Oktay Mahmuti

sız ısınıze gelen orneklerı vermeye devam edın.buradakı ınsanların cogunlugu su andakı ıktıdarı elestırır.o zaman burdakı kımse ıktıdarı elestırmesın adamlar yıllardır ezıcı ustunlukle neredeyse ımparatorluk kurdular.kesınlıkle elestırmeyelım onları.elestırısek haksızız cunku adamlar secımlerde ezıyor.ayrıca kımsenın sezon bıtmeden bu adamla yollarımızı ayırmalıyız dedıgı yok . en azından benım oyle bır fıkrım yok.cunku kulubun bu tarz bır b planı oldugunu dusunmuyorum.ama bu su an olmamız gereken sevıyenın altında oldugumuz gercegını degıstırmez.cantu ıle sezonu aynı sartlarda tamamlarsak bızden basarılıdırlar cunku cok daha zorlu yollarla o noktaya gelmıslerdır.bugune kadar kendı sevıymızdekı takımlarla oynadıgımız hedef maclarda bır galıbıyet bıle almadan pembe tablo cızmek polyannayı bıle kıskandırır.yenı bır versıyonunu cıkarmanızı bır forum arkadası olarak nacızhane dusuncemle onerırım.sızden basarılı bır yazarın olacagını dusunmuyorum

sızın apoletlere takan mazıyle yasayan guncelenen hayata ayak uyduramayan varolan dunyada eskı askerlık anılarıyla ayakta kalmaya calısan bazı yaslı amcaların bır avutma mekanızması olarak kullandıgı ve sızın rutbesı en yuksek olarak takmıs oldunuguz bu apoletle dunya sampıyonu aragonesın fenerde ne hallere geldıgını anlamasınıda beklemıyorum zaten.

kendınız benım mesajlarımı paylasarak yanlıslarımı gozler onune serdıgınızı dusunuyorsunuz.tam sıze yakısır bır davranıs bırazcık objektıf olsanız benı o mesajlara ıten mesajlarıda paylasırsınız ama nerde.tam sızlık bır davranıs

sız ısınıze gelen orneklerı vermeye devam edın.buradakı ınsanların cogunlugu su andakı ıktıdarı elestırır.o zaman burdakı kımse ıktıdarı elestırmesın adamlar yıllardır ezıcı ustunlukle neredeyse ımparatorluk kurdular.kesınlıkle elestırmeyelım onları.elestırısek haksızız cunku adamlar secımlerde ezıyor.ayrıca kımsenın sezon bıtmeden bu adamla yollarımızı ayırmalıyız dedıgı yok . en azından benım oyle bır fıkrım yok.cunku kulubun bu tarz bır b planı oldugunu dusunmuyorum.ama bu su an olmamız gereken sevıyenın altında oldugumuz gercegını degıstırmez.cantu ıle sezonu aynı sartlarda tamamlarsak bızden basarılıdırlar cunku cok daha zorlu yollarla o noktaya gelmıslerdır.bugune kadar kendı sevıymızdekı takımlarla oynadıgımız hedef maclarda bır galıbıyet bıle almadan pembe tablo cızmek polyannayı bıle kıskandırır

Ne diyorsun hocam sen ya neyin kafasını yaşıyorsun gece gece. Sana bir doz Hlil Üner göndereceğim evine kargo ile alırısn bol bol rahat edersin. Kargoyu ÜA göndermem merak etme, ücretsiz al da kafana birşey takılmasın. Cantu, Nancy saçmalamışsın birşeyler. Sen zaten yenildiğimiz günü iple çekenlerdensin, beddua edeceğim sana klavyenin tuşu kopsa da yazmasan Oktay Hoca hakkında diye. Çünkü o kadar boş yazıyorsun ki burada okuyan insanların gözlerine yazık oluyor. Gerçekten amacım seni rencide etmek değil renktaşın olarak (renktaş isek) biraz daha sukunete davet etmek. Sadece bu, herşeyi siz ço kiyi bilmiyorsunuz. Biliyorsanız ya antrenörlük kursuna gider gerekeni yaparsınız ya da eleştirmekse eleştirmek yaparsın eleştirini afedersin don lastiği gibi uzatmazsın..

