Juan Emmanuel Culio

Re: Emmanuel Culio Galatasaray'da..

Dikkati çekerim Romen değil Arjantinli.Yıldız futbolcu alınır geldiği takımda iyi oynasaydı gelmezdi denir.Böyle bir oyuncu alınır Galatasaray'a yakışan bu mu deriz.Ya biz neden kendimizi bukadar büyütüyoruz.Son zamanlarda bakın bakalım Cluj mu yoksa biz mi daha çok avrupada,şampiyonlar liginde boy göstermişiz.Şu dakika Ronaldinho,Robinho yada bir başka yıldız gelse gene bir bahane bulunur,beğenilmez.

Emenike şu dakika gelsin kimse sesini çıkarmaz.Peki ismini,nasıl oynadığını bilmediğimiz zaman biz alsaydık neler denilirdi merak ediyorum.

Deniz Baskın' Alıntı:
romanya'nın Alex'iymiş. Alex görmesek inanacağız iyice gerizekalı yerine koyuluyoruz !

Bende her yorumu anladım arkadaşta bu adam nasıl Alex oluyormuş kim çıkarmış bu benzetmeyi,neye dayandırmış anlamadım :p

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":1y8y5dq1]romanya'nın Alex'iymiş. Alex görmesek inanacağız iyice gerizekalı yerine koyuluyoruz !

Bende her yorumu anladım arkadaşta bu adam nasıl Alex oluyormuş kim çıkarmış bu benzetmeyi,neye dayandırmış anlamadım :p[/quote:1y8y5dq1]

Ayrıca ALex kimmiş de Onun bunun Alexi oluyor. Romanyanın Alexi ise demekki takımın hizipçisi hocasının kuyusunu kazan bir tip olsa gerek:)) O zaman bizde onalrdan çok var say say bitmez ;)

Sühan Cem' Alıntı:
Ayrıca ALex kimmiş de Onun bunun Alexi oluyor. Romanyanın Alexi ise demekki takımın hizipçisi hocasının kuyusunu kazan bir tip olsa gerek:)) O zaman bizde onalrdan çok var say say bitmez ;)

Hay ağzına sağlık abi,
Hani bu Alex'tir deseler benzettik diyecekleri tek yetenek bu olsa gerek.Yoksa Alex bizim arkadaşın kariyer istatisliğini tek sezonda yapıyor :p

Ama bizimkinin ŞL karnesi fena değil.

Zaten kimi alsak Alex'le kıyaslamaktan vazgeçmiyoruz. Sonrada hayal kırıklığı yaşıyoruz. Daha doğrusu bu işten anlamayanlar yaşıyor. Örnek olarak Elano. Alex'le kıyaslaya kıyaslaya adamı bitirdik. :)

Muhammet Kaan' Alıntı:
Zaten kimi alsak Alex'le kıyaslamaktan vazgeçmiyoruz. Sonrada hayal kırıklığı yaşıyoruz. Daha doğrusu bu işten anlamayanlar yaşıyor. Örnek olarak Elano. Alex'le kıyaslaya kıyaslaya adamı bitirdik. :)
Yok be Muhammet Elano bize geldi geleli bir şarj olmadıki bitirelim.Bitik geldi o zaten.

Alex'le kıyas tam bir komedi.Rakibini kovalasın,topu tek hamlede kontrol etsin,ileriye doğru oynasın,birde pasları denildiği gibi isabetli ise ne olursa olsun fark etmez bana.

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Muhammet Kaan":3hgaoo5f]Zaten kimi alsak Alex'le kıyaslamaktan vazgeçmiyoruz. Sonrada hayal kırıklığı yaşıyoruz. Daha doğrusu bu işten anlamayanlar yaşıyor. Örnek olarak Elano. Alex'le kıyaslaya kıyaslaya adamı bitirdik. :)
Yok be Muhammet Elano bize geldi geleli bir şarj olmadıki bitirelim.Bitik geldi o zaten.

Alex'le kıyas tam bir komedi.Rakibini kovalasın,topu tek hamlede kontrol etsin,ileriye doğru oynasın,birde pasları denildiği gibi isabetli ise ne olursa olsun fark etmez bana.[/quote:3hgaoo5f]

Elano'yu bitirmekten kastım farklı. Tamam adam bize geldi geleli bişey oynamadı ama insanların beklentiside farklıydı. Alex vari işler beklendi ve arada da olsa iyi oynadığı maçlarda bile güme gitti.
Neyse Culio'nun bize olumlu katkı verecğini düşünüyorum. Mustafa'dan kurtarmak kadar büyük katkı olurmu. :D

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Dikkati çekerim Romen değil Arjantinli.Yıldız futbolcu alınır geldiği takımda iyi oynasaydı gelmezdi denir.Böyle bir oyuncu alınır Galatasaray'a yakışan bu mu deriz.Ya biz neden kendimizi bukadar büyütüyoruz.Son zamanlarda bakın bakalım Cluj mu yoksa biz mi daha çok avrupada,şampiyonlar liginde boy göstermişiz.Şu dakika Ronaldinho,Robinho yada bir başka yıldız gelse gene bir bahane bulunur,beğenilmez.

