Oktay Mahmuti

Bazı bilgilerin yazılı ya da sözlü ispatı olmaz bu yüzden de iddaa dan öteye geçmez sadece polemik oluşmuş olur. Yönetimden bir iki hafta içinde konuyla ilgili açıklama gelecek.
Şu an sadece bir nebze sağduyulu davranılsın, çünkü bazı şeyler herkesin düşündüğünün tam tersi çıkarsa büyük hayal kırıklığı oluşur ve ozaman da yönetim der ki taraftara siz şampiyonluğu haketmiyorsunuz. Lütfen açıklamalar gelene kadar sukunet

Madem polemik olmuş olur ve polemiğin oluşması istenmiyor neden açık imada bulunuluyor yok açık bir imada bulunuldu ise netleşmesi iyidir.Ayrıca dediğim gibi madem Oktay Mahmuti yanlış yaptı yönetim ne için uğraşıyor.Yada tam tersi çıkmassa Oktay Hoca alehine imalarda bulunanlara müfteri diyebilir miyiz ?

Bazı bilgilerin yazılı ya da sözlü ispatı olmaz bu yüzden de iddaa dan öteye geçmez sadece polemik oluşmuş olur. Yönetimden bir iki hafta içinde konuyla ilgili açıklama gelecek.
Şu an sadece bir nebze sağduyulu davranılsın, çünkü bazı şeyler herkesin düşündüğünün tam tersi çıkarsa büyük hayal kırıklığı oluşur ve ozaman da yönetim der ki taraftara siz şampiyonluğu haketmiyorsunuz. Lütfen açıklamalar gelene kadar sukunet

Bu sure icerisinde de Oktay Mahmuti itibarsizlastirilsin.. Ne yonetime kufru kalsin ne paragozlulugu.. Taraftarin gozunde degeri dusurulsun sonra da malum liseli koc gelsin.. Aman ne olacakti Fatih Hoca da 4 sene sampiyon yaptigi halde yeni sozlesme teklifi almamisti.. Malesef kendi ic entrikalarimizin kurbani oluyoruz.. Basketbolu verelim Erman'a 5-8 arasi takilir Eurochallange'da ceyrek final falan oynariz daha ne olsun..

Çekememezlik üst düzeyde.Biz bu sene şampiyon olabilirdik fakat 3 tane ellerinde düdükle gezen sözde maçı yöneten insan topluluğu olmasaydı.Bunlar olabilir tabii biz Galatasarayız.Bizim elimizden şampiyonluklar alınır sesimizi çıkarmayız.Ellerde maçtan önce hakemle telefon görüşmeleri olur,ellerde maçtan önce 4 hakem değişikliği olur biz ses çıkaramayız.Biz afedersiniz senelerdir baskette keriz yerine konuluyoruz.T.S hariç.Nasıl bir yönetim var anlamıyorum.Ceyhunu kovmayan onun yerine Galatasaray forması için savaşan Augustusu gönderen şimdi erkek basket takımını adam eden adama bulaştılar.Ceyhunu getirinde ağzımıza bal atsın.Bal biraz acı olabilir sonuçta ilk 10 a girme mücadelesi vermeye başladığımız senelere geri dönüyoruz gibi bir his var.Yazıklar olsun!

Bu işin gerçeğini bir iki hafta içinde Tüm Taraftarlar öğrenecek. ama öğrendiğinde anlaşmadan cayan tarafın asıl anlamda yönetim olmadığını öğrenirlerse çok üzülecekler ve hayal kırıklığına uğrayacaklar. Bu sebepten asmayın kesmeyin ve bekleyin.Ondan sonra atış serbest

Bu işin gerçeği Oktay hocanın paragöz ilan edilip takımdan yollanacağı, yerine bir liselinin getirileceğidir malesef...

Oktay Hoca itibarsızlaşmaz merak etme:) sen Koça bukadar mı güveniyorsun ? bir iki haberle ayak altına alınacak bir coach mu Oktay Mahmudi?

