Oktay Mahmuti

Sıkıntınız Oktay Mahmuti'nin gönderiliş şekli mi, yoksa ondan daha düşük vizyona sahip olduğuna "inandığınız" Erman Kunter'in getirilme olasılığı mı? Eğer ikincisi ise Obradoviç getirilirse sorunlar bitecek mi?
Bence kendimize şöyle bir soru soralım;
Takımın başında Abdullah Hacıhasanoğullarındangil diye biri var ve sözleşmesi 30 Mayıs 2012'de sona erdi ve emekliliğini istedi.
Galatasaray Yönetimi de, emekliye ayrılan Abdullah Bey'in yerine yeni hoca arayışlarına girdi ve 3 aday bulundu.
Oktay Mahmuti, Obradoviç ve Erman Kunter. Biri göreve gelecek ve bunun seçiminde taraftarın da fikrini merak ediyoruz dediler,
Siz kimi isterdiniz?
Çok başarılı 2 sezon geçiren, düzeni oturtan ve taraftarlarca inanılmaz sevilen Oktay Mahmuti
İsmi Avrupa Basketbolu ile özdeşleşmiş, oyuncu transferlerinde "Obra bizim antrenörümüz zaten" diyebleceğiniz transfer avantajı dahi sağlayabilen Obradoviç
İnanılmaz kısıtlı kadrosuyla, kendisinin dönemine kadar Galatasaray'da son 10-15 yılın en iyi sonuçlarını almasını sağlayan, akabinde Fransız Cholet'yi zirveye taşıyan bir Erman Kunter

Bence sorun hangisinin seçileceği değil, zira yönetim kurulu herhangi bir ismi ekonomik açıdan olsun, diğer açılardan olsun seçme konusunda mantıklı temellere oturttuğu düşünceleri olabilir, (her ne kadar durumu yakından takip etmesem de, bu olasılık payını saklı tutuyorum)
Soruna gelirsek; son 2 yılın başında hep antrenör kalacak mı gidecek mi diye luzumsuz gündem oluşturulması. Yönetimimiz futbol ve basketbol branşlarında özellikle sessiz bir iş yapamıyor. Görüştükleri her kişi ile ne yaptıkları herkesin bilgisi dahilinde oluyor.
Çık de ki; Obradoviç ya da Erman Kunter takımın başına geçmiştir, Bize büyük hizmetleri dokunan Sn Oktay Mahmuti ise üstün çalışmaları neticesinde Basketbol şubesinin idaresinden sorumlu genel menajer olmuştur, şeklinde bir ifade kullan. Enazından taraftar gözünde adamı hem terfi ettirmiş olursun, hem de baskıyı epey bir azaltırsın.

Çok uzattım ama toplayım,
Şahsen Oktay Mahmuti'nin göreve devam etmesinden yanayım.
Diğer adı geçen kişilere de teknik açılardan pek karşı olduğumu söyleyemem.
Birçok arkadaşımın da yazdığı gibi, kulübün krizi yönetemediğini düşünüyorum.
Taraf olan kişilerin biraz gereğinden fazla fırtına kopardığını düşünüyorum (Tamamen kişisel görüşümdür)

Utku benim sikintim 1. Oktay Mahmuti'nin gonderilis sekli 2. Takima disiplin, oyun anlayisi kazadiran Oktay Mahmuti'nin gonderilmesi (simdi yeni kocla her sey onun oyun analsina gore sil bastan baslayacak) 3. Basketbol kulturu olusturacagiz uzun vadeli hedeflerle geliyoruz derken 3 mac kaybedildi diye Hoca'nin satilmasi 4. Sozlesme yenileyip, arkasindyiz diye resmi siteden aciklama yapip, sozlesemenin bekletilmesi 5. Oktay Hoca hakkinda cikarilan asli astari olmayan onursuzca siparis haberler (1. yonetime kufretti, 2. Menajerini gonderdi sakiz cigde ayak ayak ustune atti, 3. Fenerbahceli zaten Fenerbahce ile gorusuyor)

Supersin Jamon Gordon.. Ah birde biz bilebilsek.. Super yonetimimiz "kendi capsizliginda" kararlar aliyor iste.. Bu tepkiden ben pek burada kalmayacagini anliyorum..

