Yeni Transferlerimiz

Ben önce şunu sölim.Bu takıma Mitchell fazla kaçar Burak.Gerek yok.2 yabancıya.2 numara çok sağlam bence.Tufan,Murat eterli.Avery'de bazen kayabilir bu pozisyona.Bize 3 numara şart.Adam gibi 2.00 boy civarında şut atabilen drive edebilen güçlü fizikli savunması ortalamanın ütünde bir adam.4 ve 5 de önemli tabi.Yedekten gelebilecek bir 5 numara olabilir.Kalıplı,sırtı dönük oynayabilen.4 numara da iyi bir adam lazım.

Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Ben önce şunu sölim.Bu takıma Mitchell fazla kaçar Burak.Gerek yok.2 yabancıya.2 numara çok sağlam bence.Tufan,Murat eterli.Avery'de bazen kayabilir bu pozisyona.Bize 3 numara şart.Adam gibi 2.00 boy civarında şut atabilen drive edebilen güçlü fizikli savunması ortalamanın ütünde bir adam.4 ve 5 de önemli tabi.Yedekten gelebilecek bir 5 numara olabilir.Kalıplı,sırtı dönük oynayabilen.4 numara da iyi bir adam lazım.
yalnız bence en önemli mevki şuan için 4 numara burak.sezgin var bir tek burada 5numarada f.solak ve cemal var yinede 5 numarayada bir oyuncu gerek ama 4 numaraya alacağımız oyuncu gerçekten çok iyi olmalı.Slaughter keşke alınsaydı.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
TAhminimce Tufan ve Erdem 3 oynayıp yeni gelecek oyuncular 4-5 olacaklardır.
Ne dersin Ahmet abi ? Bu takıma 3 tane 4-5 mi gerrekir ? Yoksa 3-4-5 birer tane mi ?

Tufan belki türkiye liginde efes ve fener haricinde belki 3 numarayı kaldırır ama uleb'de ve efes -fener maçlarında zor. benim arzum kaya ya da Hüseyin'in takıma kazandırılması. Mitchell'ı göderecekler anlaşılan. dolayısıyla 4 tane deha yabancı hakkı var. elimizdeki yerlilere bvaktığımızda sadece 2 numarayı yerli olarak kesinlikle doldurabiliriz. (Tufan-Murat) Cüneyt bir oynarken de Avery rahatlıkla iki oynar. Hüseyin ya da kaya tarzı milli takım düzeyinde oynayabilecek bir yerli uzuna sahip olabilirsek 3-4-5 numaralara birer tane yabancı alırız ve toplamda 4 yabancı olur. iyi de olur. ama o kalitede yerli bir uzun alamazsak bence 5 yabancı hakkıın kullanmak gerek. kalan dört yabancı bence şu poziyopnlara alınmalı 3-4-4-5. Boddicker gibi 3'de oynayabilecek bir dört bulunursa tadından yenmez. 3+2 kötü bir sistem. 4 yapsalardı iyi olurdu. Arda bey dikkatimizi çekmişti. gelen yabcnılar kim olursa olsun yerli kadromuz yeterli değil. iyi ibr yerli oıyuncu almamız gerek.

avery hakkındaki bildikerlimi daha önce de yazdım. Almanya'da ne yaptığını bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla erken profesyonelliği seçti. NBA'de ondan çok şey bekleniyordu. ya da en azından ben çok şey bekliyordum. Gökçe kariyerini çok güzel aktarmış. 14. sıradan seçilmiş. üst sıralarda olduğunu harıtlıyordum. ben biraz daha üst sıralarda diye hatırlıyordum. Strazburg'da oynadığı dönemde çok maçını seyrettim. o zaman evli değildim ve uydudan fransa ve yunanistan ve italya liglerini iyi takip ediyordum. notlarm falan alıyordum.