Fatih Hoca konusunu açıyorsun ne alaka anlamadım ama Fatih Hoca 4 sene şampiyon yapıp kendi gitti fiorentinaya .Ve tüm sözlşemeyi tüm şartları kabul etmeyerek. Ve bencede çok iyi yaptı. Eğer bu forum da Yılmaz arkadaşımız gibi Fatih Hocanın 4 sene şampiyon yapıp yönetim tarafından gönderildiğini zanneden varsa eyvah ki eyvah.

Oktay Mahmudi ve yönetim susarken taraftarı bukadar işe dahil olması gereksiz.Gereksiz olduğuda zaten anlaşılacak. Ben Oktay Hoca giderse eğer sonrasına bakarım. Nasıl bir takım kuruluyor bütçe ne ve sistem nasıl işleyecek? Bunların cevabı yoksa eğer yönetim eleştiririm. Oktay Hoca gider Božidar Maljković gelirse alkışlarım. Fehmi sadıkoğlu gelirse ilk tepkiyi veririm.

Oktay Mahmudi başarılı yada başarısız(bana göre bjk serisi hariç oldukça başarılı) meselesi değil bazı arkadaşların dediği gibi burada sürecin kötü yönetilmesi ve işlerin yolunda gittiği bir şubede gereksiz polemiklerin ortaya çıkmasına(Oktay hoca başarılı yada başarısız gibi) sebep olan yönetimin hatasından bahsedilmelidir. Bahsettiğim konuda yönetim hatalıdır,siteden resmi imza atıldığını açıklayıp,sonra ortada imzalanan bir sözleşmenin olmadığının ortaya çıkması gerçekten büyük bir yönetimsel başarısızlıktır. Transfer konusunda ise her zaman bir risk vardır, Oktay hoca şimdiye kadar kazandırdığı oyunculara baktığımız zaman transferde de başarılıdır. Tek isteğim taraftarların sağduyulu olup sonunda da Oktay Mahmudinin bu takımdan ayrılacaksa Şampiyonluk kupasını kaldırdıktan sonra ayrılmasıdır.Çünkü o kupayı bu takımla kaldırmayı haketti.
Son olarakta bazı arkadaşların Oktay hocayı överken Erman Kunteri küçümsediklerini görüyorum.Bunun sebebi Oktay hocanın yerine gelme ihitmali olmasından dolayı bir kızgınlık olabilir.Ancak Erman hocanında bu ülkenin bir değeri olduğunu bilip Fransada kazandığı başarılar ve Fransa milli takımı için antrenör adayı olması gibi başarılar ile övünmeliyiz diye düşünüyorum.

Kimse kusura bakmasın ama Galatasaray'da liseliler orta çağdaki ruhban sınıfı gibi artık. Kendileri başkan seçip kendileri adam yolluyorlar. Taraftar umurlarında değil. Bir reform şart!!!

Oktay Hoca itibarsızlaşmaz merak etme:) sen Koça bukadar mı güveniyorsun ? bir iki haberle ayak altına alınacak bir coach mu Oktay Mahmudi?

Fatih Hoca konusunu açıyorsun ne alaka anlamadım ama Fatih Hoca 4 sene şampiyon yapıp kendi gitti fiorentinaya .Ve tüm sözlşemeyi tüm şartları kabul etmeyerek. Ve bencede çok iyi yaptı. Eğer bu forum da Yılmaz arkadaşımız gibi Fatih Hocanın 4 sene şampiyon yapıp yönetim tarafından gönderildiğini zanneden varsa eyvah ki eyvah.

Oktay Mahmudi ve yönetim susarken taraftarı bukadar işe dahil olması gereksiz.Gereksiz olduğuda zaten anlaşılacak. Ben Oktay Hoca giderse eğer sonrasına bakarım. Nasıl bir takım kuruluyor bütçe ne ve sistem nasıl işleyecek? Bunların cevabı yoksa eğer yönetim eleştiririm. Oktay Hoca gider Božidar Maljković gelirse alkışlarım. Fehmi sadıkoğlu gelirse ilk tepkiyi veririm.

