Euroleague 2016/2017 Sezonu

efes'in oyuncu kalitesi gerçekten çok yüksek. isimlere bakınca insana bir güven geliyor. cska'dan sonra en potansiyelli oyuncu grubu olabilir. taraftarı olan bir kulüple çok başka olurdu bu takım.

Katılmıyorum, Dunston ve Heurtel takımı yukarı çekiyor bence. Honeycutt hem dengesiz hemde sadece atlet, bazen gününde olup şut sokuyor. Brown da kendine oynuyor gibi.

Katılmıyorum, Dunston ve Heurtel takımı yukarı çekiyor bence. Honeycutt hem dengesiz hemde sadece atlet, bazen gününde olup şut sokuyor. Brown da kendine oynuyor gibi.

saygı duyarım. ben tek tek isim saymanın bile anlamsız olduğunu düşünüyorum. her pozisyon için çok potansiyelli oyuncular var. sadece türk oyuncuları cedi, doğuş, can maxim bile takıma derinlik katan oyuncular. yabancıların her birinin çok iyi yaptığı belli şeyler var. zaten bahsettiğiniz istikrar sorunları olmasa bu takım hemen her takımı yıkar geçer.

potansiyel kelimesi de bir noktada oyuncuların pik yaptığı kısımlar düşünülerek anlaşılmalı. bu takımın ortaya koyabileceği maksimum şeyi potansiyeli olarak görürsek düşüşler zaten bu değerlendirmede konu dışı kalıyor.

Brown, Dunston, Paul, Granger , Honeycutt vs... euroligin enerjisi en yüksek takımı. Bununla birlikte Heurtel liderliğinde müthiş bir takım ama hala tam randıman vermiyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Panathinaikos Mike James'in son saniye üçlüğü ile Kazan'ı 83-82 mağlup etti. Çok çekişmeli bir maç oldu. Ne hikmetse ülkemizde tv yayını yoktu...

Önümüzdeki 2-3 haftalık periyoda göre maçları analiz etmek gerekiyor artık. Son 7 haftaya da girildiği düşünülürse heyecan en üst düzeye çıktı. Ben bizim takımın performansı hariç bu seneki sistemden memnun kaldım. Her hafta maç kalitesi bir hayli fazla olan maçlar izledik. Takım sayısı az olsa da önümüzdeki sezonlarda ligin oturması ve gelirlerin artmasıyla tekrar NBA yıldızlarını da görürüz ligde inşallah.

Galatasaray bu 2 haftada Real Madrid ve CSKA ile karşılaşacak. Sonra da Oly deplasmanına gideceğiz. Bizim için çok keyifli bir dönem olmayacak maalesef. Sıramızı etkileyen de bir durum olmadığı gibi bu takımların liderliği ellerinde tutma yarışından dolayı maçlara önem vermeme gibi bir durumları da olmayacak. Maalesef takımımız için olumlu tek bir cümle kuramıyoruz.

Türk takımlarından Fenerbahçe önce Zalgiris deplasmanına gidecek sonra da Baskonia ile içeride oynayacak. Sloukas da yokken Zalgiris deplasmanı onlar için çok zor geçebilir. Zalgiris form tutmaya başladı. Son 5 maçın 4 tanesini kazandılar. Bu hafta izlemesi en keyifli maçlardan biri olacak bu.

Efes Unics deplasmanından sonra Brose ve Maccabi ile içeride oynayacak. Bu 3 maçtan alacakları galibiyet ile 5. sıra için iddialı duruma gelebilirler. Ben zevk alıyorum ayrıca maçlarından. Kazanmalarını da istiyorum. Ayrıca Efes de son 5 maçta 4 galibiyet aldı. Bunun dışında son 3 haftada Fener, Oly ile içeride, Real ile deplasmanda oynayacaklar. Bu 3 maça kadar fire vermezlerse o gazla buradan da en az 2 galibiyet çıkarırlar.