Jamon Gordon ‏@LilReb22
Whats going on with GALATASARAY?????????

https://twitter.com/#!/LilReb22

Ya artik su igrenc dedikodulari birakin ya Oktay Hoca Fenerbahce ye gitsin gram uzulmem basarili olmasini da cani gonulden isterim. Adam adam arkadas kac kere imza atip gonderiyor yok soyle yok boyle gidiyor ustune basarisiz deniliyor yahu 22 yildir hep finaller oynuyordukda bizim mi haberimiz yoktu burda playout maclari icin veya 8. Olup playoffa kalirmiyiz diye biz degilde Uganda cumhuriyetini mi konusuyorduk.

Daha fazla yazmaya gerek yok yasattigin tum basarilar icin bizi Efesi desteklemekten kurtardigin icin sana cok tesekkur ediyorum koc yolun acik olsun emin ol bu taraftar seni hic bir zaman unutmayacak

Ya artik su igrenc dedikodulari birakin ya Oktay Hoca Fenerbahce ye gitsin gram uzulmem basarili olmasini da cani gonulden isterim. Adam adam arkadas kac kere imza atip gonderiyor yok soyle yok boyle gidiyor ustune basarisiz deniliyor yahu 22 yildir hep finaller oynuyordukda bizim mi haberimiz yoktu burda playout maclari icin veya 8. Olup playoffa kalirmiyiz diye biz degilde Uganda cumhuriyetini mi konusuyorduk.

Daha fazla yazmaya gerek yok yasattigin tum basarilar icin bizi Efesi desteklemekten kurtardigin icin sana cok tesekkur ediyorum koc yolun acik olsun emin ol bu taraftar seni hic bir zaman unutmayacak

Insallah gider de sezon sonunda ve/veya birkac sezon icinde buyuk baskan uzun vadeli basari odakli basketbol dahisi Unal Aysal'in yuzunun seklini gorurum...

Bu konuda; senelerdir tanıdıgım bildigim tribün çocugu Murat Bereket' e herhangi bir suçlamada bulunmak benim içime sinmiyor. Gazeteci kimliğine rağmen Galatasaray tribünlerinde bilinen simalardan olan Murat Bereket' in bu haberi dahi üzerinde çok düşünerek yaptığını biliyorum.

Öncelikle bir gazetecinin mesleki açıdan bu tarz haberler yapması gayet doğal, özel bağlantıları sayesinde meslektaşlarının ulaşamadığı özel bilgilere ulaşabilmesi o gazetecinin kariyeri için çok önemli.

Ayrıca Oktay Mahmuti' ye doğrulatma meselesi ise bence çok anlamsız olurdu. Hemen hepimiz çeşitli zamanlarda ağzımızdan çıkmasını istemeyeceğimiz sözler sarf edebiliyoruz; farklı psikolojilerle farklı tepkiler verilmesi zaten insanlık hali. Bu doğrultuda Oktay Hoca' nın da haberde belirtildiği tarzda bir tepki vermiş olmasını ben yadırgamıyorum. Hatta hatta o esnada çok daha fazla ve olumsuz bir tepki de vermiş olabilirdi.

Ne yani Oktay Mahmuti' ye "BJK serisi sonunda ağzınızdan sinkaflar içeren cümleler çıktı mı?" diye sorup onaylatılacak mıydı? Belki kendisi bile o anki psikolojiyle nasıl bir tepki vermiş olduğunu hatırlamıyordur. Ki zaten bu tarz bir soruya da cevap beklemek hayalcilik olur.

Burada en önemli problem; Başkan Ünal Aysal' ın elenilen BJK serisi sonundaki o olumsuz havada verilen tepkileri çok abartmış olmasıdır. Maalesef kendisi holding yönettiği gibi spor klübü yönetmeye çalışıyor; Oktay Mahmuti' ye bakışı da spor klübü başkanı açısından değil de holding yönetim kurulu başkanı açısıyla gerçekleşmiştir ki bu da bugünkü gelinen noktada geri dönülemeyecek bir sonuca yol açmıştır.

