Oktay Mahmuti

hep biz olumlu şeyler yapıyoruz, karşı taraftan olumlu bir şey gelmiyor, yaptıkları yanlarına kar kalıyor. varolan spor yönetimiyle olacak iş değil. bir şeyler başlasın denildi, herkes üstünü kapatmaya çalışıyor. balık baştan kokar. hiçbir ülkede spor türkiye'deki kadar pislenmiş değil.

Canlı başlıkta da söylemiştim,bi arkadaş 3.periyotta sahaya inen maddeler yüzünden maç durduğu zaman bunun intikamı alınacak demişti. Neyin intikamı. Biz her maç ipekçide bir şölen yaratıyoruz. Bizim en iyi yaptığımız şey bu.Neden bunu değiştirelim, neden bunu fener gibi yüzsüz bir camiya için değiştirelim.

Oktay Hoca iyiki bizimlesin

Yalnız Adam! çok iyi hatip ses tonu diksiyon zaten iyi Türkçe'yi çok iyi kullanıyor mimiklerde duyguyu çok iyi veriyor

Hocamızın şu açıklamaları artık birşeyin başlangıcı olsun,belli ki kendisi çok üzülmüş yaşanan olaylara.İpekçideki Fener maçında en ufak bir küfür veya yabancı madde olayı olmasın, eğer hocamıza değer veriyorsak yapalım bunu.Kendisinin böyle olaylara maruz kalması hepimizi çok üzdü.Eğer bunlar bir oyuncumuzun başına gelse "Oktay hoca halleder,moralini yerine getirir" derdim.Mutlaka yönetimden,taraftardan destek gelmeli

Neyin başlangıcı olabilir ki bu?

Yani eric gerets in kafasına cisim atılır adamın alnı yarılır, Mondragon şeytan taşlanır gibi kadıköyde su şişesi yağmuruna tutulur..Trabzonlu bir tane Salak Barosa su şişesi fırlatçam diye kendi kalecisini vurur, Beşiktaş maçında Eboue de biraz daha nirvanaya ulaştık içki şişesi yedi adam..Hayatında Fenerbahçe adını bile ağzına almamış o camia ile uzaktan yakından işi olmamış hatta biraz mübalağ yapalım Kadıköy semtine bile gitmemiş bir adam küfür yer kafasına cisimler yer

Fenerbahçe ali sami yene geldi bu sene ve rezil oldu gitti..Sahaya kağıttan uçak bile yapılıp atıldı mı? Rıdvan Dilmen Galatasaray taraftarı içinde ısrarla aile sini ararken en ufak bir tahriğe kapılıp tribünde toplu küfür mü edildi? Ercan Saatçisi televizyonlarda dümdüz giderken üstelik bunun için özür bile dilemezken, bir tane eski futbolcusumudur soytarısımıdır ne haltıysa Gs bayrağına ortadan kolunu sokmadı mı? Sounessın Saraçoğluna diktiği bayrağa karşılıkmış(ne yaratıcılık allahım)

Yani özetle durum budur..Birşeyin başlangıcı olmaz olamaz..Bizi diğerlerinden ayıran fark da budur..Bayanlar maçında bizim taraftar fenerbahçeyi madalya sırasında alkışlar karşılık caferağa da otobüslerine bile saldırıda bulunulur..Neven spajha ile Gs taraftarının ne işi olabilir ki..Sırf onların Oktay Hocaya yaptığı gibi ezeli rakibini çalıştırıyor diye onların yaptığı gibi ana avrat mı gidecek Galatasaray taraftarı? Tabiki hayır.

Yahu Ali Samiyene 60 yıl önce ölmüş babasının bilmediği dedesinin görmediği kendisi daha kromozom bile değilken yaşayıp ölmüş bir adama bile topluca küfür edildi tribünlerden..

Bişey başlasın evet..Önce İnsanlık başlasın..

