Yol Verin Gitsin

istifa etmek için neyi bekliyor acaba çok merak ediyorum...Ya da yöneticilerin kafasından neyin geçtiğini...Belki beşiktaşı yeneriz de bir iki hafta daha rahat oluruz düşüncesi mi var anlamıyorum!

Kod:
Tamam Koray hoca gitsin başarısız,peki alternatifin kimler sevgili Burak,hatırlayın geçen sene playofflardan önce ben bu teklifi yaptım alternatifinide yazdım

Nur germen abi sınıfına girmiyormu Mithat bey onu getirelim oda 15 sene önce basketbol antrenörlğü yapmıştı.

Fevzi Genç' Alıntı:
Kod:
Tamam Koray hoca gitsin başarısız,peki alternatifin kimler sevgili Burak,hatırlayın geçen sene playofflardan önce ben bu teklifi yaptım alternatifinide yazdım

Nur germen abi sınıfına girmiyormu Mithat bey onu getirelim oda 15 sene önce basketbol antrenörlğü yapmıştı.

Arkadaşım sende anlayış kıtlığımı var? habire bilip bilmeden laf atıyorsun,ben yalnızca alternatif sunulması gerektiğini yazdım,sende yazabilirsin ne gibi sakıncası var bununda,Koray hocayı başarısız mı buluyorsun tamam yaz alternatifini sanki ben seçiyorum hocayı,ne yapmış abiler bu kişilerden hangisini tanıyorsun,bilip bilmeden atıp tutmak moda oldu forumda

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Murat hocanın takımla ilişiği kesilirken çok alternatif vardı sanki laf işte.

Vardı Şamil vardı!!! hala Murat hoca diyorsunuz,bu nasıl bir çelişki,adamın harcadığı 20 küsür milyon dolara rağmen başarı sıfır,onun zamanında her türlü başarısızlığı yaşadık.Tarihi fark yedik hala Murat hoca bir tek olumlu hareketini yazın desem apışıp kalıyorsunuz,sonra habire muhalefet,tamam muhalefet şart ama mantıklı olanı,sizin nasıl bir mantık güttüğünüzü bana izah edermisin

Mithat Bey, sizin kriterlerinize göre sadece şampiyonluk başarıdır. Dolayısıyla Murat Özyer´in takımını ULEB Cup´ta yarı final oynatması başarı değildir. O halde Galatasaray´ı çalıştıracak hoca sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bir cümleyle özetlemek gerekirse, ölme eşeğim ölme..

Murat Özyer´in ayağını kaydırmak için 1 yıldan fazla uğraşıldı. Sonra açıklama yapıldı; Koray Hoca´ya yüklenmeyin, o mecburiyetten göreve getirildi diye. Bari hocanın ayağını kaydırmaya çalışırken elinizde alternatif bir hoca bulundurun.

Mithat Bey eğer bir gün; "gelen gideni arattı" derseniz samimiyetinize inanacağım.

Not: Koray Mincinozlu´yu eleştirmiyorum çünkü yaşanan tablonun "gerçek" sorumlusu o değil.

Eeee abi ne oldu o alternatiflere o zaman getirseler ya takımın başına nasılsa sene ortasında hoca değiştirmenin bi mahsuru yok gelecek hocada playoff lara kadar takımına ısınır hem.

Ben anlamıyorum vallahi sizi Murat hocayı düşmancasına eleştiriyodunuz şimdi ne kadar yapıcısınız keşke hep böyle olsaydın abi ozaman insanlar sözlerine daha fazla itibar gösterirdi.

Antiparantez Koray hoca ile sezon bitirlmeli bence suçun küçük bi kısmı Koray hocada Asıl değişmesi gereken basketbol şubesindeki yöneticilerin kafalarıdır.

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey, sizin kriterlerinize göre sadece şampiyonluk başarıdır. Dolayısıyla Murat Özyer´in takımını ULEB Cup´ta yarı final oynatması başarı değildir. O halde Galatasaray´ı çalıştıracak hoca sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bir cümleyle özetlemek gerekirse, ölme eşeğim ölme..

