Yiğit Şardan İstifa Etti

Divan toplantısından sonra açıklanır.Başkan'ın kararı...

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Duyuru

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sayın Yiğit Şardan, Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinden istifa ettiğine ilişkin mektubunu Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na sunmuştur.

Galatasaray Spor Kulübü

Şimdi Açıklama Geldi Resmi Site'den ..
Peki istifası kabul edildimi yukarıdaki mesaj'da istifa kabul edilmiştir tarzı birşey yazmıyor :S

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Duyuru

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sayın Yiğit Şardan, Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinden istifa ettiğine ilişkin mektubunu Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na sunmuştur.

Galatasaray Spor Kulübü

Şimdi Açıklama Geldi Resmi Site'den ..

Açıklamanın bu kısmına bakıldığinda Yiğit Şardan olabilecek en onurlu davranışı sergilemiş görülüyor.Hem yönetimden hem görevinden istifa etmiş durumda.Açıkçası üzüldüm bu duruma düşmemize, olayların bu noktaya varmasından, böyle bir şeyle karşılaşmaktan dolayı...

Mithat Duran' Alıntı:
Olması gereken oldu.Ancak Yiğit bey yalnızca basketboldaki görevlerinden istifa etmiştir.Seçimlere 6 ay kala yönetimde görev yapan yöneticilerin istifa etmesine izin vermiyor.

Bakıyorumda şaşırıyorum nasılda arkadaşlar duygusal bakıyor olaya,yahu arkadaşlar,şuan yaşadığımız skandalın baş sorumlusu kim?

Kimdir Mithat abi ?

Yiğit Şardan'ı tebrik etmek gerekiyor. 6 sene karabasan gibi kulubün üstüne çökenler ve onların kafasındakiler de bu zihniyete sahip olabilse keşke.

Mithat Abi,

Okan Çevik'in kulübe gelmesi için kimler kulis yaptı? Liseli olması sayesinde görev aldığını kimse yalanlayamaz sanırım.

Yigit Sardan ve Ahmet Dedehayir tabii ki. Insan turnuva sirasinda Tufanin sakat oldugunu bilmesine ragmen adamin nasil bir macta sayi atabildigini arastiramayacak kadar olaydan uzak olur mu. Bu nasil yoneticiliktir. Bu kadar ucuz mu bu isler. Isin basina gercek profesyoneller koymazsan olacagi da budur zaten. Hep ucuza yahni yapma durumu bunlar, liseli olsun ucuz olsun.. Alin simdi bu yahniyi afiyetle yiyin bakalim..

Kenan Sarioglu' Alıntı:
Yigit Sardan ve Ahmet Dedehayir tabii ki. Insan turnuva sirasinda Tufanin sakat oldugunu bilmesine ragmen adamin nasil bir macta sayi atabildigini arastiramayacak kadar olaydan uzak olur mu. Bu nasil yoneticiliktir. Bu kadar ucuz mu bu isler. Isin basina gercek profesyoneller koymazsan olacagi da budur zaten. Hep ucuza yahni yapma durumu bunlar, liseli olsun ucuz olsun.. Alin simdi bu yahniyi afiyetle yiyin bakalim..

tufan sakat değildi o turnuvada...istanbul cuptada oynadı oradada sadece o maç demekki 5 numara ihtiyacını fazla hissetmiş okan bey...

Turgay Demirel türk basketboluna gölge düşüren skandalı Fenerbahçe televizyonuna yorumlamış gülermisin ağlarmısın. Kulübün içinde olsun dışında olsun herkes pusuda idi zaten başladılar bir bir ortaya çıkmaya hey yarabbim ya.

Yalnız şimdi Mithat Abi'nin yorumunu görüncede aklıma geldi.Yiğit Şardan'ı liseliden saymazlar çoğu 'liseliler'.Kendisi orta okulu GS'da okumuştur sonrasında liseyi Robert Koleji'nde okumuş olduğundan lise katmanı içinde onada ciddi muhalif ve bu istifaya çok sevinen ciddi bir kitle vardır.

Büyük yaralar alıyoruz,biri dur desin bu gidişe...Birilerinin bıyıkları altından güldüğünü biliyorum,beni üzen taraf tabiki bu değil,ancak durum vahim...Belki daha güçlü çıkarız bu işten dedim ama yok araba tepe taklak aşağıya yuvarlanmaya devam ediyor...Ben hayatımda bu kadar üzülmedim...Birşeyler gözümün önünde kayıp gidiyor ama ben birşey yapamıyorum...Çok kötü çok...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Yalnız şimdi Mithat Abi'nin yorumunu görüncede aklıma geldi.Yiğit Şardan'ı liseliden saymazlar çoğu 'liseliler'.Kendisi orta okulu GS'da okumuştur sonrasında liseyi Robert Koleji'nde okumuş olduğundan lise katmanı içinde onada ciddi muhalif ve bu istifaya çok sevinen ciddi bir kitle vardır.
Birde tarihimizin en başarılı başkanlarından Özhan abimize rakip olmuştu o da var.

Arkadaşlar bu yaşanan rezaletin sorumlusu kimler,zaten idari bazda olanlar kovuldu.