Burak yıldırım, Arkadaşım senin rahatsızlığın ne? Takımdan F4 beklemediğini söylemişsin E tamam o zaman neyin peşindesin? GS'ın geçen sene final oynamasını "aman BJK Banvit'i eleyip finale kaldık bu mudur?" diye küçümsüyorsun. EL'e kalışımızı hem de ev sahibini yani ekol sahibi Rytas'ı memleketinde yenip EL'e kalmamızı önemsemiyorsun. Kazan gibi yaklaşık 5 yıldır aynı sistemi oturtmaya çalışan ve o sistemle oynayan takımı önemsemiyorsun. Neyi önemsediğin belli değil. Sen öncelikle ne istediğini ortaya koyacaksın, argumanlarını sunacaksın ondan sonra konuşacağız. Oluşan her duruma, alınan her sonuca burun kıvırmalar, aşağılamalara yürümez bu iş. Ortaya koyduğun bir şey yok, sadece yıkmaya yönelik eleştiriler, eleştiri kapsamına girmez. Eleştiri hakkı makkı yok kardeşim. Sen eleştirme bu takımı (ki yaptığın eleştiri değil) Takım siena'ya yenilince kılıçlarınızı kuşandınız. Neymiş Bo Mc Calebb Kaukenas yokken Siena'yı yenemiyorsak ne zaman yeneceğizmiş. E Ne oldu? Aynı Siena Barcelona'yı da yendi. Hem de Mc Calebsiz Kaukenassız. Çünkü sistem takımı bunlar. Belli sistemi olan takımları yenmek için elinde iki şey vardır. Ya sende oturmuş sistemini dayatırsın (ki Siena'ya bunu yaptık burada) Ya da sistemlerini bozmaya gidersin. Bİzim sistem bozmaya gidecek yeterlilikte oyuncumuz yok. Elimizdeki kıt kadroyu var olan sistem için kullanıyoruz. Tabii ki işleyiş içinde hatalar ve rastlantılar da mühim etki kurabiliyor oyunumuzda ama sistem takımlarının rastlantıları sanki bizi yıkmakta geçerli olmuyor mu? E.Lorbek'in potalı üçlüğü dimağlarımızdan silindi mi sanıyorsun? Barcelona'yı burada yenecekken o sistem takımının da rastlantılardan faydalandığını görmedi mi bu gözler? Prokom'u hakemlere rağmen yenmedik mi? Siena'nın bizi yıkan oyuncusu Anderson bizim maçta normal hakemlerle bakıldığında kaç faul alması gerekiyordu? Sporu irdelerken tüm doneleri ele almak lazım. Senin mantığınla bakabilmek için Doğru kadromuz olması lazım. Bu seneki Banvite bakıp geçen seneki Banvit'i elememizi hafife almayacaksın. Kutay'ın dediği bazı satırbaşları var bunları yok sayıp kafana göre bir dünyada yaşamaya devam ediyorsun. Gerçek hayattan örnekler veriyorusn.

Gerçek hayattan örnek mi istiyorsun? Tanıt bize kendini Burak. Anlat Burak hangi üniversiteden mezundur ne iş yapar? Hakkınmı yendi aslanım hayatta? Bunun acısını buradan mı çıkarıyorsun? Yani hayata tek reel kendinin baktığınımı sanıyorsun? Ya da daha doğru bir deyişle reel baktığını mı sanıyorsun? Ben anlamam ben sığırın tekiyim avam adamım. Bazılarının dediğine göre yeni yetme mahalle kabadayısıyım. Bana benim anlayabileceğim şekilde anlat bakalım bir.

Ha anlatmaya başlarken. L.A.Lakers'in kobe-Shaq-Malone-Payton'lu kadrosunun neden Detroit'e yenildiğini de açıkla bana. oyuncularmı istemedi, Phil Jackson yetersiz bir hocamıydı (en azından o sene), Yoksa Detroit Sisteminimi dayattı bir bilelim bilen dillerden bunun sebebini. Çünkü senelerdir bir Lakersli olarak hep içim içimi yemiştir benim. Geçen seneki finale kalmamızın aydınlığında bekliyorum yanıtını.

