Yol Verin Gitsin

Koray Minciözlü ya da Minciozlu, takımın başına gelirken herkesin kafasında soru işareti vardı.Kimimiz dizi oyuncusu derken kimisi de onun büyük hoca olduğunu hatta bazı arkadaşlarımız onun takımının 15 sayı geriye bile düşmeyeceğini düşünüyordu.
Malesef gelinen noktada Koray Hoca'nın balonunun patladığını görüyoruz.
Eksikler var vs deniliyor ben bunu kabul etmiyorum.5 üst düzey yabancı Hüseyin Cüneyt Cemal gibi oldukça iyi, Alican gibi de parlamaya hazır bir oyuncu yani 9 kişilik rotasyon ile Oyak karşısında düştüğümüz durum artık buraya isteyerek gelmediğini iddaa eden hocanın isteyerek istifa etmesinin gerektiğini düşünüyorum.
Bu bir istifa et konusu değildir.Koray Hoca'nın performansını maç maç değil saniye saniye takip edilmesi gereken bir konu olarak açılmıştır.
Benim takımım Karşıyaka-Oyak-Casa'ya yeniliyorsan kusura bakma ancak biraz gurur olacak insanda ve gerekeni yapacak.Dün Aziz Hoca'yı itmeniz sizin aldığınız ne eğitime yakıştı ne de meditasyonunuza.

Aldığınız mağlubiyetlerin takım kimyasıyla alakası yoktur.
Oyak-Karşıyaka-casa'ya takım kimyası diyorsanız Fener'den fark yiyince ne diyeceksiniz.Bahanelerin arkasına saklanarak bu takımı yönetemezsiniz ve Burak Barut olarak diyorum ki Yol Verin Gitsin !...

Burak Barut' Alıntı:
Koray Minciözlü ya da Minciozlu, takımın başına gelirken herkesin kafasında soru işareti vardı.Kimimiz dizi oyuncusu derken kimisi de onun büyük hoca olduğunu hatta bazı arkadaşlarımız onun takımının 15 sayı geriye bile düşmeyeceğini düşünüyordu.
Malesef gelinen noktada Koray Hoca'nın balonunun patladığını görüyoruz.
Eksikler var vs deniliyor ben bunu kabul etmiyorum.5 üst düzey yabancı Hüseyin Cüneyt Cemal gibi oldukça iyi, Alican gibi de parlamaya hazır bir oyuncu yani 9 kişilik rotasyon ile Oyak karşısında düştüğümüz durum artık buraya isteyerek gelmediğini iddaa eden hocanın isteyerek istifa etmesinin gerektiğini düşünüyorum.
Bu bir istifa et konusu değildir.Koray Hoca'nın performansını maç maç değil saniye saniye takip edilmesi gereken bir konu olarak açılmıştır.
Benim takımım Karşıyaka-Oyak-Casa'ya yeniliyorsan kusura bakma ancak biraz gurur olacak insanda ve gerekeni yapacak.Dün Aziz Hoca'yı itmeniz sizin aldığınız ne eğitime yakıştı ne de meditasyonunuza.

Aldığınız mağlubiyetlerin takım kimyasıyla alakası yoktur.
Oyak-Karşıyaka-casa'ya takım kimyası diyorsanız Fener'den fark yiyince ne diyeceksiniz.Bahanelerin arkasına saklanarak bu takımı yönetemezsiniz ve Burak Barut olarak diyorum ki Yol Verin Gitsin !...

Ne de olsa Galatasaray Liseli birisini getiririz takımın başına.

Nedir,senin liseyle derdin Burak habire laf sokuyorsun,belki yazdıklarıda haklı olabilirsin ancak bu senin herkesin guruduyduğu ve övündüğü bir eğitim kurumuna laf söyle hakkını vermez.

Hocaya karşı yaz ,yönetime karşı yaz,kulübe karşı isen yaz,ama liseye gelince orda dur!!! haddini bil dilini tut.Obüyük kuruma dil uzatma hakkını sana kimse vermez.

Galatasaray Spor Kulubu Halkındır.
Galatasaray Lisesi ise Milli Eğitim Bakanlığınındır...

Hoca yetersizdir ve hocanın okuduğu okul Lise olmasa çoktan gönderilmişti bu da bir gerçektir.
Yol verin Gitsin deme hakkım var ve onu kullanıyorum.
Dediklerimde haklı olduğumu düşünmenize gerçekten sevindim.Objektif olacağınızı düşünmüyordum.Bu konuda amacım polemik yaratmak değildir herhangi cevabımda olmayacak size Mithat Abi.Sadece herkes gerçekleri görsün ve takımın hocasının yetersiz olduğunu anlasın diye açılmış bir konudur.

yeter artık kardeşim 8 mağlubiyetten 4 ü küçük takımlara karşı.koray hocanın böyle olacağını bilseydim murat hocann kalmasını tercih ederdim yazık yaaaa.yine play offlara kötü yerden başlayacaz.seneye bakalım artık

Burak Barut' Alıntı:
Galatasaray Spor Kulubu Halkındır.
Galatasaray Lisesi ise Milli Eğitim Bakanlığınındır...