Oktay Mahmuti degerinden bir sey kaybetmez ancak daha simdiden GS taraftarinin gozunde degerini nereden nereye getirilmistir bir dusun derim.. Fatih Terim'den bahsetme nedenim o kadar basarinin uzerine kndisi kulubu birakmak zorunda birakildi.. Sozlesme onerilmedigi icin Fatih Terim gitti.. Yoksa Fatih Terim kosa kosa Fiorentina'ya gitmedi..
Maljkovic'i hic istemem 5 yildir klup basketbolundan uzak ayrica Tau Ceramica'dan saglik sorunlari nedeniyle ayrilmisti..Son sampiyonlugunu 2004-2005 yilinda yasamis, Euroleague'de top koclardan biri olmasi uzerinden 14-15 yil gecmistir..

Kendi adima Oktay Mahmuti disinda bir koc istemem.. Kulubun sistemi, oyun kulturu yerlestirilmeye calisiliyordu.. Oktay gitsin baskasi gelsin Galatasaray corba olsun.. Belirli taslari yerine koymadan yapilacak degisiklikler yapilan artilari da goturecektir..

Bana gore Oktay Mahmuti ile Galatasaray 2 yil daha devam etmeli, zamani gelince yeniden degerlendirmelidir..

Ayrica herseyden bagimsiz olarak yonetimin yaptigini tasvip etmiyoruz...

Kimse kusura bakmasın ama Galatasaray'da liseliler orta çağdaki ruhban sınıfı gibi artık. Kendileri başkan seçip kendileri adam yolluyorlar. Taraftar umurlarında değil. Bir reform şart!!!

Kesinlikle katiliyorum.. Galatasaray Spor Kulubu, Galatasaray Lise'sinin ve Lise'lilerin mali olmaktan cikarilmalidir..

Herkes susuyor değil birileri Oktay Hocanın iki senedir aldığını almadığını yada söylediğini söylemediğini servis ediyor.Taraftarda işin içine dahil olup da basın açıklaması yapmış sokaklara dökülmüş değil.Basketbol temalı bir forumda konuyu tartışıyor.Bu da gayet normal bir durum.Sonradan anlaşılacak şeyleri de açık açık söyleyebildiğinizde söyleseniz daha sağlıklı olmaz mı ? Sürekli ileriye yönelik imalarda bulunup birşey söylememek fazla politik bir yaklaşım.Söylenmemesi gereken bişi varsa söylenmez imada edilmeden vakar ile beklenebilir pekala.

Fırtınalar kopmus dalgalar tsunami olmus noluyor arkadaslar sakın.Buradakı tartısmalarla kendimizi geriyoruz ne yönetim nede Oktay hoca buraları görmüyor.

Biraz bekleyelim olayın kokusu cıkıcak,Yönetimi savunanlar Oktay hocadan kaynaklanmadıgını anlarsak agır hüsran uğrar bunu düsünerek yazmalı,keza tam tersi Oktay hoca`dan dolayı imzanlanmıyorsa bu sefer oktay hocayı savunanlar hüsrana ugrar.

Bildigim su Baskanı seviyorum ama hatası bu konuda kagıda imzayı attırmadan basın ilanı yapmakdı.Burdaki arkadaslarda sunu bence anlasın Oktay hoca ne ruha ne sinerjıye ne bana ne size bakıcak bir adam degil tam profesyonel , Paramı alırım işimi en dogru düzgün sekılde yaparım modunda,kimse kendini kandırmasın .

Soyle Aslan yurekli hocam Hangi Sampiyonluk Senin Aslan Yureginden daha Degerlidir ? Derken daha 2-3 ay once

Simdi hesap sorma vakti diye ucusan akbabalar var adam cikip yonetime daha da kotusu taraftara bile su lafi dese galiba bir cogumuz utaniriz.