Acele cevap...

Not: Bende nacizane ODTÜ Felsefe okumuş adamım felsefi yazabilirsin istersen..

sız ısınıze gelen orneklerı vermeye devam edın.buradakı ınsanların cogunlugu su andakı ıktıdarı elestırır.o zaman burdakı kımse ıktıdarı elestırmesın adamlar yıllardır ezıcı ustunlukle neredeyse ımparatorluk kurdular.kesınlıkle elestırmeyelım onları.elestırısek haksızız cunku adamlar secımlerde ezıyor.ayrıca kımsenın sezon bıtmeden bu adamla yollarımızı ayırmalıyız dedıgı yok . en azından benım oyle bır fıkrım yok.cunku kulubun bu tarz bır b planı oldugunu dusunmuyorum.ama bu su an olmamız gereken sevıyenın altında oldugumuz gercegını degıstırmez.cantu ıle sezonu aynı sartlarda tamamlarsak bızden basarılıdırlar cunku cok daha zorlu yollarla o noktaya gelmıslerdır.bugune kadar kendı sevıymızdekı takımlarla oynadıgımız hedef maclarda bır galıbıyet bıle almadan pembe tablo cızmek polyannayı bıle kıskandırır

Cantu'nun çok daha zorlu yollarını tam anlamadım cahilliğime verin onlar çok da kuvvetli olmayan İtalya liginde final oynadılar ve bu sayede direk katıldılar diye biliyorum Armani ve Roma geçen sezonu felaket geçirdi malum Siena ile final oynamak için pek rakip de yoktu ama Caserta falan da var tabi sonuçta Seri-a adı üzerinde neyse.

Bir koçun kariyeri ve basketbol bilgisi ile siyasi iktidarın durumuda gayet güzel bir örnek olmuş o da doğru çoğunluk her zaman haklı değil mesela GAlileo da dünya dönüyor derken bir başına idi benim aklıma da bu geldi Felsefe ile ilgisi yok ama bilim adamı o da değerli biri sonuçta.

Ben artık aydım Burak bey özellikle daha önce yaptığınız Ergen örneği aydınlatıcı oldu ben yanlışımdan dönüyorum herşey için teşekkür ederim zaten konu dışına da çıktık zaten okuyan herkesde benim gibi herşeyi anlamıştır maksat hasıl oldu zaten ama ergen örneğinen sonra Polyanna'da gayet güzel olmuş.

Son olarak Oktay hocadan da özür diliyorum çok mahcubum...

Bu arada ben yeni aydım ama yeni aymazlar türemiş sizin mesai uzadı Sühan arkadaş ve Tugay arkadaş da doğru yolu bulacaktır ışık onlarla olsun

cantu'nun top 16 ya cıkarken grubunda yendıgı takımların bızım yendıgımız takımlardan guclu oldugundan bahsedıyorum.madem galıle'yı ornek verıyorsun.azınlıgında haklı olabılecegı konusunda dusuncelerın var neden forumdakılerın cogunlugunun senle benzer fıkırlerde oldugunu sureklı hatırlatıyorsun

cantu'nun top 16 ya cıkarken grubunda yendıgı takımların bızım yendıgımız takımlardan guclu oldugundan bahsedıyorum

Ha pardon ben EL'e kalma yolunda sandım şimdi her iki takımda TOP-16'da elenirse onlar daha güçlü takımları yendikleri için bizden başarılar ama onlar elenir ama biz TOp-8 yaparsak bizim yeneceğimiz takımlar güçlü olursa biz başarılı oluruz sanırım ama onlar da güçlü takımları yener ama elenirlerse daha önceden de bizden güçlü takımları yendikleri için on yüz bin güçlü takım yenmiş olurlar ve hala başarılı olurlar birde yine her iki takım elenir ama biz şansa falan Top-16'da daha güçlü takım yener ama elenirsek ne olur neyseee. biraz beni aşıyor ama anladım sanırım şaka maka geçen sene bu güçlü Cantu'yu İpekçi'de dağıtınca benim de gözüm boyanmıştı ama o sadece bir maçtı tabi o sayılmaz.Bir arada takımların güç indeksini yazarsanız kim daha güçlü takımları yenmiş kim daha başarılı anlarız yani hani böyle balık pişirmek gibi oluyor öyle balık tutmayı öğrenmek gibi olur.