Kendisiyle ilgili söylemeyi bile hiç istemediğim, hatta bundan dolayı şuan kendimi suçlu hissedebilirim..Tek bir soru işareti var kafamda,

Neden Galatasaray armasını üzerinde hiç taşımıyor? Canımı sıkan tek husus bu. Bunun dışında tarihimize ismini yazdırdı bile.

Mahmuti Türkiye'de renk işini geçmiş, aşmış ender spor insanlarından birisi. Burada hepimiz Galatasaraylıyız tamam eyvallah ama o, ne olursa olsun hepimizin verebileceğinden kat be kat fazla şey verdi bu armaya.

İsterse Lazio'lu olsun. Tam anlamıyla bir profesyonel. Bu konuda eleştirilmesi gereken son insandır kendisi benim gözümde.

Ayrıca bkz : Geldiği aydan itibaren Galatasaray ürünlerini üzerinden çıkarmayan umursamaz antrenörler .

Facede Galatasarayla basketbolo ile ilgili sayfalardan birinde uluslararası bir seminirden görüntüler var orada arma var mı emin değilim ama sarıkırmızı giyinmiş üzerine için rahat olsun yani hem kendisi artık nefes alan yürüyen armamız olmadı mı artık ayrıca armaya da çok hacet yok

Hocam sen Efes de asistan koc iken ben 15 yasindaydim. Hem okul hem kulup basketbol takimda oynuyordum. Sene 92'de benim gorup degisik biri diyip, seneler gectikce hayran oldugum birisin. Seni cok seviyorum hocam. Sen adamin hasisin. O kufur edenleri takma. Forumlarinda agizlarindan salyalar akarak seni takimlarinda gormek isteyen adamlarin bugun sana kufur etmesini salla gitsin. İyi ki bizim hocamizsin. Kral adamsin.!

Teknik, taktik vs. bir tarafa... Adam gibi adam! Dünkü maçta, Fenerbahçe taraftarı kendisine küfür etmeye başladığı an da, tribünlere dönerek hiç tepki vermeden sadece onlara baktı ve yanımdaki bazı Fenerbahçeli arkadaşlar bu tavrı görünce utandı. Herşeyden önce insan olmak lazım...

Oktay Mahmuti ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu takımı nerelerden aldı, nerelere getirdi o başka bir konu. Böyle bir karaktere sahip olmak bir şeylerin temeli olması açısından çok çok önemli. İki sezondur hiç ama istisnasız hiç bir maçta tavrını bozmadan gerekli olan neyse onu söylüyor koçumuz. Efes maçından sonra röportajda "yoğun maç temposu sizi etkiledi mi?" sorusuna koçların %99'u evet deyip bahanelere sığınırdı. Ancak koçumuzun dediğini hatırlıyor musunuz? Bu tempoda oynayamıyorsanız hiç oynamayacaksınız. Olay budur.

Geçtiğimiz günkü konuşması da muazzam önem arz ediyor. Galatasaraylılığımı bir kenara bırakıp bakıyorum ve diyorum ki evet Galatasaray taraftarı basketbol taraftarlığında Türkiye'de bir numara. Ancak bunun da üzerine çıkmamız gerekiyor. Oktay Mahmuti'nin dediklerinin anlamlı olması için bunu yapmamız gerekiyor. Zaten çok çok az olsa küfürü tamamen salondan çıkartmamız ve belki başka şovlarla daha da süslememiz gerekiyor. Galatasaray ismine layık olmak çok değerli bir şey. Galatasaray ve Oktay Mahmuti markalarına bugünden itibaren daha da layık olmamız gerekiyor.

Oktay Mahmuti muazzam bir profesyoneldir. O bizim kalbimizde çok ayrı bir yere kazındı. Biz de nasıl "Galatasaraylılar", nasıl "basketbol taraftarları" olduğumuzu tekrar tekrar gösterelim ve onun kalbine bize olduğu kazınalım. Jupp Derwall ve Fatih Terim futbolumuz için neyse, Oktay Mahmuti de basketbolumuz için odur.

