Yol Verin Gitsin

Koray Hocanın maç içinde Aziz Bekirle yaşadığı tutup yerine oturtma olayının iç yüzünü bilen varsa aydınlatır mı? ne oldu orda o anda ne yaşandı tv den çok net anlamadık ama olayın iç yüzünü bilenler varsa aydınlatırsa sevinirim

sorun liseli olmak değil mithat bey kimsede burak barutu kastediyorum liseye birşey demiyor. anlayana laf söylüyor ama anlaşılan kimse üzerine alınmıyor. liseden ayrılma yeni bir koç bulursunuz diyor koç seçiminde etkili olan abilerimiz üzerine alımaları gereken konu bu....

Yol vere vere takım bu günlere geldi. Bu sezon Koray Hoca ile kapatılmalı, o gidip başkası gelse de kısa vade de 2-3 maç kazandırmadan başka birşey katmayacağını biliyoruz.

Gelecek sezon düzgün bir koç getirip istediği ekibi oluşturursak başarı gelebilir, yoksa sonu hep acı hüsran.

Galatasaray SK Galatasaray lisesinin se Büyük Britanya da Kraliçe Elizabethin dir o zaman
Galatasaray liseli olmak bir şeref ve ayrıcalıktır (ben değilim hiçbir akrabamda değil) bunun nedeni verdiği kaliteli eğitim ve mezun olduğunda açılan kapılar hemde asırlık bir dünya klübün doğduğu okul olmasıdır ben tuttuğum takımın arkasında böyle bir kurum olmasından gurur duyarım anca,yalnız unutulmasın vahşi kapitalizmin ve globalizmin yüzyılında millet taylandda shop açıp tokyoda forma satarken Galatasaray bırak lise,semt bir şehire bire mal edilemez .

Can Akan' Alıntı:
Koray Hocanın maç içinde Aziz Bekirle yaşadığı tutup yerine oturtma olayının iç yüzünü bilen varsa aydınlatır mı? ne oldu orda o anda ne yaşandı tv den çok net anlamadık ama olayın iç yüzünü bilenler varsa aydınlatırsa sevinirim
Bunu Bilen yok mu gençler çok merak ediyorum nedir bu olayın iç yüzü aralarında tartışma olduğu söyleniyor doğru mudur?

Şu anda birbirine yakın devreden liseliler görevdedir.. Ali TÜRSAN, Koray MİNCİNÖZLÜ, Yiğit ŞARDAN (Tamamını okumamış olsada), Okan ÇEVİK, Mert UYGUÇ vs...

Fakat bu iş tamamen liseli problemi değildir.. Kulübün içindeki iktidar savaşı hep sportif başarının önündedir... Politikalar hep iktidarı kazanmaya yöneliktir, iktidarın ise 1.hedefi koltuğu bırakmamamaktır, 2.hedefi takımı başarılı kılmaktır.. Bununla beraber evet şuan Liseliler şubenin kontrolunde etkilidir. Akabin de de her iktidarın yaptığı gibi liseliler de kendi adamlarını şubeye yerleştirmiştir.. Bence en son süpriz bir şekilde Bayan Takımına koç olan Okan ÇEVİK gibi.. Ama 3 sezon önce sponsorluğun yeniden yapılanmasında C.Crown'un kendi ekibini yerleştirmemişmiydi şubemize ?

Basit bi mantıkla da iki ayrı ekibin adamlarının birbiri ile tartışma yaşaması normaldir.

Bununla beraber foruma yazdığım anafikrim geçerlidir.. Bu sponsorluk anlayışı ile şubenin bu yönetim şekli ile hiç bir şey olmaz..

Bayan takımımızın başarısı çok önemlidir gurur duyduk.. Ama özellikle Türkiye liginde kaliteli yerli oyuncu sayısı çok az, bunların bir bölümünü kadronda toplayıp, iyide yabancılar ile takviye ettiğin zaman başarı kolay oluyor..

Üst üste şampiyonluklar kazandığımız sene bu felsefe başarı getirmişti.. Kulübümüz maddi kriz yaşadığı dönemlerde Fenerbahçe bunu güzel uyguladı bir yerlere geldi. Geçen sene Bayan takımı yine bu yolda ilerlemeye başladı başarılar gecikmeli de olsa geliyor TEBRİKLER..,,

Ama bu şubenin iyi hem Erkek Takımı hemde Bayan Takımı olarak iyi yönetildiği anlamına gelmez.. Yapılmış yanlışların ve hataların üzerini örtmez.. Bu düzen kısa süreli saman alevi gibi başarılar getirir..

Saygılarımla,

Konu Hocada ziyade
oyuncuların ruhsuzlugudur,sırtındaki formanın değerini bilmemesidir,asıl suclu oraya bu hocayı getiren yönetimdir.Ama hocanın liseli olması oraya getirilmesinde %100 etkilidir.

Artık Bulent gibi Koray gibi Hocaları degil Jasmin Repesa gibi Luis Van Gaal gibi hocaları gormek istiyorum(her brans icin gecerli) coach iyi olmadıktan sonra kadron ne kadar kaliteli olsada bos

Arkadaşlar asıl sorun jasmin getirmek değil,bu tarz hocalar iyi bütçe ve kadro devamlılığı ister,eurolig ister.

