LA Lakers vs. Denver Nuggets

Sonunda fark 3 kalınca heyecanlandım şimdi mavrasına bi üçlük girer diye ama çok şükür olmadı :) Hadi bakalım. Şöyle 1-1. Avantaj Denver' da.

Ayakta uyuyorum :) ama değdi. İlk yarıda Denver'ın rezil oyunundan dolayı 2. yarıyı izlemeyi düşünmüyordum ama Denver devre sonuna doğru müthiş bir geri dönüş yapınca 2. yarıyı beklemeye karar verdim. İyi ki de bekledim. George Karl'ın 4 faullü Dahntay Jones'u kenara almaması tam bir
aptallıktı.
Denver'ı tebrik eder galibiyetlerine devam etmesini dilerim. :)
Kobe çirkefi 2 teknik faul daha alıp en kritik maçta olmasa keşke. :)
Benim Kobe'nin yeteneğine asla bir lafım yok ama karakterinden dolayı kimse kusura bakmasın nefret ediyorum kendisinden. Ama Lakers'lı bir oyuncuyu seviyorum o da Trevor Arıza. 8)

Denver ın amacı Staples taki iki maçtan birini almaktı ve istediğinide aldı bu sonuçla.Özellikle 2. yarısı büyük çekişmeye sahne oldu maçın.Billups kalitesi ve lakabını ne kadar hakettiğini bu maçta gösterdi.Carmelo da aynı şekilde ama Kleiza nın verdiği katkı biraz ekstra oldu. :) Normal sezonun bir bölümünde bench ten gelip iyi katkı veriyordu ama sonlara doğru ve play-off ta büyük bir form düşüklüğü yaşadı.Bu maçta verdiği katkıylada galibiyette bütük bir etken oldu.

Seri şimdi 1-1 oldu.2 maç Pepsi Center da.Denver bu iki maçıda alır.Sonra Lakers Staples taki maçı alsa bile,Denver kendi sahasındaki maçıda alarak 4-2 ile geçer seriyi.

Bu maçta şans Lakers'ın yanında değil.Dün gece bir kez daha gördük ki,Denver ve Orlando NBA'nin en iyi 2 TAKIMı.Olası bir Denver-Orlando finali Kobe-LeBron sevmeyenler için muhteşem olacaktır.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Denver serbest atışları sayıya çevirebilseydi maçı kazanırdı.
Ee o zaman halamın bıyıkları olsa amcam olurdu.

Bırakın bu işleri...

40 > 39
Yok 20 şutta atmış, yok 30 şutta atmış. Sonuçta atmış mı ? Atmış...
Kim atmış ? Kobe atmış, Denver bakmış...

1-0 öndeyiz.
Denver balonunu ilk maçtan patlatmadık.
Balonun patlayacağı maçlar Pepsi Center'da...

2.maç;

Carmelo Anthony:34 sayı,9 ribaund 4 asist
Kobe Bryant:32 sayı 5 ribaund 4 asist

34>32
9>5
4=4

Melo>Kobe :)

Saadet Unal' Alıntı:
Ben de sizin gibi iyimser olmak isterim ama bence Lakers'ı elemek o kadar kolay olmayacak. Siz haklı çıkarsınız inşallah.

Sen merak etme,Lakers da Cleveland da basketbol oynamıyor,ver takımın yıldızına oynasın,basketbol bu değil.

Steplas Center'da maç kazanana turu geçme ödülü veriyorlar da ben mi bilmiyorum acaba. Seri 1-1 olmuşken Denver istediğini aldıysa serinin sonunda da Lakers istediğini alacaktır. Houston serisinde de çok şey yazıldı çizildi ama nedense herşey yazılıp çizilenlerin tersine doğru gelişti. Lakers kazanması gerekiyorsa kazanır ve turu geçen taraf olur.
17. şampiyonluk için Go Lakers Go Kobe.

Lebron Kobe kavgaları bitmemişken Carmelo Kobe kavgası başlatan suskun kardeşlerime selamlar olsun ;)

İyi maçlar oluyor bende keyifle izliyorum önemli olan da bu.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Steplas Center'da maç kazanana turu geçme ödülü veriyorlar da ben mi bilmiyorum acaba. Seri 1-1 olmuşken Denver istediğini aldıysa serinin sonunda da Lakers istediğini alacaktır. Houston serisinde de çok şey yazıldı çizildi ama nedense herşey yazılıp çizilenlerin tersine doğru gelişti. Lakers kazanması gerekiyorsa kazanır ve turu geçen taraf olur.
Konunun özeti budur ;) .Staples Center'da bu kadar sevinç yeter artık konferans finalini kazanmanın zamanı geldi ;)

Burak Barut' Alıntı:
Lebron Kobe kavgaları bitmemişken Carmelo Kobe kavgası başlatan suskun kardeşlerime selamlar olsun ;)

İyi maçlar oluyor bende keyifle izliyorum önemli olan da bu.

Bazı arkadaşlarımız LeBron'u bazıları Kobe'yi göklere çıkarıyor.Ben de Melo'cuyum o zaman :) Ayrıca Melo basket attıktan sonra küçük dağları ben yarattım havalarına girmez,güler geçer.Melo'nun diğer ikisinden farkı bu işte.O yüzden;

Denver&Orlando elele hep beraber finale !!! :)

Tugay Aktepe' Alıntı:

Staples Center'da maç kazanarak Denver serinin %50'sini bitirdi.Lakers'ın Yao'suz T-Mac'siz Houston'a karşı bile deplasmanda yenildiğini görmüşken evinde henüz maç vermeyen Denver'a karşı maç alacağını söylemek hayalcilik olmasa da zordur.Ayrıca Lakers'ı destekleyen arkadaşlarımıza sesleniyorum Allah aşkına şu oyun hoşunuza gidiyor mu?Lakers'a yakışıyor mu?haketmediğiniz bir NBA finali var önünüzde umarım ona ulaşamayacaksınız.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Bazı arkadaşlarımız LeBron'u bazıları Kobe'yi göklere çıkarıyor.Ben de Melo'cuyum o zaman :) Ayrıca Melo basket attıktan sonra küçük dağları ben yarattım havalarına girmez,güler geçer.Melo'nun diğer ikisinden farkı bu işte.O yüzden;

Denver&Orlando elele hep beraber finale !!! :)

Çok doğru.Kobe ile Lebron Melo ya baksında örnek alsınlar biraz. :)

canberk işcan' Alıntı:
İlk devrenin sonunda chance billups ın attığı sayı çok güzeldi.Topu kobe yi çarptırıp turnikeyi attı :)

Evet çok güzeldi gerçekten. Pozisyonun içinde Kobe'nin olması daha da güzel. :) Ben aynı haraketi Pierce'dende hatırlıyorum.