Oktay Mahmuti ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu takımı nerelerden aldı, nerelere getirdi o başka bir konu. Böyle bir karaktere sahip olmak bir şeylerin temeli olması açısından çok çok önemli. İki sezondur hiç ama istisnasız hiç bir maçta tavrını bozmadan gerekli olan neyse onu söylüyor koçumuz. Efes maçından sonra röportajda "yoğun maç temposu sizi etkiledi mi?" sorusuna koçların %99'u evet deyip bahanelere sığınırdı. Ancak koçumuzun dediğini hatırlıyor musunuz? Bu tempoda oynayamıyorsanız hiç oynamayacaksınız. Olay budur.

Geçtiğimiz günkü konuşması da muazzam önem arz ediyor. Galatasaraylılığımı bir kenara bırakıp bakıyorum ve diyorum ki evet Galatasaray taraftarı basketbol taraftarlığında Türkiye'de bir numara. Ancak bunun da üzerine çıkmamız gerekiyor. Oktay Mahmuti'nin dediklerinin anlamlı olması için bunu yapmamız gerekiyor. Zaten çok çok az olsa küfürü tamamen salondan çıkartmamız ve belki başka şovlarla daha da süslememiz gerekiyor. Galatasaray ismine layık olmak çok değerli bir şey. Galatasaray ve Oktay Mahmuti markalarına bugünden itibaren daha da layık olmamız gerekiyor.

Oktay Mahmuti muazzam bir profesyoneldir. O bizim kalbimizde çok ayrı bir yere kazındı. Biz de nasıl "Galatasaraylılar", nasıl "basketbol taraftarları" olduğumuzu tekrar tekrar gösterelim ve onun kalbine bize olduğu kazınalım. Jupp Derwall ve Fatih Terim futbolumuz için neyse, Oktay Mahmuti de basketbolumuz için odur.

katiliyorum yorumlariniza ve eklemek istiyorum;

hocamiz takimimiz koçu olarak yapmadı bu açiklamalari.tepkisi abdi ipekçide dahil tüm spor müsabakalarindaki küfüre taskinliklaraydi.Bu sebepten coşkumuzu heyecanimizi hiç kaybetmeden ama küfürsüz takimimizi desteklemek ve hocamizi bagrimiza basmaktir.

Hepimiz Oktay Hoca'yı seviyoruz ama sevgimizi gösterme şeklimiz farklı. Bazı sevgi gösterileri de Oktay Hoca'nın istemediği şekillerde. Koçumuz Fenerbahçe maçından sonra tribünden nefret akıyor. Koçumuz küfüre karşı olduğunu gösteriyor. Ama aynı zamanda kendine kol kanat gerileceğini bilip aynı olayların sahamızda da yaşanacağını biliyor. Daha o maç gelmeden bugünkü Fenerbahçe'yle olan voleybol maçında içine Oktay Mahmuti de dahil edilerek küfür ediliyor. Bu gidişle daha fazlası sahamızdaki basket maçında da gerçekleşecek. Bu durumların Oktay Hoca'yı etkilemesinden çekiniyorum.

O maç ile bugünkü maç nasıl karşılaştırılabilir ki? Adam gelmiş deplasmanda yasak olmasıan rağmen atkı açmaya çalışıyor, sonra olaylar oluyo burada suçlu bizim taraftar mı yani? Adam oraya gelip yasak olmasına rağmen atkı açıyo ve olaylar başlıyo. Diğer tarafta ise rakibi 9 sayı öne geçti diye hakeme küfür, rakibe küfür ediliyo. Bu 2 olay aynı mı yani?

Sonuçta bu iki takımın taraftarı birbirlerinin taraftarına, koçuna, oyuncusuna şahsı veya genel olarak o veya bu sebeple küfür ediliyor. Ben olayın bu boyutundayım.

