Oktay Mahmuti

Kaç sayı fark olacak ki zaten.2 sayı uzun rotasyonundan 2 sayı guard rotasyonundan 2 sayı forvet rotasyonundan gedik verince 6 sayı oluyor zaten.Basketbol bu kadar hassas bir oyun.Ayrıca kıvırmaya falan gerek yok.Her şey senin yazdığın gibi güllük gülistanlık olsa 7 kişilik rotasyonu olan takıma güle oynaya elenmezdik zaten.

Ayrıca Lakovic şu an ki haliyle koca bir hiç. Arroyonun serinin son maçında attığı sayı Lakovicin tüm seride attığından fazla.Tabi Lakovic tercihini yapan kişinin -hemde 1 milyon euroluk astronomik bir ücretle- ben olmadığımı söylemeye gerek yok.Hatta ve hatta sezon ortası alınan Djedovic ve Savovicin Beobasket oyuncusu olmasının da tesadüf olmadığını söylemeye gerek yok

Iki ordan iki burdan 6 yapar zaten ya.. sen git kahvehanede futbol konus arkadasim.. O kadar fasonsun ki iki mesaj ustte Lakovic 1 milyon dolar alirken simdi 1 miyon euro almaya basladi.. senin iki mesajinin arasinda zam yaptilar heralde lakovicin kontratina? Ama senin icin bu birsey mi sen Songaila'nin 500 bin dolar olan kontratina da 1 milyon dersin.. boyle de utanmaz ve terbiyesizsin..

Arroyo, Mehmet Yağmur, Hawkins, Erceg, Ersin Dağlı, Mensah Bonsu, Serhat Çetin, Kemp, Kartal Özmızrak, Barış Hersek toplayinca kac kisi ypiyor yedi mi ey basketbol cahili..

Djedovic'in yerine senenin degil 2. donemin ortasinda kim alinacakti acaba? Alan Anderson dusunuldu ama olmadi.. Dedovic'in istatistilerine bak oyle bir konus, 11.54 sayi, 3.54 ribound, 1.86 asist ortalamasi ile oynemis daha ne yapacakti? Her mac 20 sayi 20 ribound, 20 mi asist mi yapacakti?.. ama sen iskembeden Oktay Hoca'ya salla..

Acik bir soru soruyorum sana: Jamon Gordon, Josh Shipp, Furkan Aldemir, Ilkan Karaman vb oyunculari kim trasfer etti?

Arka taraflarda bir yorum vardı. Sahibi kimse özür dilerim, çok uzun yazılar var bulamadım tam yerini. "Gelişen endüstriyel futbolla beraber , Galatasaray Taraftarı başarı odaklı hale gelmiştir. " aşağı yukarı böyleydi. Şu an gözlerimizle gördüğümüz an bile bunu kanıtlar nitelikte. Ha gayret , az kaldı. Milletin gıptayla baktığı o sinerjiyi , kendi ellerimizle yıktık , yıkacağız.

Iki ordan iki burdan 6 yapar zaten ya.. sen git kahvehanede futbol konus arkadasim.. O kadar fasonsun ki iki mesaj ustte Lakovic 1 milyon dolar alirken simdi 1 miyon euro almaya basladi.. senin iki mesajinin arasinda zam yaptilar heralde lakovicin kontratina? Ama senin icin bu birsey mi sen Songaila'nin 500 bin dolar olan kontratina da 1 milyon dersin.. boyle de utanmaz ve terbiyesizsin..

Arroyo, Mehmet Yağmur, Hawkins, Erceg, Ersin Dağlı, Mensah Bonsu, Serhat Çetin, Kemp, Kartal Özmızrak, Barış Hersek toplayinca kac kisi ypiyor yedi mi ey basketbol cahili..

Djedovic'in yerine senenin degil 2. donemin ortasinda kim alinacakti acaba? Alan Anderson dusunuldu ama olmadi.. Dedovic'in istatistilerine bak oyle bir konus, 11.54 sayi, 3.54 ribound, 1.86 asist ortalamasi ile oynemis daha ne yapacakti? Her mac 20 sayi 20 ribound, 20 mi asist mi yapacakti?.. ama sen iskembeden Oktay Hoca'ya salla..

Acik bir soru soruyorum sana: Jamon Gordon, Josh Shipp, Furkan Aldemir, Ilkan Karaman vb oyunculari kim trasfer etti?

