Oktay Mahmuti

Yöneticiler bu Koça istediği desteği versinler. İstediği kaliteli oyuncuyu alsınlar. Artık eurolegue f4 takımı yolunda ilerlemeliyiz.

Yeni şube sorumlumuz umarım Mahmuti'ye sezon sonu sözleşme uzatma teklifi yapar. Hakan Üstünberk'in sürekli vurguladığı gibi Oktay Hoca ne derse o der.

Yeni şube sorumlumuz umarım Mahmuti'ye sezon sonu sözleşme uzatma teklifi yapar. Hakan Üstünberk'in sürekli vurguladığı gibi Oktay Hoca ne derse o der.

Dileğine ben de katılıyorum, Mahmuti'nin sözleşmesi kaç yıllık bilemiyorum ama göreve devam etmeli. Ancak en büyük korkum yeni gelecek yönetimin futbol başarısına endekslenip basketbolda yapılan doğru işlere devam etmemesi. İlk defa basketbolda iki cephede de aynı anda bu şekilde başarı ile mücadele eden bir takımımız var. Ufak tefek iyileştirmeler ile bu takım geleceğin takımı olur. Zaten hedef 3 senelik yapılmıştı. Bakalım göreceğiz Galatasaray SPOR Kulübü mü? yoksa Galatasaray FUTBOL kulübü mü? Umarım yeni yönetim de ilk alternatifi seçer ve değişiklik basketboldaki olumlu havayı değiştirmez.

Artık Efesin olmadığı bir ligde ülkeri tek bırakmazlar..Biz istemesekte bütçe vermesekte Fenerbahçe Ülkere rakip yada rakipler lazım..Hem ligin kalitesi için hemde avrupa kupası için..Bu yüzden buna en uygun takımda Galatasaray..Tabiki milletin kobayı değiliz demek istediğim bundan sonra öle geçmiş yıllardaki gibi sıradan takımlarla kısa vadeli planlar değil iyi bütçelerle uzun dönemde başarılı olacak bir Galatasaraya mecbur Basketbol ligi..Oktay Hoca olmaz ilerde belki ama bir daha Halil ünerler Koray Mincinözler de olmaz..Çıta dahada yükselir.

Sözleşmesi devam bir koç hakkında bu tür yazıları hoş karşılaşasam da (normalde) Galatasaray'ın bulunduğu durum ve geleceklerin kim olacağının belli olmamasından dolayı tedirginlik duymamak mümkün değil. Böyle bir yol ayırma olursa yeni yönetime daha baştan muhalif olurum ben.

Keşke Shipp'e hücum konusunda biraz daha fazla ayrıcalık tanısa..
Konuya gelecek olursak;ne olursa olsun bu takımın başında olmalı ve gelecek seneler için iyi bütçeler verilmeli kendisine. Umarım yeni başkan bizi üzecek bir yanlış yapmaz ki gelebilecek tepkilerden dolayı Oktay Hoca'yı görevden alma gibi bir hususun olcağını sanmıyorum,buna cesaret edemez...

Şu an camiamıza karizmasıyla duruşuyla en çok yakışan insan kendisi... Eğer Oktay Hoca'yı sudan sebeplerle görevden alır, ya da istediği bütçeyi vermeyip bir nevî istifaya zorlarlarsa, o yönetim bence baştan kaybeder. Ben son birkaç yıldır böyle mücadele eden bir oyuncu ve teknik kadro grubu görmedim... "Takım kötü oynadı diyebilirler, ama asla mücadele etmedi diyemezler" sözü takımımız için şimdiye kadarki neredeyse her maçta geçerliydi. Oktay Hoca herşeyin en iyisini hak ediyor bence...

Şu an camiamıza karizmasıyla duruşuyla en çok yakışan insan kendisi... Eğer Oktay Hoca'yı sudan sebeplerle görevden alır, ya da istediği bütçeyi vermeyip bir nevî istifaya zorlarlarsa, o yönetim bence baştan kaybeder. Ben son birkaç yıldır böyle mücadele eden bir oyuncu ve teknik kadro grubu görmedim... "Takım kötü oynadı diyebilirler, ama asla mücadele etmedi diyemezler" sözü takımımız için şimdiye kadarki neredeyse her maçta geçerliydi. Oktay Hoca herşeyin en iyisini hak ediyor bence...

Oktay Hoca bütün röportajlarında genel de hep bu cümleyi kullanır zaten;"Takım kötü oynadı diyebilirler, ama asla mücadele etmedi diyemezler" sözü...Gerçekten de öyle...Ona güvenimiz tam...