Yine Aynı Film!

Bence çok fazla taraftarca bir yorum yapmışsın Onur arkadaşım..

Efes Pilsen bu sene zaten defansif bir takım değil, ofansif bir takımdı.. Hiç tutarak kazanmadı maçlarını, hep daha fazla atarak kazandı.. Ve final serisinde taraftarın, atmosferin ve gaza gelmişliğin de etkisiyle Fenerbahçe Ülker'li oyuncular 2 kat performans gösterdiler.

Ben bütün maçları izledim. 1. ve 4. maçlarda salondaydım. Oktay Mahmuti olsun oyuncular olsun hiçbiri vurdumduymaz değillerdi, aksine sinir oldukça oluyorlardı.. Yani bir anlamda yenildikçe, stres oldular.. Sinir oldular..

Bunun nedenleri bu denli açıkken, çirkin iddialar atmak ortaya bence işin kolayına kaçmaktır biraz. Fenerbahçe Ülker, Galatasaray'a da 34 sayı fark attı. Siz maçı mı satmıştınız??

Hayır tabiki de..

Şutlara dayalı oynayan bir takımın, şut yüzdesi iyi olursa, ve bir de savunmada direnci sağlayabilirlerse (ki Fb Ülker'de bu dediklerim final serisi boyunca vardı, 34 sayılık Gs maçında da vardı.) fark kaçınılmaz olur.

Anıl Aksaç' Alıntı:
Efes Pilsen bu sene zaten defansif bir takım değil, ofansif bir takımdı..

Kritik nokta burada aslında, Efes ne zaman ofansif bir takım oldu ki bu sene bu tercihi yapsınlar?
Benim görüşüm böylesine 180 derecelik bir değişim ve bu değişimin alt yapısını oluşturan etmenleri göremedik Efes Pilsen'den.
Uzun uzun teknik bir yazı yazmaktansa kısaca şunu yaziyim.
Efes'in final serisini sattığı falan yok. Efes baktı ki süpürüldüğü Ülker tüm gücünü Fener'e yansıtmış sene başında, dediler ki bu sene hiç kasmayalım.
Hem aldığı yabancılar ve oyuncu seçimlerinin, hem de bunun sonucu olarak sezon boyunca sergilediği oyunun, yıllardır izlediğimiz Efes'le yani bir sistem takımıyla hiç alakası yoktu doğal olarak.
Sonuç olarak; bi taraftan FB her dalda şampiyon olacağım derken, diğer taraftan Efes yönetimi de önlerine taş koymaya kalkışmadı, medyasıyla tam anlamıyla gazı gelmiş bir Fenerbahçe camiasının gözünde antipatik olmaya hiç gerek yoktu, yoksa tabi ki ordaki 3-5 bin seyircinin parasına kalmadı Efes, yani yolun açık olsun dedi bu açıdan taaa sene başında. Yoksa fiili olarak oyuncuların maçı satması, bilerek oynamaması mümkün değil.

Bu arada pazartesi İstanbul'dayım tertip ;)

sportturk' Alıntı:
Efes baktı ki süpürüldüğü Ülker tüm gücünü Fener'e yansıtmış sene başında, dediler ki bu sene hiç kasmayalım.

şaka yapıyorsun herhalde. EL sayı kralı, uleb sayı kralı. nba patentli haislip. iyi ki kasmadılar

Anıl rakibimizin şampiyonluğunu hazmedememe gibi bir hastalığa sahip değilim. Efes´in Telekom serisinde sergilediği arzulu oyunu göremedim ve buna değindim. Yoksa benim Fener-Ülker´in kazandığı şampiyonluğa çamur atmak gibi bir niyetim yok, olamaz da. Çünkü Fener-Ülker final serisindeki mücadelesi ve kazanma isteğiyle hak etti şampiyonluğu. Ama bu Efes´in final serisine motive olmadığı gerçeğini değiştirmez ki. Efes benim bu sezonki hedefim finaldi onu da başardım diyerek serinin bitmesini bekledi bana göre. Elbette Efes Fener-Ülker´den para almadı ama işin içinde 100. yıl şikesi (Kimileri buna hatır şikesi diyor.) vardı. Şikede en büyük sorun kanıtlanmasının çok zor olmasıdır. Final serisinin Fener-Ülker taraftarına açılması yasal olmasa da bana göre yeterli kanıttır.

İstemeyerek de olsa konunun dağılmasına neden oldum. Artık konuyla ilgili cevaplarımı özel mesaj kullanarak hatamı telafi etmeye çalışacağım.

Geçen senede efes ülkerden kat kat kaliteli bir kadrosu olmasına rağmen final four a da çok yaklaşmasına rağmen murat özyer yönetimindeki ülkere gene hiç bir maç alamadan kaybetmemişler miydi lütfen saçmalamayalım. Geçen seneki kadronun başına sadece aydın örs gelmiş oldu başka değişen bir şey yok bu sene biz nasıl fitche baktıysak efeste nicholasa baktı fakat fb ülkerde sayı yükünü sırtlanabilecek adamlara bir bakın tartışmasız türkiyenim en kaliteli kadrosuna sahipler bizdekileri ise onların stajyerleri

Kimse saçmalamıyor herkes kendi fikrini söylüyor bunun neresi acayip. Ayrıca yazarken birbirimize biraz saygılı olsak nasıl olur.

Herkes F.Bahçeli
Başkan bey bir yönetim kurulu toplantısında; ?Herkes F.Bahçeli olacak? demiş. Oluyor da. Ne demeli. Helal olsun... Buna, ne Canaydın, ne Demirören ne de Tuncay Özilhan cüret edebilir. Şu basketbolumuzun geldiği noktaya bakın.

