Bank Asya 1. Futbol Ligi

Hiçbir şeyi kaçırmıyorsun Gazanfer:)

Tavşanlı iyi dayanıyor bakalım nolcak bu haftanın sonunda iyi bir Bankasya analizi yapmayı düşünüyorum.Tavşanlı süpriz yapabilirmi yapabilir ama playofflara kalırsa şansı yok direk çıkarsa çıkar diyorum.Çünkü playofflar kendi evinde oynanmıyor ama bize heryer Tavşanlı diyosanız çıkabilirde:)

Bolu Tavşanlı el ele Sportoto süperlige:)

Tavşanlı'nın başarısı gerçekten inanılmaz.Bugün basın toplantısında hoca hedefimiz kümede kalmaktı ama şimdi bu durumdayız.Bunu kovalıcaz sonuna kadar.Olmasa da hedefimize ulaştık demiş.Peri masalı devam ediyor :)

Ben Samsun şampiyon, ikinci olarak da Tavşanlı gelir diye düşünmekteyim. Bu ikiliden biri son haftalarda düşüşe girerse bir diğer ilk iki adayım Bolu.. Sezon başı kadrolara bakınca Denizli rahat rahat şampiyon olur diye düşünüyordum. Ama evlerindeki son 8 maçı kazanamayıp, son 16 maçlarında da sadece 2 galibiyet alabilerek çok şaşırttılar cidden beni...

Bolu 2-0 önde ve artık kazandı diyebiliriz şuan ilk 6 bence koptu gibi alt tarafla 1-2 oynama olur en fazla.Son 5(bazı takımlar için 6) haftaya girdik diyebiliriz bu haftalara girerken 5-6 puanlık farklar çok büyük farklar diyebiliriz çünkü artık kimsenin kaybetme lüksü yok.İlk ikide oynamalar olabilir benimde adaylarım.

Samsun-Bolu-Tavşanlı bu 3 takımda şampiyon olabilir.
İlk ikide olmayan takım playofflarda lige gelecek takımdır.

Banko:Samsun-Bolu
İdeal:Tavşanlı
Plase:Ordu-Rize-Mersin
Bomba:Gaziantep Belediye

Samsunspor'um adım adım 1.lige doğru geliyor,sadece biraz daha sabır. Zenke yeni Emenike olma yolunda,dikkat edelim..

Samsun geldi gelecek. İkinci takım için Mersin ve G. Antep Belediye'den biri bir adım daha önde gibi, Tavşanlı da ensede... Haftaya Tavşanlı-G.Antep Belediye maçı çok önemli gerçekten, olası bir beraberlik Mersin'i çok rahatlatır.. Birkaç hafta önce şampiyonluk hesabı yapan Bolu ilk 6 potasından düştü, bakalım tekrar ilk 6 içine girebilecek mi..

Önümüzdeki 2 maç çok önemli.

Bu 2 maçı kazanırsak Süper Lig'deyiz diyebilirim. Mersin-Bolu maçında puanlar paylaşılsa en güzel senaryo olur sanırım bizim için.

Evimizdeki Gaziantep BB-Akhisar maçlarından korkmuyorum ama Rize maçı oldukça zorlu geçecek. Playoff'tan yükselmek de seçenekler arasında tabiki...

Güngören çoğu zaman yaptığı gibi üst sıralarda ki bir takıma daha çelme taktı. Eğer Güngören bu ligde kalıcı olabilirse çok iyi işler yapabilir. Çünkü takım biraz iyi olursa Güngören'in taraftar potansiteli çok fazla. Stadyumu tamamı ile doldururlar.

Bolu 2-0 önde ve artık kazandı diyebiliriz şuan ilk 6 bence koptu gibi alt tarafla 1-2 oynama olur en fazla.Son 5(bazı takımlar için 6) haftaya girdik diyebiliriz bu haftalara girerken 5-6 puanlık farklar çok büyük farklar diyebiliriz çünkü artık kimsenin kaybetme lüksü yok.İlk ikide oynamalar olabilir benimde adaylarım.

Samsun-Bolu-Tavşanlı bu 3 takımda şampiyon olabilir.
İlk ikide olmayan takım playofflarda lige gelecek takımdır.

Banko:Samsun-Bolu
İdeal:Tavşanlı
Plase:Ordu-Rize-Mersin
Bomba:Gaziantep Belediye

2 ay önce yazdığımdaki tabloya göre Samsun-Bolu-Tavşanlı görünüyordu şimdi ise işler ok karıştı Mersin 80 de attığı golle 2-1 kazandı.Son hafta bay olmalarına rağmen iyi avantaj sağladılar.Haftaya Mersin-Bolu maçı bütün dengeleri değiştirir.Çıkacak takımlar haftaya belli olabilir.Gaziantep Belediyede yapacaklarını yaptılar bir lige aynı şehrin 2 takımı fazla Gaziantep var zaten belediyesi eksik kalsın..

Samsunspora süper lige hoşgeldin diyoruz kaldı 2 takım..

Ve Mersin-Bolu maçı başladı. Bakalım Mersin 29 senelik Süper Lig hasretini bitirebilecek mi. Tribünler tıklım tıklım, hakem Fırat Aydınus. Yayın TRT-1

Mersin İdmanyurdu 1 Bolu 0
Gaziantep Belediye 3 Samsun 0
Çaykur Rize 2 Tavşanlı Linyit 1

İlk yarı sonuçları en önemli maçlarda... Mersin üstünlüğünü korursa 1. lige çıkacak. Ama kazanamazlarsa %99 Gaziantep Beledye 1. lige yükselecek

Artık tribündeki yerini alırsın herhalde final maçında :)

Aldım tribündeki yerimi Can. :)

Mersin halkını böyle birlik, beraberlik içinde görmek ne müthiş bir şey. Mersin'imize hayırlı, uğurlu olsun! Kaderde Galatasaray'ı Mersin'de desteklemek te varmış. :)

Haftaya Akhisar'ı yenersek biz de Playoff oynamaya hak kazanacağız.

Bir mucize daha istiyorduk aslında ama çok şanssız şekilde berabere kaldığımız maçlar oldu. Ama hala ümidimiz kaybolmadı, yeterki Playofflara kalalım.

Mersin'e de tebrikler.

Mersin-Bolu maçını izledim (Can hatırlattığın için teşekkürler) ve büyük keyif aldım. Mustafa, Çağdaş ve Enes faktörü nedeniyle gönlümden Mersin´in galibiyeti geçti. Aslında Uğur Güven için Bolu´yu da tercih edebilirdim ama onların işi ölme eşeğim ölme. : )

Enes, Galatasaray´a karşı oynayacağınız maçlar hariç Mersin´e Süper Lig´de başarılar dilerim.