Jaka Lakovic

Basket takiminin Milan Barosu..Birebir,yetenek,guc,ortama alisma her sey bitmis,dibe vurmus durumda..Siena umarim bir an once alir Lakovici..Kurtar bizi Siena,Aroyyo'lara merhaba dememiz lazim..

Basket takiminin Milan Barosu..Birebir,yetenek,guc,ortama alisma her sey bitmis,dibe vurmus durumda..Siena umarim bir an once alir Lakovici..Kurtar bizi Siena,Aroyyo'lara merhaba dememiz lazim..

Jaka yı eleştirmenin bi manası yok zannımca. Çünkü takımda düşünülmüyor,ona özel set bile çizilmiyor,idare etsin yeter deniliyor. O da bunun farkında tabi.Bu arada bu sene gideceğini de düşünmüyorum.Giderse şayet eurocup için PG düşünülür.

Lakovic : Avrupa'nın en iyi ligi olan ACB'ye tekrar dönmek isterim. Katalunya benim 2.evim. Galatasaray'da yeterli süreyi bulamıyorum ve koç bana güvenmiyor (@SportandoBasket)

Lakovic : Avrupa'nın en iyi ligi olan ACB'ye tekrar dönmek isterim. Katalunya benim 2.evim. Galatasaray'da yeterli süreyi bulamıyorum ve koç bana güvenmiyor (@SportandoBasket)

Koç senin neyine güvenecek Jaka ?

Geçen koskoca sezonda ne yaptın ki diye sorarlar adama. Sen o ışığı az biraz versen takımda kalabilirdin belki. Ama sen de çok iyi biliyorsun şu anki takım içinde senin ne hücum yapmaya ne de savunma yapmaya gücün kuvvetin yok.

Sen şansını geçen sezon Euroleague maçlarında kullandın ve Beşiktaş serisi ile tamamen tükettin. Yolun açık olsun, efendiliğinden ödün vermediğin için bu taraftar seni unutmaz..

içerden aldığım bilgiye göre, A. İpekçi'de şu anda devam eden antrenmanda en çok çalışan adammış gene. Oynadığı hiçbir maçta umursamaz olduğunu görmedim ben bu adamın. Ayrıca biz aldığımızda Barcelona rotasyonundaydı bu adam, noldu 6 ayda mı yaşlandı, yavaşladı. Neymiş savunması zayıfmış..! Kardeşim Lakovic bu kariyeri savunmayla yapmadı, atarak yaptı. Bu adamı alıyosan, topu verecksin eline atacak... sen bu adama aman atma, tut dersen, iki şut kaçırdığında kenara alırsan bu adamın Caner Topaloğlu'ndan farkı kalmaz.

Hadi Oktay hocanın sistemine uymadı dedik, belki yeni koçla olur bir şeyler dedik Ergin hoca geldi, ama o da yüzüne bakmıyor. Açıkçası bu kariyerde bir oyuncudan bu kadar çabuk vazgeçilmesini ben anlamıyorum. Marcelus Kemp kadar da mı olamaz be Ergin hoca??

Ozan Bey aslında kendi sorunuzun cevabı kendi yazınızın içinde belirtmişsiniz.

Neymiş savunması zayıfmış..! Kardeşim Lakovic bu kariyeri savunmayla yapmadı, atarak yaptı. Bu adamı alıyosan, topu verecksin eline atacak...

Lakovic'i eğer belirttiğiniz gibi "topu vereceksin eline atacak" gibi bir oyuncu olarak görüyorsanız,o zaman Lakovic'i bu takıma alan Oktay Hoca'ya belirtmelisiniz bu durumu.Ergin Ataman almadı Lakovic'i,sezon başından beri de takımında düşünmediğini söylüyor zaten.

Oktay Mahmuti benim için bir efsanedir bu arada,Oktay Mahmuti'ye laf atmak vb. birşey anlaşılmasın buradan.Ancak bahsettiğiniz (sizce) "topu ver atsın" sistemini uygulaması gereken kişi,onu alan kişi olmalı o zaman.

Oktay hocayı suçlamıyorum ben, o da epey şans verdi ama doku tutmadı o sistemle. Belki Ergin hocayla olur diye düşündüm ama o da baştan kesik attı. Demek istediğim, bu kadar çabuk vazgeçilecek bi adam değildi Jaka. Bi şans daha verilebilirdi bence, ama karar Ataman'ın tabi sonuçta.

Oktay hocayı suçlamıyorum ben, o da epey şans verdi ama doku tutmadı o sistemle. Belki Ergin hocayla olur diye düşündüm ama o da baştan kesik attı. Demek istediğim, bu kadar çabuk vazgeçilecek bi adam değildi Jaka. Bi şans daha verilebilirdi bence, ama karar Ataman'ın tabi sonuçta.

