Yol Verin Gitsin

Ben tartışmaya girmiycem ama birşey söylemek istiyorum...
Koç olarak Aziz Bekir'i isteyenler var..Merak diyorum Aziz Bekir den ne bekliyorlar?Koç olarak ne yapmış?Hangi takımları çalıştırmış?Aziz Bekir de ne zaman nasıl bir ışık gördülerki onu koç olarak istiyorlar?Yani sırpça bilmek GS'a koç olmak için yeterli bir meziyet mi?
Ben bu arkadaşları mantıklı olmaya davet ediyorum.GS'ı şu kaostan hiçbir acemi koç kurtaramaz,ben söyliyim yönetim öyle bir hata yaparsa şu zamanlar bile çok aranır...
Acemi biri geleceğine sonuna kadar Koray Hoca ile devam edilsin...

alican esprisi çok zekiceydi tebrikler keşke basketbolda konuşabilsen!...Murat özyer nasıl koç olmuştur nerden koçluğa gelmiştir biliiyormsunuz.Sırpça konuşuyor diyemi koç olsun diyoruz!Takım zaten şu anda daha dibe inemez merak etmeyin...Murat özyer yardımcı coachluktan ülkeri alıp şampiyon yapıp buralara gelmiştir.Eğer sizin coachunuz görevden ayrılmışsa ve fazla seçme şansınız yoksa takımı yardımcı antrenör devralır bu kadar basit...Ayrıca birçok antrenör coachluk kariyerine böyle başlar...Yani murat özyer görevden ayrılmışsa TRİBÜNDE maçı izleyen koray hocanın takımın başına geçmesi kadar saçma bir olay yoktur!Eğer antrenör bulunamadıysa 2.5-3 senedir bu takımın yardımcı antrenörlüğüne yapan kişinin takımın başına geçmesi kadar doğal bişey olamaz!TAKIMI TANIYAN KİŞİ TAKIMIN BAŞINA geçer.Bunun birçok örneği var pek takip etmiyorsunuz sanırım...Sezon sonuna kadar bu takımın başına AZİZ BEKİR in geçmesi kadar normal bişey olamaz!

Kod:
alican esprisi çok zekiceydi tebrikler keşke basketbolda konuşabilsen!...Murat özyer nasıl koç olmuştur nerden koçluğa gelmiştir biliiyormsunuz.Sırpça konuşuyor diyemi koç olsun diyoruz!Takım zaten şu anda daha dibe inemez merak etmeyin...Murat özyer yardımcı coachluktan ülkeri alıp şampiyon yapıp buralara gelmiştir.Eğer sizin coachunuz görevden ayrılmışsa ve fazla seçme şansınız yoksa takımı yardımcı antrenör devralır bu kadar basit...Ayrıca birçok antrenör coachluk kariyerine böyle başlar...Yani murat özyer görevden ayrılmışsa TRİBÜNDE maçı izleyen koray hocanın takımın başına geçmesi kadar saçma bir olay yoktur!Eğer antrenör bulunamadıysa 2.5-3 senedir bu takımın yardımcı antrenörlüğüne yapan kişinin takımın başına geçmesi kadar doğal bişey olamaz!TAKIMI TANIYAN KİŞİ TAKIMIN BAŞINA geçer.Bunun birçok örneği var pek takip etmiyorsunuz sanırım...Sezon sonuna kadar bu takımın başına AZİZ BEKİR in geçmesi kadar normal bişey olamaz!

Bencede AZİZ BEKİR gelmeli şuan için Represada gelse Aydın örste gelse faydalı olamaz.