Kısacası; şu aşamada tepki gösterilmesi gereken kişi gazetecilik mesleğini icra eden Murat Bereket değil de; konuyu bu noktaya getiren kişilerdir. Galatasaray Yönetim Kurulu' nun sportif başarılarıyla ya da başarısızlıklarıyla değerlendirmeleri gerektiği Oktay Mahmuti ile ilgili bu tarz "Ama o bize sinkaf etti" "Top benim, topumu da alır giderim" gibi basit düşüncelerle değerlendirmeler yapmaları kabul edilemez bir yanlıştır.

Bu konuda; senelerdir tanıdıgım bildigim tribün çocugu Murat Bereket' e herhangi bir suçlamada bulunmak benim içime sinmiyor. Gazeteci kimliğine rağmen Galatasaray tribünlerinde bilinen simalardan olan Murat Bereket' in bu haberi dahi üzerinde çok düşünerek yaptığını biliyorum.

Öncelikle bir gazetecinin mesleki açıdan bu tarz haberler yapması gayet doğal, özel bağlantıları sayesinde meslektaşlarının ulaşamadığı özel bilgilere ulaşabilmesi o gazetecinin kariyeri için çok önemli.

Ayrıca Oktay Mahmuti' ye doğrulatma meselesi ise bence çok anlamsız olurdu. Hemen hepimiz çeşitli zamanlarda ağzımızdan çıkmasını istemeyeceğimiz sözler sarf edebiliyoruz; farklı psikolojilerle farklı tepkiler verilmesi zaten insanlık hali. Bu doğrultuda Oktay Hoca' nın da haberde belirtildiği tarzda bir tepki vermiş olmasını ben yadırgamıyorum. Hatta hatta o esnada çok daha fazla ve olumsuz bir tepki de vermiş olabilirdi.

Ne yani Oktay Mahmuti' ye "BJK serisi sonunda ağzınızdan sinkaflar içeren cümleler çıktı mı?" diye sorup onaylatılacak mıydı? Belki kendisi bile o anki psikolojiyle nasıl bir tepki vermiş olduğunu hatırlamıyordur. Ki zaten bu tarz bir soruya da cevap beklemek hayalcilik olur.

Soyunma odasında sadece Oktay Mahmuti yok, oyuncular var, teknik heyetten başka isimler var onlarla konuşabilirdi bakın isteyen konuşabilip yapabiliyor haberi, o kişinin işine gelmediği için sorma gereği duymadı abi, başkanla arası bozulursa haberleri nasıl alacaktı yoksa?

Bu aşamada da bu tarz haber yapan kişilere tabi ki tepki gösteririm, onlar yüzünden yollar ayrılmadı ama onlar yüzünden karalama kampanyası devam etti Mahmuti'ye. Yoksa biz de biliyoruz koçun ayrılmasıyla hiç bir alakası olmadığını, zaten ayrılacaktı her türlü kafalarına koymuşlardı ama Galatasaray'ı sevdiğini söyleyen insanların da asıl problemlerinin mevkii olduğu ortaya çıktı...

Ayrıca Oktay Mahmuti' ye doğrulatma meselesi ise bence çok anlamsız olurdu. Hemen hepimiz çeşitli zamanlarda ağzımızdan çıkmasını istemeyeceğimiz sözler sarf edebiliyoruz; farklı psikolojilerle farklı tepkiler verilmesi zaten insanlık hali. Bu doğrultuda Oktay Hoca' nın da haberde belirtildiği tarzda bir tepki vermiş olmasınını ben yadırgamıyorum. Hatta hatta o esnada çok daha fazla ve olumsuz bir tepki de vermiş olabilirdi.
Ne yani Oktay Mahmuti' ye "BJK serisi sonunda ağzınızdan sinkaflar içeren cümleler çıktı mı?" diye sorup onaylatılacaktı? Belki kendisi bile o anki psikolojiyle nasıl bir tepki vermiş olduğunu hatırlamıyordur. Ki zaten bu tarz bir soruya da cevap beklemek hayalcilik olur.

