Oktay Mahmuti

Yahu hala bütçeymiş,altyapıymış,küçük takımın büyük koçuymuş,De Colo'ymuş buralarda boğuluyorsunuz.Erman Kunter gelse,ortalığı domine etsek silsek süpürsek önümüzdeki yaz tırnak yemeyeceğimizin bir garantisi var mı?Şube beyzadelerin oyuncağı olduğu sürece,paşa gönüllerince yönetildikçe istikrarlı büyüyeceğimize inanıyor musunuz?Adamlar dikkat dağıtmaya çalışıyor,siz de gayet güzel yiyorsunuz bunu.

Hedef ne? hedefimiz 3.'lük veya 4.'lükse ve bütçeyi daraltıyorsak Erman Kunter iyi bir hoca. Normal sezonda bizi ilk 4'te tutar. Ama play off'ta ne yapar esas mesele orası? Benim yıllar evvel hatırladığım Erman hoca zayıf takımları rahat geçiyordu ama zorlu takımlar karşısında dağılıyordu. Avrupada geçirdiği yıllar onda umarım bu konuda değişim yaratmıştır. Bizim zaten sıkıntımız son iki yılda play off yarı finali veya finali geçememek. Seneye Ülker ve Efes daha da güçlü olacaklar. Şayet Ünal Aysal basketbolda pes ettiyse, kaynak ayırmak istemiyorsa, tüm gücünü futbola verecekse açıklasın taraftara. Şayet hedef şampiyonluksa efes ile ülker'i de yenebilecek bir koç getirmek zorundalar. Sadece koç değil aynı zamanda federasyona karşı Lütfi Arıboğan'ı da getirmeliler.

Hala tartışılan x hoca y hoca...
Vefa nerde, emeğe saygı nerde?
Taraftar ile güzel bir sinerji yakalayan,
senelerdir hayalini kurduğumuz yerlere gelmemizi sağlayan adamı,
Tulun gibi, takımı ele geçirmek için bizi şike sürecine bile bağlamaktan çekinmeyen kişilik! sahibi adamlar için harcıyoruz...
Basına yalan yanlış haberler yaptırıyoruz...

Bülent Tulun kalıyorsa kusura bakmasınlar ama onu danışman alanda, ona güvenende gözümde haindir....
Hainlerin yaptıklarıda zoruma gitmez...
Polat kötü demiştik Adnan Sezgin sevdasına...
Gelen gideni aratırmış....

Yılmaz Erman Hoca kariyerinde Galatasaray gibi bir takımı çalıştıracak düzeyde değil demişsin. Bu nasıl yüksek bir egodur?

Bu düzey nasıl ölçülüyor ? varmı bir ölçüm aleti. Ya da Galatasarayın düzeyi ne? Biz ne sanıyoruz kendimizi önce bu önemli. az çok kulübü bilen bir ağabeyin olarak söyleyeyim yıllardır imece usulü yönetilen bir şube ve yıllarca avrupadan yoksun bir kulüp olarak cska ve oly galibiyetleri ile biran da barca ya da real madrid düzeyine mi geldik?

İyi bir sinerji yaratıldı bu sezon.Hepsi bu.daha ötesi yok .

Erman Kunteri oyun sistemini beğenmezsin dersin ki ben oktay hocayla savaşan bir takıma alıştım erman hocanın rakibi uyutan sistemine alışamam dersin anlarım. Ama kariyerine bilgisine laf atmak eleştirmek kimsenin haddi ve dengi değildir.Bunu yakıştırmayın kendinize

Kemal abi mesele gecmis ile ilgili degil son sezon ile ilgili de degil.. Son iki sezonda biz belirli bir seviyeye yaklastik.. Ve hedefimiz eger o seviye ise ki bu Euroleague'de kalici olmaktir bence, orayi bilen yoneten bir koc varken o seviyeyi kaldirip kaldiramayacagi belli bile olmayan, hayatinda hic ust duzey basketbol yonetmemis olan Erman Kunter buyuk koc demek haa vay bee arkadas.. Erman Kunter bizim gitmek istedigimiz seviye icin yeterli degil diyorum Kemal Abi lutfen yazdiklarimi iyi oku.. YOk eger yonetimin amaci butceyi yariya indirim eurochallenge, eurocup'ta takilmaksa Erman'dan iyisi mi var zaten? Ancak son iki sezonda takimin astigi basamaklari boyle kucumseyip "İyi bir sinerji yaratıldı bu sezon.Hepsi bu.daha ötesi yok" deyip Erman'i goklere cikarman komik oluyor..