Avery için şu notu almışım kısa bir özeti:...4-5 sene sonra Rivers-Myers karışımı bir oyuncu olabilir. Tarzı benziyor...yetenekli...hücumda üst düzey bir oyuncu. Basketbol zekası da üst düzey...Ayak çabukluğunu savunmaya aktarabilirse NBA'e geri dönebilir...Şutu güven veriyor. Sadece üçlük değil ikilik şutları da var. Serbest atışları da iyi...oynadığı takım vasat. daha iyi takımlarda ne yapacağına da bakmak gerek...

William AVERY transferinden benim de kısa sure once haberim oldu; kariyeri kotu sayılmaz ve tecrubesi de yadsınamaz bir isim gibi duruyor ama Galatasaray' ın kadro yapısı itibariyle ihtiyacı olan bir oyuncu mu , işte bu tartısmaya acıktır.

Isteyen begenir isteyen begenmez ama klup opsiyonunu kullanıp Darrell MITCHELL' i kadroda tutmustur. Bu oyuncuya ilaveten tecrübeli Cuneyt ERDEN transferi de yapılmıstır. Simdi ise 1-2 oynayabilen William AVERY alınmıs durumda. Yeni transfer Cuneyt ERDEN' de 1-2 oynayabilme kapasitesine sahip; ve tabi akibeti henuz belli olmasa da Alman Milli Mithat DEMIREL' de henuz kadro dısında kalmıs gorunmuyor.

Bu ne perhis, bu ne lahana tursusu. Madem Mitchell' i kadroda tutuyorsun; ne diye hemen hemen aynı ozellikler ama kendisinden daha tecrubeli bir yabancı daha alıyorsun ki ... Su anki kadro yapısıyla 3-4 ve 5 numaralara yapılacak iyi yabancı takviyeleri ile takım gayet ust seviyelere yukselebilecekken, guard mevkiisini kalabalıklastırmak pek mantıklı gelmedi bana. Derdimiz guard pozisyonunu yedeklemekse alırsın Dacka' dan Senturk kardeslerden birini, önüne bakarsın ...

Yine de camiaya hayırlı olsun ...

Nur Germenin forumda da yer alan bir röportajında geçen sene kadroda yer alan tüm yabancı oyuncuları gönderdik şeklinde bir ifadesi var ben o ifadeden Mitchell'ın da gönderildiği gibi bir anlam çıkarmıştım. Bu konuda net ve kesin bir bilgi var mı? kalması bence de pek anlamlı olmaz

Altı yeni oyuncu

Galatasaray Cafe Crown geçen sezonu dördüncü sırada tamamladı. Bu sezon hem Beko Basketbol Ligi?nde hem ULEB Cup?ta finalleri istiyoruz. Zor olacak ama varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız. Yeni sezondaki zirve yarışında Galatasaray Cafe Crown da olacak. Geçen sezonki kadromuzda bulunan yabancıların hepsini gönderdik. Dört yeni yabancı alacağız. Antrenörümüz Murat Özyer?le birlikte Amerika?ya giderek bazı oyuncularla görüştük. Alacağımız yabancıların en az ikisinin Türkiye veya Avrupa tecrübeleri olacak. Türkiye?nin en iyi oyun kurucularından Cüneyt Erden?in yanı sıra Darüşşafaka?da çok başarılı bir sezon geçiren Erdem Türetken?i transfer ettik. Yeni sezona altı yeni oyuncuyla gireceğiz.

Röpörtajın ilgili bölümü yukarda,ayrıca burdan sadece 3 yabancı daha alınacağı 5. yabancı hakkının kullanılmayacağı toplam altı transfer dendiği de düşünülünce yerli oyuncu tranferininde düşünülmediği gibi bir anlam çıkıyor.Ne kadar doğru bilemiyorum ama

evet nur germen tüm yabancilari gönderdik demis yani mitchell da gitmis olmali.nur germen in söledigine göre teknik kadroda da degisiklik olmus gecen sene menajer olarak görev yapan recep sen bu sene murat özyerin yardimcilarindan biriymis gecen sene yardimcisi olan aziz bekirde ayni görevine devam ediyor

Re: Re:

Ahmet Arif' Alıntı:
Avery için şu notu almışım kısa bir özeti:...4-5 sene sonra Rivers-Myers karışımı bir oyuncu olabilir. Tarzı benziyor...yetenekli...hücumda üst düzey bir oyuncu. Basketbol zekası da üst düzey...Ayak çabukluğunu savunmaya aktarabilirse NBA'e geri dönebilir...Şutu güven veriyor. Sadece üçlük değil ikilik şutları da var. Serbest atışları da iyi...oynadığı takım vasat. daha iyi takımlarda ne yapacağına da bakmak gerek...