Burada en önemli problem; Başkan Ünal Aysal' ın elenilen BJK serisi sonundaki o olumsuz havada verilen tepkileri çok abartmış olmasıdır. Maalesef kendisi holding yönettiği gibi spor klübü yönetmeye çalışıyor; Oktay Mahmuti' ye bakışı da spor klübü başkanı açısından değil de holding yönetim kurulu başkanı açısıyla gerçekleşmiştir ki bu da bugünkü gelinen noktada geri dönülemeyecek bir sonuca yol açmıştır.

Kısacası; şu aşamada tepki gösterilmesi gereken kişi gazetecilik mesleğini icra eden Murat Bereket değil de; konuyu bu noktaya getiren kişilerdir. Galatasaray Yönetim Kurulu' nun sportif başarılarıyla ya da başarısızlıklarıyla değerlendirmeleri gerektiği Oktay Mahmuti ile ilgili bu tarz "Ama o bize sinkaf etti" "Top benim, topumu da alır giderim" gibi basit düşüncelerle değerlendirmeler yapmaları kabul edilemez bir yanlıştır.

Mahmuti'ye sormayabilir ama İsmail Şenol'un yaptığı gibi ortamda bulunan başka kişilerden teyit almaya çalışabilir mesela..İsmail Şenolda soyunma odasında bulunan kişilere sorduğunu ama onların yalanladığını söylüyor.Küfür etmek zaten olağan birşey etmiştir etmiştir demek de ilginç bir yaklaşım doğrusu.SOnuç ta Gazetecilik mesleğininin nasıl icra edildiği önemli önemli olan benim kariyerim kariyerim için her yol mübağ demek yerine gerçeği bulmaya çalışması asıl gazetecilik mesleğinin icrası olurdu.Söz konusu kişinin yaptığı gazetecilik değil kendine verilen misyonu icra etmek sızdırma görevini yerine getirmek oluyor.

Herhangi bir suçlama konusunda suçlanan kişinden direk bilgi almak hayalcilik olur mantığı ile gidersek isteyen istediğine istediği çamuru atar sonra gazeteci zaten bunu sorsam kabul edecek değil ya deyip hiç bir doğrulama zahmetine girmez.Böyle bir duz mantık yok yani. Biri birine hırsız dedi direk haber yapılsın mesela.Suçlanan kişiye sorsa bile o kişi kabul edecek değil ya Ne gerek var !! Kaldı ki ki küfür ettiği mutlak gerçekmiş gibi onaylatıp onaylatmamadan bahsetmek ilginç olmuş.Belki Oktay Hoca tepkiyi hatırlamıyordur mantığına kadar gitmek daha da ilginç olmuş.Sırf tanıdığımız birini savunmak için zaten araştırmadan direk birilerinden servis alarak yaptığı haberi doğru kılmak için küfür etmiştir etmedim diyorsa bile hatırlamıyor olabilire kadar inmek güzel bir bakış açıcı.O zaman duydum diyen her kimse belki de o üzüntü ile varsanı yaşamıştır.Yada aslında yönetime kendi küfür etmek istemiştir ama bilinçaltında başkasına yansıtmıştır.Küçük Hans da aslında atdan değil babasından korkuyor.

Ben bu videoyu görmemiştim, Emir hocanın da paylaşımda bulunması sürecin nasıl işlediğine dair net veriler alabileceğimizi gösteriyor.
Oktay Mahmuti'ye terbiyesizlik yapılmıştır.
Başarı, başarısızlık gibi kıstaslar etik değerlerimizden önce gelmeli her daim, burası Galatasaray diye övünmeyi biliyorsak.
Emeğin itibarsızlaştırılmaya çalışılması ise, işte bunun tarifi yok, çok yazık..

http://www.ntvspor.net/video-galeri/oktay-mahmuti-ile-yollar-niye-ayrildi

Emir Alkaş'ın paylaştığı video bu ve yorum olarak budur diye eklemiş.

14 Mayıs'ta sözleşme imzalanıyor, detaylar da hallediliyor sözleşme yönetimde bekletiliyor ve bugünlere geliyoruz, detaylarda bile anlaşılmışken, o zaman para konusu da hallolmuşken son günlerde çıkan haberler beni hiç ilgilendirmiyor.