Şimdi bir gece yarısı operasyonu yapıp,bayan takım hocasını,bu takıma koç yapan kim?daha önce hiç bir takımda menejerlik yapmamış bir adamı bu takıma hatır için genel menejer yapan kim?vasat bir sporculuk geçmişinden sonra,sırf babasınının hatırına,bu takıma menejer yapan kim?geçen sene takıma bir gecede basketbola ara vermiş bir insanı koç yapan kim?şimdi istifa etti nerdeyse herkes ağlayacak.Düştüğümüz bu rezaletin bedeli,sizce bir istifamı olmalı?kongre üyeliği bile iptal edilmeli.

Peki sırf futbola karışmasın seçimlerde kendisine rakip,olmasın diye,şubede yaşanan bütün rezaletlere sırtını dönüp bilmezleri oynayan kim? arkadaşalar,kime ne anlatıyorsunuz.En az iki sene kaybettik şuanda.Siz nerdeyse istifa için yas ilan edeceksiniz.

Özhan başkan rakip oldu sonra ikisine ortadan kayboldu.Biz seçimlere katılır diye dünürken en büyük rakibinin listesine girerek ne kadar çok insanı hayal kırıklığına uğrattığından bahsetmiyorum bile.

Forumya yeni üye oldum arkadaslar ilk önce hepinize selamlar

Konuya gelicek olursak sene basında kücülmeyi kabullenen bir yönetici üstüne böle bir olay daha eklerse istifasi erdemlık tabıkı ama sahsımca. Galatasaray`ı kücültmeye calısırken vicdani sızlamadımı acaba yigit beyin bunuda merak ediyorum???

İşin bir ilginc tarafıda; Bu konu nedense fülker galibiyetinden sonra olmasıdır federasyonun daha cok cabalaması 2 aydır Murat didinden kaset istemeyen Federasyon birden kaset isteme geregi duymustur ...

Bu taraftarı bu sekilde üzmeye kimsenin hakkı olmadıgını düsünüyorum bu isterse SN. Adnan Polat olsun onunda bu yasananlarda suclu oldugunu düsünüyorum ekibin bir subeyi adam akıllıca yöneticek potansiyele sahip degilse vah halimize vah

''mart 2008'den beri sürdürmekte olduğum galatasaray yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevimden istifa ettiğimi bildiren mektubu, bugün sayın başkan adnan polat'a iletmiş bulunmaktayım. istifamın gerekçesi, galatasaray erkek basketbol takımında yaşanan ve tüm galatasaray camiasını çok rencide eden cemal nalga olayıdır.

basketbol erkek takımının şube sorumlusu olarak, almanya'daki özel bir turnuvada vuku bulan bu müessir olayın benden saklanmış olması ve düne kadar bu ihlalden hiçbir bilgi sahibi olmamam, üzerimdeki sorumluluğu ortadan kaldırmaz diye düşündüğüm için bu kararı aldım. tüm galatasaray camiasının bilmesini isterim ki, 20 aydır sürdürdüğüm muhtelif görev ve sorumluluklarımı, tüm bilgim, aklım, tecrübem ve donanımımla ve her şeyden önemlisi galatasaray etiğine, gelenek ve göreneklerine bağlı kalarak yerine getirme çabası içinde oldum, ancak yaşanan bu son olayı önleyememiş olmaktan ötürü büyük üzüntü duymaktayım. tüm galatasaray camiasından ve türk spor kamuoyundan içtenlikle özür dilerim.''

41.galatasaray erkek basketbol şube başkanı Yiğit Şardan

Mithat Bey,
Ozaman Ribery ve Sahip Som olayları ile ilgili yaşadığımız itibar kaybı yüzünden Özhan Canaydın'ında üyeliğini iptal edelim olur mu? Şimdi diyeceksiniz hep aynı hikaye, siz altındaki gerçekleri bilmiyorsunuz falan filan ama oda hata yaptı bunun GS'a zararı oldu bugünde zararı oldu.Adam durulabilecek en doğru şekilde durarık çoğu 'ABİ'nin göstermeye asla cesaret edemeyeceği bir cesaret örenği göstererek hem sorumuktan kaçmamıştır hemde koltuğu bırakmak için tereddüt yaşamamıştır.Böyle adamları değil atmayı arttırmak lazım ...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Mithat Bey,
Ozaman Ribery ve Sahip Som olayları ile ilgili yaşadığımız itibar kaybı yüzünden Özhan Canaydın'ında üyeliğini iptal edelim olur mu? Şimdi diyeceksiniz hep aynı hikaye, siz altındaki gerçekleri bilmiyorsunuz falan filan ama oda hata yaptı bunun GS'a zararı oldu bugünde zararı oldu.Adam durulabilecek en doğru şekilde durarık çoğu 'ABİ'nin göstermeye asla cesaret edemeyeceği bir cesaret örenği göstererek hem sorumuktan kaçmamıştır hemde koltuğu bırakmak için tereddüt yaşamamıştır.Böyle adamları değil atmayı arttırmak lazım ...

Her iki olayda galatasaray ismi ne zarar görmüş,yazın bakalım,ben de net cevap vereyim.

Yiğit Şardan sa eğer kendini sorumlu hissetti ve onuru ile istifa etti zaten ya istifa onurunu gösteremeyip sandalyelerine yapışanlara ne demeli bilmiyorum.