Murat Özyer´in ayağını kaydırmak için 1 yıldan fazla uğraşıldı. Sonra açıklama yapıldı; Koray Hoca´ya yüklenmeyin, o mecburiyetten göreve getirildi diye. Bari hocanın ayağını kaydırmaya çalışırken elinizde alternatif bir hoca bulundurun.

Mithat Bey eğer bir gün; "gelen gideni arattı" derseniz samimiyetinize inanacağım.

Not: Koray Mincinozlu´yu eleştirmiyorum çünkü yaşanan tablonun "gerçek" sorumlusu o değil.

Sırf cevap vermek için yazmayın,yazdıklarınızın içini doldurun Onur bey,bana muhalefet olmak için olayın içeriğini bilmeden yazıyorsunuz.Ben diyorum ki!!! Murat hoca başarısızdır,yanına ilave ediyorum bana göre gerekçeside budur.
Ben diyorum ki sizce başarılı ise yazın ama yalnızca başarılı diyerek olayı geçiştirmeyin.

Yazın bütün gerekçelerinizi,iddaa ediyorum,yazacağınız gerekçeleri tek,tek çürütürüm.Ama sanmıyorum bu gerekçeleri yazacağınızı,çünkü dişe dokunur bir başarı diyeceğiniz elinizde somut bir veri yok.

Sakın bana avrupa kupasında yarı final oynadık demeyin,bende size bu sene o kupada neyaptık diye sorarım,yine susarsınız.

Murat ÖZYER'in ayağını kaydırmak için uğraşıldı diyorsunuz kim uğraştı,ve ne yaptılar diye sorsam yine susarsınız,hatta cevap bile vermessiniz.

Murat ÖZYER hiç bir zaman Galatasaray kulübünün basketbol Atakımının baş antrenörü olmayı hak etmedi.

Bunu da görev yaptığı 2.5 sne içinde ispatladı,bize sponsorun bir dayatması olarak hizmet vermeye çalıştı fakat bunda başarılı olamadı.Şimdi biz bu dayatmaya karşı geldiğimiz için bizi afaroz ilan ediyorsunuz öylemi.

Gelelim gelen gideni aratır sözüne siz 2.5 yıl boyunca Halil ÜNER'i aradınızmı? Onur bey ben Murat hocayı arayım.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Eeee abi ne oldu o alternatiflere o zaman getirseler ya takımın başına nasılsa sene ortasında hoca değiştirmenin bi mahsuru yok gelecek hocada playoff lara kadar takımına ısınır hem.

Ben anlamıyorum vallahi sizi Murat hocayı düşmancasına eleştiriyodunuz şimdi ne kadar yapıcısınız keşke hep böyle olsaydın abi ozaman insanlar sözlerine daha fazla itibar gösterirdi.

Antiparantez Koray hoca ile sezon bitirlmeli bence suçun küçük bi kısmı Koray hocada Asıl değişmesi gereken basketbol şubesindeki yöneticilerin kafalarıdır.

Kardeşim Şamil ben hoca başarılımı? diyorum,siz benim yazdıklarımdan bu sonucu nasıl çıkardınız.

Ben ne diyorum geçen sene ben söyledim playoff öncesi kan değişikliği lazım diye ve yazdım şu,şu isimler bizim için ideal koçlardır.

Şimdi sizde diyorsanız kan değişikliği lazım diye o zaman yazın bu isimler bize level atlatır diye.

Ama siz bir isim bile öneremezken eldeki hocayı kapı önüne koysunlar diyorsunuz.Sizin yaptığınız Midyata prince giderken eldeki bulgurdan olmaktır.

Ben daha iki gün önce yazdım Tab BALDWİN,veya Erman KUNTER diye,Erman hoca kırgınlığından dolayı kabul etmeyebilir,ama Tab BALWİN bizim için ideal bir hocadır diye.

Sende yaz görüşlerini bilelim!!!