Tekrar teşekkür ederim konu çok dağıldı.Oktay Hocadan tekrar takrar özür dilerim forum sakinlerinden de

Burak yıldırım, Arkadaşım senin rahatsızlığın ne? Takımdan F4 beklemediğini söylemişsin E tamam o zaman neyin peşindesin? GS'ın geçen sene final oynamasını "aman BJK Banvit'i eleyip finale kaldık bu mudur?" diye küçümsüyorsun. EL'e kalışımızı hem de ev sahibini yani ekol sahibi Rytas'ı memleketinde yenip EL'e kalmamızı önemsemiyorsun. Kazan gibi yaklaşık 5 yıldır aynı sistemi oturtmaya çalışan ve o sistemle oynayan takımı önemsemiyorsun. Neyi önemsediğin belli değil. Sen öncelikle ne istediğini ortaya koyacaksın, argumanlarını sunacaksın ondan sonra konuşacağız. Oluşan her duruma, alınan her sonuca burun kıvırmalar, aşağılamalara yürümez bu iş. Ortaya koyduğun bir şey yok, sadece yıkmaya yönelik eleştiriler, eleştiri kapsamına girmez. Eleştiri hakkı makkı yok kardeşim. Sen eleştirme bu takımı (ki yaptığın eleştiri değil) Takım siena'ya yenilince kılıçlarınızı kuşandınız. Neymiş Bo Mc Calebb Kaukenas yokken Siena'yı yenemiyorsak ne zaman yeneceğizmiş. E Ne oldu? Aynı Siena Barcelona'yı da yendi. Hem de Mc Calebsiz Kaukenassız. Çünkü sistem takımı bunlar. Belli sistemi olan takımları yenmek için elinde iki şey vardır. Ya sende oturmuş sistemini dayatırsın (ki Siena'ya bunu yaptık burada) Ya da sistemlerini bozmaya gidersin. Bİzim sistem bozmaya gidecek yeterlilikte oyuncumuz yok. Elimizdeki kıt kadroyu var olan sistem için kullanıyoruz. Tabii ki işleyiş içinde hatalar ve rastlantılar da mühim etki kurabiliyor oyunumuzda ama sistem takımlarının rastlantıları sanki bizi yıkmakta geçerli olmuyor mu? E.Lorbek'in potalı üçlüğü dimağlarımızdan silindi mi sanıyorsun? Barcelona'yı burada yenecekken o sistem takımının da rastlantılardan faydalandığını görmedi mi bu gözler? Prokom'u hakemlere rağmen yenmedik mi? Siena'nın bizi yıkan oyuncusu Anderson bizim maçta normal hakemlerle bakıldığında kaç faul alması gerekiyordu? Sporu irdelerken tüm doneleri ele almak lazım. Senin mantığınla bakabilmek için Doğru kadromuz olması lazım. Bu seneki Banvite bakıp geçen seneki Banvit'i elememizi hafife almayacaksın. Kutay'ın dediği bazı satırbaşları var bunları yok sayıp kafana göre bir dünyada yaşamaya devam ediyorsun. Gerçek hayattan örnekler veriyorusn.

Gerçek hayattan örnek mi istiyorsun? Tanıt bize kendini Burak. Anlat Burak hangi üniversiteden mezundur ne iş yapar? Hakkınmı yendi aslanım hayatta? Bunun acısını buradan mı çıkarıyorsun? Yani hayata tek reel kendinin baktığınımı sanıyorsun? Ya da daha doğru bir deyişle reel baktığını mı sanıyorsun? Ben anlamam ben sığırın tekiyim avam adamım. Bazılarının dediğine göre yeni yetme mahalle kabadayısıyım. Bana benim anlayabileceğim şekilde anlat bakalım bir.