Hoca yetersizdir ve hocanın okuduğu okul Lise olmasa çoktan gönderilmişti bu da bir gerçektir.
Dediklerimde haklı olduğumu düşünmenize gerçekten sevindim.Objektif olacağınızı düşünmüyordum.Bu konuda amacım polemik yaratmak değildir herhangi cevabımda olmayacak size Mithat Abi.Sadece herkes gerçekleri görsün ve takımın hocasının yetersiz olduğunu anlasın diye açılmış bir konudur.

Yanlış yoldan tepkini dile getiriyorsun Burak hoca liseli diye takımın başına gelmedi,bak bu kulüpten ilişiği kesilen nice liseli koç var.Tek gerçek başarısızsan gidersin hepsi bu sen görüşlerinde haklı olabilirsin,ama bunu tarihi bir kuruma laf attığın zaman haklı da olsan haksız duruma düşersin.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Burak Barut":1kix342c]Galatasaray Spor Kulubu Halkındır.
Galatsaray Lisesi ise Milli Eğitim Bakanlığınındır...

Yanlış yoldan tepkini dile getiriyorsun Burak hoca liseli diye takımın başına gelmedi,bak bu kulüpten ilişiği kesilen nice liseli koç var.Tek gerçek başarısızsan gidersin hepsi bu sen görüşlerinde haklı olabilirsin,ama bunu tarihi bir kuruma laf attığın zaman haklı da olsan haksız duruma düşersin.[/quote:1kix342c]

Tamamen katılıyorum...

Eren Aydın' Alıntı:
Eğer klüpten ilişkisi kesilen birçok liseli koç varsa yerine yine liseli, başka koçlar bulunduğu içindir...

Son şampiyonluktan sonra takımı,Faruk AKAGÜNDÜZ,Halil ÜNER,Aydan SİYAVUŞ(rahmetle anıyorum),Fehmi SADIKOĞLU,Ömer PETORAK,Erman KUNTER,Murat DİDİN,Koray MİNCİNÖZLÜ,Murat ÖZYER,unuttuğum varsa özür dilerim,bakarsanız hocalar arasında üç kişiyi liseli olarak görürsünüz yani durum sizin söylediğiniz gibi değil.

Abi ben bunu suçlamak için demiyorum. lisenin klübün hiçbir şubesini elinden kaçırmak istemediğini bilmeyen yok gibi birşey. Klübün eski başkanlardan bir tanesi yanımda bu lafa benzer bir laf sarfetti. Bunda yanlış birşey yok fakat ne zaman küçük olsun benim olsun veya sırf liseli değil diye birini aşağı çekmek olayları olursa sorun orada başlar. Ne yazıkki basına yansıyan veya bizim gördüğümüz çoğu olayda da sorun hep bu yönlerden geliyor.

Burak'ın açtığı konu lise ile ilgili değil teknik ekibin başındaki Koray hoca ile alakalı.. Konuşulacak konuda lise yerine bunlar olmalı Play-off'lara giriyoruz belki henüz birşeyler kaybetmedik ama hala düzelecek, olacak mantığıyla gidersek kaybedeceğimiz koca bir sezon olacak..

koray hoca ilk geldiğinde takıma müthiş savunma yaptırıyordu.sonra yavaş yavaş irtifa kaybetmeye başladık.artık kimseye söz geçmiyo galiba.ne de olsa büyük oyuncu hepsi?sert tedbirler ve cezalar şart.kan değişikliği gerek.yoksa bu takımdan bişey olmaz.zaten telekomu yenemez 2-3 olamazsak beşiktaş,efes (hayal olur hayal)

Şu saatten sonra Koray hoca zate kendı bırakmalıdır takımı,takımıa yararımı var zararımı diye kendine bi sorsa sanırım cevabını bulacaktır............

Eren Aydın' Alıntı:
Abi ben bunu suçlamak için demiyorum. lisenin klübün hiçbir şubesini elinden kaçırmak istemediğini bilmeyen yok gibi birşey. Klübün eski başkanlardan bir tanesi yanımda bu lafa benzer bir laf sarfetti. Bunda yanlış birşey yok fakat ne zaman küçük olsun benim olsun veya sırf liseli değil diye birini aşağı çekmek olayları olursa sorun orada başlar. Ne yazıkki basına yansıyan veya bizim gördüğümüz çoğu olayda da sorun hep bu yönlerden geliyor.