Mithat Bey ben de diyorum ki son sezon hariç başarılıdır. Çünkü play out oynayıp son anda ligde kalmayı başaran Galatasaray´ı, ilk sezonunda ligde Beşiktaş´ı 3-0 ile geçip yarı final oynamasını sağlamıştır. İkinci sezonunda ligde çok başarılı olamasa da takıma ULEB Cup´ta yarı final oynatmıştır. Halil Üner döneminin başarısızlığını bütçeyle bağdaştırıyorsunuz ya, o nedenle bir hatırlatma yapayım. Objektif olabilmek için o kupada elediğimiz ve elendiğimiz takımların bütçelerini dikkate almak gerekir.

Erkek basketbol takımımız tarihinde kaç kez Avrupa Kupası´nda yarı final oynadı ki elde edilen dereceyi küçümsüyoruz? Geçen sezon elde edilen başarının ardından, bu sene beklentilere yanıt verilemedi diye geçen seneki başarıyı da silip atmak gerek, öyle mi?

Bu sezondaki başarısızlığının nedeninine gelirsem, liseli ağabeylerin hocayı yıpratması sonucu, Özyer´in oyuncular üzerindeki hakimiyet kuramaması ve üst düzey yerli oyuncuların kadroya katılamaması olduğunu düşünüyorum. İki durumun da günah keçisi 1 Haziran zihniyetidir!

Ülker ile bahsi geçen anlaşma imzalanırken biz burada yaşananları sert bir şekilde eleştiriyorduk, sesimizin çıktığı ölçülerde protesto edelim diyorduk. Peki sponsor Murat Özyer´i dayatırken siz neredeydiniz? Pardon o dönem başkan Canaydın´dı...

Not: Halil Üner dönemini aramam için takımın küme düşmesi gerekir ki, en azından Halil Üner ile play out oynamamıza rağmen ligde kalmayı başarmıştık diyebileyim.

ben elde bulgur falan görmüyorum...O laf murat özyer için geçerliydi mithat bey...Eğer murat hoca gönderildiğinde mincinözlünün yerine A TAKIM yönetmekten anlayan bir koç getirilseydi dediğin olurdu.Şimdi yapılacak tek hamle takımı sezon sonuna kadar AZİZ BEKİR e emanet etmektir yada Murat hocayı gönderenlerin hatasını anlayıp...ÇEKİLİN YOLUNDANDA MURAT HOCA GEREĞİNİ YAPSIN!dediğim gibi maalesef bu imkansıza yakın...AZİZ BEKİR GÖREVE...

Yunus Taylan' Alıntı:
Basketbolda Murat Özyer'i, futbolda da Skibbe'yi arar olduk! Şaka gibi.

Ben Futbolda huzuru basket takımında da birlikteliği özledim

Buarada ben başlıktaki sözü aynen Mert Uyguça ithaf ediyorum..Varlığı sadece saha kenarında benchde oturmak olan ara sıra el çırpan ama bir menajerin en büyük görevi olan takım birliğini oyuncu dayanışmasını sağlayamaması oyuncular üzerinde ne bir otorite nede güven duyumu sağlayan yabancı oyunculardan özellikle yıldız dediğimiz Guroviç ve Hosleyi bir türlü takımla kaynaştıramayan buna rağmen birkez bile eleştirildiğine şahit olmadığım Mert Uyguça

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey ben de diyorum ki son sezon hariç başarılıdır. Çünkü play out oynayıp son anda ligde kalmayı başaran Galatasaray´ı, ilk sezonunda ligde Beşiktaş´ı 3-0 ile geçip yarı final oynamasını sağlamıştır. İkinci sezonunda ligde çok başarılı olamasa da takıma ULEB Cup´ta yarı final oynatmıştır. Halil Üner döneminin başarısızlığını bütçeyle bağdaştırıyorsunuz ya, o nedenle bir hatırlatma yapayım. Objektif olabilmek için o kupada elediğimiz ve elendiğimiz takımların bütçelerini dikkate almak gerekir.

Erkek basketbol takımımız tarihinde kaç kez Avrupa Kupası´nda yarı final oynadı ki elde edilen dereceyi küçümsüyoruz? Geçen sezon elde edilen başarının ardından, bu sene beklentilere yanıt verilemedi diye geçen seneki başarıyı da silip atmak gerek, öyle mi?