Tabi bende Kunter muazzam bir koç demiyorum.Bende Obradovic falan isterim ama ne derece mümkün bilmiyorum.Eğer Ergin Ataman gelmiyorsa alınabilecek en iyi isim Kunter.Burda bazılarının anlattığı gibi kötü koç değil.Alt seviyelerde muazzam iş yaptı.Onun içinde üst seviyeye geçiş fırsatı.Kaldırabilir mi benim de şüphem var ama dediğim gibi pek fazla alternatifde yok yerli koç olarak

Ben Obradovic falan istemiyorum, bu takima belirli bir kimlik kazandirmis belirli bir oyun anlayisi kazandirmis, basketbol kulturu oturtmaya calisan (kimse bana GS buyuk basketbol takimidir martavalini okumasin bu takim kac yildir zirveden uzak oynuyor?) Oktay Mahmuti'nin yollanmasina kiziyorum.. Yoksa Obra gelsin finalde elenelim gonderelim Ivko gelsin yari finalde elenip gonderelim bu anlayisla ne bizden cacik olur ne de kasaba..

Geçen sene Oktay Mahmuti "benim yapabileceğim bu kadar buradan sonrası için daha iyi bir koç gelmeli" diyordu. Demek ki Ünal Aysal'ın aklına o cümle gelmiş. Bence yönetim transfer politikasına çok takılmıştır. Çünkü daha iyilerini almak varken Oktay Mahmuti'nin menajerinin oyuncularını aldık. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman neden resmi siteden açıklama yapıldı diye. Bence sözlü olarak anlaşıldı fakat Obradovic ve Ivkoviç'in boşa çıktığı görülünce Oktay Mahmuti'yi geçen sene istediği CEO'luk görevine kaydırmaya çalıştılar fakat gelişmeler olumsuz cerayan etti.

Geçen sene Oktay Mahmuti "benim yapabileceğim bu kadar buradan sonrası için daha iyi bir koç gelmeli" diyordu. Demek ki Ünal Aysal'ın aklına o cümle gelmiş. Bence yönetim transfer politikasına çok takılmıştır. Çünkü daha iyilerini almak varken Oktay Mahmuti'nin menajerinin oyuncularını aldık. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman neden resmi siteden açıklama yapıldı diye. Bence sözlü olarak anlaşıldı fakat Obradovic ve Ivkoviç'in boşa çıktığı görülünce Oktay Mahmuti'yi geçen sene istediği CEO'luk görevine kaydırmaya çalıştılar fakat gelişmeler olumsuz cerayan etti.

Eğer Mahmuti'yle anlaşılıp daha sonra daha iyileri boşa çıktı diye ona sırt dönüldüyse ben o yönetimin idari işlerine laf ederim.

İvkoviç yada Obradoviçin bize geleceğini sanıyorsa Ünal Aysal bir zahmet gitsin yüzünü yıkasın.Boşa çıktılar diye alabilecekmiyiz? Eger bunları alacagını sanıyorsa biri onu fena kandırmıştır.Basketbolda neyiz arkadaşlar abartmayın olayları Pesiçi bile getiremeyiz bence.Getirebileceğimiz en büyük adam Mahmudidir.Erman Hocanın takımı daha 2 yıl önce biraz kıprsaşan Fenerbahçeden 40ar sayı fark yemedimi hemde çok ta zayıf değildi kadrosu Sammy Meija vb iş yapabilecek Amerkalıları vardı.Velhasıl Kelam ben Obradoviçin ülkemize gelmeyeceğini bir ihtimal Efesin açık çekini kabul edebileceğini düşünüyorum.Hatta Fenerbahçe koç ikna edemezse gelip Mahmudiyi alıcak görürsünüz.Tahminim Bize Kunter Karşıyakaya Mahmudi Milangaza Ergin Efese Obradoviç olabilir diye düşünüyorum..

Seneye yarı final olucak hedef açık ve net..

