Oktay Mahmuti

Re: Koçumuz Oktay Mahmuti

Şahsen rahatsız olmak bir yana hoşuma bile gidiyor hocamızın bu kadar hırslı olması. Küfür ne yazık ki hayatın gerçeği, edilen küfür ise son derece masumane. Hedefte bir oyuncu yok, takımın ortak yaptığı hata var.

Onur Yavuz' Alıntı:
Şahsen rahatsız olmak bir yana hoşuma bile gidiyor hocamızın bu kadar hırslı olması. Küfür ne yazık ki hayatın gerçeği, edilen küfür ise son derece masumane. Hedefte bir oyuncu yok, takımın ortak yaptığı hata var.

Aynen, güzel hareketler bunlar. :) Football Manager falan oynarken bende böyleyim :p

Fm'de Yılmaz Vural'a dönüyorum ben. Hele derste alt+tab yapa yapa oynarken harika oluyor. Dersin ortasında 5-6 kişilik bir grup gooool diye istemsiz bağırınca hoca bozuluyor tabi biraz... :p

Kadromuz ne Eurocup ta ne de BBL de bulunduğu seviyeyi başarabilicek bi kadro değil ama koç faktörü özellikle koçunuz OKTAY MAHMUDİ yse bu takım bu hale geliyor.
Tartışmasız bu senenin en transferi OKTAY MAHMUDİ takımımıza kazandırdığı kimlik, genç oyunculara olan ilgisi ve gelişmine katkısı ile takımımız adına gelecek seneler açısındanda önemli ve iyi sinyaller vermekte...

Bütün koşullardan kendimizi soyutlayıp kenara baktığımızda Oktay Mahmuti'yi görmek gerçekten büyük bir güven veriyor bize. İşin teknik/taktik kısmında söyleyecekleri zaten dile getiriyoruz ancak kenarda gerçekten müthiş bir saygınlığa ve güce sahip bir koçumuz var. Dilerim bu değerin kıymetini ilerleyen günlerde gelecek mağlubiyetler sonrasında bilmemezlik yapmayız.

in mahmuti we trust.

Arca Yıldırım' Alıntı:
Bütün koşullardan kendimizi soyutlayıp kenara baktığımızda Oktay Mahmuti'yi görmek gerçekten büyük bir güven veriyor bize. İşin teknik/taktik kısmında söyleyecekleri zaten dile getiriyoruz ancak kenarda gerçekten müthiş bir saygınlığa ve güce sahip bir koçumuz var. Dilerim bu değerin kıymetini ilerleyen günlerde gelecek mağlubiyetler sonrasında bilmemezlik yapmayız.

in mahmuti we trust.

Arca Abi,Haldun Abi için de böyle demiştik ama sonunda ne oldu hepimiz gördük :oops: İnşaAllah Oktay Hoca için de olmaz böyle şeyler,uzun yıllar koçumuz olarak kalir...

Bayan takımımız ve futbol takımımızın başında bulunan kişileri gördükçe fena oluyorum, direk Oktay Mahmudi diyorum kendi kendime, bir tek o var...

İki merak ettiğim nokta..

2 maçtır 3lükler feda edildi. Bu savunmanın temelinde olan birşeymi yoksa oyuncular mı beceremiyor da boş kalıyorlar bunu merak ediyorum.. Cidden bomboş kalınıyor çünkü

İkincisi de Shumpert niye skora ihtiyaç varken son çeyrek yoktu...

Bu ikisini koça sormak isterdim merak ettim gerçekten..

Kimse yanlış anlamasın. Oktay Hoca'yı gönülden seviyorum her basketbola gönül veren gibi. Bugünkü o siniri, sahiplenmesi de oldukça mutlu etti. Ancak yapılan eleştiriler insanları daha da olgunlaştırır..

Senin gibi birinin takımın başında olması gurur verici, iyiki varsın koç...

Bir Efes büyüğü zamanında, 'Oktay hoca iyi koçtur ama oyuncuları ona aldırmayın' demişti, ne kadar doğru demiş bugün anladım!

Bunu daha önce söyledik zaten oktay mahmuti çok iyi koçtur ama oyuncu seçimleri soru işaretidir dedik.Hep bu takımda skorer eksikliği var dedim durdum.Dün iyi bir skorer olsaydı maçı kazanırdık.