Bu sezondaki başarısızlığının nedeninine gelirsem, liseli ağabeylerin hocayı yıpratması sonucu, Özyer´in oyuncular üzerindeki hakimiyet kuramaması ve üst düzey yerli oyuncuların kadroya katılamaması olduğunu düşünüyorum. İki durumun da günah keçisi 1 Haziran zihniyetidir!

Ülker ile bahsi geçen anlaşma imzalanırken biz burada yaşananları sert bir şekilde eleştiriyorduk, sesimizin çıktığı ölçülerde protesto edelim diyorduk. Peki sponsor Murat Özyer´i dayatırken siz neredeydiniz? Pardon o dönem başkan Canaydın´dı...

Not: Halil Üner dönemini aramam için takımın küme düşmesi gerekir ki, en azından Halil Üner ile play out oynamamıza rağmen ligde kalmayı başarmıştık diyebileyim.

Tek tek yanıtlayayım,gelelim ilk sene bütçe 7 mil.dolar harcanan 8,5 mil dolar ve sadece tek başarı,parasızlıktan takımı dağılmış Beşiktaşı geçmek olduğunumu söylüyorsunuz.

Siz bunu başarı sayıyorsunuz öylemi.

İkinci sezon takım yine ligde yok playofflarda süpürülmüş,avrupada son sekiz takım arasına kalmış ve Beşiktaşı yenerek yarı finale kalmış nasıl elediğide malum.Sonra elenmiş.

Harcanan para 7.2 mil yon dolar karşılığı bu öylemi ve bu paraların karşılığı sizce bu ve başarılı diyorsunuz ki bunu yalnızca siz söylersiniz.

Gelelim Sponsorla ilgili duruma çok karşı çıktık,ama malesef gücümüz yetmedi.Hemde sizin hayal gücünüzün ötesinde restleşmeler oldu ama üzülerek kabul etmek zorunda kaldık.

Gelelim 1 haziran miladına bu tarihte sizin çok sevgili hocanızın zaten sözleşmesi bitmiş ve boştaydı.Kendisi Beşiktaşla masaya oturdu olmadı,sonra her şey imzaya kalmış bir transferi bozmak için her türlü entirikayı çerirken ses yok biz buna müdahele edip dile getirirken suçluyuz öylemi.GÜLERİM yalnızca GÜLERİM.

Son olarak çalıştığı 3 sezonda ki sonuncuyu tamamlayamadı,hangi oyuncu üzerinde otorite sağlamış çok merak ediyorum kendi transferiyle kavga edip oyuncuya küsen siz kaç tane hoca tanıyorsunuz.

Birde bu sezon basketbola kazandırmaya çalıştığı guardsız sistemden dolayı neler kaybettiğimiz gün gibi ortada.Tabi bunu içinde siz abileri suçlarsınız.

Barış Gürek' Alıntı:
ben elde bulgur falan görmüyorum...O laf murat özyer için geçerliydi mithat bey...Eğer murat hoca gönderildiğinde mincinözlünün yerine A TAKIM yönetmekten anlayan bir koç getirilseydi dediğin olurdu.Şimdi yapılacak tek hamle takımı sezon sonuna kadar AZİZ BEKİR e emanet etmektir yada Murat hocayı gönderenlerin hatasını anlayıp...ÇEKİLİN YOLUNDANDA MURAT HOCA GEREĞİNİ YAPSIN!dediğim gibi maalesef bu imkansıza yakın...AZİZ BEKİR GÖREVE...

Bak sevgili kardeşim temcit pilavı gibi hep aynı konular,Aziz BEKİR sittin sene (60) yıl geçse bu takıma koç olamaz.

Aziz Bekir'i bu takıma kim getirdi,peki getiren bu takımdan gönderilince ne tepki verdi ben söyleyeyim öğren giden ağam gelen paşam.

Bu zihniyetteki biri bizi yönetemez!!!

Senin hocan şimdi bayan takımına idari kordinatör olmak için kulis yapıyor bilmiyorsan ben söyleyeyim öğren.