Soyunma odasında olduğu söylenen küfür olayını oyuncu ve koça doğrulatamıyor, haberi yapan Murat Bereket bu haberi direk başkandan aldığı için tabi ki sorgulama gereği duymasın beyfendi ama en üstten en alta kadar doğrulattım demeyi bilir. Kimseye sormamış, soyunma odasında olmayan başkan dedi diye yaptı o haberi. Zaten bugünkü Aissadi transferi de onun diyeti olmalı, ilk olarak onlar duyurdu :)

Son olarak da Andric'in gidişinin de Mahmuti'nin isteği dışında olduğu var haberde...

Mahmuti'ye sormayabilir ama İsmail Şenol'un yaptığı gibi ortamda bulunan başka kişilerden teyit almaya çalışabilir mesela..İsmail Şenolda soyunma odasında bulunan kişilere sorduğunu ama onların yalanladığını söylüyor.Küfür etmek zaten olağan birşey etmiştir etmiştir demek de ilginç bir yaklaşım doğrusu.SOnuç ta Gazetecilik mesleğininin nasıl icra edildiği önemli önemli olan benim kariyerim kariyerim için her yol mübağ demek yerine gerçeği bulmaya çalışması asıl gazetecilik mesleğinin icrası olurdu.Söz konusu kişinin yaptığı gazetecilik değil kendine verilen misyonu icra etmek sızdırma görevini yerine getirmek oluyor.

Herhangi bir suçlama konusunda suçlanan kişinden direk bilgi almak hayalcilik olur mantığı ile gidersek isteyen istediğine istediği çamuru atar sonra gazeteci zaten bunu sorsam kabul edecek değil ya deyip hiç bir doğrulama zahmetine girmez.Böyle bir duz mantık yok yani. Biri birine hırsız dedi direk haber yapılsın mesela.Suçlanan kişiye sorsa bile o kişi kabul edecek değil ya Ne gerek var !! Kaldı ki ki küfür ettiği mutlak gerçekmiş gibi onaylatıp onaylatmamadan bahsetmek ilginç olmuş.Belki Oktay Hoca tepkiyi hatırlamıyordur mantığına kadar gitmek daha da ilginç olmuş.Sırf tanıdığımız birini savunmak için zaten araştırmadan direk birilerinden servis alarak yaptığı haberi doğru kılmak için küfür etmiştir etmedim diyorsa bile hatırlamıyor olabilire kadar inmek güzel bir bakış açıcı.O zaman duydum diyen her kimse belki de o üzüntü ile varsanı yaşamıştır.Yada aslında yönetime kendi küfür etmek istemiştir ama bilinçaltında başkasına yansıtmıştır.Küçük Hans da aslında atdan değil babasından korkuyor.

Benim burada vurgulamak istediğim konu "Sadece sinkaflı cümleler sarf etmiş olduğu için başarılı bir teknik personelle ilgili bahaneler üretilmemesi gerektiğidir." Konuyu farklı taraflara çekmek ister gibisin ama benim bu konuda hatalı bulduğum merci GS Yönetimidir.

Oktay Mahmuti' ye onaylatma konusuna da takılınmış; burada konu farklı olsaydı, misal "Oktay Hoca FB ile transfer görüşmesi yaptı" gibilerden bir iddaa olsaydı; gidip de Mahmuti' ye bu iddaa sorulabilirdi ama şı aşamada Avrupa' nın sayılı koçları arasında birine "Sen sinkaflı cümleler sarf ettin mi hocam" diye sormak saçmalık olurdu.

Gelinen noktada yönetimin tek bahanesinin bu olması kabul edilemezdir. Ünal Aysal bu kararında kesinlikle çuvallamıştır. Kendisi adına yazık oldu.
Yarı Finalde yenilip elendiğimiz BJK, bizden önce çeyrek finalde FB , bizden sonra ise finalde Efes' i elemiş ve şampiyon olmuştur.. Kısacası kendimizden çok daha güçsüz bir takıma elenmiş değiliz. Bu aşamada sportif başarısızlık bahanesi diye bir sonuc söz konusu değildir.

Benim burada vurgulamak istediğim konu "Sadece sinkaflı cümleler sarf etmiş olduğu için başarılı bir teknik personelle ilgili bahaneler üretilmemesi gerektiğidir." Konuyu farklı taraflara çekmek ister gibisin ama benim bu konuda hatalı bulduğum merci GS Yönetimidir.