Biz daha yürüyemiyoruz bile nasıl koşacağız,bizim bir geçiş dönemine ve yeniden yapılanmaya ihtiyacımız var,buda şubenin özerk olmasından geçer.

Bakın avrupanın top 10 takımlarına hepsi özerk.

Basketbolu şube statüsünden çıkarıp yerine yalnızca basketbolla ilgilenen,kulüp haline getirmemiz lazım.

Her iki senede başkan değişirse,yönetim değişirse,şube sorumlusu değişirse,bizden ne köy olur nede kasaba.

Galatasaray için biçilmiş kaftan özerk olmak,o zaman sponsorda rahat bulunur parada ve en iyi hocayı getirir,kadro istikrarını sağlarız.

Bunları yapmakla kalmaz altyapısı kuvetli bir hal haline gelir oyuncu satar para kazanırsınız.

Mithat Bey, son yazdığınız yazıya bende katılıyorum.Artık 10-15 milyon dolarlık şube olmaz.Burada özerklikten bahsedilebilir.

Fakat bu formülde bile olaya liseliler katılıyor.GS'ın temel geleneklerinin nasılki bir kısmı lise sayesinde hala yaşıyorsa bir okdarda zarar veriyor bu tutuculuk klübe.
Bu klüp artık halka açılmalıdır.10 milyar dışardan üye olma parası var bunu verecek adam bile üye yapılmıyor.Sicil kurulu kararı adı altında kendilerine uzak olan liseden eşi dostu akrabası olmayanlar eleniyor.Bu yazıktır günahtır.Kombine olsun,maç günleri olsun,alınan ürünler olsun bu taraftar bu klübün bütçesinin yarısından fazlasını karşılıyor.
Şimdi özerklik gündeme geldiğinde Mithat Bey bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ki liseli abiler bunu başkasına bırakmamak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar(benimde liseli abilerim,amcalarım var bunu biliyorum gayet.).
Bana kalırsa şubelerin özerkleşmesi formülü demogratik bir GS oluşturulmaya başladığında gündeme gelmesi gereken ve şaibe götürmeyecek bir formül olacaktır.Bugün için ben bu oluşuma güvenmem.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Mithat Bey, son yazdığınız yazıya bende katılıyorum.Artık 10-15 milyon dolarlık şube olmaz.Burada özerklikten bahsedilebilir.

Fakat bu formülde bile olaya liseliler katılıyor.GS'ın temel geleneklerinin nasılki bir kısmı lise sayesinde hala yaşıyorsa bir okdarda zarar veriyor bu tutuculuk klübe.
Bu klüp artık halka açılmalıdır.10 milyar dışardan üye olma parası var bunu verecek adam bile üye yapılmıyor.Sicil kurulu kararı adı altında kendilerine uzak olan liseden eşi dostu akrabası olmayanlar eleniyor.Bu yazıktır günahtır.Kombine olsun,maç günleri olsun,alınan ürünler olsun bu taraftar bu klübün bütçesinin yarısından fazlasını karşılıyor.
Şimdi özerklik gündeme geldiğinde Mithat Bey bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ki liseli abiler bunu başkasına bırakmamak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklar(benimde liseli abilerim,amcalarım var bunu biliyorum gayet.).
Bana kalırsa şubelerin özerkleşmesi formülü demogratik bir GS oluşturulmaya başladığında gündeme gelmesi gereken ve şaibe götürmeyecek bir formül olacaktır.Bugün için ben bu oluşuma güvenmem.

Aslında yazdıkların geçmiş zamanda yapıldı.Ancak son iki senede 180 kişi lise dışından üye alımı gerçekleşti.yeterki kongre üyesi iki kişinin kefaleti olsun.
Valla açıkça söyleyeyim kim senede kulübe 15 mil.dolar bütçe sağlıyorsa başımın üstünde yeri var.liseli olmuş,lise dıından olmuş hiç farketmez.

Takım o kadar dağınıkki anlatamam bir organizasyon herkes bireysel oynuyor.Tolliver denen adamı biz 5 numara diye almadık mı? Bu adam her gördüğümde bir 2 numara gibi üçlük çizginin dışından sürekli şut deniyor.Başka adam kalmadı şut attıracak 2 küsürlük 5 numara atıyor

Mithat Duran' Alıntı:
Aslında yazdıkların geçmiş zamanda yapıldı.Ancak son iki senede 180 kişi lise dışından üye alımı gerçekleşti.yeterki kongre üyesi iki kişinin kefaleti olsun.
Valla açıkça söyleyeyim kim senede kulübe 15 mil.dolar bütçe sağlıyorsa başımın üstünde yeri var.liseli olmuş,lise dıından olmuş hiç farketmez.