Koray hoca kaç sene Atakım koçluğu yapmış bilgin varmı yoksa yazmak içinmi yazıyorsun.

Barış Gürek' Alıntı:
mithat bey ne dersiniz forumdaki herkes görüyormu artık gerçekleri...
Peki sen ne zaman gerçekleri görmeye başlayacaksın sevgili Barış hala yazmaya başladığın gün gibi hep aynı kelimeleri kullanıyorsun,senden daha yaratıcı fikirler beklerdim.

ne gibi koray hoca bu takımın koçu olmalı gibimi yada murat hoca başarısızdır.Aziz Bekir basketboldan anlamaz.ABİLERsiz bu takım hareket edemez!Hangisini söyliyim mithat bey seçin birini yada kalsın!BEN YARATICI OLMAK İSTEMİYORUM PEK!

Mithat Bey sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için; bizim bütçemizden bahsederken rakiplerimizin bütçelerini de dikkate alsaydınız keşke, tek kriter bütçeyse. Ayrıca değerlendirme yaparken bütçenin yanısıra rakiplerimizin kaç yıldır basketbol şubesine değer verdiklerini, yatırımlarını, oturmuş bir sisteme sahip olup olmadıklarını da dikktate alsaydınız... İstatistiklerin işinize gelenini dahil edip işinize gelmeyenini gözardı ederek objektif bir yorumlama yapmak mümkün değildir.

Bir başarıyı küçümsemenin en kolay yolu rakip takımı küçültmektir. Siz de bunun örneğini en somut biçimde vermişiniz. Neymiş, rakip parasızlıktan dağılan Beşiktaş´mış. Neymiş, son saniyede nasıl yendiğimizi hepimiz biliyormuşuz. Eğer Badalona son saniye basketi ile bizi yarı finalde eleseydi, şansızlıktan mı elendik derdiniz yoksa "Murat Özyer doğru düzgün savunma seti çizse kaybetmezdik" mi dersiniz. Bir de şans sporun içinde olan bir kavram. Kaldı ki Cüneyt Erden gibi bir ismin 3´lük atması şans değildir. Sonuçta Cemal Nalga´dan -O´nu küçümsediğimden değil, 3´lük başarımını dikkate alarak veriyorum bu örneği- bahsetmiyoruz.

Sponsor konusunda restleştiniz, üzülerek kabul etmek zorunda kaldınız ama seçimde yine Özhan Canaydın´ı desteklediniz. Siz belki başka bir isme oy vermiş olabilirsiniz ama sizin şu anda savunup bizim eleştirdiğimiz ağabeyler üstü kapalı da olsa oylar Canaydın´a dedi.

Ey ulu tarih, üstündeki sis perdesi hiçbir zaman aralanmayacak 1 Haziran! O günlerde Şardan´ın, ağabeylerin baskısından ve yıldırma politikasından bıkan Özyer´in, Beşiktaş´la sözleşme imzalamak üzereyken beklemesini rica ettiğini yazıyordu boyalı basın. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bilemiyorum. Bazı gerçekleri itiraf edebilseydiniz bu konuda sizin söylemlerinize güvenebilirdim.
Ben kimsenin kalemşörü değilim. Gördüklerimi, duyduklarımı akıl süzgecinden geçirerek düşüncelerimi ifade ediyorum. Özyer de insan, dolayısıyla hata yapabilir -ki guard konusunda yapmıştır- ve bedelini ödemiştir. Her zaman ifade ettiğim gibi Galatasaray´ı temsil etme yetisine sahip (benim gözümde teknik bilgi ikinci plandadır) her hocaya sahip çıkarım. Bugün Koray Hoca çalıştırır takımı, gelecek sene Erman Kunter, Represa... Ama şu anda gitmesi gereken Koray Hoca ya da teknik kadrodan bir başka kişi değil, zihniyettir.

Onun için Koray Hoca İstifa demiyor, zihniyet istifa diyorum.

Not: Düşüncelerimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra yazacaklarım muhtemelen tekrar niteliğinde olacağından, konuya kendi adıma nokta koyuyorum.