Darüşşafaka sezonun en kritik maçına çıkıyor. PAO ile İstanbul'da oynayacaklar. Kazanamazlarsa Play-Off'tan kopabilirler. Ligdeki son maçları da Kızılyıldız ile İstanbul'da. Performanslarına göre o maç final maçı olacak Daçka için.

Diğer takımlardan Real ve CSKA son 2-3 hafta rakip seçmek için sürpriz sonuçlara imza atabilirler. O haftalara kadar muhtemelen her maça galibiyet parolasıyla çıkacaklar.

PAO için Daçka maçı kader maçı olacak. Kazanırlarsa sıralarını korumak adına avantaj sağlayacaklar, kaybederlerse Play-Off yarışına geri dönecekler.

Rakiplerinin form tutmasıyla Baskonia ve Kızılyıldız Play-Off yarışında foto finişe kalacaklar muhtemelen. Basketbol seviyesi yukarı çıkınca defoları ortaya çıkacak.

Maçların sonuçlarını tek tek tahmin edip sezon sonu tablomu çıkardım;

Real ve CSKA aynı galibiyet sayısıyla tamamlar. İkili averajla Real Madrid lider, CSKA ikinci olarak ligi tamamlar.

Olympiacos ve Fenerbahçe de aynı galibiyet sayısıyla tamamlar. İkili averajla Olympiacos üçüncü, Fenerbahçe dördüncü olarak ligi tamamlar.

PAO ve Efes de ligi aynı galibiyetle tamamlar. İkili averajda eşit durumdalar. Hangi takımın averajı daha iyi olursa o takım beşinci, diğer takım altıncı olarak ligi tamamlar. Efes bence beşinci olur.

Kızılyıldız ve Baskonia da aynı galibiyetle tamamlar. Kızılyıldız yedinci, Baskonia sekizinci olur.

Darüşşafaka dışarıda kalabilir.

Eşleşme tahminlerim;

Real Madrid - Baskonia
CSKA - Kızılyıldız
Olympiacos - Panathinaikos
Fenerbahçe - Anadolu Efes

NOT: Tahminlerimde başarılı olduğum sanılamaz. :)

Aynı ülkeden takımları birbiriyle eşleştirmek için uğraşılsa ancak böyle denk gelirdi herhalde :). İlk 6 konususnda hem fikirim ama Darüşşafaka'nın bir şekilde ilk 8'e kendini atacağını düşünüyorum, ama kaçıncı sıradan, kimin yerine olur kestiremiyorum.

Bu arada genel anlamıyla yeni formattan bende memnunum. Ama şöyle bir sıkıntı sanki baş göstermeye başladı; "Hedefi kalmayan takımların konsantrasyon eksikliği". Bu tarz formatların en büyük sıkıntısı bu. Bunu engellemek adaına bir çözüm üretilmeli ki son sıradaki 2-3 takımın sonraki sezon alınmaması gibi (bir nevi küme düşme) bir uygulama yapılabilir. Tabii bunda da
A lisanslı takımların sıkıntısı olacak.

Fenerbahçe bizim oyuncu topluluğuna (takım diyemiyorum) final four oynatabilecek kalibrede 2 oyuncusundan eksik olduğu günde yine en doğru oyunu oynayabiliyorlar. Adamlar Nunnaly'i bile işin içine soktular, Bennett gibi bitmiş adamdan bir şey alabiliyorlar, Antic'i günün basketbolunda hala basketbolcu gibi gösterebiliyorlar. Sevsek de sevmesek de gerek geçen hafta Olympiacos maçında gördüğüm taraftarı, gerekse 1.5 yıldır izlettikleri takımla belli bir kültür kazandıklarını söylemeliyiz. Başta da en doğru adamla çalıştıklarına göre uzun zaman oralardan inmeyecekleri bir gerçek. Zalgiris'in çaylak koçu Saras da ikinci periyodun başındaki doğru paslaşmadan doğan boş turnikeden sonra çeyrek başlayalı 50 saniye geçmişken molasını aldı. Adamın bu seneki Beşiktaş ayarında kadro var ama Euroleague'de 10 galibiyet aldı, Play-off'tan 2 maç uzakta. Neden olduğunu anlamak için 10 dakika kendisini izlemek yeterli. İşin özü tüm büyük egolarına rağmen kendini 2003-14 Popovich gibi reankarne eden bir Obradovic ve günün tempolu basketbolunu ve topa baskılı savunmasını tüm kadro defektine rağmen yerine getirmeye çalışan Saras. Bizde de 20 yıl boyunca bu coğrafyanın en pahalı takımlarını çalıştırıp antrenörlük kariyerinin ''prime time''ı olması gereken zamanda haftada 2 oyuncuyu kadro dışı bırakan koç var. Tüm başarılara rağmen kendini geliştirmeye devam etmek veya başarı kazandıktan sonra modern çağın isteklerine cevap vermeden, bildiğini okuyup yerinde saymak. Hangisiyle yola çıkmanın daha gerçekçi olduğunu günbegün görüyoruz. Tembellik baş gösterince isimler de bir yere götürmüyor insanı.