Sabaha kadar basketbol konuşurum ama bir isme körü körüne bağlı olmayanlar ile konuşurum. Bir insanı bu kadar gözü kapalı savunmak hayra alamet değil. Koray Hoca olmasaydı ve Aziz Bekir gelseydi hiçbir şeyi değiştirmezdi. Fener maçından sonra istisnasız herkes artık iyi savunma yapacağız ve asla vazgeçmeyeceğiz fikrini benimsemişti ama sonuç ortada. O yüzden 'ben biliyorum Aziz Bekir savunma yaptırır, herkesle ilişkisi çok iyi koç olsun' demek için ya takımın içinde bulunup oyuncuların Bekir ile olan ilişikilerini bilmek lazım yada Aziz Bekir'in koç olduğu zamanlardaki maçlarını bilmek lazım. Onun dışında maçtan önce bizde çok görüyoruz Aziz Hoca ile oyuncuların konuşup güldüğünü ama 10küsür milyon dolarlık takımın daha fazla kumar kaldıracak zamanı yoktur. Koray Hoca giderse yerine kendini kanıtlamış veya ne yapacağız belli olan birinin gelmesi şarttır.

Ben Hosley hayranlığınıda anlayamıyorum hiç topu paylaşma yok takım savunmasına katkı yok. her top eline değdiğinde şut atıyor. bir macta 30 top kullanırsan 20 sayı ort oynaman normal. bu adama ne eleştiri nede koçtan topu kullanma ikazı yok beyimiz topu kaptırsın tüm takım tekraradan topa sahip olabilmek için tekrardan savunmaya....

Sabaha kadar basketbol konuşurum ama bir isme körü körüne bağlı olmayanlar ile konuşurum. Bir insanı bu kadar gözü kapalı savunmak hayra alamet değil.

Bencede tam tersi Murat Özyere bazı arkadaşlar körü körüne düşmanlık ediyorsunuz bazılarının dolduruşu veya yanlış yönlendirmesi ile.

aynı kumarı ülker daha büyük bütçeyle oynadı ve murat özyerle şampiyon oldu ibrahim kutluay trepagnier ömer onan falan düşün yani kim güveniyordu murat özyere...Eren arkadaşım öyle bilip bilmeden çıkışlar yapma bunlar sana bir şey katmaz ben şuandaki durum hakkında konuşuyorum körü körüne bağlı falan değilim...yorumları kavramadan cevap yazma!

Bu konuda plemiğe girmek istemiyorum.
Murat Özyer evet Ülkeri şampiyon yapmıştır belki ama Ergin Ataman'nın mirasını yemiştir,dev bütçeyle,doymuş oyuculardan kurulu Efes'i yenmiştir sadece...
GS'da ise inişli çıkışlı bir grafik izlemiştir.Bu sene ise elinde GS tarihinin en iyi kadrosu bulunmasına rağmen ison derece başarsızdır,ben yönetimin yerine olsaydım Budunocts maçı onun vedası olurdu.
Bence örnek verilecek Ergin Ataman, Oktay Mahmudi daha doğru olur.Ama tabi onlar Efes ekolünün temsilcileri,adeta basketbol okulundan mezunlar.
Birde bardağın boş tarafı var.Metebabaoğlu Banvitten ayrıldığında taraftarı bayram yapıştı, yerine asistanı Selçuk Ernak geldi,Banvite o bütçeyle hiçbirşey katamadığı gibi bu sene küme düşmemeye oynayan bir takım ortaya çıktı...Basketbol kariyerinin başında silinip giden birçok koç var...
Aziz Bekir'e gelince, sadece basketbolculuğunu bilirim.Bildiğim kadarıyla şu ana kadar takım çalıştırmadı, eğer onda böyle bir gelecek dahi varsa şu an asla uygun zaman değil.O da şu kaos da harcanır ve tarihe gömülen genç koçlardan biri olur.
GS şu zamanı atlatıcaksa bu ancak tecrübeli bir koç ile olur.Bülent Kormazı geçtim Bayan takımında Hakan Hocanın acemiliklerini görmedik mi?Ya sene sonu olsaydı?

Barış Gürek' Alıntı:
aynı kumarı ülker daha büyük bütçeyle oynadı ve murat özyerle şampiyon oldu ibrahim kutluay trepagnier ömer onan falan düşün yani kim güveniyordu murat özyere...Eren arkadaşım öyle bilip bilmeden çıkışlar yapma bunlar sana bir şey katmaz ben şuandaki durum hakkında konuşuyorum körü körüne bağlı falan değilim...yorumları kavramadan cevap yazma!
Ülker'in parasal gücü var istediği şekilde istediği kumarı oynar ama bizim bugün paramız var yarın yok. Tarihin en pahalı kadrosu bir maceraya daha terk edilemez. Yorumların hepsini sessizce okudum şimdiye kadar ama hep varsayımlar üzerinden konuşuyorsun. Neyse çok vaktim yok yazmaya sadece bilki Aziz Bekir sadece 2-3 haftalık ilaç olur bize ayrıca Murat Özyer ile geldiği yerler çok farklı araştırırsan görürsün...