Oktay Mahmuti' ye onaylatma konusuna da takılınmış; burada konu farklı olsaydı, misal "Oktay Hoca FB ile transfer görüşmesi yaptı" gibilerden bir iddaa olsaydı; gidip de Mahmuti' ye bu iddaa sorulabilirdi ama şı aşamada Avrupa' nın sayılı koçları arasında birine "Sen sinkaflı cümleler sarf ettin mi hocam" diye sormak saçmalık olurdu.

Gelinen noktada yönetimin tek bahanesinin bu olması kabul edilemezdir. Ünal Aysal bu kararında kesinlikle çuvallamıştır. Kendisi adına yazık oldu.
Yarı Finalde yenilip elendiğimiz BJK, bizden önce çeyrek finalde FB , bizden sonra ise finalde Efes' i elemiş ve şampiyon olmuştur.. Kısacası kendimizden çok daha güçsüz bir takıma elenmiş değiliz. Bu aşamada sportif başarısızlık bahanesi diye bir sonuc söz konusu değildir.

Arda yazilani bir oku istersen Ismail Senol gibi ortamda bulunan baskalarina onaylatilabilirdi diyor Kutay.. Sen israrla baska yere cekme, kimse Oktay Mahmuti'ye sorsaydi demiyor..

Oktay hocanin menajeri Misko Twitterda yazdi; Now, 30 min ago, story of Galatasaray and Oktay Mahmuti is finally over and signed. I apologize that I couldn't answer questions last days

Anlayamadim bitmis mi yoksa imzalanmis m

Turkcesi: 30 dakika once Galatasaray ve Oktay Mahmuti arasindaki konu kapandi ve imzalar atildi. Son birkac gundeki sorulara cevap veremedigim icin ozur dilerim

Size olacağı söyleyim Obradoviç ile konuşulur illaki sonra Ergin Ataman ile baya ciddi görüşülür ama cidden oturulup konuşulur bayada mesafe katedilir ama bi sebepten dolayı o da olmaz son çare olarak Erman Kunter geitirilir 5 milyonluk bi takım kurulur şubede bi kısım Liseli güçlerin oyuncağı olur.

Not alın bunu Oktay Mahmuti savaşını kazanamzsa olacak olan budur.

Oktay Mahmuti ismi umrumda değil ama ona yapılan bu oyun belli bir planın parçasıdır o yüzden Oktay Mahmuti ismi çok öenmlidir şu an için.

İtiraf ediyorum, bu yazıyı ilk okuduğumda inandırıcı gelmemişti, ancak şu anki duruma baktığımda maalesef! doğru çıkacak gibi... Yani sırf liseli E.Kunter'i getirmek için Mahmuti ile anlaşılmadıysa gerçekten yazık oldu, Obradoviç getirilse, gönderilme şekli yine yanlış olmakla birlikte belki O.Mahmuti ile devam edilmemesi kabul edilebilirdi. Böyle bir ortamda bence E.Kunter görevi kabul etmemeli, taraftar desteği olmadan başarılı olabileceğini sanmıyorum, üstelik sonuçta o da tartışılmaz bir isim değil.

Oktay hocanin menajeri Misko Twitterda yazdi; Now, 30 min ago, story of Galatasaray and Oktay Mahmuti is finally over and signed. I apologize that I couldn't answer questions last days

Anlayamadim bitmis mi yoksa imzalanmis m

Turkcesi: 30 dakika once Galatasaray ve Oktay Mahmuti arasindaki konu kapandi ve imzalar atildi. Son birkac gundeki sorulara cevap veremedigim icin ozur dilerim

Ben olay bitti ve imza altına alındı yani varolan sözleşme feshedildi olarak algıladım.

İzlediğim bazı haberlerde 'Galatasaray, Mahmutiyle yollarını ayırdığını resmen duyurdu.' diye geçtiler. Oktay hocanın ayrıldığını kulubümüz mü bildirdi. Yoksa bazı kaynaklar mı bildirdi...

Arda yazilani bir oku istersen Ismail Senol gibi ortamda bulunan baskalarina onaylatilabilirdi diyor Kutay.. Sen israrla baska yere cekme, kimse Oktay Mahmuti'ye sorsaydi demiyor..