Sunay, nerde demis bunu Oktay Mahmuti, bir kaynak bir link versen de biz de gosek.. Kaynakla veriyle konussak da ortaya rastgele laf atmasak.. Obradovic veya Ivkovicin ustunde Oktay Mahmuti olacak bunu onlar kabul edecek biz de bu hikayeyi yiyecegiz oyle mi?
Sunay ikinci donemin ortasinda sakatlanmis olan Shipp'in yerine, o donem bos olan ve Dedovic kapasitesinde alabilecegin kac oyuncu vardi? Savovic pek basarili olamadi ama iyi maclari da yok degildi.. Shipp, Gordon, Luksa, Furkan, Ender, Lakovic bunlar da mi beobaskete bagli oyuncular? herkes takmis kafaya savovic ile songailayi arkadas Gordon, Shipp ve Andric'i de getien Furkan'i da laan bu adam degil mi? Bi sacmalamayin..

Kemal Abi Erman Kunteri çok begeniyorsunuz tamam.Kücük olsun bizim olsun diyorsunuz onada eyvallahta.O zaman kimse taraftar bizim herseyimiz palavrası sıkmasın.Taraftar koyun degilki güdülsün.Kurucularımızın amacı neydi:Türk olmayan takımları yenmek.EEe avrupada olmayan basketbol takımı sizi mutlu edermi?Beni hiç etmez.EUROLİG tüm maclarında salondaydım.UEFA kupasını kazandığımız seneki mutlulukları yasadım.Ben Galatasaraylıyım.Belki Galatasaray lisesi meunu olmkatan baska Galatasaraya zerre faydası olmayan çok insandan daha iyi galatasaraylıyım.Ama bizim sevdiğigimiz bir kocun bile takımda kalmasını saglayamıyoruz.Çünki biz sokaktanız.Galatasaray taraftarı kimki dış kapının dış mandalı.Taraftar sıcak soguk demesin destek olsun.Lisanslı ürün alsın fikir beyan etmesin.Baska.Tekrar söylüyorum küçük olsun bizim olsun zihniyetindeki bagnaz kafalar sonunda taraftarı kustürecek ve kusen taraftar soncunda kulubu batıracaklar....

Yahu hala bütçeymiş,altyapıymış,küçük takımın büyük koçuymuş,De Colo'ymuş buralarda boğuluyorsunuz.Erman Kunter gelse,ortalığı domine etsek silsek süpürsek önümüzdeki yaz tırnak yemeyeceğimizin bir garantisi var mı?Şube beyzadelerin oyuncağı olduğu sürece,paşa gönüllerince yönetildikçe istikrarlı büyüyeceğimize inanıyor musunuz?Adamlar dikkat dağıtmaya çalışıyor,siz de gayet güzel yiyorsunuz bunu.

.

Yahu ben mi yanlış anlıyorum Oktay Mahmuti başarısız mı? Ya Allah Aşkına el insaf bu takım ben doğdum büyüdüm ilkokul ortaokul lise üniversite meslek derken bir kere bile 1. bitirmedi sezonu hatta normal sezonda birinciliğe çıktığı haftalar bile olmadı hiç Galatasaray'ın. Bu takımda sistem denilen hiçbir şey yoktu yıllarca. yıllarca Efes Pilsen'i destekledik Euroleague'de sırf içimizde kalan bir boşluğu doldurmak için. Belli bir dönem Tofaş Efes Pilsen ile Ülkerspor'un kendi aralarında ligi götürdüğü bizim de 9.10 luk kovaladığımız yıllar olarak geçti. O senelerdeki en büyük hayalimiz kendi sahamızda Fenerbahçe'yi yenmekti yalan mı? Zaza Enden bile ne kadar önemli bir opsiyonda rakibimiz için. Ona bile bir çare bulamıyorduk. Haftalık transferler gelip gidiyordu. Salona gittiğimizde her hafta yeni bir oyuncumuz sahadaydı artık Amerika'nın neresinden getirdiyseler. Ahmet Cömert'te 50-100 kişiye oynuyorduk.