Fevzi Genç' Alıntı:
Ben Hosley hayranlığınıda anlayamıyorum hiç topu paylaşma yok takım savunmasına katkı yok. her top eline değdiğinde şut atıyor. bir macta 30 top kullanırsan 20 sayı ort oynaman normal. bu adama ne eleştiri nede koçtan topu kullanma ikazı yok beyimiz topu kaptırsın tüm takım tekraradan topa sahip olabilmek için tekrardan savunmaya....
Keşke Hosley her maç 30'u geçtim 20 top kullanabilse :)
Gurovic'i eline gelen sayılı topları atmıyor diye eleştiriyordunuz, şimdi de Hosley eline gelen sayılı topları atıyor diye...
Tolliver'ı kimse izlemiyor saanırım

Barış Gürek' Alıntı:
öneriniz nedir koray hocayla devammı yada koç adayınız kimdir bide onu açarsanız
Koray Hoca'nın takıma hakim olamadığı belli oldu artık. Çok büyük yanlışları var oyunun iki yönünde de. Eğer bu haftada değişim sinyalı vermezse, aynı hatalar yapılırsa ısrarın luzumu yok. Koç adayım ise eskiden beri gönlümde yatan insan Repesa ama şuanda gelme olanağı yok. Sezon başında iyi bir organizasyon ile gelebilir ancak. Şu andaki bize gelebilecek boşta olan koç isimlerini çok bilmediğim için onun yerine en fazla koçun özellikleri sayabiliyorum. 'Şuana kadar ne yaptığı belli olan ve takımı kontrol altına alabilecek biri.' Mesela ismi geçen Ted Baldwin olabilir.

Barış Gürek' Alıntı:
öneriniz nedir koray hocayla devammı yada koç adayınız kimdir bide onu açarsanız
Şu an Koray Hoca takımın başında olduğuna göre aslında çok fazla konuşmaya gerek yok.
Ama Farzedelim gitti...
Baldwin ve Orhun bildiğim kadarıyla boşta...
Keşke Erman Kunter gelse diyicem ama şu an çok zor...

baldwin ve represa forumda birçok kişinin bunlara bende dahil çok istediği kişiler...Ama sizde biliyorsunuzki zor gözüküyor...Bundan alternatifler üzerinden yorum yapıyoruz...Ben AZİZ BEKİR e bu görevin verilmesini isterim buda benim fikrim!

Barış Gürek' Alıntı:
baldwin ve represa forumda birçok kişinin bunlara bende dahil çok istediği kişiler...Ama sizde biliyorsunuzki zor gözüküyor...Bundan alternatifler üzerinden yorum yapıyoruz...Ben AZİZ BEKİR e bu görevin verilmesini isterim buda benim fikrim!
Ben Aziz Bekir'i daha önce söylediğim gibi sadece oyunculuğunu biliyorum.
Koç olarak ne yapar, ne eder başarılı mı başarısız mı olur onu bilemem.Eğer ilk Murat Hocanın gittiği zaman böyle birşey sözkonusu olsaydı yine desteklemez ama karşı da çıkmazdım.
Asistan bir koçu takımın başına getirirken kimin yardımcısıydı bu bence önemli...
Ben GS'a savunma değil, hücum zenginliği katacak bir koç isterim.Hücum ettiğimiz zaman savunmayı zaten vasatın üstünde yaparız.Murat Hoca ve Koray Hoca hücum zenginliği anlamında çok kötüydü.Referansları bu iki hoca olan asistan koç için sadece oynanmaması gereken (en azından şu zamanda) büyük bir kumar derim.Eğer gerçek bir koç gelmeyecekse Koray Hoca ile sonuna kadar devam edilsin.