Oktay Mahmuti

Takımın bu seviyede olması tamamen Oktay hocanın eseri,başka bir antrenör olsa buralara gelemezdik diye düşünüyorum,çok kaliteli bir kadromuz olduğunuda düşünmüyorum,tabiki kaliteli oyuncularımız var ama demek istediğim şu, bu kadroyla harikalar yaratıyor bana göre Oktay hoca,elindeki malzemeyle ortaya müthiş birşey çıkarıyor,inşallah kıymeti bilinir.

Takımın bu seviyede olması tamamen Oktay hocanın eseri,başka bir antrenör olsa buralara gelemezdik diye düşünüyorum,çok kaliteli bir kadromuz olduğunuda düşünmüyorum,tabiki kaliteli oyuncularımız var ama demek istediğim şu, bu kadroyla harikalar yaratıyor bana göre Oktay hoca,elindeki malzemeyle ortaya müthiş birşey çıkarıyor,inşallah kıymeti bilinir.

Yanlış düşünüyorsun Bayram.Sadece o kadar diyeyim.Oktay Mahmuti bu kimyayla başarılı olacağını bildiği için böyle bir kadro kurmayı seçti.Rancik-Wilkinson tercihi doğru yapılmış olsa eksiksiz kadroydu bu kadro.Ama o tercih doğru yapılamadı.

Şunu da ekleyeyim bu sezon coaching hatasıyla kaybedilen çok kritik maçlar oldu.Olin Edirne-Juve Caserta-Efes Pilsen-Asefa Estuduintes

Erdal; koç marifeti ile kazanılan maçları da bi yazarsan çok güzel olacak. Hatta koç marifeti ile kazanılan saygı,sistem,genç oyuncular,yapılanma,organizasyon vs vs onları da yazabilir misin?

Ayrıca eksiksiz kadro anlayışı da baya bi güzel olmuş.. Seneye Wilkinson'u da alıp eksiksiz kadromuzla kupa mupa bırakmayız.

eksiksiz derken hepimiz Shumpert'ın yerli statüsü için alındığını 4 numaraya bir yabancı takviyesi daha yapılmak istendiğini biliyoruz sanırım...
şampiyonluk kovalayan ideal bir kadroda en az 5 uzun olması gerekirken bizde 3 tane var ve 1 tanesi rotasyon dışı...

Yanlış düşünüyorsun Bayram.Sadece o kadar diyeyim.Oktay Mahmuti bu kimyayla başarılı olacağını bildiği için böyle bir kadro kurmayı seçti.Rancik-Wilkinson tercihi doğru yapılmış olsa eksiksiz kadroydu bu kadro.Ama o tercih doğru yapılamadı.

Şunu da ekleyeyim bu sezon coaching hatasıyla kaybedilen çok kritik maçlar oldu.Olin Edirne-Juve Caserta-Efes Pilsen-Asefa Estuduintes

Olin ve Asefa maçlarında 4 eksikle oynadık. Caserta maçında ise bir coaching hatası göremedim ben. Bir coachun bir maç hata yapması da mümkündür heralde. Şu takıma şu basketbolu oynatan koç için şu maçta şöyle yaptı bu maçta böyle yaptı demek çok yanlış bence.

Hocamızın oyuncuları motive anlayışı ilginç, bir o kadar da başarılı.

Seimone filan diye inletiyoruz her tarafı ama asıl bu adamı gönderirlerse daha da basketbol maçlarına gitmem.

Söylediği şeyi çok yaymak doğru mudur tartışılır ama zaten duyan da duydu. Bütün tribün bile motivde oldu zaten ordan sonra. Yalnız bundan sonra kendi arkadaşlarımla bile oynarken savunma falan yapınca bu söz aklıma gelir :D Sağa sola "Ellerini kaldırmakla olmaz .." derim :D

Nasıl Motive ediyor ki? Salonlara uzak olunca oraları pek bilmiyoruz tabi:)

Mart ayındaki Türk Telekom maçında skor 4-14 iken aldığı molada tam müzikler kesilmişken "six offensive rebounds!" diye bağırmasını ve salonda olan herkes duydu bunu.Sonra rebound'larda toparlanmamız sayesinde 61-50 yenmiştik Telekom'u.Bir de Karşıyaka maçında söyledikleri var ki aman aman...