Emenike şu dakika gelsin kimse sesini çıkarmaz.Peki ismini,nasıl oynadığını bilmediğimiz zaman biz alsaydık neler denilirdi merak ediyorum.

Ben zaten adam romen yazmadım ki.
Muhammet Bey, sizin yaş kaç bilmiyorum ama bu takıma, son 15 senede, Romanya'dan veya romen herhalde 15 tane futbolcu gelmiştir..
Hagi, Popescu, Ilie, Filipescu.. Bunlara laf edersem çarpılırım..
Ama arkasından da 10 tane çöp geldi..
İrfan Kurtoğlu diye bir yönetici vardı, onunla başladı arkası kesilmedi.
Becali, Popescu, Hagi hepsi bu çarkın bir parçası..
Adama kefilmiş de bilmem ne..
Hagi kim ki ona buna kefil oluyor, önce kendi performansına baksın..
Hagi önce kendini kurtarsın , onun bir kefaleti yok gözümüzde..

Muhammet genç bir kardeşimiz,kulüp çalışanlarını ölümüne korumanın asli görevlerinden olduğunu düşünen,bence iyi niyetli ama fazlaca iyi niyetli birisi...Galatasaray'da görev yapan herkesin kutsanmış olmadığının farkına varacaktır zamanla...
Biz kendimizi neden bu kadar büyütüyoruz kısmı talihsiz bir açıklama olmuş...Biz kendimizi büyütmüyoruz,biz büyüğüz zaten...Adnan Polat ve uzantıları bunu yerle bir etmek adına ellerinden geleni yapsalarda,bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde bazıları bu durumu içine sindirmiş olsada,biz büyüğüz ve bizi küçültmeye çalışanlara isyan etmeye devam edeceğiz...

Şu anda biten hannover maçı çerçevesinde oynadığı yarım saat için konuşursak ayaklarına hakim arapasları atabilen oyunu çift yönlü oynayabilen modern bir ortasaha oyuncusu gibi geldi.Sol açık sol iç ortasahanın ortası ve 10 numara bile oynayabilir ilk maç belki konuşmak erken ama ilk izlenim her zaman için önemlidir.

Hiçbir zaman bu kadar çabuk konuşmam ama adam iyi yahu :)

İki tane Felipe tarzı attığı pasla belli etti kalitesini.Pastan öte mücadelede ediyor.Hayırlısı bakalım yararlı olacaktır.

Araya iki tane süper top attı.brinde kazım kaçırdı diğerinde attı.Hep böyle devam.

Culio için ilk yazdığım yazıda çok büyük değişikler yapabilirim.Bugün oyuna sonradan girdi,maç temposu yoktu doğal olarak ilk 5-10 dakika tutuktu ancak daha sonra ısınınca baya orta alanda kendini belli etti.Heleki 2 dakika ara ile önce Pino'yu sonrada Insua'yı savunmanın arkasına sarktışı vardı ki gerçekten 10 numara paslardı ikiside.Zaten biri gol oldu diğeri direkten döndü.

Çok beğendim çok.Ortasahanın her yerinde gördüm bugün.her yerde vardı.attığı 2 arapası enfesti.1i gol oldu.
Ve kaybettiği toplardan sonra baskı yapması mücadelesi çok iyiydi.
Açıkcası iyi bir transfer

Yoksa yıllardır aranan B2B Culio mu? :p sonunda bulduk galiba şu oyuncuyu. :p

Daha öncede söylemiştim az beklentili transferler bizde çok iş yapıyor.Aynı Sasa İliç gibi.

Culio da bugün çok iş yapacağını gösterdi.Hele şükür ortasahada iyi bir oyuncu gördük uzun bir zamandan sonra.

2 gündür yaptığı açıklamalarda çok anlamlıydı.Futbol oynamadan önce inşaatta çalışıyormuş.Yani adam emekçi adam.Elano ve Lincoln de ki rahatlık ve vurdumduymazlık yok.

Biraz erken ama açıkçası çok ısındım Culio ya.

Misimovic'den beklediklerimizi verdi sanki oynadığı kısa bölümde..Fena başlangıç değil.