Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Bu hafta benim de dahil olduğum çoğu kişi artık tamamen kopacak. De Colo unutanlar , Goudelock alanlar , Udohçular , Bargnani'yi ucuzdan kapatırımcılar , Wanamaker alanlar ve Galatasaray'dan kimseyi yakalayamayanlar , Jankunas'I olmayan çoğunluk ve komple Barca tayfası iptal.
Bu arada takım 40 yerkes bile içerde iyi rank yapabilen Tyrece Rice da hakikaten garip adam. İçerde al dışarda çıkart adamı kadrodan :D

GS karşısında Rice banko alırdım ama bu hafta Wanamaker'in durumunu görünce bilemedim şimdi. Oyuncuya değil bizim takıma güvenmiyorum, sağı solu belli olmuyor.
Ek olarak Daçka karşısında Pana uzunlarından biri daha rekor kıracak. Artık klasikleşti. Bu Bou mu yoksa Fotsis mi olacak? İşte bu tercih haftanın kaderini belirler.

Heurtel bu hafta hayal kırıklığı oldu.Teodosic'in yanına Larkin'i ekledim, artık kafam rahat.Dorsey'den 2 haftada aldığım 14 krediyle beraber PF-C'ye Melli hamlesi yapma zamanı geldi.
Teodosic, Larkin, Langford, Melli Vesely Moerman demirbaşlarım.Sakatlanmadıkları sürece çıkmam bu oyunculardan.
Singleton'un kredi arttırması şahane oldu.De Colo iyileşene kadar demirbaşları bozmadan De Colo'yu alabilecek krediye sahip olmam için son değişiklik hakkımı kredisi artacak oyuncudan yana kullandım, o da Emir Preldzic.De Colo'nun dönüşü ne kadar geç olursa benim için o kadar iyi.Bourousis bir türlü beklediğim çıkışı yapamıyor.Önümüzdeki hafta vedalaşma sırası ona gelecek.
Teodosic Larkin-Langford Singleton Clyburn Emir-Melli Vesely Moerman Bourousis + 4.94 kredi

Uzunlardan verim alsam çok ciddi kredi toplayacağım haftada 120 ye gelebilmek koydu. Diebler sağolsun kârlı çıkardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GS karşısında Rice banko alırdım ama bu hafta Wanamaker'in durumunu görünce bilemedim şimdi. Oyuncuya değil bizim takıma güvenmiyorum, sağı solu belli olmuyor.
Ek olarak Daçka karşısında Pana uzunlarından biri daha rekor kıracak. Artık klasikleşti. Bu Bou mu yoksa Fotsis mi olacak? İşte bu tercih haftanın kaderini belirler.

Rice ın önemli bir farkı, içeri drive etmesi ve faul alabilmesi. Clyburn gibi olur diye düşünüyorum. Wanamaker ları karla satıp Rice alırım diyordum ama Wanamaker ın zarar ettirmesi planlarımı altüst etti. Pana karşısında tutayım mı takımda yoksa satayım mı bilemedim. Bir hafta var düşünmek için. Bakalım artık..

Rice ın önemli bir farkı, içeri drive etmesi ve faul alabilmesi. Clyburn gibi olur diye düşünüyorum. Wanamaker ları karla satıp Rice alırım diyordum ama Wanamaker ın zarar ettirmesi planlarımı altüst etti. Pana karşısında tutayım mı takımda yoksa satayım mı bilemedim. Bir hafta var düşünmek için. Bakalım artık..

Hocam wanamaker da faul alan bir oyuncudur. Zaten bakarsak wanamaker 33 faul almış şu ana kadar, rice 37, maç başına 0.5lik bir fark var. Wanamaker'ın bizim maçta etkili olamamasının bir numaralı nedeni savunmada çok yıpranmasıydı, her seferinde schilb gitti post up oynadı, arkasında wanamaker'ın durması kolay değil.
Clyburn de içeriye drive ettiği pozisyonlarda çok başarılı olamadı, 4 tane 3lük attı, kendisi için çok çok ekstra bir durum, %25le atıyordu bu maça kadar, zaten bakarsanız son 5 senede %30un üstüne çıkmamış bir oyuncu, 16pir inin 12si bu üçlüklerden geliyor.
Sene başından beri bakarsak bize karşı 15+ pir yapan bütün 3-4 numaralar üçlük atarak yapmış, drive edenleri bir şekilde tutabiliyoruz, 3lük atanlarda sıkıntı var, sene başında kredisi dolayısıyla birçoğumuzun kadroya katıp bela okuyarak satmak zorunda kaldığı milaknis vasıfsızı bile 3 üçlük attı bize.
Rice'ın da deplasman performansı ortada, macera aramak olur bu bence

Moermann dan çıktım , Printezis, Parakhouski, Dunston, Birch, Vesely arasında kimi tercih etsem diye tıkandım yardım edebilecek var mı [emoji1] tabi Ayres da son kaçta ki gibi süre bulur mu diye de düşünüyorum ??

