Jaka Lakovic

O dediğin sihirbazlık olayı şut kaçırsa da laf söylense o zaman olur. Yarı sahadan doğru dürüst baskı olmadan da topu kaybedip, topu getirmeden acizsen her türlü laf söylenir.

Umarım şu olay artık gitmesine vesile olur, git işte arkadaş yapamıyorsun. Geçen sene playofflardan beri verdiğin zararın haddi hesabı yok.

Birincisi Lakovic kenarda paslanmışken neden oyuna girdi, ikincisi topu neden o taşıdı?

Lakovic'in değil Ergin Ataman'ın hatası maalesef. Üstüne azarlaması hiç mi hiç yakışmadı.

O dediğin sihirbazlık olayı şut kaçırsa da laf söylense o zaman olur. Yarı sahadan doğru dürüst baskı olmadan da topu kaybedip, topu getirmeden acizsen her türlü laf söylenir.

Umarım şu olay artık gitmesine vesile olur, git işte arkadaş yapamıyorsun. Geçen sene playofflardan beri verdiğin zararın haddi hesabı yok.

Yahu adam maç sonuna kadar 30 saniye bile oynamamış sen kalkmışın son dakikada soğuk adamı oyuna alıyorsun.Sporcu psikolojisini bilmediğin buradan belli.
Ben jaka iyi basketbolcu demiyorum zaten kendisine yapılan muamele çok yanlış.

Şu adam gitse de bir kurtulsak arkadaş yeter be bıktık artık hayır aynı hataları geçen sene de yapıyordu, bu arkadaşı bırakmış işte basketbol zorlamaya ne gerek var, gitmiyorsa bırak kadro dışı ne hali varsa görsün.

Ergin Ataman'ın bu kadar soğukken ve kafasında bitirmişken Lakovic'i en kritik yerde oyuna alması hataydı belki ama Lakovic de bitmiş gerçekten. Doğru düzgün bir baskı yok üzerinde ve maçın belki de kırılma anına sebebiyet veriyorsun, yazık gerçekten.. Gidecek mi kalacak mı net bi belli olsun artık da ona göre yorumlarımızı yapalım, iyice yılan hikayesine dönmeye başladı durumu. Kesinlikle gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

Maçın sonuna bakıldığında Ergin Ataman'ın Lakoviç'i oyuna sokmasının hata olduğu görülüyor, çünkü Lakoviç en olmadık zamanda top kaybı yaparak maçın kaybedilmesine neden oldu.

Lakoviç o top kaybını yapmayıp aksine iyi bir şekilde kullansaydı ki kullanabilirdi "kenarda Lakoviç var" diyecektik.

Ama hesaplar tutmadı. Ergin Atamanı Lakoviç tercihinden dolayı eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Lakoviçin bir top kaybı yaptığı için asılmasına da gönlüm razı değil. Peki yanlış olan neydi derseniz bence yanlış olan Lakoviç'in hemen çıkarılması ve çıkarılmakla kalmayıp, haşlanmasıydı.

Ergin hoca bence o son pozisyonda Lakoviç'i oyuna alıp onu kazanmak istedi,sonuçta Avrupanın en tecrübeli oyuncularından birinden bahsediyoruz.Belki de transfer yerine Lakoviç'i kazanmak istedi hoca.

Ergin hoca bence o son pozisyonda Lakoviç'i oyuna alıp onu kazanmak istedi,sonuçta Avrupanın en tecrübeli oyuncularından birinden bahsediyoruz.Belki de transfer yerine Lakoviç'i kazanmak istedi hoca.

"LAKOVIC'İ İÇİMDEN GELDİĞİ İÇİN OYNATTIM"

Jaka Lakovic'in durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, Lakovic'i maçtan önce kullanmayı düşünmediğini ifade ederek:''Aslında kullanmaya niyetim yoktu ama içimden geldi. Hawkins de bayağı yorulmuştu. Maçtan önce planlarımızda yoktu. Lakovic'in büyük ölçüde gitme durumu var. Şu anda pazarlık aşamasındayız. Elimizdeki oyuncunun ne kadar değerli olduğunu göstermiş olduk. Biliyorsunuz kamuoyunda sporcularla ilgili spekülasyonlar var. İçimden geldi oynattım. İnşallah alıcı olan kulüp de bu maçı izler ve Lakovic'in ne kadar formda olduğunu görür'' dedi.

Bu açıklamayı henüz hafta içi yapan koç gerçekten kazanmak için mi kullandı yani? Lakovic ile dalga geçti resmen, o anda oyuna almak da büyük riskti, sen sildiğini belli etmişsin ona ve dalga geçmişsin, o da öylesine oynadı kaybetti topu.