Ha anlatmaya başlarken. L.A.Lakers'in kobe-Shaq-Malone-Payton'lu kadrosunun neden Detroit'e yenildiğini de açıkla bana. oyuncularmı istemedi, Phil Jackson yetersiz bir hocamıydı (en azından o sene), Yoksa Detroit Sisteminimi dayattı bir bilelim bilen dillerden bunun sebebini. Çünkü senelerdir bir Lakersli olarak hep içim içimi yemiştir benim. Geçen seneki finale kalmamızın aydınlığında bekliyorum yanıtını.

Acele cevap...

Not: Bende nacizane ODTÜ Felsefe okumuş adamım felsefi yazabilirsin istersen..

asıl sız neyın kafasını yasıyorsunuz bende onu anlamıyorum sezon basından berı kadrosu mınımum bıze denk veya bızden ıyı olan takımlara karsı bır tane bıle hedef mac kazanmamıza ragmen alınan her maglubıyete bır kılıf uydurup bızı ıkde bır sumbul teyzenın sakalları oldugunda ne olacagıyla muhattap ederek nereye varmak ıstıyorsunuz.detroıt sıstem takımydı.ısıgı verıyorlardı.sezon sonu tunelın sonuna ulastılar.bız hıc bır hedef macta ıcerde dısarda bır galıbıyet bıle alamazken ne hıkmetle bır sıstem yakımı yapılanmasından bahsedıyorsunuz.

bende cantu'yu yenınce sevınmıstım.ama malesef ıkıncı turda sonuncu olunca epey bır yıkıldım.bıde yetmezmıs gıbı estudıantes ve caserta fınal eıghtıde goremedı neysekı sezon sonu banvıtle besıktası eleyınce keyıfler yerıne geldı

Burak Yıldırım acaba siyasi görüşün ne? Buraya yazma da özelden belirtirmisin bana rica etsem..Ha seni ne ilgilendirebilir diyebilirsin ama yazılarında dikkat ediyorum da sürekli böyle bir yaptığını eleştiri sanıp ta sana cevap verenleri yada takımı ve Oktay Hocayı savunanlara karşı neredeyse kafatasçılıkla suçlama gibi durumun var (ki bunu bende üzerime alaraktan merak ediyorum) Sürekli bir azınlık çoğunluk iktidar felan birşeyler söylüyorsun çaktırmadan gayet te toplumsal giriyorsun ben kendimi bunca zaman muhalefet sanırım bu konuda da önemli bir siyasi yaşantım olduğunuda farzederim acaba ben mi bir yanlışlık yapıyorum diye düşünüyorum

Neyse forum dışına çıkmayalım fazla eleştiri yapılmıyor dediğin bu ortamda şöyle biraz arşive git neler konuşulmuş tartışılmış..Çok da geriye gitmene gerek yok aslında ilk aklıma gelen ahmet dedehayır sayfasına bir git bakalım eleştiri nasıl olmuş..Ya da takım planlanması sayfasına bi göz at karşılıklı görüş ve ters görüşler nasıl dile getirilmiş..

Gelmeden önce ve geldiğinde kabul ediyorum çok da sert eleştiriler yaptığım ve yapılan ender arslana iki satır yazı yazmışlığım yoktur benim..Yeri geldi iyi oynamıştır yeri geldi kötü oynamıştır..ama Kötü oynamasını fırsat bilip girip te asla eleştiri yapmadım..Sizin yaptığınız iş bu..eleştiriden anladığınız bu kusura bakmayında..Beşiktaş maçını kazansak buralarda bugün göremeyecektik zatı alinizi..Ama kaybettik yine ortalardasınız..

Yani bu takımın hiç mi iyi birşeyi yok..Oktay Hoca hiçmi olumlu birşey yapmadı bu takıma

bende cantu'yu yenınce sevınmıstım.ama malesef ıkıncı turda sonuncu olunca epey bır yıkıldım.bıde yetmezmıs gıbı estudıantes ve caserta fınal eıghtıde goremedı neysekı sezon sonu banvıtle besıktası eleyınce keyıfler yerıne geldı

Evet evet Cantu'da ilk turda gruptan çıkamayınca üzülmüştüm bizim çıktığımız gruptan yani ama adamlar bu sene bizim yendiğimizden güçlü takımları yenip şimdiden bizden başarılı oldular nereden nereye geçen sene Cantu'lulara desem bunları bırak polyannacılığı getir sümbul teyzenin sakalını biz ergen falan derlerdi.