Sevgili Eren, bazı tutucu lisecilerin, liseden mezun olmayan Galatasaylıları Galatasaraylı görmediklerini ve önlerini kesmek için her türlü engellemeyi mübah saydıklarını bizatihi olaylarla ilgili birinci ağızlardan duyuyoruz.

Boşuna yazmadık "iç keşakeş bitmedikçe, sürecektir keşmekeş!.." diye. Galatasaray yıllardır iç meseleleriyle uğraştığı için hiçbir zaman uluslaraarası alanda büyüme istikrarı yakalayamadı. Avrupa Kupaları kazandık, "aman kulüp genişlemesin, aman kontrolümüz altından çıkmasın" diye Faruk Süren'i alaşağı ettiler. Bu kulüp ne zaman aydınlık bir odaya girecek olsa, birileri hemen perdeleri kapatmaya, ışığı azaltmaya çalıştı.

Eskiden amatör denilen, şimdi amatörlükle alakası olmayan şubeleri ekseriyetle liselilerin eline verip, bir arpa boyu yol alınmamasına vesile oldular. Bakın takımı çalıştıran baş antrenörlere, hemen hemen hepsi liseden, bu tesadüf değil. Murat Özyer gidiyor, arkasında gündeme getirilen iki isim var: Biri Orhun Ene, diğeri Erman Kunter. İkiside liseli! İkiside olmayınca bir başka liseli Mincinozlu'yu göreve getiriyorlar.

Oyuncular profesyonel, staff'tan birkaç kişi profesyonel ama, geri kalan hiçbir şey profesyonel değil! Eskiden para olmadığı için bu liseli antrenör tutkusu fazla dikkat çekmiyordu ama, 10 milyon dolarlık basketbol takımı kurup, 50 küsür yaşına gelmiş olmasına rağmen hiçbir başarısı olmayan kişilere görev tevdi edilnce ortalık karışıyor!

Açık söylüyorum!

Mincinozlu'dan sonra yine liseli birini getirirlerse bu şubeden umudunuzu kesin. Zira şu an için bu kadar büyük bütçeli bir kadroyu kaldıracak çapta liseden mezun hiçbir koç yoktur! Ne Orhun Ene, ne de Erman Kunter bu yükü kaldıramaz. Orhun Ene'nin bu bütçeli bir takıma koç olması için, üst düzey bir performans gösterip, kupa kaldırması, yani kendini koç olarak ispatlaması gerekiyor. Erman Kunter'in ise bunca yıllık koçluk kariyerinde dişe dokunur hiçbir başarısı yok. Fransa'nın vasat takımlarından birine demir atmış, şampiyonluk için kariyerinde eline geçen Asvel fırsatını kötü kullanmış ve seri mağlubiyetler alarak aciliyetle gönderilmiş bir koç!

Bu işi kotarmak istiyorlarsa staff seviyesi ile oyuncu kadrosu seviyesi arasında uçurum bırakmayacaklar. Avrupa şampiyonluğu yaşamış oyuncu getiriyorlarsa, Avrupa çapında başarı yakalamış koç getirecekler. Staff'ın işine ahbap-çavuş ilişkileriyle beslenen kişileri karıştırmayacaklar! Aksi halde başıbozuk düzen değişmedikçe, bu tartışmalar sürmeye devam eder...

Ahmed Salih' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":2q5o1qm4]Abi ben bunu suçlamak için demiyorum. lisenin klübün hiçbir şubesini elinden kaçırmak istemediğini bilmeyen yok gibi birşey. Klübün eski başkanlardan bir tanesi yanımda bu lafa benzer bir laf sarfetti. Bunda yanlış birşey yok fakat ne zaman küçük olsun benim olsun veya sırf liseli değil diye birini aşağı çekmek olayları olursa sorun orada başlar. Ne yazıkki basına yansıyan veya bizim gördüğümüz çoğu olayda da sorun hep bu yönlerden geliyor.

Sevgili Eren, bazı tutucu lisecilerin, liseden mezun olmayan Galatasaylıları Galatasaraylı görmediklerini ve önlerini kesmek için her türlü engellemeyi mübah saydıklarını bizatihi olaylarla ilgili birinci ağızlardan duyuyoruz.