Rivers ve Myers karışımı mı :shock: Valla ikisini de seyretmiş biri olarak o yıllarda Ahmet abi seni hayran bıraktığını düşünüyorum bu çocuğun.Mitchell eğer kaldıysa biraz yüzüm asılcak.Çünkü guard pozisyonunda 2 yabancı biraz gereksiz ve lüks olmuş...

Mitchell gitmediyse birde Avery alındıysa yanlış yapmışız.

Re: Re:

Gökce Başaran' Alıntı:
Rivers ve Myers karışımı mı :shock: Valla ikisini de seyretmiş biri olarak o yıllarda Ahmet abi seni hayran bıraktığını düşünüyorum bu çocuğun.Mitchell eğer kaldıysa biraz yüzüm asılcak.Çünkü guard pozisyonunda 2 yabancı biraz gereksiz ve lüks olmuş...

4-5 yıl sonra Rivers Myers karışımı bir adam olacak diye yazmışım. Aslında yazdığım tarihe 4-5 yıl eklenince bu sıralar denk geliyor ama dediğim üzere ben bu adamı hep iki numara olarak seyrettim. Guard'da ne yapar çok kesitremiyorum. NBA'e döcer diye beklentim vardı. Ama yıllar onu pek tatlandırmadı.

benim Mitchell'a ilişkin de önemli bekelntilerim var. defter tutmaya devam ediyor olsam 4-5 yıl sonra Avrupa'nın önemli iki numaralarından biri olabilir diye yazardım. Ama nur geröen'in açıklamalrına bakıldığında Mitchell ile yollar ayrılmış gözüküyor.

Charles Gaines, Galatasaray Cafe Crown?da

Galatasaray Cafe Crown, yeni sezonun ikinci yabancı oyuncu transferini yaptı ve Charles Gaines?i renklerine bağladı.

Forvet olarak görev yapan ABD?li Gaines, geçen sezon DKV Joventut Badalona forması giyiyordu. 26 yaşındaki oyuncumuz, İspanya Ligi?nde yarı finale yükselen takımıyla 34 maça çıkarken, 11.1 sayı ? 7.8 ribaund ortalamasıyla en üretken 5. oyuncu oldu. Gaines, Euroleague?de ise 10.3 sayı ? 1.3 top çalma - 6.3?lük ribaund performansı sergiledi.

Charles Gaines, bir önceki sezon ise Fransa?da Asvel forması giydi. Gaines, ligde 33 maçta 13.6 sayı ? 8.1 ribaund; ULEB Cup?ta ise 12 sayı ? 8.1 ribaund ortalamasıyla dikkatleri çekti.

Takımımız, geçen ay da ABD?li oyun kurucu William Avery?yi transfer etmişti.

Charles Gaines
Mevki: Forvet
Doğum Tarihi: 15.10.1981
Geldiği Takım: DKV Joventut Badalona (İspanya)
Kolej: Southern Mississippi
Boyu: 2.03 m
Kilosu: 101 kg

iyi bi transfere benziyo bakalım. avrupa basketbolu hakkında pek bi bilgi sahibi olmadığım için tanıyan arkadaşlar yardımcı olurlar sanırım. istatistikler fena değil ispanya liginde ve euroleagude o istatistikleri yaptıysa türkiyede üstüne çıkar diye düşünüyorum. euroleague tecrübesi de bizim avrupa maçları için olumlu gözüküyo. takımımıza hayırlı olsun..