Şimdi gelinen noktada normal sezon liderliği kazandı. Euroleague'in iki finalistini yendi bu takım. 100 de 100 doluluk oranıyla oynadı çoğu maçını. Euroleague yönetimini rakip takımları kendine hayran bıraktı taraftarıyla. Hazırlık maçında bile karşılaşamadığı takımlara kök söktürdü. O takımın başında Oktay Mahmuti vardı. Ki bu sezon başında göstermelik bir bütçe arttırımından bahsedildi ama bence 10 mil dolaralık bir kadro asla değildi. Bitmiş Songaila, Lakovic(ne kadar çok sevsem de) geldiğinde oldukça kısıtlı olan hatta 3 dakikada 5 faul yapan Luksa Andric'i alıp takımı Euroleaguelerde her takımla başabaş son topa kadar oynattı bu adam. Hiçbir maçtan sonra başımız önde değildik hep gururluyduk. Shipp'ten de tam bir euroleague savunmacısı yaratan Gordon'dan bir winner, Göksenin'den bir kelepçe(bana Diamantidis'i andırmaya başladı) yaratan bütün bunları belli bir sistem içerisinde başarılı bir şekilde yapan hocamızı en ufak bir yol kazasında(ki shipp sakatlanmasaydı Hawkins eşleşme sorunu olmadan Bjk'yı eleyecektik) beceriksizdi efendim abartmayın iki galibiyet dışında başka bir başarısı yok ötesi yok gibi sözler biraz ağır oluyor ayıp oluyor. Erman Kunter'i biz de severiz. Ama bazı gidişler vardır çok zamansızdır insanlarda büyük yaralar açar. Oktay Hocanın gitmesi öyle böyle değil iç acıttı hem de bu şekilde. Bazı gelişler vardır ki hep sizden bir öncekindeki meziyetler sıcaklık aranır. çok ait olduğunuzu hissettiğniz bir yere yabancı gibi gelirsiniz hiç bir sıcaklık yoktur sizi sarıp sarmalayan arkanızdan her daim gelecek kimseler yoktur. Onlar sizi sevmediklerinden değil yanlış zamanda yanlış şekilde geldiğinizden sizleri kabullenemektedir. Yani Erman Hoca cenaze evine geliyor kimse herşey düzgün olacak daha iyi olacak demesin bu forumdaki taraftar düşünceleri herşeyi belli ediyor. Taraftar kırgın ve güvenmiyor yönetimine(ki yönetimin de basketbol şubesinin umrunda olduğunu sanmıyorum) ve güvenmediği bir yönetimin oluşturduğu takımın arkasından ne kadar istekli gidecek o muamma. Ve'l-hasıl-ı kelam arkadaşlar yanlış zaman yanlış insan...

İşi gücü bıraktık Mahmuti başarılı başarısız mı ? Mahmuti mi döver! Kunter mi bunları tartışıyoruz.Birilerinin istediği de bu değil mi ?Bunun yerine Mahmuti nasıl ve aslında neden gönderildi buna odaklansak ....

Oktay Hocayı karalayarak gönderenlerin sonu iyi olmayacak.Erman Kunter hedefleri küçük olan ve beklentilerin çok olmadıgı takımların kocudur.Oktay Hoca illaadaa sistem diyen büyük hedefler koyan takımların kocudur

Siz de inandiniz simdi he bu habere?
Oncelikle basarili mi? Hem de en alasindan!
Cumhuriyet Kupasi, Normal sezonun en az yenilgi alan takimi.
Yalniz dikkatinizi cekerim, takim son 3 macta dagildi. Burada suclu Oktay Hoca mi dersiniz? Bence kesinlikle hayir. Sorun o zamandan baslamisti!
Herseye ragmen devam edildi. Bir arkadas demis"Shipp sakatlanmasa Hawkinsi tutmakta sorun cekmezdi" kesinlikle katiliyorum. Furkan da sakatlandi bu surecte.
Yonetimin sube sorunu...
Ne bekliyorsunuz bu durumda Mahmuti'den?
Kesin gonderildi mi? Ben hala inanmak istemiyorum. Cunku Unal Aysal "Yollarimiz ayrilmadi" dedi. Unal Aysal'in yalan soyledigine inabmiyorum belki de inanmak istemiyorum!
Lakin sundan eminim ki; gerek "Erman Kunter Galatasaray'da" gerek "Mahmuti Fenerle gorusuyor" haberleri asparagas. Ki Erman Hoca da yalanladi haberi.
Ben Mahmuti konudunda hala pes etmedim!