Juan Pablo Pino

Re: 20 # Juan Pablo Pino

Cezmi Turalp' Alıntı:
yahu şu en sonki avrupa şampiyonasında 2008 miydi şu fenerli Semih'in son saniye goller, attığı,hırvatları,çekleri yendiğimiz turnuvada Fatih terim Amerikan özel bir kondisyoner ekip getirmiş,o maclarda bizim milli oyuncular macın 118. dakikasında bile hala canavar gibi dipdiri kalıyolardı onları bulsakya.

O kondisyonerler yüzünden ki o kadar sakat vermiştik o turnuvada ama iyi oldu o turnavada o kondisyonerler.. Kısa vadeli bir orgazisayon için olabilir ama lig için o kondisyonerler olmaz yani en azından o turnuvadaki gibi 90 dakika yetecek kondisyon aşılarsa zaten max düzeyde olan oyuncu sayımız ne hale gelir bilemiyorum..

Veysel e katılıyorum.O ekip amerikalı Scot Piri nin ekibiydi.Ama sadece turnuvalarda,yani kısa vadeli başarı sağlıyor o ekip.

2006 da Klinsmanlı Almanya da o ekiple çalışmıştı ve üçüncü olmuştu turnuvada.

Ozan Deniz' Alıntı:
Veysel e katılıyorum.O ekip amerikalı Scot Piri nin ekibiydi.Ama sadece turnuvalarda,yani kısa vadeli başarı sağlıyor o ekip.

2006 da Klinsmanlı Almanya da o ekiple çalışmıştı ve üçüncü olmuştu turnuvada.

Yahu arkadaşlar kısa vadeli olsun bizim olsun diğer türlü ne uzun ne kısa ne orta hiç bir türlü olmuyor nasıl olsa kısa da olsa kafii artık ona bile razıyız bence. :)

Pino ikinci yarıda sahada yoktu resmen. Benim anlatmak istediğim konu buydu işte. Gerçek bir santraforla oynadığımızda Pino kanatta ne gibi bir verim verecek ? Asıl mesele bu. Keita ile kıyaslayabilmemiz için ikinci yarıdaki mevkiisini baz almalıyız. Ki kıyaslarsak da sonuç ortada...

Cezmi Turalp' Alıntı:
kanattan ziyade,forvette hatta forvet arkasında cok dah etkili olduğu bu macta kabak gibi ortaya cıktı.

Hemde ne derece beceriksiz olduğuda her maç ortaya çıkıyor. Adam süper istikrarlı ama. Ya kaleciye nişanlıyor ya ıskalıyor. Aut yada taca gitmiyor şutları.
Karşı karşıya kalınca gol diye beklememek lazım.
+ maç içinde 2-3 pozisyonda gözüküyor. Her aldığıyla şut atmaya çalışıyor. Pas atmak futbol dağarcığında yok adamın.
Bazen pozisyon olacak atakları şutla harcıyor.

Ve top rakipteyken eli belinde geziyor. Ne pres ne topa doğru gitmek. Hatta bi ara Neil delirdi. Neil defanstan topu aldı çıktı. Bu adam hala ofsaytta eli belinde izliyordu.

Ah bee yerine Aydın ya da Serdar Özkan oynacaktı ki görün siz o zaman takımın halini.Darma duman etmiştik Beşiktaş'ı.

Biz gerçekten Serdar ve Aydın'ı hak ediyoruz.Gerçekten...

Erdal Avcı' Alıntı:
Ah bee yerine Aydın ya da Serdar Özkan oynacaktı ki görün siz o zaman takımın halini.Darma duman etmiştik Beşiktaş'ı.

Bence biz Keitayı hakediyoruz Erdal.

Bahettiğim konuda haklı çıktığımı söylemen zor değil, ayıp da değil. Pino, Keitadan sonra sağ kanat adamı olarak beni memnun etmiyor şahsen. Çoğu kişiyi de memnun etmediğine eminim...

Erdal Avcı' Alıntı:

Pino kötü dediğim zaman daha kötüsünümü haketmiş oluyorum?

topla cok hızlı,geniş alanda cok etkili,calımları güzel,uzaktan şutlarıda gayet iyi sadece bitiricilik yok,kale önünde bitiricilik ve anlık karar eksikliği var bu yönünede geliştirince daha etkili olacak

Cezmi Turalp' Alıntı:
topla cok hızlı,geniş alanda cok etkili,calımları güzel,uzaktan şutlarıda gayet iyi sadece bitiricilik yok,kale önünde bitiricilik ve anlık karar eksikliği var bu yönünede geliştirince daha etkili olacak

Cezmi dediklerine eyvallah lafım yokta. Bir zahmet şu rezil durumumuzda hala kendini geliştirmesi gerekenlere değil cuk diye oturacak oyuncular lazım bize.

Bize maç kazandıran oyuncular lazım. Güzel şut atıyor ama bitiriciliği yok tarzı adamlar değil.

valla Ferit; Ali turan,Sabri,Servet,Hakan balta,serdar özkan,Ayhan,sarp,Barış,batdal'ın yanında Pino gözüme Messi gibi gözükmeye başladı artık:)

Cezmi Turalp' Alıntı:
valla Ferit; Ali turan,Sabri,Servet,Hakan balta,serdar özkan,Ayhan,sarp,Barış,batdal'ın yanında Pino gözüme Messi gibi gözükmeye başladı artık:)

Saydıklarından kötü olduğuna inansam sövüyor olurdum zaten Pinoya :)

Ya bu adam cidden kötü delirdim bütün maç. Çalım falan eyvallah da bitiricilik 0 cidden. Kanatta da döküldü 2. yarı.. Bence Baros ile çift forvet oynamassa verim vermez hiç..

Galatasaray layik oldugu bir kadroya sahip olsaydi yabanci uyruklu bir Pino kadroya giremezdi. Yetersiz arkadas iste. Tamam zaman zaman cok etkili oluyor, maca damgasini vurabiliyor ama bu degilki. Cok kivrak bir oyuncu, inanilmaz süratli ama oyun zekasi 0, bitiriciligi 0, ve driplingi iyi diyenlerin aksine bence driplingi de vasat. Calim atacagim derken 80 tane top kaybediyor. 1 tanesinde gecirince müthis geliyor bize aklimizda o pozisyon kaliyor sonra Pino iyi calim atiyor diyoruz. Bence öyle degil.

Daha önce Ayhan başlığında da yazmıştım. Pino takım ile alakası olan bir oyuncu değil. Top aldığınd atop süremeyen bir oyuncu. Ancak topu istop edip vurursa başarılı olur başka şansı yok adamın. E kendine oynayan adamın ne işi var burada..

Bu arada burası GS klübü. Yetişmek için değil yetişmiş oyunucların oynadığı yer olmalı burası. Bizim klübün geliri avrupanın büyük klüplerinin bir çoğunda yok.