buda videosu tribündergi forumda buldum şimdi:
videoya bakılırsa tribünleri bol bol yerinden kaldırıcak hatta kolay kolay oturtmıycaga benziyo :)

http://www.youtube.com/watch?v=Hd0skT2W ... ed&search=

Euroleague?de ise 10.3 sayı ? 1.3 top çalma - 6.3?lük ribaund performansı olan bir oyuncunun kotu olma ihtimali yok bence

Re:

Videodaki blok muntazam.Oyuncu yapısı itibariyle yetenekten çok hırs ve güce dayalı bir basketbol oynuyor gibi.Ama her zaman denildiği gibi oyuncu kendini parkede belli eder
Semih Ural' Alıntı:
iyi bi transfere benziyo bakalım. avrupa basketbolu hakkında pek bi bilgi sahibi olmadığım için tanıyan arkadaşlar yardımcı olurlar sanırım. istatistikler fena değil ispanya liginde ve euroleagude o istatistikleri yaptıysa türkiyede üstüne çıkar diye düşünüyorum. euroleague tecrübesi de bizim avrupa maçları için olumlu gözüküyo. takımımıza hayırlı olsun..

buda videosu tribündergi forumda buldum şimdi:
videoya bakılırsa tribünleri bol bol yerinden kaldırıcak hatta kolay kolay oturtmıycaga benziyo :)

http://www.youtube.com/watch?v=Hd0skT2W ... ed&search=

ben charles GaineS i tıpki geçen seneki jefrrey gravesa benzetiyorum gerek oyun yapısı gerek yaptığı samçlarla gravesi anımsatıyor...

zaten ispanyada slam dunk şampiyonasına katılmış süper smaçları var :)

William Avery, Türkiye?ye Geldi
Galatasaray Cafe Crown?ın Alba Berlin?den transfer ettiği William Avery, bugün Türkiye?ye geldi.

Sağlık kontrolünden geçen 28 yaşındaki oyun kurucu guard, bugünden itibaren takımla birlikte idman yapmaya başlayacak.

Galatasaray Cafe Crown İdari Menajeri Recep Şen, bir diğer yeni transferimiz Charles Gaines?in ise gelecek hafta ülkemize gelip takıma katılacağını açıkladı.

Knapper-Sieg-fuer-Bamberg-Alba-gewinnt-auswaerts_cf8ed81f54.jpg

Ben aÇıkçası avery'i daha önce hiç duymamıştım ve nasıl bir oyuncu oldugunu bilmiorum.
Kafama takılan şey şu avery forumda bi kaç kişinin dedigi gibi gerçek bi guardmı? Yoksa bnm düşündügüm gibi 1-2 de oynayabildigi için skorermi.Kısacası skor yönü mü daha agır yoksa asistLeri ve takımı oynatması ile mi?..Eger takımı yönlendiren ,fazla asist yapan bi oyuncu ise bizim aradımız bi guarddır.

Mustafa Marangoz' Alıntı:
Ben aÇıkçası avery'i daha önce hiç duymamıştım ve nasıl bir oyuncu oldugunu bilmiorum.
Kafama takılan şey şu avery forumda bi kaç kişinin dedigi gibi gerçek bi guardmı? Yoksa bnm düşündügüm gibi 1-2 de oynayabildigi için skorermi.Kısacası skor yönü mü daha agır yoksa asistLeri ve takımı oynatması ile mi?..Eger takımı yönlendiren ,fazla asist yapan bi oyuncu ise bizim aradımız bi guarddır.
Hem takımı yöneten hem de skor bulabilen bir oyuncu. Takımı iyi yöneti içeri iyi toplar indiriyor. Ayrıca oyun sıkışıncada skor bulabiliyor. ULEB'in en iyi guardlarından biri...

Bende isim olarak hatırlamıyorum ama fotoğrafını görünce hatırladım.Gerçekten son derece iyi bir oyun kurucu aldık eğer bir sakatlığı yoksa ve sorun yaşamazsa uyumla ilgili.Cüneytle beraber çift guard sistemini uygulaması için bir şansı olacak Murat hocanın sanırım.