Sana ne ki benim ahlakımdan? İlgilendirir mi? Yabancı sitelerde 1 milyon euro aldığı yazıyor her iki oyuncuya da.Ücretleri azaltıp transfer fiyaskolarının üstünü kapatmak için uğraşmana gerek yok.Sorgulama yeteneği olan herkes görebiliyor zaten bu fiyaskoyu

http://forums.interbasket.net/showt...b-Basketball-Players-In-Europe-2011-12-Season

Ayrıca Shipp sakatlındıktan sonra illa ki kendi menajerinin oyuncusunu(Djedovic) aldıracağına kapımıza gelen Nocioni aldırsa finalin çoşkusunu yaşıyorduk.Ama dünyada tek menajer Raznatovic ya onun oyuncusunu almak zorundayız

Onur, söylediklerinin ciddiye alınıp ona göre cevap verilmesini istiyorsan sen de ona göre yorum yazacaksın, bol keseden atmayacaksın. Söylediklerinin hepsine cevap verilir, içindekilerin doğru olma ihtimali bile olsa, sırf şu yorumun bile yeterli olaylara ne derece sağlıklı bakabildiğin konusunda.

Öyle değil, ama hadi söylediklerin doğru olsun, bitmiş gitmiş Nocioni mi kaderimizi değiştirecekti? Bari ortaya mantıklı biri isim sür de, evet bu çocukta haklı aslında diyelim. Nocioni, en en en iyi ihtimal Songaila kadar katkı verirdi takıma, bu kadar da net.

Kişisel olarak birilerini seviyorsunuz diye, illa Galatasaray'a mı gelmeli? Ha gelmesini isteyebilirsiniz, ama duygusal davranıp Galatasaray'ın başarısını buna dayandırmak kadar saçma sapan bir şey olamaz.

Bence Galatasaray taraftarı şampiyon olmayı haketmiyor. Ben gerçekten bu kanıya vardım. İnşallah seneye daha da kötüye gider işler.

Herşeyin yalan olduğuna o atmosferin yalan olduğuna inanmak istemiyor insan ama boşuna dökülmüşüz İpekçilere en ufak bir yol kazasında bir hain yapmadıkları kaldı insanları. Şahsım adına haketmiyoruz demiyorum ama haketmeyen büyük bir güruh var görülen o ki. Katılıyorum sana NOKTASINA VİRGÜLÜNE KADAR!!!!

Oktay Mahmuti gitsede olur,kalsada olur bu saatten sonra diye birşey söz konusu olmamalı.

Oktay Mahmuti net şekilde kötü ve yetenekleri kısıtlı bir koç.22 senedir şampiyonluk bekleyen Galatasaray'ı tarihinin en büyük bütçesi ve en iyi kadrosu ile şampiyon yapamamıştır.Şampiyonluk hariç elimizde doğru düzgün bir kupa dahi yoktur.Oynanan,tüm önemli deplasman maçları kaybedilmiştir.

Kendisinin hiçbir zaman bir b planı olmamıştır saha içinde.Yaptığı yabancı transferlerinde %50 oranında başarısız olmuştur ki çok büyük bir orandır bu.Egoları üst düzeydedir.Bu takıma sırtı dönük oynayabilen gerçek bir pivot ısrarla transfer ettirmemiştir.Zaza Pachulia'yı bile doğru düzgün oynatmamıştır takımda olduğu süre içersinde.

Yönetim geçen ay bir hata yaptı,kendisiyle 2+2 yıllık mukavele yapıldığını duyurdu.Şu anda hangi sebepten dolayı olduğunu bilmemekle beraber,doğru olanı yapıp mukavele uzatmıyor.

Galatasaray 22 senedir bekliyor.Kimse daha fazla beklemek istemiyor.2 senedir elde olan ciddi bir başarı yok bu kadar bütçeye,takım önüne alınan sponsor ismine,avrupa'nın en iyi taraftarına rağmen.2 sezondur 2 takımlı bir lig oynanıyordu Türkiyede ve biz bunların birinde 2. diğerindede 3. yada 4. olduk.Tarihi fırsat kaçtı.Artık bizi direk hedefe götürüp,şampiyon yapacak bir hocaya ihtiyacımız var.Galatasaray çok daha iyi hocalara layık.Burda bazı arkadaşlarının söylediğinin aksine Mahmuti bu taraftara ve camiaya fazla değil;bu taraftar ve camia Mahmuti'den çok daha iyilerine layık.

Net bir sekilde kotu demek.. Oktay Mahmuti'yi gecen yil Real Madrid istemisti koc gitmemisti bilen bilir... Oktay Mahmuti mukemmel degildir, dogrulari vardir yanlislari vardir.. Ancak Mahmuti'nin oyun anlayisinda kalipli 5 numaraya yer yoktur bunu neden anlasilmaz anlamiyorum. Oktay Mahmuti hareketli ikili oyunlari iyi oynayan hizli 5 numara ile sistemini kuruyor.. Bu Fath Terim'e neden orta sahayi defansif kurmuyor demek gibi birsey..