Bir kisim taraftar yönetim istifa ve Ataman istifa diye bagriyor. Ataman istifa bagrirken, digerleri islikliyor onlari. Bu arada görevlilerde onlari kayit altina aliyor. Büyük ihtimal istifa diyenlerede ceza gelir. Resmen git gide Fb'ye benzedik. Resmen bittik beyler, bittik!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yönetim de ataman da istafa, tamam. Ben de farklı düşünmüyorum. Ama bu tarz protestolar maç koptuktan ya da bittikten sonra olması daha doğru bence. Ultraslan'ın ne maçla ne de sahadaki basketbolla alakaları yok. Rakip hücum ediyor, tribünün önemli kısmı rakibi ıslıklarken bile beste söylemeye çalıyorlar(lise-üyeliklerle alakalı). Şunu da belirteyim; protesteların temeli futboldaki başarısızlıklar. Mesela beşiktaş maçını kazanmış olsaydık büyük ihtimalle bugünkü protestoların hiçbiri olmayacaktı. Tekrar edeyim, yönetim de Ataman da istifa, ama maç bitine-kopana kadar maçın içinde kalmak lazım. Sayılı Euroleague maçımız kaldı, bi daha ne zaman oynarız belli değil. Bugün maç da iyi gidiyorken tadını çıkarmak lazım.

Yönetim de ataman da istafa, tamam. Ben de farklı düşünmüyorum. Ama bu tarz protestolar maç koptuktan ya da bittikten sonra olması daha doğru bence. Ultraslan'ın ne maçla ne de sahadaki basketbolla alakaları yok. Rakip hücum ediyor, tribünün önemli kısmı rakibi ıslıklarken bile beste söylemeye çalıyorlar(lise-üyeliklerle alakalı). Şunu da belirteyim; protesteların temeli futboldaki başarısızlıklar. Mesela beşiktaş maçını kazanmış olsaydık büyük ihtimalle bugünkü protestoların hiçbiri olmayacaktı. Tekrar edeyim, yönetim de Ataman da istifa, ama maç bitine-kopana kadar maçın içinde kalmak lazım. Sayılı Euroleague maçımız kaldı, bi daha ne zaman oynarız belli değil. Bugün maç da iyi gidiyorken tadını çıkarmak lazım.

UltraAslan yönetim istifa neden diyemiyor!
UltraAslan dediği için değil hak etmediği için Ataman istifa !!!

UltraAslan yönetim istifa neden diyemiyor!
UltraAslan dediği için değil hak etmediği için Ataman istifa !!!

ultraslanı ciddiye almıyoruz çünkü sucuk ekmek yediği adama istifa diye bağıramıyor bağaranıda tartaklamaya kalkıyor.ama basketbol şubesine tarihin en büyük başarılarını kazandıran adamı bir sezonu kötü geçti diye istifaya davet ediyor.ünal aysal gelsin hepinizi temizleyecek bu kulüpten yaşasın tam bağımsız galatasaray
yaşasın galatasarayı menfaatsiz sevenler