LA Lakers vs. Denver Nuggets

bakalım eviindeki son 14 maçını alan melo ve arkadaşları houston serisinde deplasmanda çok kötü bir performans çizen kobe ve arkadaşları karşısında ne yapacak göreceğiz.
bence denver yüksek bir bölgede olmanın avantajı ile 3-1 Staples Center'e döneceğini düşünüyorum.j.r smith için bu maçta patlamasını bekliyorum.

Hakemler serilere aşırı derecede etki altına almış durumda.Kobe ve Lebron finalini istiyor Abd ve Nba yönetimi bu çok belli.

Burak Barut' Alıntı:
Hakemler serilere aşırı derecede etki altına almış durumda.Kobe ve Lebron finalini istiyor Abd ve Nba yönetimi bu çok belli.

öyle mi ?

izledin mi maçı Burak ? izlediysen eğer dünkü maçta hakemlerin aşırı derece de etki ettiği Lakers lehine ne avantaj sağladığını yazarmısın çok merak ettim ben ? benim gördüğüm dün hakemlerin Lakers'i oyduğuydu da başka maçı izledim heralde ben..

kaldı ki kimsenin birşeye etki ettiği yok ne Cavs'a ne Lakers'a..orda Pietrus salak salak müdafa yapmasa 0-2 olup biticekti seri bumu hakemlerin LeBron-Kobe finali istemiş hali..her Lakers ve Cavs galibiyetinden sonra hakemlere laf etmenin manası yok..ikisi de NBA'in en iyi takımı tabi kazanıcaklar..

dünkü maç içinde Kobe çok büyüksün..izlediğim,gördüğüm en iyi oyuncusun eline sağlık..

Ariza'nın üçlüğünden önce Gasol'un Andersen'a yaptığı açık faulu vermedi hakemler, dönüşünde Kobe'nin asisti ile Ariza'nın üçlüğü geldi.

Maçın kırılma anında ise Odom'du sanırım topun çıkışına baskı yapan oyuncu, kendisinin ayakları sürekli çizgi dışındaydı.Benim bildiğim kadarıyla bu yasak.

Maçın iki kırılma anında hakemlerce yardım edilmesi beni rahatsız etti abi.
Lebron olayına gelince orası ayrı bir felaket orada çalınan ve çalınmayan hucum fauller varki inanılır gibi değil.

Hakemler maçın genelinde değil ancak kritik yerlerde Kobe ve Lebron'un takımlarına yardım ettiğini düşünüyorum bu da aşırı bir etki oluyor maçın kaderini etkilediği için.

Mo Williams Howard'a top fırlatsın, hakem görüpde çalmasın. Birde şimdiki 10 maça kadar James'e 19 dakikada 1 tane faul açlınsın sonra olur mu öyle şeyler ya diyelim. Amerika'nın ekonomi sistemini anlatmama gerek yok heralde. Tüketim üzerine kurulan ekonomide insanlar hangi seriye daha çok ilgi gösterir bunuda söylememe gerek yok. Kobe-Lebron finalinin istendiğini beklendiğini bilmeyen yok sanırım. TNT bile bunun reklamlarına başladı şimdiden.
Kobe tarafı için ise birşey söyleyemem. Denver serisini hiç canlı izlemedim.

Burak Barut' Alıntı:
Ariza'nın üçlüğünden önce Gasol'un Andersen'a yaptığı açık faulu vermedi hakemler, dönüşünde Kobe'nin asisti ile Ariza'nın üçlüğü geldi.

Maçın kırılma anında ise Odom'du sanırım topun çıkışına baskı yapan oyuncu, kendisinin ayakları sürekli çizgi dışındaydı.Benim bildiğim kadarıyla bu yasak.

ayakları sürekli çizgi dışındaydı evet doğru yazmışsın..bi kere bile değmedi orda çizgiye,en son pas verilirken bile hala dışarda ayakları..ntvspor da özetleri var tekrar izle bi istersen..

Gasol'un Andersen'e verilmeyen faul'u gibi -ki orasıda tartışılır,Lakers'a verilmeyen o kadar net fauller ve sportmenlik dışı fauller vardı ki özellikle Kobe ye yapılan..sakatlanabilirdi bitanesin de atladı hakemler..o yüzden maçın tekrarını izlemeni tavsiye ederim Burakcım..

sonuçta Orl ve Den kazanınca yüreğiyle hakkıyla,Cavs ve Lal kazanınca hakem yardımıyla..iki takımın da emeğine haksızlık bu düşünce..dünkü maçı tamamen hakkıyla,yüreğiyle ve gücüyle kazandı LA. Lakers en ufak bi hakem yardımı olmaksızın..

41 sayı 5 asist 6 ribaund.
Majesteleri gururla sunar...

2202.jpg

C. Anthony + C. Billups = 21 + 18 = 39

41 > 39

Ne kadar övünsek az Pepsi Center deplasman sayılmaz...

Abi tekrar izledim özetini faul kesinlikle faul :) Elini indiriyor Gasol.
Ayak pozisyonunda ise bu açında sana ispat etmem imkansız başka açılar vardı Ntv^'de maçın geniş özetini verirse orada daha net söyleme imkanım olur.
Kobe'ye verilmeyen arkadan itme hareketinde de bence de sportmenlik dışı verilmeliydi.

Topu oyuna niye K-Mart ile sokuyor Karl? Ben hala orada takıldım kaldım. Sabri ile frikik kullanmak gibi bi durum bu.

Denver saçma hatalar yüzünden kaybetti maçları. Bu seviyede bu kadar hata yapılmaz.