Kendi beklentilerini neden genele yayiyorsun.. Ben sahsen her sene zirveye oyanyip bazen sampiyon olmayan bazen olan ama her zaman ilk 2'de 3'te olup Euroleague'de oynayan bir takimi tercih ederim..

Acaba genc oyuncular, Furkan, Ilkan vb, kariyerli oyuncular Gordon, Lakovic vb. Galatasarayi basketbol gelenegi olan ust duzey bir basketbol kulubu oldugu icin mi tercih ettiler yoksa Oktay Mahmuti ile uzun vadeli bir vizyon cizildigi icin mi?

Bu taraftar kac defa Euroleague maci izledi, kac defa top 16'ya kaldi?? Dogru degerlendirin herseyi.. Hakan Ustunberk ile ilk planlama yapilirken hedef 3 yilda Euroleague'e katilmakken Koc bunu 1 yilda basarinca basarisiz oldu demekki..

Isallah muhtesem Galatasarayli, lisenin gururu Erman Kunter gelir, Oktay Mahmuti de fenere gider de seneye fb Galatasaray maclarinda konusuruz bol bol..

Her zaman söylediğim gibi kaç kurtul hocam. Burası Galatasaray burada başarılı olanın ayağını kaydırırlar en ufak tökezledin mi bulunur bir liseli...

Bu işin gerçeğini bir iki hafta içinde Tüm Taraftarlar öğrenecek. ama öğrendiğinde anlaşmadan cayan tarafın asıl anlamda yönetim olmadığını öğrenirlerse çok üzülecekler ve hayal kırıklığına uğrayacaklar. Bu sebepten asmayın kesmeyin ve bekleyin.Ondan sonra atış serbest

Bu işin gerçeğini bir iki hafta içinde Tüm Taraftarlar öğrenecek. ama öğrendiğinde anlaşmadan cayan tarafın asıl anlamda yönetim olmadığını öğrenirlerse çok üzülecekler ve hayal kırıklığına uğrayacaklar. Bu sebepten asmayın kesmeyin ve bekleyin.Ondan sonra atış serbest

Burada bir olasılık mı var yoksa bilgiye dayalı bir ima mı var ?
Ayrıca yönetim yaptığı anlaşmadan cayan koçu ikna mı etmeye çalışıyor yani ?

Kanım dondu gerçekten.

Bence Oktay Mahmuti kendini kurtarsın bir an önce ve biz de kendi çapımızda Halil Üner-Koray Mincinozlu yapılanmasına gidelim.

Böyle bir nankörlük görmedim ben. İnanılacak gibi değil.

Yönetim bu işi uzattıkça delleniyorum, burayı okudukça ayrı bir delleniyorum..

Yönetimin tavrını geçiyorum, benim aklıma da duygularıma da ters gelen bir durum var ortada; Galatasaray Taraftarı, daha sene içinde ''İmparator Oktay Mahmuti'' nidalarıyla ortalığı inletirken, sene sonunda nasıl neredeyse Halil Üner de yapardı bu işi yapardı kıvamına geliyor, neyin kafasını yapıyor, ciddi manada kavrayamıyorum. Gerçi bunu yapan geniş bir kesim değil, ancak bunu 3-5 kişi de yapsa benim zoruma gidiyor. 2 ay önce sistemden, yapılanmadan bahsedilirken, Oktay Mahmuti'nin öneminden bahsedilirken, takıma etkisi övülürken, şimdi nasıl geçen 2 seneye sünger çekilip, gitse de olur kalsa da kıvamına geliniyor.

Bu süreci kim hazırladıysa, kim yürüttüyse büyük tebrik hak ediyor. Oktay Mahmuti iş yapmıyor intibasını yarattılar, biraz daha gayret ederlerse Halil Üner'i getirip yerli Obradovic havası da estirebilirler, helal olsun!

Sana ne ki benim ahlakımdan? İlgilendirir mi? Yabancı sitelerde 1 milyon euro aldığı yazıyor her iki oyuncuya da.Ücretleri azaltıp transfer fiyaskolarının üstünü kapatmak için uğraşmana gerek yok.Sorgulama yeteneği olan herkes görebiliyor zaten bu fiyaskoyu

http://forums.interbasket.net/showt...b-Basketball-Players-In-Europe-2011-12-Season

Ilgilendirir tabi senin gibi chil ve terbiyesizler insanlara iftira atip karaliyorsa ilgilendirir.. verdigin liste asagida nerde Lakovic ha!! Nerde?? Songaila ile ilgili Oktay Hoca'nin temmuz 2011 de yapilmis roportajindan alinti paylasiyorum:

"Ve Rochestie-Johnson değişiminin ardından, sorduğum soruya cevaben verdiği “Ortada bir milyon tane guard yok” sözünün bir benzerini söylüyor Mahmuti: “Piyasada alınabilecek net bir 5 numara var mı, sen söyle…”

Şöyle bir düşününce, CSKA’nın piyasaya girdiği, oyuncu fiyatlarının yükseklerde seyrettiği bir dönemde çok uçuk da bir bütçeniz yoksa ‘net bir 5’ numara alabilmek hiç de kolay değil…

Krstic yıllık 3 milyon Euro’ya gitti CSKA’ya… Keza Anadolu Efes, Stanko Barac’ı 1 milyon Euro’nun üstünde bir bonservis vererek transfer etti. İyi bir pivot için ya parayı gözden çıkaracaksınız ya da sisteminizi var olanların üzerine kurup bir yapı oluşturacaksınız. Anlaşılan Mahmuti, ikinci tercihi seçmiş durumda.

İşte tam bu noktada bir yanlışlığı düzeltmekte fayda var. ESPN’nin yaptığı haberde Darius Songaila’nın Galatasaray’dan yıllık 1.5 milyon Dolar alacağı yazıyordu. Ancak bu doğru değil. Litvanyalı uzun sadece 500 bin Euro ücretle Sarı – Kırmızılılara imza atmış.

Bu anlamda bütçede çok ciddi bir artış da söz konusu değil. Medical Park’ın sponsorluğu henüz resmi ağızlardan açıklanmadı. Ancak kulislerde 10 milyon Dolar’lık bir anlaşmanın yapıldığı konuşuluyordu. Bunun da çok doğru olmadığı izlenimini edindim ben konuşmamızdan. Çünkü Galatasaray’ın yaptığı hamlelerde ‘ayrılan oyuncuların’ bütçesinin yönlendirilmesi uygun görülmüş. Yani Ermal ve Rancik gibi kulüp standartlarında iyi para alan oyuncuların bütçeleriyle transfer yapılmış. Elbette bütçede en az yüzde 20’lik bir artış söz konusu ama uçurumlar değil"

Bu da Senin listen ey arlanmaz terbiyesiz insan.. Lakovic Nerde???

34. Kosta Perovic - €1.1 million euros net income

35. Darius Songaila - €1.0 million euros net income

36. Sergio Llull - €1.0 million euros net income

37. Jorge Garbajosa - €1.0 million euros net income

38. Berni Rodriguez - €1.0 million euros net income

39. Kelly McCarty - €1.0 million euros net income

40. Rimauntas Kaukenas - €1.0 million euros net income

41. Aleks Maric - €1.0 million euros net income

42. Roko Ukic - €1.0 million euros net income

43. Maciej Lampe - €1.0 million euros net income

44. Brad Oleson - €1.0 million euros net income

45. Casey Jacobsen - €1.0 million euros net income

46. Dusko Savanovic - €1.0 million euros net income

47. Esteban Batista - €1.0 million euros net income

48. Kerem Tunceri - €1.0 million euros net income

49. Omer Onan - €1.0 million euros net income

50. Zoran Planinic - €1.0 million euros net income

51. Boniface N'Dong - €1.0 million euros net income

52. Victor Claver - €1.0 million euros net income

51. Bojan Bogdanovic - €1.0 million euros net income

53. Sergey Monya - €1.0 million euros net income

54. Fernando San Emeterio - €1.0 million euros net income

Hala anlamıyor millet.. Oktay Hoca isterse çıksın ana avrat tek tek hepsine saydırsın, biz diyoruz ki, 1 ay önce resmi duyuru neden yapıldı o zaman? Böyle ciddiyetsizlik olur mu ya! Oktay Hoca bütün sene kıçını yırtsın takımı bir yerlere getirsin, 2 maç izleyip, iki tane oyuncu görenler tarafından Oktay Hoca şöyle kötü, böyle kötü diye harcansın, bi ... gidin artık!

Düzeltme: Cevapla yerine alıntıya basmışım.

Burada bir olasılık mı var yoksa bilgiye dayalı bir ima mı var ?
Ayrıca yönetim yaptığı anlaşmadan cayan koçu ikna mı etmeye çalışıyor yani ?

Bazı bilgilerin yazılı ya da sözlü ispatı olmaz bu yüzden de iddaa dan öteye geçmez sadece polemik oluşmuş olur. Yönetimden bir iki hafta içinde konuyla ilgili açıklama gelecek.
Şu an sadece bir nebze sağduyulu davranılsın, çünkü bazı şeyler herkesin düşündüğünün tam tersi çıkarsa büyük hayal kırıklığı oluşur ve ozaman da yönetim der ki taraftara siz şampiyonluğu haketmiyorsunuz. Lütfen açıklamalar gelene kadar sukunet