Yanıldığınız konu aslında düşündüğünüz şeyden ibaret. Oktay Hoca ile doku tutmadı ama Ergin Hoca ile tutabilir düşüncesi eminim ki Ergin Ataman'ın savunma değil de hücum ağırlıklı, atarak kazanmayı hedefleyen sisteminden kaynaklanıyor. Aslında böyle bir sistem olmadı, olmayacak. Evet, ben de yanıldım bu konuda itiraf ediyorum. Geçen yıl Beşiktaş'ın kaos basketbolu, bir nevi sokak basketbolu oynadığını söyledim ve her platformda savundum. Bu düşüncemden tamamen olmasa da bizi eledikleri seride vazgeçtim diyebilirim. An itibariyle bizim atarak kazanan takım olduğumuzu söyleyen birisi ile sabaha kadar tartışırım. Biz Eurocup favorilerinden bir takıma iç sahada periyot başı 15 sayı üstü şansı tanımadık. Bu maçı farklı kazandık ama atarak değil. Keza ligde de kazandığımız maçlarda ya maça sert savunma ile başlayıp çift haneli sayıları yakaladık ya da maç dengeye geldiğinde dişliyi sıkarak farkımızı ortaya koyduk.

Uzun lafın kısası Lakovic'in kariyeri bu takımda oynayabilir ama şu anda mental anlamda ve fizik kondüsyonuna bakacak olursak; bu etkenler takımda oynamasına maalesef izin vermez..

Ben de kalmasını çok istiyordum ama Ergin Hoca Jaka'yı hiç düşünmüyor. Şu şartlarda bir an evvel takımdan ayrılması en iyisi.

Lakovic üst düzey bir takım bulmadığı sürece bu seneyi bizde tamamlar. Yani parasını alır ve yatar. Seneye ne de olsa Olimpija'da falan oynar yine EL'de kendine şans bulur. Adam parasını alırken ben gideceğini hiç sanmıyorum. Antrenmanını yapıyor, takımla seyahat yapıyor, oynamasa da takımın hep içinde. Zaten 2013 yılı geldi. Geriye kalıyor 4-5 ay onun için. Durum böyle malesef.

İyide biraz gurur varsa çıkar takım için birşeyler yapar.Kaç maçtır doğru düzgün 1 tane 3'lük bile atamadı.Yani biraz hırs yapıp Ergin hocanın güvenini kazanmalı.Domercant'ın boşluğunu doldurabilecek kariyerli bir oyuncu ama o yüreği göremiyorum şuanda kendisinde...

Lakovic üst düzey bir takım bulmadığı sürece bu seneyi bizde tamamlar. Yani parasını alır ve yatar. Seneye ne de olsa Olimpija'da falan oynar yine EL'de kendine şans bulur. Adam parasını alırken ben gideceğini hiç sanmıyorum. Antrenmanını yapıyor, takımla seyahat yapıyor, oynamasa da takımın hep içinde. Zaten 2013 yılı geldi. Geriye kalıyor 4-5 ay onun için. Durum böyle malesef.

Yazın Avrupa Şampiyonası var Kerem, o da bir takıma gidip oynamak istiyor ama para konusunda bir türlü geri adım atmadı.

İyide biraz gurur varsa çıkar takım için birşeyler yapar.Kaç maçtır doğru düzgün 1 tane 3'lük bile atamadı.Yani biraz hırs yapıp Ergin hocanın güvenini kazanmalı.Domercant'ın boşluğunu doldurabilecek kariyerli bir oyuncu ama o yüreği göremiyorum şuanda kendisinde...

Hakan abi 3-5 dakika süre alıyor, onda da top bir iki defa eline değiyor zaten. Bu sezon toplasak bir maç süresi 40 dakika forma giymemiştir sanırım bizde.

Isınmalar sırasında Furkan savunurken el üstü üçlüğü girdi. Maçlarda bir türlü oyuna giremiyor.
Eğer gitmeyecekse kolay görünen maçlarda fazla süre alsa da Ocak sonrası döneme hazır olsa.

Bence adama çok yükleniyorsunuz.Özgüveni azalmış maç kondisyonu olmayan bir adam`dan hadi çık şu maçı al diyemeyiz,lakovic kalacaksa sadece hucüm adamı olarak düsünüp, savunma zafiyetine cok kızmamalıyız,lakovicde zaten takıma ısındıkça elinden geleni yapar savunmada , geçen sene şahid olduk hepimiz , gecen seneki kadar lakoviçi savunma yaparken görmemistim.

Kendisinden tek beklentim herhangi bir takımla anlaşması zaten bunu yaparsa yerine alacağımız oyuncu bizim beklentilerimize karşılık verecektir.

Karşıyaka maçındaki hata sonrası gidiş biletini kesti.Onun adına inanılmaz üzüldüm ama böyle sürüncemede kalamaz artık bu transfer işi.Bence hafta içinde gider ve yerine iyi bir oyuncu alırız.

Lakovic napsın arkadaş ? hiçbir zaman yanında olduğunu hissettirmedin ve gelmişsin en kritik anlarda adamdan sihirbaz olmasını istiyorsun ve üstüne azarlıyorsun.üzüldüm jaka adına.