Orası öyle belli bir yerden sonra önüne geçilmek istense de durdurulamıyo bence. Sindirilmeye çalışılsa da çoğunluk olmasa da birileri küfürlü tezahüratları başlatıyo mutlaka. Ama bizim tribünlerimizde bu çok fazla azaldı ben buna inanıyorum.

Hıncal uluc -erkek takımı analızı

Hıncal uluç'un Oktay hoca ıle ılgırı goruslerı..

Galatasaray'ın basketbol şubesinde başarılı işlere imza atan Hakan Üstünberg'in istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Galatasaray'da basketbolda çok başlılık mı var, başı boşluk mu var; bir şeyler var. Bir defa Adnan Polat'tan devraldığı için Hakan'a yönetimde acaba tahammül edemeyen birileri mi var? Olabilir. Çünkü ortam her türlü dedikoduya müsait...
Ama Hakan'ın bir yanlışı var: Oktay Mahmuti'nin bu takımı yönetemediğini göre göre onda ısrar etti. Oktay'ı atacağına, kendi istifa etti; bana sorarsan...
Ünal Özüak'ın Hürriyet'te yazdığı yazıda çok haklı olduğu bir nokta var: Galatasaray'ın basketbolda bir genel menajere ihtiyacı var. Antrenörün de üstünde basketbolu bilen, icabında transferi yönlendirecek bir kişi... Bu takım sene başından beri 5 numarasız oynuyor! Pota altı yok. Pota altı olmadığı zaman dışarıdan attığın üçlük girerse iyi, girmezse kötü... O zaman koça ne ihtiyaç var?

Üçlük atmak için kenarda koç gerekmez. Hele Galatasaray gibi dış atıcısı bol olan bir takımda, biri tutmazsa biri, biri tutmazsa biri... 'Bugün Hıncal'ın eli tutmuyor, Bülent'e verin, Bülent kullansın' mı diyecek! Bu mu koç!.. Bunun için mi ben Oktay Mahmuti'ye milyon lira ödeyeceğim?
Pota dibini kullanacaksın ki rakip savunmayı potanın dibine çekeceksin, dış adamların daha kolay şut atsınlar. Mesela... Potaya ne kadar yakın atarsan, isabet şansın o kadar yükselir. Yüzde 20 ile üçlük atacağına, pota dibinden yüzde 80 ile iki sayılık atış atsan... Matematik olarak hangisi cazip? Totalde hangisinden daha çok sayı kazanırsın? Ama Galatasaray, 'Benim potanın dibiyle alakam yok' diyor! O zaman da işte böyle oluyor. Fenerbahçe maçını hatırlayın.
Bir sayı geridesin, top sende, 20 saniye var ve o topu üçlük olarak kullanıyorsun! O ana kadar yüzde 40 atmışsın üçlüğü! Yine de üçlük deniyorsun! Kullanan kim; 10'da 2 atan, Galatasaray'ın en kötü atıcısı Lucas! Üstelik ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynuyor!

Sen bu maçın en kritik anında topu en yanlış şekilde kullanıyorsan o takımda koçluk yapmaya hakkı yok. Ben Hakan'ın yerinde olsaydım, istifa kararı vermişsem, Oktay'ı da alır, giderdim. Böyle koçluk olmaz!

Hıncal uluç'un Oktay hoca ıle ılgırı goruslerı..

Galatasaray'ın basketbol şubesinde başarılı işlere imza atan Hakan Üstünberg'in istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Galatasaray'da basketbolda çok başlılık mı var, başı boşluk mu var; bir şeyler var. Bir defa Adnan Polat'tan devraldığı için Hakan'a yönetimde acaba tahammül edemeyen birileri mi var? Olabilir. Çünkü ortam her türlü dedikoduya müsait...
Ama Hakan'ın bir yanlışı var: Oktay Mahmuti'nin bu takımı yönetemediğini göre göre onda ısrar etti. Oktay'ı atacağına, kendi istifa etti; bana sorarsan...
Ünal Özüak'ın Hürriyet'te yazdığı yazıda çok haklı olduğu bir nokta var: Galatasaray'ın basketbolda bir genel menajere ihtiyacı var. Antrenörün de üstünde basketbolu bilen, icabında transferi yönlendirecek bir kişi... Bu takım sene başından beri 5 numarasız oynuyor! Pota altı yok. Pota altı olmadığı zaman dışarıdan attığın üçlük girerse iyi, girmezse kötü... O zaman koça ne ihtiyaç var?