Oktay mahmudinin takım savunması iyidir zaten zaman zaman düşmeler olsa da..bu takımın asıl sorunu bu takım hücumda kısır bir takım.Skor üretmekte ciddi manada zorlanıyoruz.Bunun sebebi oyunculardan ziyade birazda oktay hocanın basketbol sistemiyle ilgili.Oktay hoca ipleri elinde tutmayı seven bir koç.posseison sayısını düşük tutarak savunma merkezli bir oyun oynuyor.bu bazı oyuncuları ciddi şekilde zorlayan bir sistem aslında.Mesela shipp geçen sezon 19-20 sayı ortalamalarıyla oynarken şimdi o atışları bulamıyor ve shipp topu potaya atarak ritm bulan bir oyuncu bu sebeple de çok fazla ritme giremiyor.Savunma ve oyuna katkı bakımından sıkıntısı yok zaten..

Takım savunman iyi ve genelde üçlükleri riske ederek oynuyosun,bir yere kadar mantıklı ama bir yerden sonra lastiği patlamış kamyon gibi olursun her zaman olmaz o taktik ama bununda sebebi içerisi yeterince güçlü değil.içeride yeterince güçlü olsaydık üçlükleri bu kadar riske etmek zorunda kalmazdık.

Takımdaki hücum sıkıntısını aşmanın bir yolu var.hücumda sıkıştığında oyuncular üzerinden küçük setlerin olmalı mesela zaman zaman shippin penetre bire birlerini kullanmalısın.Rancikin penetresi üzerine çizilmiş setlerin olabilir.ama tek opsiyonlu çizilmemeli bu setler gelebilecek yardımlar düşünülüp buna göre opsiyonlar üretilmeli..Şu an sadece andricin ikili oyunları üzerine küçük setler var ve de Shumpertın dış atışlarına yönelik setler var bir de ermalin postupları var.hücum sıkıştığında çeşitlilik yaratan önlemler alınmalı.Elindeki malzemeyi daha iyi kullanabilirsin böylelikle..İlk alınacak önlemlerden biri shippin potaya daha çok bakması sağlanmalı.Ranciki hücumda devreye sokacak bir iki küçük set ayarlanmalı varsa bir iki dip oyunun olmalı.Hücuma zenginlik katılması bu takım için olmazsa olmazlardan birisi bence..

Oktay mahmutinin bu takımın benchinde olması beni de çok mutlu ediyor ama takımın hücumu üzerine biraz daha kafa yormalı.Oyunculara zaman zaman biraz da olsa özgürlük tanımalı mesela..Eğer tanımazsan hücum çok sıkışıyor çünkü.Hücumda çok fazla opsiyonun yok.Elindeki oyunuları hücumda en iyi şekilde kullanabileceğin opsiyonlara yoğunlaşmalısın.Mesela Jerry Johnsonın bu takıma çok büyük katkısı yok.keşke elimizde fırsatımız olsada becirovic gibi bir oyuncumuz olsa zaman zaman 1 numaradada kullanabilirdik.Saha görüşü takım oyununa yatkınlığı skorerliği zaten muazzam.tek soru işareti savunması ama takım savunması çok iyi olan bir takımda çok fazla da sırıtmazdı ama hücuma çok büyük bir renk katabilirdi.Tutku olmadığında bu takım hücumda çok zorlanacaktır işte o zamanlar Becirovic gibi bir oyuncuya daha çok ihtiyacımız olacak.

Son olarak bu takımın savunmasını oktay mahmuti,hücumunu Cem Akdağ yaptırabilseydi keşke:)) Şaka bir yana birisi savunmada diğeride hücumda çok beğendiğim hocalardır.Cem Akdağı da buradan bu vesileyle analım..

Hocamız takıma 10'a yakın oyuncu aldı,tercihlerinde birkaç yanılgı olması çok normal değilmi?
Ayrıca belli bir bütçe verilmiş kendisine,yoksa kendiside ister sanırım,çok büyük bir oyun kurucu ile oynamayı...

Adamın yarıştığı takımlar bizim takımın bütçesinin 3 katı nerdeyse,biraz saygı duymak lazım...

Yanlış anlaşılmasın hata yapmaz demiyorum ancak yapılan hatayı oyuncuları ona aldırmamak lazıma getirmek olmamış diyorum...Hata yaptıda noldu?

Bu takım hala bütçesine oranla çok büyük bir mücadele ortaya koyuyor ve başarılı oluyor...