180 kişi devede kulak kalıyor.Sonuçta sezon sonu TT bu takıma sponsor olursa zaten 10-15 milyon dolr arası bir bütçeye sahip olacağız.Bu bütçeyi elinde tuttuktan sonra zaten kim olsa bu şubeye talip olur.Heee buna artık olarak şubeye her yıl 6-7 milyon dolar daha ekleyen biri olursa eyvallah benim içinde fark etmez.Neticede bu işe o parayı yatıran adam eşşek değil ya elbet başarı hedefliyecektir.Buna yönelik ekip kuracaktır.

Fakat lisenin koyucuları teknik ekibe kadar lise hegomanyası olsun istemine sahipler.Bu liseyide karalıyor klübede zarar veriyor.Bu yüzden diyorumki liseli,lisesiz,alaylı,vs kavgası tutulmadan iş yapabilecek her adamın şansının olduğu bir ortamda bu oluşum marka değerimize kadar her şeye seviye atlatabilir fakat...

İşte bu 'fakat' ın silinmesi lazım akıllardan.

Liseli lisesiz umrumda değil şu gelinen noktada.
Takım gelmiş geçmiş en geniş kadroya sahip ancak Koray Hoca bunu yönetemiyor başarısız, oyunculara söz geçiremiyorsa.Oyak maçında çıkardığı ceketini alıp lütfen gitsin.
Oyak-Karşıyaka-Casa maçları mağlubiyt kabul edilemez !

Burak Barut' Alıntı:
Liseli lisesiz umrumda değil şu gelinen noktada.
Takım gelmiş geçmiş en geniş kadroya sahip ancak Koray Hoca bunu yönetemiyor başarısız, oyunculara söz geçiremiyorsa.Oyak maçında çıkardığı ceketini alıp lütfen gitsin.
Oyak-Karşıyaka-Casa maçları mağlubiyt kabul edilemez !

Tamam Koray hoca gitsin başarısız,peki alternatifin kimler sevgili Burak,hatırlayın geçen sene playofflardan önce ben bu teklifi yaptım alternatifinide yazdım.Bütün forum bana muhalefet oldunuz.yanlış zaman diye asla zamanın yanlışı olmaz zararın neresinden dönülse kardır diye bir söz vardır.

Bu takım Aziz BEKİR'ler ve Hakan DEMİRLE olmaz bu formanın ağırlığını kaldıramazlar.

Şimdi geri kalan koç adayları arasında bana alternatif isimler söylermisin.

ilk etapta sorunun hocadan değil, yönetim ve Türk oyuncular arasında olduğunu duyuyorum. Türk oyuncuların takımda bir ağırlığının kalmadığı, geri plana atıldıklarını, yönetici olarak bu oyunculara ve takıma kimsenin destek vermediği gibi gerçekten önemli sıkıntıların olduğunu biliyorum. son zamanlarda aldıkları sürelerden ve performanslarından da açıkca belli zaten.
öncelikle bunların çözüme kavuşturulması gerekir bence. ama küçümsenemeyecek bir sorun olduğu için malesef bu sene işimiz çok çok zor.

Hata en basta yapildi.

Madem Koray hocayi getiriyorsun, yardimciliginada Kaan Kural ve Tarik Akan'i getireceksin ki basari gelsin.

Murat hocayi mumla arattin be.

Şu anda ligin uzak ara en formsuz takımıyız. Hosley-tolliverın takıma bu kadar zarar vereceğini hiç kimse tahmin etmemişti sanırım.

Bu saatten sonra Koray hocanın bu işi kotarabileceğini düşünmüyorum. 1-2 derken 8 mağlubiyet falan oldu toplamda son 10 maçta. Mağlubiyetler bi yana takım içinde huzursuzluk almış başını yürümüş. Hosley- Hüseyin kavgası, Sırpların takıma küstürülmesi, Koray hocanın Aziz Bekiri hınçla ittirmesi buzdağının görünen kısmı. Oyuncularla Koray hoca arasında kapanması zor bir boşluk oluşmuş sanırım. bunun nedeni Koray hocanın bu kadar büyük isimlerle ilk defa çalışması ve/veya verdiği uzun ara olabilir. Ama burda önemli olan Koray hocanın artık kredisini tükettiğidir.

Koray hoca 10 seneyi aşkındır tanırım, eski komşumdur . Efendiliği kişiliği çok düzgündür, ama baskete ara verdiği süreçte basketbola da küstüğünü tahmin ediyorum (hatta biliyorum). Fener galibiyetinden sonra iki günlük koçluk yaptığı takımın zaferini kendine mal etmesi zafer sarhoşluğuydu heralde çünkü zaman geçtikçe gerçekler tüm çıpkalığıyla ortaya çıktı. Kadroyu kendi oluşturmadı tezine katılmak pek mümkün değil çünkü casayı yenmek için represa olmaya da gerek yok.

Takımın playofflara girerken bir ivme yakalaması için uzun süredir görev yapan, takımı tanıyan Aziz Bekirin lig sonuna kadar takımın başına gelmesi en uygun çözüm gibi duruyor. Aziz Bekir veya başka birisi gelmezse seri mağlubiyetler sürecek. Ne yazık ki bu senenin de bizler için hüzünle bitmesi ihtimalinin ağır bastığını net bir şekilde görür olduk.