Zaza Pachulia

aga zaza ile yolları yol yakınken ayırsınlar bence bu saatten sonra. asıl hedef 2 maçı kaçırdıktan sonra ligte işimize yaramaz. alırsın bir yabancı oyuncu oynatırsın sadece EL maçlarında. 2 hafta sakat form tutması da 2 hafta sürse etti sana 4 hafta takıma uyumu organizasyon içindeki yeri felan derken hiç umut bağlamayalım yani. keşke ömer gelseydi hatta semih gelseydi

açıkçası ne ömer'de ne de semih'te bu adamdaki tecrübe mevcut ama şu durumda zaza'nın da bize pek faydalı olmadıgı ve olacak gibi de görünmedigi anlaşılıyor...sıkıntı...lokavt sonrası bizde kalma ihtimali hususunda da yeni bişey yok sanırım?? ya da duyan bilen var mıdır?

geldiğinde en fazla sevinenlerden biriydim..kafa olarak burada olmadığını gördük..sakatlığını atlattığında lokavt bitmiş olur zaten..kendisi de gösterdiği performans ile yılın bidonu ödülünü açık farkla kazanır..

NBA den oyuncu getiren takımlar genelde takım dengelerini bozmadan bir kademe üste çıkaracak oyuncular getirdiler. Zaza geldiğinde öyle gürültü koptu ki senelerdir yanlış Zaza izliyorum sandım açıkçası. Uzunlarımızın ayakları çabuk genelde. Songaila yı ben şu ana kadar çok beğendim ama Zaza daha sahaya adım atar atmaz takımla olan uyumsuzluğu belli oluyor. Biz onu savunmaya sertlik getirsin diye aldık ama o şu ana kadar atma derdinde gibiydi.

Bence zararın neresinden dönülse kar. Böyle iyi planlanmamış işleri sevmiyorum. Her ne kadar Sertaç ı beğenmesem ve ona güvenmesem de Cevher in dakikalarının artmasıyla uzun rotasyonumuzun rayına oturacağını düşünüyorum.

Dwight Howard gibi bizi bir kademe üste çıkaracak bir uzun getiremediğimize göre gereksiz bence Zaza. İstediği kadar da iyi performans versin, yeni kurulan genç bir takıma uygun bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

zaza nın bizim takımla olan uyumsuzluğunu ibrahimovic in barça daki uyumsuzluğuna benzetiyorum ben :) zaten kısa süre oynayacaktı, onda da sakatlandı...

Zaza Pachulia yerine Nikola Pekovic'e parayı bassaydık keşke diyorum.

pekovic i alsaydık zaten beko basketbol liginde şampiyon belli olurdu:D:D f8 i de baya zorlardık şans ve psikolojiden yana da iyi durumda olsaydık f8 e gelirdik:D:D ama pekovic büyük para istiyordu sanırım. 2 milyon avro

Ömer Aşıkında 2 haftadan sonra sakatligin geçecegini ve sonra olympiakosla lokavt surerse anlasma yapılcagını duydum yani ömerde gelse zaza'dan farklı olmazdı.
Bence Zaza'yı almamizda en büyük etken Türk oyuncu statüsünde oynaması dışarda adam bırakmamaktı ama Zaza Avrupa Şampiyonasi sakatlık gecirdikten sonra eski Zaza olamadı malesef.
Bir uzun kesinlikle şart İbaka gibi 2 aylık sozlesmeyle birini alabilsek keske bu 2 aydan sonra zaten top16ya kalamayan takımlardan buluruz bir uzun...

Gerçekten şaşırıyorum, bahsini ettiğimiz insan bundan dört ay öncesinde bize geleceğini duysak sevinçten havalara zıplayacağımız Zaza Pachulia iken nasıl oluyor da daha doğru-dürüst oynamadan adamı silip-geçiyoruz. Belki hatırlayanlar vardır bu adamın daha 20 yaşına bile basmadan Euroleauge'de Ülker forması ile ciddi rakiplere karşı ortaya koyduklarını ve NBA sürecinin bu şekilde başladığını... Bu Zaza, o Zaza'nın gerisinde mi; elbette hayır. Bilakis Avrupa seviyesi için etkileyici olan hücum özelliklerinin yanına önemli bir savunmacı apoletiyle ve daha sert bir karakterle, yani kendini ciddi manada geliştirmiş olarak geliyor. Öyleyse nedir bu sabırsızlık? Lokavtın ne zaman sona ereceği belli değil, çok ciddi manada uzayabilir ve bunun sonucunda Avrupa takımlarıyla anlaşma yapmış oyuncular sezınu tamamlayıp öyle dönme kararı da alabilir. Bu durumda elimizde böylesi kaliteli bir isim varken, takımımızın tam eksik noktasına cuk oturması beklenirken eleştirileri biraz daha akıl-mantık süzgecinden geçirip de yapsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Gerçekten şaşırıyorum, bahsini ettiğimiz insan bundan dört ay öncesinde bize geleceğini duysak sevinçten havalara zıplayacağımız Zaza Pachulia iken nasıl oluyor da daha doğru-dürüst oynamadan adamı silip-geçiyoruz. Belki hatırlayanlar vardır bu adamın daha 20 yaşına bile basmadan Euroleauge'de Ülker forması ile ciddi rakiplere karşı ortaya koyduklarını ve NBA sürecinin bu şekilde başladığını... Bu Zaza, o Zaza'nın gerisinde mi; elbette hayır. Bilakis Avrupa seviyesi için etkileyici olan hücum özelliklerinin yanına önemli bir savunmacı apoletiyle ve daha sert bir karakterle, yani kendini ciddi manada geliştirmiş olarak geliyor. Öyleyse nedir bu sabırsızlık? Lokavtın ne zaman sona ereceği belli değil, çok ciddi manada uzayabilir ve bunun sonucunda Avrupa takımlarıyla anlaşma yapmış oyuncular sezınu tamamlayıp öyle dönme kararı da alabilir. Bu durumda elimizde böylesi kaliteli bir isim varken, takımımızın tam eksik noktasına cuk oturması beklenirken eleştirileri biraz daha akıl-mantık süzgecinden geçirip de yapsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Alperen kardeşim çok güzel anlatmışsın, olaya bakış açın şahsen beni çok etkiledi.Tebrik ederim...

Basketdergisi, yaptığı özel haberinde Zaza'nın gelecek hafta calısmalara baslayacağını söylüyordu.

Efes macında sahada olmalı mutlaka.