ne kadar guzel attıgım mesajları paylasmanız.bıraz objektıf olsanız bana o mesajları yazmaya ıten yazılarıda paylasırdınız.ama bunu yapmamanıza hıc sasırmadım.nerede sız deo objektıflık kıymetı menkul kıymetler borasında kendınden tavan yapan senetler

ne kadar guzel attıgım mesajları paylasmanız.bıraz objektıf olsanız bana o mesajları yazmaya ıten yazılarıda paylasırdınız.ama bunu yapmamanıza hıc sasırmadım.nerede sız deo objektıflık kıymetı menkul kıymetler borasında kendınden tavan yapan senetler

Ben sizi bu mesajları yazmaya iten yazıları,olayları yaşanmışlıkları bilemem tabi ki felsefe-realite farkı mesela ciddi bir birikim yaşanmışlık isteyen bir konu keza, ergen-baba örneği de bir günde olacak birşey değil, aciz taraftar olayını tam anlamadım ama vardır onun da bir nedeni ama bu konuyu aştı bunlar ayrı bir başlık olabilir mesela Bir bilen şeklinde genel bir başlık basketbol öğretilerim manifestom,Felsefi öğretilerim,aforizmalarım,gelişim basamakları ve gelişim.modern masallar ve günümüz (polyanna vs).Sağlık da olabilir (teyzenin epilasyon sorunu vs) ha son olarak da ekonomi(borsa falan) başta da dediğim gibi isviçre çakısı gibisiniz apolet çok maşalah diyorum saygılar.

Yahu niye bu kadar uzatıyorsunuz anlamadım ki Burak Bey beğenmiyorsanız yetersiz buluyorsanız bu sizin düşünceniz 150 kere yazmanıza gerek yok kaç sayfadır boşu boşuna yazıyorsunuz, foruma girmezsiniz Oktay Hoca takımın başındayken de izlemezsiniz takımı olur biter.

sızın gıbı masal anlatanlarla bas etmek ıcın ınsanın bazı apoletlere ıhtıyacı oluyor.yalnız ıtıraf etmelıyımkı bu saydıgınız hıcbır apolet sızın ruya tabırlerı adlı eserınızle boy olcusmek ıcın yeterlı degıl o sevıyeye cıkmak ıcın daha cok apolete ıhtıyacım var kı bır omur sızın cıktıgınız o boyuta ulasmak ıcın yetmeyebılır.benım eserlerımın senın eserınle bas edemıyeck olmasını verdıgı uzuntuyle bu geceyı tamamlayacak olmanın ezıklıgını yasıyorum.ama tebrık edıyorum kendınızı surrealıst dunyada oldukca gelıstırmıssınız

sızın gıbı masal anlatanlarla bas etmek ıcın ınsanın bazı apoletlere ıhtıyacı oluyor.yalnız ıtıraf etmelıyımkı bu saydıgınız hıcbır apolet sızın ruya tabırlerı adlı eserınızle boy olcusmek ıcın yeterlı degıl o sevıyeye cıkmak ıcın daha cok apolete ıhtıyacım var kı bır omur sızın cıktıgınız o boyuta ulasmak ıcın yetmeyebılır.benım eserlerımın senın eserınle bas edemıyeck olmasını verdıgı uzuntuyle bu geceyı tamamlayacak olmanın ezıklıgını yasıyorum.ama tebrık edıyorum kendınızı surrealıst dunyada oldukca gelıstırmıssınız

Çağrışımlar dağıldı iyice :) hayırlısı olsun yalnız bu forumda yazmak için de sözlüklerde olduğu gibi bazı aşamalar mı olmalı diye düşünmeye başladım neyse, yukardaki cümleler ne kadar tutarlı ve muteber ise diğer konular ve basketbol hakkında yazdıklarınız da öyle demek ki sonuçta bu uzun sohbet bazı şeyleri tamamen netleştirmiş oldu.

bazı mental sınırlamaların getırlımesını ısterım acıkcası.en azından lıselılerın yaptıgı gıbı son sozu soyleyeyım dıye konuyla alakalı olsun olmasın bırseyler arayıp yazan daha sonraysa kendısının getırdıgı bu noktadan rahatsızlıgını dıle getırerek yıne son bır soz soylem cabası ıcerısıne gıren yaklasımlar enteresan sahneler sunuyor

Arkadaşlar, lütfen alaycı tabirler kullanmayalım. Az önce bir mesajı silmek zorunda kaldım.