Moermann dan çıktım , Printezis, Parakhouski, Dunston, Birch, Vesely arasında kimi tercih etsem diye tıkandım yardım edebilecek var mı [emoji1] tabi Ayres da son kaçta ki gibi süre bulur mu diye de düşünüyorum ??

Ayres 12 dk sure buldu sadece. Yuksek rankingi yaniltmasin siradisi bir mac oldu gercekten. Bu arada haftalar
gittikce zorlasiyor. De Colonun gitmesi De Colo olmayanlar icin cok buyuk firsat oldu. Tabi bir tane garanti adam ve degisiklik hakki da gittiginden tercihler cok cok onem kazandi. 2-3 numaralarda gidilecek 2-3 isim belli. Disina cikilacagini pek sanmiyorim.

Benim buradaki hissiyatim Teonun performansinda dusus bekliyor olmam. Mac uygun belki rankinge, Teo formda, degisiklik hakkini bosa harcamak gibi oluyor ama tum ipler Teodayken zor maclarda ciddi bocalama riski olan bi oyuncu. Hemen sonraki hafta da Borse deplasmani var ki gecen sene orda bana -3 le cok aci bir tecrube yasatmisti. :)

He Teo 2 macta 20 yapar ben de konustugumla kalirim ayri mesele ama Pgler inanilmaz formdayken birinden dahi dusuk alma riskimiz yok. Heurtel satanlar kara gecti bu sekilde. Teo icin de boyle bir hissim var ama gorecegiz.

Omic'in hali ortada iken Dunston tercih edilebilir. 30 dk'nın altına çok düşmeyecektir. EL'de bu kadar süre alan bir pivot ise düzenli olarak +15 getirir. Belki 1-2 maç kötü performansı olabilir ama Dunston muhtemelen kadrolarımda değişmez olur.
Ayres konusunda ise iyi oyuncu ve daha fazla süre bulması gerekiyor. Bence bir önceki maç sıradışı gibi görünse de süresinin artması adına bir referans. Kredi artışı kesin muhabbetine girmeyeceğim, çok artmayacak zaten ama kredi sıkıntısı çekenler ve 2-3 numara pozisyonuna yüklenmek isteyenler için iyi bir alternatif.

PF/C pozisyonunda kimi çıkaracağım konusunda hiçbir fikrim yok. Tavsiyesi yada önerisi olan varmı ?
Nikola Melli
Ekpe Udoh
Anthony Randolph
Jan Vesely

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kağıt üzerinde Melli çıkarılır gibi duruyor ama Vesely iyi pir getirse de ben güvenemiyorum bir türlü, ciddi mental problemleri var ve erken faul problemi zaafı var.

Melli,Randolph ve Vesely son 2 maçtır çok formda.
Melli deplasmana Kaunas'a gidiyor. Lima,Motum ve Jankunas'la boğuşacaktır işi zor olabilir.
Randolph kendi sahansında Unics'e karşı oynuyor. Maç erken koparsa az oynayabilir diye düşünüyorum. Real'in pota altı savunması Williams ve Parakhouski'ye fazla gelebilir. Ama Parakhouski deplasmanlarda iyi oynuyor unutmamak lazım.
Vesely , koş koşu sever, EA7 Milano deplasmanına gidiyor. Onun maçı olabilir. Gerçi Fener tempoyu düşürmek isteyecektir, ama Maccabi karşısında başaramadılar.
Benim tercihim Udoh olurdu, son Efes maçında 10 PIR getirmiş. Gerçi Maccabi maçından 23 PIR getirmiş ama bu maç için aynı performansı gösterir mi bilemem.
Ama yine de çok zor tercih.

Bana daha az güven veren Randolph aslında ama Real - Unics maçının çok tempolu geçeceğini düşünüyorum. Yine aynı şekilde Vesely EA7 Milano karşısında yüksek tempoda show yapabilir. Melli ve Udoh ise asla çıkmayı düşünmediğim oyuncular... sanırım bu bölgede değişiklik yapmamak daha mantıklı.. eğer bir değişiklik yaparsam da Randolph olur şuanlik..

Bu hafta benim için karar vermesi en zor hafta olacak. De Colo nun sakatlığı çok plan bozdu. Guard pozisyonunda Teodosic ve Larkin var. Bu 2 isimden daha iyi pir getirmesi muhtemel Lull ve Calathes var sadece.. gelde işin içinden çık!!