Oktay Mahmuti

Allah razı olsun Barış.Dünden beri bakıyorum herkes hoca ne dedi merak ediyor.Dedim belki biri bulmuştur diye tekrardan baktım.Ve mutlu son :D Saolasın Erdemir maçından vazgeçtim izliyorum.

evet karizmasına lafım yok büyük saygı duyulur..kendi sistemini de saha yansıtabiliyor rahatlıkla bu da büyük meziyet..ama oynattıgı basketbolu seviyor muyum?hayır...geçen sene en zor zamanımızda bizi yalnız bırakmayıp adeta kurtarıcı olan cem akdag nası öyle fantastik bi sezonun sonunda kimsenin beklemedigi bi anda gönderildiyse mahmudi için de aynısı olabilir kazık çakacak degil ya...

evet karizmasına lafım yok büyük saygı duyulur..kendi sistemini de saha yansıtabiliyor rahatlıkla bu da büyük meziyet..ama oynattıgı basketbolu seviyor muyum?hayır...geçen sene en zor zamanımızda bizi yalnız bırakmayıp adeta kurtarıcı olan cem akdag nası öyle fantastik bi sezonun sonunda kimsenin beklemedigi bi anda gönderildiyse mahmudi için de aynısı olabilir kazık çakacak degil ya...

Varan 1.

Gerekirse kazığı çakacaktır kafa yormayın siz.

Oktay hoca o kazığı çakmazsa biz çakarız o kazığı. Ve hazır elimiz alışmışken bir çok kişiye de çakarız o kazığı haberleri olsun.

Cem Akdağ içinde düşüncem, GS'ın nasıl futbol'u amatör şubelerden ayrıldı. Futbolun başında bir CEO var. İşte Cem Akdağ'da GS'ın amatör şubelerinin tamamının başına geçsin. Şubeleri kordine etsin GS ile idealleri hedefleri örütşenleri o şubelerin başında tusun. Bunu en iyi yapacak adamdır diye düşünüyorum.

Cem Akdağ ile Oktay Mahmuti karşılaştırılmamalı...
Cem Akdağ elindeki malzemeye göre çok iyi basketbol oynattı başarılı oldu hepimiz kalmasını istedik ama bazı durumlar farklı gelişti olmadı...
ama Basketbol'un CEO su olsun yönetici olsun hepsine eyvallah...
ama Oktay Mahmuti gitsin demek Galatasaray'a ihanettir...
art niyet ararım ben o adamda...

yıllar önce böyle bir takımımız olduğu söylenirdi hep ama ben ilk defa böyle bir Galatasaray izliyorum...
ve geçen yılki kadromuz bu seneki kadroya göre pek çok noktada daha kaliteli idi...

Aklıma geldi:

Akıl hastanesine Başhekim atanmış. Başhekim koğuşları gezerken bir koğuşta delilerin sıraya geçip teket teker bir delikten baktığını görmüş. Başhekim neye baktıklarını merak etmiş. Sıraya girmiş. Deliğe bir bakmış bişi görememiş. Tekrar sıraya girmiş, gene bakmış. Gene bişi görememiş. Hemen delilerden birini çevirmiş:" Yahu siz orada ne görüyorsunuz ben 2 defa baktım bişi göremedim" demiş. Deli de:" hele bir dur bakalım mesela ben 28 senedir bakıyorum bişi göremedim daha" demiş.

Şimdi Melik Cem, hele bir dur bakalım. Buraya geldin 3 ayda ortamı çözdün, biz ki o kadar zamanda hala çözememişken. Düşünceler senin düşüncendir bişi demiyorum. Ama senin gibi düşünmediğimiz için sen basketsever biz kireç çözücü değiliz. :)

Cem Akdağ ile Oktay Mahmuti karşılaştırılmamalı...
Cem Akdağ elindeki malzemeye göre çok iyi basketbol oynattı başarılı oldu hepimiz kalmasını istedik ama bazı durumlar farklı gelişti olmadı...
ama Basketbol'un CEO su olsun yönetici olsun hepsine eyvallah...
ama Oktay Mahmuti gitsin demek Galatasaray'a ihanettir...
art niyet ararım ben o adamda...

yıllar önce böyle bir takımımız olduğu söylenirdi hep ama ben ilk defa böyle bir Galatasaray izliyorum...
ve geçen yılki kadromuz bu seneki kadroya göre pek çok noktada daha kaliteli idi...

Bu seneki kadro geçen seneki kadroyu burun farkıyla geçer kalite konusunda.Hadi 2 yabancı dışında yabancılardan pek verim alamıyoruz bu sene ama geçen sene takımda Can-Polat-Eren-Fatih-Caner[geçen seneki hali]-Murat-Tufan[maalesef] gibi hiç bir şekilde işe yaramayan isimler vardı.Zaman zaman oyuna girecek Göksenin-Melih-Sertaç gibi gençlerde yoktu. Buna bakarak nasıl geçen seneki kadro bu seneki kadroyu geçiyor?

genel anlamda demedim zaten pek çok noktada derken...
mesela bu seneki Evren-Rancik ile geçen seneki Evren-Rancik ikilisi veya Haluk-Caner yerine Simas-Caner bölgesi...
Mike Wilkinson farkı...
Jerry - Wahington farkı...

tabiki genel anlamda bu seneki kadro az farkla kalite konusunda önde

Aklıma geldi:

Akıl hastanesine Başhekim atanmış. Başhekim koğuşları gezerken bir koğuşta delilerin sıraya geçip teket teker bir delikten baktığını görmüş. Başhekim neye baktıklarını merak etmiş. Sıraya girmiş. Deliğe bir bakmış bişi görememiş. Tekrar sıraya girmiş, gene bakmış. Gene bişi görememiş. Hemen delilerden birini çevirmiş:" Yahu siz orada ne görüyorsunuz ben 2 defa baktım bişi göremedim" demiş. Deli de:" hele bir dur bakalım mesela ben 28 senedir bakıyorum bişi göremedim daha" demiş.

Şimdi Melik Cem, hele bir dur bakalım. Buraya geldin 3 ayda ortamı çözdün, biz ki o kadar zamanda hala çözememişken. Düşünceler senin düşüncendir bişi demiyorum. Ama senin gibi düşünmediğimiz için sen basketsever biz kireç çözücü değiliz. :)

üstüne bence dicek bişi kalmamış :D Ama Oktay Hoca'nın gönderilmesi veya bu düşünce İhanettir

Tabi tek farkla bu seneki kadroda çok iyi hale gelirdi.Sadece Rancik yerine Wilkinson kalmalıydı.

Jasaitis'i yazmışsın ama onun kıyaslanacağı isim Haluk değil Shumpert.Yerli olacağı içinde bu hamleyi yapmak zorunda kaldık.Yoksa tabiki herkes Jasaitis'i Shumpert'a tercih ederdi ama Shumpert yerli olacağı için bu hamle yapıldı.[Nitekim gelecek sezon yerli olarak oynayacak]