Canımsın :)

Bu site kurulduğundan beridir kimsenin avukatlığını yapmadı ama bildiğim kadarıyla Murat Bereket' de bu iddaa ları soyunma odasında bulunan birkaç kişiden doğrulatmış.

Bu konuya daha fazla takılınması da anlamsız, Oktay Mahmuti' yi bir gazete haberi yerinden etmedi herhalde? Tepki vermemiz gereken merciye tepki vermeliyiz.

Koçu gönderen liseli tayfası kına yaksın bu yapılanları bu taraftar inşallah unutmaz Cem Akdağ-Oktay Mahmudi sıra geldi Fatih Terim ve Sedat İncesu bunları da harcayın sizde rahatlayın bizde.Başkanda dünkü açıklamasından utanıyorsa istifa eder.

bu yıl bana göre pek parlak geçmeyen ve bir iki önemli takımı yenmemiz haricinde sonuç alamadığımız eurolig performansı sayesinde basketbola aşina olan neslin idolü olan antrenördür.

neymiş efendim bundan iki yıl önce küme düşüyormuşuz da, takımın başına oktay mahmuti gelince şaha kalkmışız da falan filan.
iddia ediyorum bundan iki yıl evvel, eğer ki o hatırlanmak istenmeyen forma değiştirme olayı patlak vermeseydi, okan çevik önderliğinde bu takım yine final oynayacaktı. o denli iyi basketbol oynuyorduk. cem akdağ ile de bu iyi basketbol sürüp gitti, niyeyse balık hafızalı fanboylar bu olup biteni hiç hatırlamadılar.

yahu bu takımı kendimi bildim bileli takip ediyorum, kimseler basketbol izlemezken dahi cine 5 lerde, süpersport kanallarında iki elim kanda olsa dahi hiçbir maçını kaçırmadan hem de. aksilik çıkıp da izleyemedeğim maçların istatistiklerini ve yorumlarını fanatik basket'ten öğrendiğim zamanları hatırlıyorum. o zamanlar galatasaray hakkında kimseler analiz yazmazdı gazetede ancak ben umutla her hafta alırdım, olur da basketbol takımımızı yorumlayan biri çıkar diye.

demem o ki ne kadar iyi antrenörler gördüm. nur germen'in efes serilerinden galip çıkarak bizi şampiyon yapışından tutun da aydan siyavuş'un bu takıma türkiye kupasını aldırdığı o müthiş ülkerspor maçını, murat didin'in oynattığı o güzelim basketbolu. erman kunter'in kısıtlı imkanlarla jason robert koch önderliğinde oynattığı yarı finalleri gördüm. koray mincinozlu ve halil üner gibi içimizden birilerinin yönettiği maçları heyecanla seyrettim ancak bu denli ateşli savunulan ve bu denli oyuna etkisi az, oyuncu seçimleri yanlış, dediğim dedik, çaldığım düdük olan, üstüne üstlük de profesyonelliği ön planda tutan bir antrenöre rastlamadım şimdiye kadar.

gayrı resmi bir bilgi olmakla birlikte şu anektodu paylaşmak istiyorum hedefi büyük olan galatasaraylılar ile; olympiakos'ta oynayan joey dorsey'i istanbul'a getiriyor galatasaray yönetimi devre arasında, ancak oktay mahmuti, benim pivota ihtiyacım yok diyerek istemiyor. o dorsey gidip olympiakos'un eurolig şampiyonluğunda önemli bir rol oynuyor. aldığı ücret aylık 20 bin dolardan 5 ay için 100 bin eder ki bu gayet makul bir ücrettir basketbol için. oktay mahmuti ise gidip boris savovic'i getiriyor ve sonuç ortada işte.

gel de çık işin içinden şimdi.

Dorsey den yanıldı tamam kötü koç efes fener ve bjk bizden fazla bütçelerle oynadılar hem geçen yıl hemde bu yıl..Benim yaşım genç ama en az 10 yıl basket takımlarımızı izledim bizi bu kadar heyecanlandıran ve sevindiren yakın zamanda böyle takım olmadı.