Gecen sene butun sezon Lakovic takimla dalga gecerken iyi di. Bu sefer de Ergin Ataman gecmisse iyi etmis. Dua etsin lakovic de o hatadan sonra sopa yemedi hocadan. Ergin Atamana destek olunmasi lazim. Ilk defa hem ust duzey hem de GS ruhunu, camiasini bilen bir hocamiz var yillardir.

Yanlış anlamayında ne günlere geldik okadar büyüdükki şube herkes bunun farkında.Bundan 3 4 sene önce Lakoviç Galatasarayda oynasınmı deseler su forumda bir allahın kulu olmaz demezdi ölüsüne zıplardık,bugünkü tabloda biz Lakovici istemiyoruz.

Kimseye laf sokmadım yanlıs anlasılmasın,Şube gercekden çok büyüdü ama Lakoviçe`de bu kadar sert tepki vermemizin yada herhangibi bir oyuncu gıbı konusmamızda bize yakısmaz.Lakoviç Galatasarayda yaptıgı savunmayı hiç bir takımda daha önce yapmadı, gecen sene zaten savunmaya harcıdığı gücü yüzünden hücümda etkisiz kalıyordu.

Bu senede takımda kendine yer bulamadı,Ergin hocaya yakışmadı adamı istemıyorsan oynatmassın maçın son dakikasında oyuna sokup insanlar karşısında böle kücük duruma düsürmek olmamalıydı.

"LAKOVIC'İ İÇİMDEN GELDİĞİ İÇİN OYNATTIM"

Jaka Lakovic'in durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, Lakovic'i maçtan önce kullanmayı düşünmediğini ifade ederek:''Aslında kullanmaya niyetim yoktu ama içimden geldi. Hawkins de bayağı yorulmuştu. Maçtan önce planlarımızda yoktu. Lakovic'in büyük ölçüde gitme durumu var. Şu anda pazarlık aşamasındayız. Elimizdeki oyuncunun ne kadar değerli olduğunu göstermiş olduk. Biliyorsunuz kamuoyunda sporcularla ilgili spekülasyonlar var. İçimden geldi oynattım. İnşallah alıcı olan kulüp de bu maçı izler ve Lakovic'in ne kadar formda olduğunu görür'' dedi.

Bu açıklamayı henüz hafta içi yapan koç gerçekten kazanmak için mi kullandı yani? Lakovic ile dalga geçti resmen, o anda oyuna almak da büyük riskti, sen sildiğini belli etmişsin ona ve dalga geçmişsin, o da öylesine oynadı kaybetti topu.

Son 1.5 dakika oyuna almasının başka izahı yok bence,hala orada oyuncuyu kazanmak istediğini düşünüyorum.Belki de o açıklama sonrası bazı şeyler değişti,bilemeyiz.Transferin gecikebileceği ya da çıkmaza girmesi gibi.

Benim kendi tahminim, Lakovic'i oyuna almasının ilk sebebi, böyle stresli anlarda takımda topu alacak kadrodaki ilk oyuncunun ne yazık ki Jaka olması. O ana kadar onu oynatmayıp oyunun en önemli anlarında soğuk oyuncuyu oyuna sürmek tabii ki hocanın hatasıdır bunu tartışmaya gerek yok. Ama GS takımında maç sonu topu eline alacak oyuncunun olmadığını bir kez daha bizlere göstermiş oldu.

Gecen sene butun sezon Lakovic takimla dalga gecerken iyi di. Bu sefer de Ergin Ataman gecmisse iyi etmis. Dua etsin lakovic de o hatadan sonra sopa yemedi hocadan. Ergin Atamana destek olunmasi lazim. Ilk defa hem ust duzey hem de GS ruhunu, camiasini bilen bir hocamiz var yillardir.

sopa mı ? oppa melo stayla hahahahahahhahahahahahahahaahahahaha. ergin hoca resmen dalga geçti klubün oyuncusuyla.ne kadar laf söylesemde bazı şeyleri anlatamayacağım için tek bir fotoğraf paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• oktay mahmuti.jpg
    oktay mahmuti.jpg
    70.7 KB · Görüntüleme: 68
Üzüldüm onun adına. Büyük şansızlık yaşadı. Bence ne Ergin Hoca'nın onu oyuna alması yanlıştı ne de onun topu kaptırması yanlıştı. Böyle hatalar basketbolda olur. Yanlış olan birşey varsa,Hocanın top kaybından sonra Lakovic'i fena hâlde azarlamasıydı. Keşke böyle olmasaydı. Bir an önce gitmeli artık. Hem o huzur kazanacaktır,hem de biz.