Neler duyuyoruz ve neler öğreniyoruz. Şaşırmamak mümkün değil. Şimdi köşelerde Aydın Örs?e övgüler dizelemek, şaklabanlık yapmak önemli değil. Gerçekleri yazabiliyor musunuz? Kıvırtmadan, 2007 Avrupa Şampiyonası?na davet edilmeyi düşünmeden, sadece gerçekleri?

Antrenör Aydın Örs?ün kendi haberi olmadan 30 yıllık teknik kariyerinin nasıl yöneticiliğe dönüştürüldüğünü yazabiliyor musunuz? Ona bakalım..

Efendiler efendisi garibim 16 yıl aradan sonra F.Bahçe?yi Efes?e karşı 4-0 yapmaya uğraşırken, meğer A Milli Takımımızın yazlık antrenörü Tanjevic?in TBF işbirliğinde Slovenya?dan sessiz sedasız Ümit Milli oyuncu Emir Preldziç?i bile üç ay önceden F.Bahçe?de başlattığı ortaya çıktı.

TBF?nin bu gelişmelerden haberi olmadığına kargalar güler. Aksi takdirde Tanjevici Milli takımdan uzaklaştırması gerekir. Nerede, koçum çift maaş alacak.

Ne oldu TBF?nin; ?Milli takım hocasının kulüp takımlarında görev almama politikası?? Bu arada Milli Takım yardımcı antrenörü Nihat İziç 1. Lige çıkan Antalya Kepez?e, Yıldız Milli Takım antrenörü Orhun Ene, Doğan?lı Antalya Belediyesine angaje edildi.

Bilin bakalım. Bu TBF bazı takımlara taraf mı, değil mi? Ergin Ataman?ın Ülker?de iken ?Milli Takım antrenörlüğünü ücretsiz yapma? teklifini elinin tersi ile iten TBF?de şimdi değişen nedir?

Bunların hepsi 2008 seçimine yatırımıdır beyler. Bu federasyon Tanjevic?li FB?nin isteği üzerine 3 1 yabancılı sistemi 6 1?e de çıkartır. Bekleyin. Kulüpler birliği yerine, bu neyin birliği ? F.Bahçe?li Aydın Örs?e ve Türk basketboluna çok, ama çok büyük ayıp yapılmıştır. Herkes F.Bahçeli olabilir, özel (!) TBF?de, Milli takım antrenörlerinin tamamı da F.Bahçe?li yapılabilir.. Fakat TBF?ye mesafeyi kaybeden o ezilenler, isterlerse yakın zamanda haklı çıkabilirler. Yeter ki istesinler..
yenişafak:mahmut kulein
-----------------------------------------------------------
arkadaşlar ülker ve Fenerbahçe resmen federasyonu eline geçiriyorlar.
buna karşılk bizim aciz ve zavllı yönetimimiz hiç bir şey yapmıyorlar.
bundan sonra füguranız bu ligde yazıklar olsun!!!

Eyup abı ben yazıdan daha cok senın ımzana takılmıs durumdayım.

Bu laflarının hepsınde haklısın ama Gs yonetımınden beklenen ne onlar gıobı mı davransın.
Eger farklı seyrler beklenıyorsa bunu tum takımlarla beraber bu haksızlık aranmalıdır.
Boyle herseyı Gs yonetımıne atılırsa vay anam vay.
O zamn GS VE bJK LIsız buyuklerımız Sızın Kafede guzel bı toplantı yapın Ulker ve Fb ye karsı beraberce bı polıtıka ıslensın . . .
Zamanında maclara El Degmemıs Lıg Istıyoruz dıye pankartlarla cıkılmadı degıl hanı...
Bır an once bırlık beraberlık sart artık yonetımlerın degıl Taraftarların bır arada olması ve bırseylere tepkı gostermesını beklıyorum sahsım adına . .
Lutfen artık yıkıcı degıl yapıcı olalım.Lutfen.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Eyup abı ben yazıdan daha cok senın ımzana takılmıs durumdayım.

Bu laflarının hepsınde haklısın ama Gs yonetımınden beklenen ne onlar gıobı mı davransın.
Eger farklı seyrler beklenıyorsa bunu tum takımlarla beraber bu haksızlık aranmalıdır.
Boyle herseyı Gs yonetımıne atılırsa vay anam vay.
O zamn GS VE bJK LIsız buyuklerımız Sızın Kafede guzel bı toplantı yapın Ulker ve Fb ye karsı beraberce bı polıtıka ıslensın . . .
Zamanında maclara El Degmemıs Lıg Istıyoruz dıye pankartlarla cıkılmadı degıl hanı...
Bır an once bırlık beraberlık sart artık yonetımlerın degıl Taraftarların bır arada olması ve bırseylere tepkı gostermesını beklıyorum sahsım adına . .
Lutfen artık yıkıcı degıl yapıcı olalım.Lutfen.
Burak selam.
ben bizim yönetim fb gibi yapsın demiyorum yapılan oyunlara karşı dursun yeter.
forumdan bir arkadaşla bir yöneticimizle sohbet etmiştik fb yönetiminin ülkerle yaptığı anlaşma için rezalet dedik rahatsızız dedik evet haklısınız dediler sonuç ne???
anlaşmaya devam biraz daha fazla paraya....
neyse herkes hakettiği gibi yönetilir demekki bizde bunu hakediyoruz...

hey gidi hey,
bir ilk sayfadaki yorumları okuyun
bir de son sayfadaki.
Acaba neler değişmiş : )
Burak'ın son sayfadaki güzel sorusuna dikkat.
ilk mesajın yılına dikkat.
yönetim ve teknik kadro eleştirilerine de dikkat.

çoook ilerlemişiz çook.