Üçlük atmak için kenarda koç gerekmez. Hele Galatasaray gibi dış atıcısı bol olan bir takımda, biri tutmazsa biri, biri tutmazsa biri... 'Bugün Hıncal'ın eli tutmuyor, Bülent'e verin, Bülent kullansın' mı diyecek! Bu mu koç!.. Bunun için mi ben Oktay Mahmuti'ye milyon lira ödeyeceğim?
Pota dibini kullanacaksın ki rakip savunmayı potanın dibine çekeceksin, dış adamların daha kolay şut atsınlar. Mesela... Potaya ne kadar yakın atarsan, isabet şansın o kadar yükselir. Yüzde 20 ile üçlük atacağına, pota dibinden yüzde 80 ile iki sayılık atış atsan... Matematik olarak hangisi cazip? Totalde hangisinden daha çok sayı kazanırsın? Ama Galatasaray, 'Benim potanın dibiyle alakam yok' diyor! O zaman da işte böyle oluyor. Fenerbahçe maçını hatırlayın.
Bir sayı geridesin, top sende, 20 saniye var ve o topu üçlük olarak kullanıyorsun! O ana kadar yüzde 40 atmışsın üçlüğü! Yine de üçlük deniyorsun! Kullanan kim; 10'da 2 atan, Galatasaray'ın en kötü atıcısı Lucas! Üstelik ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynuyor!

Sen bu maçın en kritik anında topu en yanlış şekilde kullanıyorsan o takımda koçluk yapmaya hakkı yok. Ben Hakan'ın yerinde olsaydım, istifa kararı vermişsem, Oktay'ı da alır, giderdim. Böyle koçluk olmaz!

Hıncal Uluç türünün en tehlikeli örneği. Bu tür nedir diye soracak olursanız; her şeyi çok iyi bildiğini zanneden ama aslında pek bir şeyden haberi olmayan insan türü.

Hıncal uluc yine herseyi çok bildiğini göstermiş . Oktay mahmuti koç değilmis oktay hoca efes euroleague final 4 oynattı . Takımın 3 lükten baska kozu yokmus acaba kendisi ikili oyunları ligde en iyi oynuyan takım olduğumuzuu görmüyormu . Fener maçında fark birken üçlük atmısız herkez biliyor fener maçında son topda bizim ikili oyun oynamak istediğimizi sadece ben mi gördüm ama fener ikili oyunu iyi savununca harika bir pozisyon bulduk ama olmadı . Lucas maç boyu kötü atmıs niye o kullanıyor diyor . Acaba prokom maçında durum 70 . 67 ilen beraberliği sağlayan üçlüğü kim attı. Top yuvarlaktı bügün girer yarın girmez . Hıncal uluc bu yorumlarından bıktım artık sözde galatasaraylı ama gs ya zarar vermekten başka yaptığı bir sey yok .

Tamam 5 numara ihtiyacını başından beri dile getiriyoruz ama Hıncal'ın euroleague resmi sitesinin yayınladığı Galatasaray pick'n'roll videosundan haberi yok galiba. Takım pota altını ziyadesiyle kullanıyor, tek eksik size nedeniyle reboundda yaşanan sorun bence.

Ayrıca Hıncal Uluç'un bu Oktay Mahmuti garezinin bir sebebi olmalı, bilen, duyan, tahmin eden varsa paylaşsın lütfen?