Arkadaslar biraz mantikli olun biz bu ucuz oyunlari cok gorduk cokta acisini cektik Fatih hoca fiorentinaya giderken biz kal bu sene diye bagirirken halbuki yonetim bir teklif bile yapmadi adamin kafasinda ne projeler varken. Bunlar hep cok sonradan cikti ortaya ama bu oyuncular bu kaypak insanlar hep yonetimlerin icinde oldular yakin tarihte camiada neler oldugunu hepimiz biliyoruz. Biraz mantikli dusunun Oktay hocanin bugune kadar bir gun bile para konustugunu duymadim bir gun bile bana boyle bir intiba birakacak bir aciklamasini okumadim. Adam gibi adam dedik bir kisi cikipta aksini soylemedi. Hala aksininsoyleyen varmi ? Soruyorum bir kisi soyleyin yonetimden veya yetkili birinden birini diyin oyle alttan alttan igrenc bizans oyunlariyla olmaz bu isler. Biraz mantikli olun Galatasaray taraftari herkesin hakkini herkese verin hak yemeyin Gunahtir.

Bu işin gerçeğini bir iki hafta içinde Tüm Taraftarlar öğrenecek. ama öğrendiğinde anlaşmadan cayan tarafın asıl anlamda yönetim olmadığını öğrenirlerse çok üzülecekler ve hayal kırıklığına uğrayacaklar. Bu sebepten asmayın kesmeyin ve bekleyin.Ondan sonra atış serbest

Demek ki gazetelere servis edilecek birkaç haber daha var!!! Abi bence siz şunun farkına varın Galatasaray taraftarı (en azından geneli) akılsız değil. Bu yaşanan sürecin nereye doğru gittiğinin farkında. Kimse ne bir şaşkınlık ne de bir hayal kırıklığı içine girecek. Yönetimin bu süreci yönetiş tarzı ve davranışları Galatasaray adının üstüne koca bir leke sürmekte. Asıl taraftarı üzen ve hayal kırıklığına sokan bu.

Forumda Oktay hocayı başarısız bulan bir kesim var (ki saygı duyulacak bir görüş) ama bu sıralar hocaya kısıtlı yada basketbol bilgisi az diyenler türemiş. Bugün Oktay Mahmuti gidecek yerine belki Obradovic belki de Phil Jakson gelecek ama aramızda basketbol filozofu arkadaşlarımız onları da eleştirip basketbol bilgilerini sorgulamaya devam edecekler. Bu yüzden çok ciddiye alıp sinirlenmeye gerek yok….

Sevgili Kaan Oktay Hocaya dediğin anlamda basketbol bilgisizliğinden gem vuranlara misillemede gelmiyor değil hani Oktay Hoca severlerden.Neredeyse sırf yerine düşünülüyor diye Erman Kunter kimdir ne başarısı var diyenler oldu.

Oktay Hocanın oyuncu seçimini beğenmeyebilirsin, ben beğenmem. Saha içindeki duruşunu seversin , sevmezsin. Taktisyen dersin hayır fazla sistem dışına çıkmaz dersin dersin dersin... ama Oktay Hoca bilgisini sorgulama saygısızlığını yapamazsın.

Aynı şey erman kunter için geçerli.Özellikle yaş ortalamaları 20 küsur olanlar dikkat ediyorum sırf yerine ismi geçti diye Erman Kuntere demediklerini bırakmıyorlar.ben Erman Kunter i anlatmayı yada onu anlatmaya kalkanı ben ona karşı hakaret sayarım.

Bir diğer yanlış.Erman Kunter evet liselidir.ancak tek gönül bağı Galatasarayla belkide budur. Ama asla bir koray mincinozlu değildir. Liselilerle, büyük abilerle yöneticilerle asla iyi ilişkileri bırakın ilişkileri neredeyse hiç olmayan biridir. Ayrıca bugün Erman Kunteri Fenerbahçe Ülkerde istiyor. Bukadar açık ve net.Galatasaray da ismi geçiyorsa da liseli olduğu için değildir.

