UEFA şampiyonu ve süper kupayı almış bir klübe başkan oldu sayın Canaydın...Borç varmıydı vardı elbet, ancak bu o mirası iyi kullanamamıza bir bahane değildir...Vizyon'u küçültmeye bir bahane değildir...

Bence Mithat bey bu konudan uzak durun çünkü Özhan Canaydın isminin geçtiği birçok şeye zarar verdiği gibi sizede zarar veriyor...Çünkü Özhan Canaydın'ı savunmak maalesef kolay değil...Çünkü syn.Canaydın'ın Kötü bir başkan olduğuna dayanak oluştaracak bir sürü olay ve belge varken,iyi bir başkan olduğunu destekleyecek pek birşey yok...Dediğim gibi o dönemi kapatıp önümüze bakalım artık...

Valla Sayın Özhan Canaydın Çok iyi bir Galatasaray'lıdır,Efendi biridir,Camia içinde herkes tarafından sevilen biridir.Fakat birde şunlar var Sayın Özhan Canaydın Taraftarın %90'ının sevmediği bir isimdir,nedenide görev aldığı süreler içinde kendinden beklenenleri hiçbirşekilde verememesidir.Çok büyük vaatlerle geldi,bu vaatleri gerçekleştiremedi,Başkanlık anlamında kesinlikle başarısız olmuştur.Ama karakter olarak iyi bir insandır.

Adını vermeye gerek yok Mithat Bey,bildiğim kısmı bana yetiyor.Ayrıca bir yazınınzda Fatih Terim'in istediği oyuncuların ismini vermişsiniz hangisi alındı o isimlerin sizin %70 anlayışınız bumudur gerçekten?Bakın Fatih Terim'in o dönem hataları olmuş olabilir olduda.Ancak kötü gidiş ve kurulan takım konusunda başlıca sorumlu dönemin yönetimidir.Sonra elbette hocada ve oyuncuda ararız suçu.Ancak siz yazılarınızda ve Özhan Canaydın açıklamalarında öncelikleri karıştırıyorsunuz.

Özhan Canaydın dediğiniz gibi iyi bir insan ,iyi bir GSlı hatta GERÇEK efsane başkanların yönetici seçimi olduğunda iyi bir yönetici olabilir ancak çok başarısız bir başkan olmuştur.Sadece futbolda değil her branş için konuştuğumuzda genel olarak çok başarısız bir başkan olmuştur.Bunun yanında Samiyen'de lig maçını 5000 kişiye oynamakta onun döneminde olmuştur bu en basit örnektir başkan-taraftar iletişiminin önemi için ancak Canaydın taraftarı vaadlerle aldattığı gibi üstelik birde onlara küsmüştür ,küstürmüştür.Canaydın, gücünü yönetebileceği kişileri işaret etmek için değilde üstümüze oynanan ve en büyük silahın medya olduğu oyunları engellemek için,camiada ayrılıkarı körüklemek için değilde birleştirmek için kullansa kalan ömrü için en hayırlı işi yapmış olur.

arkadaşlar ben yeni üye oldum ama sohbetlerinizi zevkle okuyordum ve daha aktif hale gelmek istedim..bu arada erkek takımının genel menajerinin kim olacağı hakkında bilgisi olan var mı????son duyumlara göre tuğrul demir oğlunu göreve getirmek istiyormuş,haberi olan var mı....nasıl hala bir genel men.yok anlayamıyorum... :shock:

Tofaş maçını seyredersen bazı ip uçları var.. Haldun Üstünel in yanında Hakan AYDINOL oturuyor.. Yiğit Şardan da döndü bence menajer Hakan AYDINOL...

yok artık!!!niye akıllanmıyorlar bizimkiler....bu spor camiasını bilen emek vermiş,oyuncu tanıyan,antrenör tanıyan spor adamları dururken,ülkerden gelme bir yöneticinin ne işi var yahu :roll:

Hatta Hakan AYDINOL'un yanına Federasyondan Murat TÜMER ile Teknik danışman olarak anlaşmışlar.. Yarın akşam açıklarlar.. Bu arada Menajer olarak liseli bi abimizin adıda açıklanabilir yarın.. Bekliyoruz hayırlısı..

bu saatten sonra göreve geleceklere başarılar diliyorum.Ne yaparsak yapalım kankigil ilişkilerinin önüne geçemiyoruz.Sömürge valisi tekrar iş başında Hakan bey sanada zaman ayıracağımız an gelecek.

yani hakikaten ALLAH ALLAH!!!mithat abinin dediği gibi kanka muhabbeti olduğu sürece bi adım ileri gidemeyiz biz...MURAT TÜMER in geçmişi de bir araştırılsın bakalım danışman olabilecek kariyeri varmıymış acaba...ben tuğrul demirin yerin de olsam istifa ederdim...

Ahbap-çavuş ilişkisi deniyor bu son yaşananlara.

Hatırlarsanız geçen sene Yiğit Şardan basketbol şubeyle ilgilenmeye başladığında Murat Özyeri ortada bir neden yokken takımdan kovup Koray Mincinozluyu getirmişti. Murat Özyer, Ülkerin sözüm ona bizim kulübe dayattığı isimdi. Tuğrul Demirin de hayali Murat Özyeri kovup Erman Kunteri getirmekti. O zamanlar sanki amaçlar ortakmış. Murat Özyer gönderildi, liseli Koray abi geldi ancak ligin sonu tatsız bitti. Koray abi geriye çekildi teknik menajer sıfatıyla, yerine Okan Çevik geldi Yiğit Şardanın küçülme politikası dahilinde.

Cemal Nalga olayından sonra Tuğrul Demir, Nur Gencer geldiler kaostan çıkarmak için. Tuğrul Demir zaten eski bir isim, dikkat ederseniz yeni bir oluşum yok ortada. Artık ne olduysa Nur Gencer de gönderildi. Şimdi Hakan Aydınol var. Kim kimin dostudur, kimin ne çıkarı var , ben bilemiyorum ama şube hiç iyi yönetilmiyor, orası apaçık ortada. Futbolda olsa taraftar olarak sesimi yükseltip tepki verirdik ama o da mümkün değil. Artık herşey Adnan Polat'ın insiyatifinde, umarım doğru kararları verir.

bundan 4 sene kadar önce özhan canaydın başkan müge berkalp genel menajerken ermen kunterin adı geçiyordu coach olarak ve hala da geçiyor ama (bence)en iyi tercih olan erman kunter bi türlü gelemiyor...sebep....yiğit şardan mı acaba..