Ne yazık ki, her topicte kutuplaşmalar yaşıyoruz. Bunun dışında kalmak ve yeniden basketbola dönmek amcaıyla birkaç satır karalamak istiyorum.

Sene başında Lakovic ve Songaila alındığında, Lakovic'in pozisyonu ve savunmadaki defectleri, Songaila'nın da sakatlığı ve 5 numara değil 4 numara olması dolayısıyla şüpheler oluşmuştu. Uzun uzun da bu konular üzerine tartışılmıştı. Sene başında kadro planlamasını yaparken bizim gördüğümüz bu riskleri staffın görmemesi mümkün değil. Muhtemelen artıları ve eksileriyle bu transferleri düşünüp yukarıda bahsettiğim noktaları göze alarak bu iki transfer yapıldı; ama bugüne kadar ikisi oyuncunun da büyük hayal kırıklığı olduğu kanısındayım.

Yaşadığımız sıkıntıların mevcut kadro yapısıyla aşılabilmesi çok zor görünüyor. Geçen senenin üzerine yaptığımız üç Ender ve Furkan'ı da sayarsak beş ciddi eklemenin arasından sadece Gordon'ın tam anlamıyla beklenen verimi verdiğini düşünürsek (Furkan da beklenen hatta beklenen verimden fazlasını veriyor; ama oyunu takımın üzerinde büyük etki yaratacak bir durumda değil henüz, doğal olarak) kadro anlamında geçen yılın üzerine fazla ekleme yapamadığımızı görüyoruz. Staffın mevcut oyuncularla takımı bu şartlar altında bu seviyeden yukarı çekmesinin ve takımı bu kısır görüntüsünden kurtarmasının mümkün olmadığı kanısındayım. Dolayısıyla, Songaila'nın altıncı yabancı olarak bile tutulmayıp gönderilmesi gerektiğini ve en az 1 transfer yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Bunları yazmamın sebebi de, sene ortası transfer istemenin sabırsızlık ya da benzeri isimlerle nitelendirilmeye başladığını görmüş olmamdır. Sene ortası transfer yapmak ayıp birşey değil, muhtemelen staff da alternatifleri değerlendirmeye başlamıştır.

Kısacası, takımın sezona genel hazırlığı, maçtaki coaching tercihleri gibi faktörler yüzünden değil de tutmayan bazı transferler dolayısıyla bu durumda olduğu kanısındayım.

Hayrettir, Barcelona maçından sonra şimdiye kadar buraya hiçbir mesaj yazılmamış !!! Nerede anti-Mahmuti'ciler? nasıl oldu da yazmıyorlar? Nerede "Göksenin oynasın"cı çok bilenler? Nerede o basketbol ulemaları ? Gerçekten şaşırttınız beni :) Yoksa artık "ne yazsak boş" modunda mısınız?

oktay hocada sezon ortası bir form düşüklüğü yaşıyor umarım telekom maçıyla tekrar toparlar.
malum onumude fülker ve sonrasında top16 maçları var.

Ayip ediyorsun bence. N'olmus yenilmissek dunya'nin sonu mu.

Oktay hoca'ya laf gecirmekte yeni moda heralde.

2 ay siz karsitlarina su takimi vermek lazim.

Hayrettir, Barcelona maçından sonra şimdiye kadar buraya hiçbir mesaj yazılmamış !!! Nerede anti-Mahmuti'ciler? nasıl oldu da yazmıyorlar? Nerede "Göksenin oynasın"cı çok bilenler? Nerede o basketbol ulemaları ? Gerçekten şaşırttınız beni :) Yoksa artık "ne yazsak boş" modunda mısınız?