Erman Kunter neden ismi geçti Oktay Mahmudi varken.Geçer tabiki. Bundan doğal birşey yok. Bugün Galatasaray Futbol takımının antrenörü Fatih Terimdir. Yarın istifa etsin ya da ayrılsın yönetimin aklında hemen bir isim vardır ve çıkar ortaya .zaten Böyle olmak zorunda.O yüzden Erman Kunter isminin geçmesi ne kimseyi rahatsız etsin,tedirgin etsin ne de Oktay Mahmudi sevgisi için onu küçük görme saygısızlığını kimse kendinde görmesin

Kemal abi eğer çıkıp düzgün bir şekilde Oktay Mahmuti ile yollar ayrılsaydı burdaki bir çok kişinin ilk tercihi (yerli) Erman Kunter olurdu. İnsanların hazmedemediği yaşanan süreç.

Spor gazetesin bir haber çıkıyor Murat Bereket imzalı. Adam en yetkili ağızdan bilgi aldım diyor. Şimdi soru şu eğer Bjk serisini geçip şampiyon olsaydık bu haberlerin %100/1 i medyaya servis edilirmiydi?
Ben size neyin servis edileceğini söyleyeyim; Bjk serisinden önce Oktay Mahmuti ile sözleşme uzatan Galatasaray yönetimi şampiyonluk/final de çok büyük pay sahibi.

Erman Kunter, Oktay Mahmuti vs. vs isim farketmeksizin burada ki insanların hiç birinin bu insanların basketbol bilgisine laf söylemeye hakkı yok. Eleştirebilirsin, beğenmeyebilirsin ama basket bilgisini sorgulamak kimsenin haddine değil. Bu sitede Ceyhun Yıldızoğlu'nun (en beğenmeyenlerden biriyim) set bilmediği bile söylendi. Bu yüzden basketbol filozofu arkadaşlar kim gelirse gelsin onlardan çok daha iyi bildikleri için atıp tutmamaya devam edecek. Maalesef...

Acaba ATAMAN bu sene kaç para alıyordur.Şimdi her halde senelik 3 mil. euro ister adam 3 kupa aldı biz üçün birini aldık çıkıp hala liseli lisesiz bahanesine sığınıp Mahmudi'nin eksilerini görmeyen adamlar var bu sitede.Erman KUNTER LİSELİ diye değil çok iyi bir koç olduğu için bu takıma isteniyor.Bazıları aynı hataya Murat ÖZYER konusunda düşmüştü şimdi yine aynı hataya düşüyorlar,Bazı genç kardeşlerimde Erman KUNTER'in kariyerini bilmeden sallıyor boş verin ya!!! siz hep hayal kurun elin adamı 6 tane adamla 3 kupa alır sonrada maçın bitmesine 8 sn nasıl geçirdim molası alır.Siz hala MAHMUDİ dersiniz.

Erman KUNTER, Galatasaray Lisesi mezunu olmasa şu takımda konuşulma şansı neydi acaba çok merak ediyorum...
cemaatte bile yok bu kadar abiler...

Yahu bu kadar at gözlüğüyle bakmayın kardeşim,gir internete Erman KUNTER yaz öğren liseden dolayımı yoksa kariyerinden dolayı mı? ayıp yahu her fırsata liseye laf atmak.Adnan POLAT'ı devirip Galatasaray'ı sokağa bırakmadık suç mu? işledik Polat kalsaydı şampiyonluğu hayal ederdin.

Mithat abi Oktay hocanında hataları oldumu evet oldu bu hatalar bizi seriyide kaybettirmiş olabilir ama Oktay hoca bizim için bu şubeyi canladıran kişidir 2.5 sene kadar önce euroleague hayalleri kuruluyormuş bu fromda simdi Oktay hoca bizim hayallerimizi gerçekleştirdi. Tek başınamı hayır tabiki yönetiminde büyük katkısı kadronun oluşmasında bu yüzden dolayı bence para konuşunu bu kadar sorun etmememiz lazım .Tabiki bu olay çift taraflı olması lazım Oktay hocada öyle verilmesi imkansız paralar iştememiştir diye düşünüyorum .