Boşuna yazmadık "iç keşakeş bitmedikçe, sürecektir keşmekeş!.." diye. Galatasaray yıllardır iç meseleleriyle uğraştığı için hiçbir zaman uluslaraarası alanda büyüme istikrarı yakalayamadı. Avrupa Kupaları kazandık, "aman kulüp genişlemesin, aman kontrolümüz altından çıkmasın" diye Faruk Süren'i alaşağı ettiler. Bu kulüp ne zaman aydınlık bir odaya girecek olsa, birileri hemen perdeleri kapatmaya, ışığı azaltmaya çalıştı.

Eskiden amatör denilen, şimdi amatörlükle alakası olmayan şubeleri ekseriyetle liselilerin eline verip, bir arpa boyu yol alınmamasına vesile oldular. Bakın takımı çalıştıran baş antrenörlere, hemen hemen hepsi liseden, bu tesadüf değil. Murat Özyer gidiyor, arkasında gündeme getirilen iki isim var: Biri Orhun Ene, diğeri Erman Kunter. İkiside liseli! İkiside olmayınca bir başka liseli Mincinozlu'yu göreve getiriyorlar.

Oyuncular profesyonel, staff'tan birkaç kişi profesyonel ama, geri kalan hiçbir şey profesyonel değil! Eskiden para olmadığı için bu liseli antrenör tutkusu fazla dikkat çekmiyordu ama, 10 milyon dolarlık basketbol takımı kurup, 50 küsür yaşına gelmiş olmasına rağmen hiçbir başarısı olmayan kişilere görev tevdi edilnce ortalık karışıyor!

Açık söylüyorum!

Mincinozlu'dan sonra yine liseli birini getirirlerse bu şubeden umudunuzu kesin. Zira şu an için bu kadar büyük bütçeli bir kadroyu kaldıracak çapta liseden mezun hiçbir koç yoktur! Ne Orhun Ene, ne de Erman Kunter bu yükü kaldıramaz. Orhun Ene'nin bu bütçeli bir takıma koç olması için, üst düzey bir performans gösterip, kupa kaldırması, yani kendini koç olarak ispatlaması gerekiyor. Erman Kunter'in ise bunca yıllık koçluk kariyerinde dişe dokunur hiçbir başarısı yok. Fransa'nın vasat takımlarından birine demir atmış, şampiyonluk için kariyerinde eline geçen Asvel fırsatını kötü kullanmış ve seri mağlubiyetler alarak aciliyetle gönderilmiş bir koç!

Bu işi kotarmak istiyorlarsa staff seviyesi ile oyuncu kadrosu seviyesi arasında uçurum bırakmayacaklar. Avrupa şampiyonluğu yaşamış oyuncu getiriyorlarsa, Avrupa çapında başarı yakalamış koç getirecekler. Staff'ın işine ahbap-çavuş ilişkileriyle beslenen kişileri karıştırmayacaklar! Aksi halde başıbozuk düzen değişmedikçe, bu tartışmalar sürmeye devam eder...[/quote:2q5o1qm4]

Ahmet bey sizin hoca adayınız kimdir? sizce bu takımın yükünü kim kaldırır.Ama naçizane görüşüm bu takımı 2.5 yıl yöneten Murat ÖZYER kaldırdıysa herkes kaldırır.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":eguyh5im]Eğer klüpten ilişkisi kesilen birçok liseli koç varsa yerine yine liseli, başka koçlar bulunduğu içindir...

Son şampiyonluktan sonra takımı,Faruk AKAGÜNDÜZ,Halil ÜNER,Aydan SİYAVUŞ(rahmetle anıyorum),Fehmi SADIKOĞLU,Ömer PETORAK,Erman KUNTER,Murat DİDİN,Koray MİNCİNÖZLÜ,Murat ÖZYER,unuttuğum varsa özür dilerim,bakarsanız hocalar arasında üç kişiyi liseli olarak görürsünüz yani durum sizin söylediğiniz gibi değil.[/quote:eguyh5im]

Ahmet bey son 20 yıla damgasını vuran 9 hocadan sadece üçü liseli,peki nasıl oluyorda liseliler kendi adamlarını takımın başına getiriyor.

Gelelim başkanlara son beş başkandan yalnızca ikisi liseli yani anlayacağınız,sizin teoriniz pek doğru değil.

Mithat beye katıldığım tek konu " şişman kadın " konusudur.tarihte çok örneğini ben gördüm bu renklerle.Yine neden olmasın.Bu sebeple "NASIL ŞAMPIYON OLURUZ " konusunu açmıştım.

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":2ncafgur]Şişman kadın sahneden inmeden hiç bir şey bitmez.Hele bizim için asla bitmez!!!
Abi şişman kadın sahneye çıkmadan olacak o :) :)[/quote:2ncafgur]

Eren ha çıkmadan ha inmeden sorun şişman kadın zaten.