Söylediği şeyi çok yaymak doğru mudur tartışılır ama zaten duyan da duydu. Bütün tribün bile motivde oldu zaten ordan sonra. Yalnız bundan sonra kendi arkadaşlarımla bile oynarken savunma falan yapınca bu söz aklıma gelir :D Sağa sola "Ellerini kaldırmakla olmaz .." derim :D

Bire birlerle ilgili yorumlarından sonra yeni bir bomba var galiba:)) Merak ettim doğrusu.

Birebir muhabbettinden 10 kat daha bomba, seviyoruz Oktay hocamızı ne yapsa ona yakışır. Bi pozisyonda Oktay Hocamızın faul yok itirazına karşın hakemin "vallahi fauldü Hocam ya" demesi de çok enteresandı bu Oktay hocanın camiada nekadar tırsılan ve saygı duyulan bi adam olduğunun göstergesidir.

Birebir muhabbettinden 10 kat daha bomba, seviyoruz Oktay hocamızı ne yapsa ona yakışır. Bi pozisyonda Oktay Hocamızın faul yok itirazına karşın hakemin "vallahi fauldü Hocam ya" demesi de çok enteresandı bu Oktay hocanın camiada nekadar tırsılan ve saygı duyulan bi adam olduğunun göstergesidir.

evet bu benimde oldukça dikkatimi çekiyor.pek teknik foulde çalamıyorlar gibi.Halil Üner gibi dakika başı teknik foul çalınan hocalarıda gördük biz.Hakeme seninle görüşücez de demişti bir maçta:) iyi de küfrederdi hatırladığım kadarıyla..

Koray mincinozlunun bir pozisyonda çıldırıp aziz bekiri tutup yerine oturtması da ilginç bir enstanteneydi kuşkusuz..Diğer taraftan Cem Akdağ-Cihanesever Yeşildağ ikilisinin saha kenarında beraber taktik vermesi oldukça sık rastlanan bir enstanteneydi ve çok hoştu bence..Hatta bir fotoğrafları var ikisi de saha kenarında olağanca heyecanlarıyla 6 yı işaret ediyorlardı..Bu da hafızamdan silinmeyen karelerden birisi..

Oktay Mahmudinin saha kenarında duruşu çok hoş..Bu takıma,bu taraftara çok yakışıyor doğrusu..Ama yardımcılar biraz pasif kalıyor sanki..

Ben öle dusunmuyorum dun takımın tam arkasından ızledım macı. İsmini tam bilmiyorum ama 2 tane teknik analiz yapan yardımcı kocu var cok aktıftı gercekten.

Evrene fırcası da superdı bı an herkeste tuhaf bır gulumseme oluşturdu. Hatta yanımda yaşça buyuk bi hanfendı vardı hafıf kızardı :)

Salondan izlemediğim için sizler kadar göremem tabi ki ama tvden göründüğü kadarıyla çok aktif görünmedi yardımcı antrenörler.Tabi ki kendi içlerinde bir iş bölümleri vardır mutlaka..1.yardımcı Recep Şen 2.yardımcı Emir Alkaş..Özellikle Emir için oldukça müspet şeyler duyuyoruz.Türk basketbolunda ileride adından oldukça söz ettirebilir.

Olin Edirne – Galatasaray Cafe Crown maçının ardından koç Oktay Mahmudi zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

Mahmudi, maçın hakemi Engin Kennarman’ı hedef alarak ‘’İnsanların emeğe karşı saygısızlığını görmemek için en iyi buralardan gitmek’’ ifadelerini kullandı…

Mahmudi, ‘’İçin acıyor. İstifa etmek mi gerekir insanların uyanması için. Bu çirkefliği durdurmak için. Şu an burada bulunmaktan gerçekten tiksiniriyorum’’ dedi.
Basketdergisi.com'dan alıntıdır.
Aman diyim Oktay Hocam

OKTAY MAHMUTi: "BURADA BULUNMAKTAN TiKSiNiYORUM! CiRKEFLiGi GÖSTERMEM iCiN iSTiFA MI ETMEM GEREKiYOR?"

‘İnsanların emeğe karşı saygısızlığını görmemek için en iyisi buralardan gitmek’.